Как приготвяте домашните пюрета?

  • 6 161
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 2 334
Здравейте!Искам да ви попитам как приготвяте домашни плодови и зеленчукови пюрета и добавяте ли например сол и захар и по какво количество?Също така искам и да попитам при зеленчуковите пюрета например от картоф,морков и т.н по какъв грамаж слагате от различните продукти 1:1 ли и съответно колко АМ добавяте?

# 1
  • Мнения: 1 062
Можеш да ги приготвяш както пожелаеш, като съотношение. Обикновено аз слагам някакъв зеленчук като основен, примерно картоф, а останалите са в по-малко количество. Миеш добре зеленчуците, режеш и вариш. Пасираш докато са горещи ( ако има много вода я отцеждаш), и след като изстине малко, добавяш 2-3 мерителни лъжички АМ. Сол, захар, масло, зехтин и т.н. не добавяй, защото ти е твърде  малко бебето още.  Плодови пюрета не правя, ако давам - купувам или давам пресен плод пасиран. Но твоето бебе е малко за пресни плодове, за това е по-добре да купуваш готови пюрета според мен. Ако сега ще захранваш ( предполагам щом питаш как се приготвят ), те съветвам да започнеш с оризова каша, а след това със зеленчуци и накрая с плодови пюрета.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
mile_vale е била изключително точна и изчерпателна. Peace

# 3
  • Силистра
  • Мнения: 23
Варях си на пара зеленчуци , добавях АМ и пасирах.Плодови давах готови от бурканче,защото не й харесваха моите.Забравих да кажа ,че млякото,което добавям е готово приготвено като за пиене и го добавях по малко докато докарам гъстотата и сол не съм добавяла.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз ги приготвям както са ти написали  Peace

# 5
  • Мнения: 1 367
mile_vale е била изключително точна и изчерпателна. Peace
Абсолютно!

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Само да добавя това което знам, че най добре витамините се съхраняват, когато зеленчуците се  варят на пара в тенджера под налягане. Сол и захар не се добавя. Добавяла съм само АМ.

# 7
  • Мнения: 1 900
Варя на пара зеленчуците, понякога слагам повече от единия /примерно картоф/ или от друг. Както прецениш. Не добавям сол или захар. След като са готови пасирам като добавям АМ толкова, че консистенцията да хареса на детето. Peace

# 8
  • Мнения: 165
Варя на пара зеленчуците, понякога слагам повече от единия /примерно картоф/ или от друг. Както прецениш. Не добавям сол или захар. След като са готови пасирам като добавям АМ толкова, че консистенцията да хареса на детето. Peace
И аз така...не добавям и никаква мазнина  Peace

# 9
  • Мнения: 2 334
Благодаря на всички за отговорите  bouquetИскам само да попитам като добавяте АМ към пюретата то какво е сухо или разтворено във вода както се приготвя за хранене попринцип?

# 10
  • Мнения: 9 973
Благодаря на всички за отговорите  bouquetИскам само да попитам като добавяте АМ към пюретата то какво е сухо или разтворено във вода както се приготвя за хранене попринцип?
зависи течно или гъсто е пюрето

# 11
  • Мнения: 191
Споделям мнението на останалите мами, искам само да допълня за плодовите пюренца, че можеш да ги приготвяш като обеления и нарязан на парченца плод(ябълка, круша) се вари 3-4 мин на пара, почти без вода и с похлупак. След това се пасира и може да добавиш за гъстота кашичка(млечна или безмлечна). Сварените плодове са подходящи именно за началото на захранването, докато бебенцето е още малко, защото се усвояват по-лесно.
Зеленчуковите пюренца също се варят с колкото се може по-малко вода, за да се запазят витамините. Тук горещо препоръчват към готовото пюренце да се сложат няколко капки суров зехтин, но мисля, че бебка трябва да е на поне 6 месеца.

# 12
  • Мнения: 493
Обелвам и сварявам,в самия бульон добавям малко сол,и после пасирам Peace
Никога не съм слагала АМ вътре,а съотношението е на око Wink

# 13
  • Мнения: 207
Mалко като по-пораснете ще можеш и да добавяш малко сухар към зеленчуковите за засищане. Също е добре да добавяш и копър и магданоз дават по-добър вкус. После като почнеш с месните много си отива към тях целината Peace

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 Peace магданоз и копър е добре да се слага наистина са много полезни.

# 15
  • Мнения: 57
Peace магданоз и копър е добре да се слага наистина са много полезни.
А магданоза и копъра от кога се дават?

# 16
  • Мнения: 157
Аз също приготвям зеленчуковите пюрета като ги сварявам и пасирам и в повечето случаи не добавям АМ.Сол слагам съвсем малко,а зелени подправки като магданоз и копър още не съм пробвала,но мисля да опитам.
Може ли да използвам темата,за да попитам как приготвяте месните пюрета
(от пилешко месо например)

# 17
  • Мнения: 1 984
Аз също приготвям зеленчуковите пюрета като ги сварявам и пасирам и в повечето случаи не добавям АМ.Сол слагам съвсем малко,а зелени подправки като магданоз и копър още не съм пробвала,но мисля да опитам.
Може ли да използвам темата,за да попитам как приготвяте месните пюрета
(от пилешко месо например)
сваряваш пилешкото - аз ползвам предимно филе взимаш слагаш приблизително 10 % от сместа / в началото - по малко/ . нарязваш отделеното по наситно и мачкаш с пасатора всичкото... ако готвиш общо - нещо като по гъста крем - супа с картофи и пилешко.... аз си отделях от нея за бубата... ако вариш заедно със зеленчуците /аз ги прибавям допълнително кум месото/ се отделят в бульона ароматни вещества и обикновено се харесват повече. ако готвя с месо не добавям мазнина. ако е без - зехтин /екстра върджин 5 мл, след 1.2 г - масло може/.

# 18
  • София
  • Мнения: 17 592
Както ми дойде ги правя. В началото не слагах никаква сол, сега - ако ми хрумне, малко. АМ в зеленчуково пюре не съм слагала.

# 19
  • Мнения: 83
Аз също не слагам АМ към зеленчуковото пюре, но при варенето слагам няколко капки зехтин (видях го като състав в пюре на HIPP)

# 20
  • Мнения: 184
извинявайте за глупавия въпрос,но АМ е адаптирано мляко ли? Embarassed

# 21
  • Мнения: 2 334
извинявайте за глупавия въпрос,но АМ е адаптирано мляко ли? Embarassed
Да  Peace

# 22
  • NL
  • Мнения: 520
Аз всичко приготвям на пара,само месото варя,Основното най-често е картоф,ориз или паста.След това според тях си преценявам какво още да добавя.Слагам понякога магданоз или целина,поне досега това съм въвела.След това пасирам.
Към плодовото, някои плодове минават през парата(ябълка,круша,сливи,нектарини,череши),други давам сурови(банан,пъпеш,авокадо,манго,).Пасирам и към тях от време на време добавям и лъжица зърнена каша на прах.
Готвя ядене за ядене,единствено  месото го приготвям за три порции-едната давам на деня а другите две остават за през седмицата.
В началото на захранването ми се виждаше голяма хамалогия всеки ден да готвя,по два пъти и все да е нещо разнообразно но сега си свикнах и даже ми доставя удоволствие да и спретвам манджички на малката.То покрай нея и ние взехме,че си подобрихме менюто с по-здравословна храна Grinning

Общи условия

Активация на акаунт