Ползвали ли сте тези колектори?

  • 1 720
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 391
Ползвах - при кърмене ми преливаха, не стават за сън и като цяло много ми убиваха.
Ползвах на авент.

Аз ползвах същите. Много малко ги ползвах. В упътването пише не повече от 45 мин да се носят; притискят зърното и затова не трябвяло. Не разбрах идеята, но бяха мн неудобни. Абсурд да се спи с тях. За мен това беше излишна покупка, но акушерката на курсовете ми каза да си закупим, щели да ни трябват... А и после преливането от тах в шише си беше цяло изкуство, да не говорим че на всеки15 мин гледаш колко има за да не прелее...

# 16
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
А опитвала ли си просто когато усетиш, че млякото ще потече, силно да притиснеш зърната с цяла длан навътре към гръдния кош? Това много ефективно спира изтичането - може да ти е от полза, ако си в ситуация, когато не е никак комфортно да течеш и да се намокриш дори през подплънките.

# 17
  • Мнения: 391
А опитвала ли си просто когато усетиш, че млякото ще потече, силно да притиснеш зърната с цяла длан навътре към гръдния кош? Това много ефективно спира изтичането - може да ти е от полза, ако си в ситуация, когато не е никак комфортно да течеш и да се намокриш дори през подплънките.

Това ако действа и ако го знаех силно щеше да ми е от полза, ама вече не кърмя. Но ще го зная за второто. За колко време спира така по този начин и мигновенно ли е?

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз не съм ползвала такива-бях с подплънки

# 19
  • София
  • Мнения: 44 102
А опитвала ли си просто когато усетиш, че млякото ще потече, силно да притиснеш зърната с цяла длан навътре към гръдния кош? Това много ефективно спира изтичането - може да ти е от полза, ако си в ситуация, когато не е никак комфортно да течеш и да се намокриш дори през подплънките.

аз съм пробвала, но хич не ми помагаше....

# 20
  • Мнения: 71
Аз пък ползвам тези най-обикновените - хартиените и съм доволна. Пробвах тези на авент (дето се залепват отвътре, пак са от нещо като хартия), обаче като се събере малко мляко в тях и започват да миришат много гадно на мърша. А с другите нямам такъв проблем, пък и са по-евтини.

# 21
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Аз ползвах колекторите на Авент и съм много доволна. Имах страхотни рани и по този начин нищо не се допираше до зърната ми, а кърмата не се изливаше навсякъде по дрехите ми. Пробвах и помучните, които са за еднократна употреба, но много ме болеше. Когато си взех колекторите, направо се родих.

# 22
  • Мнения: 610
Ползвах подплънките на CHICCO и бях много доволна.Не съм имала пропускане дори и през ноща.

# 23
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
И аз използвам подплънките на Чико за еднократна употреба. Като ги сменям по-честичко да не се препълват не се мокря. В по-тежките дни през ноща си слагам две дамски превръзки на Либрес (най-големите, в една лилава опаковка) в сутиена, бях си ги взела за болницата. Сигурно звучи много смешно, но поне не спя мокра!

Последна редакция: пн, 09 юни 2008, 14:19 от Селин

# 24
  • Мнения: 14 489
аз си купих на чико, още не съм ги пробвала, ще пиша отзиви по-късно. иначе тези, които ползвах досега на авент наистина са много гадни

# 25
  • София
  • Мнения: 39 758
Аз имам същият проблем - постоянно съм мокра. Не зная тези до колко ще са ми от полза.
Аз си мислех да си купя от тези за еднократна употреба.

# 26
  • София
  • Мнения: 308
Купих си колектори на Авент и това ми беше най-несполучливата покупка. Не са удобни за носене, разместват се, преливат, като се наведеш кърмата изтича. Ползвах ни 1 седмица и ги подарих.
Сега ползвам многократни подплънки пак на Авент. Е, мокрят се, ама аз ги сменям честичко.
Иначе преди да ги купя бях на еднократните подплънки на Чико, от които съм много доволна. Нямам пропуск. Преди тях пробвах още 3-4 вида, като на Авент бяха най-зле.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 555
И аз си купих такива на Авент. Обаче тези за постоянно носене имат дупчици за циркулация на въздуха и когато се навеждах - хоооп...всичко се излива и става локвичка.  ooooh! Crazy През нощта същото.  ooooh! В крайна сметка въобще не съм ги използвала. Имах многократни подплънки на Авент и те ми бяха много удобни.  Peace

# 28
  • Мнения: 14 489
много съм доволна от тези на чико - не могат въобще да се сравнят с тези на авент. първа нощ без да се събудя с мокра пижама.

# 29
  • Мнения: 384
Аз ползвам тези: http://family-bg.com/prX_407.htm. Не бих казала, че са много удобни, особено през нощта. При всяко завъртане се разливат, но пък ми решиха проблема с изцеждането на малко количество мляко с помпата, за да дам с него "вигантол". Така или иначе ние още се кърмим през нощта, така че изливам млякото, което се е събрало, иначе до сутринта ще съм мокра.

Общи условия

Активация на акаунт