Работа на граждански договор по време на бременост

  • 752
  • 4
  •   1
Отговори
Здравейте,
Казвам се Цветелина и живея в един прекрасен морски град.
Моя много добра приятелка е бременна вече в 8-мия месец /на 12.06 влиза в деветия месец/. Преди около година започна работа в "Нашата прекрасна Община". Назначиха я на граждански договор, който и до днес не не промонен на постоянен. Тя е добра, спокойна и много уравновесена жена. Справя се чудесно със своята работа, но уви ще трябва да остане без нея. При тези условия, тя има право на платено майчинство само за 1 година /от социалните/и няма право да запазят работното й място.

Бихте ли ме посъветвали към кого можем да се обърнем в нейна подкрепа, за да може да запази работното си място и да получи платено майчинство от 2 години?

Явно в нашта Община, някои хора нямат нито очи, нито сърце.Sad

Блогодаря за вашите съвети и подкрепа!
Цветелина

# 1
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Здравейте,
Казвам се Цветелина и живея в един прекрасен морски град.
Моя много добра приятелка е бременна вече в 8-мия месец /на 12.06 влиза в деветия месец/. Преди около година започна работа в "Нашата прекрасна Община". Назначиха я на граждански договор, който и до днес не не промонен на постоянен. Тя е добра, спокойна и много уравновесена жена. Справя се чудесно със своята работа, но уви ще трябва да остане без нея. При тези условия, тя има право на платено майчинство само за 1 година /от социалните/и няма право да запазят работното й място.

Бихте ли ме посъветвали към кого можем да се обърнем в нейна подкрепа, за да може да запази работното си място и да получи платено майчинство от 2 години?

Явно в нашта Община, някои хора нямат нито очи, нито сърце.Sad

Блогодаря за вашите съвети и подкрепа!
Цветелина

Варианта е да я назначат на трудов догов. Ще получава обезщетение до 2 години на детето ако има 6 месеца осигурителен стаж

# 2
Здравейте мами,
имам въпрос и нямам с кого да се консултирам.Става въпрос, че в момента съм в трети месец работя с безсрочен трудов договор но понеже работодателят ми не знаеше,че съм бременна при подписването на договора и ме осигурява на минимален доход и ме интересува дали е възможно да сключа и граждански договор за да увелича осигурителния си доход.Възможно ли е по принцип и има ли смисъл.Благодаря предварително.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 362
Гражданският договор няма да ти вдигне осигурителния стаж . Вариантът е да накараш работодателя ти да започне да те осигурява на реалното ти трудово възнаграждение . Гражданският договор няма никаква стойност .

# 4
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Гражданският договор няма да ти вдигне осигурителния стаж . Вариантът е да накараш работодателя ти да започне да те осигурява на реалното ти трудово възнаграждение . Гражданският договор няма никаква стойност .

Има стойност, но само за пенсия

Общи условия

Активация на акаунт