За зъбите

  • 7 168
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 085
Имате ли бели зъбки и каква паста за зъби ползвате.Някои хора ми казват че мият зъбите си след всяко хранене , аз нямам тази възможност.Мия ги сутрин и вечер.В момента използвам Бленда мед за избелване и съм супер доволна.Имам едно зъбче което е жълто понеже като малка пиех много антибиотици и зъболекарят ми каза че е от това и няма как да се избели.Вие как мислите?

# 1
  • в провинцията
  • Мнения: 249
Моите зъби не са от най-искрящо белите, но не бих ги избелила, защото всички тези процедури по един или друг начин влияят неготивно на емайла. По-добре 1-2 нюанса по НЕбели, но здрави зъби. 

# 2
  • Мнения: 7 723
Има една паста ПЪРЛ ДРОПС ХОЛИВУД СМАЙЛ.
Тя е много ефективна.

....има, обаче и един прах, арабски-
продават го по аптеките, за избелваже на зъби.
Евтин е. Доволна съм. Peace

# 3
  • Мнения: 6 017
....има, обаче и един прах, арабски-
продават го по аптеките, за избелваже на зъби.
Евтин е. Доволна съм. Peace
И аз съм виждала в аптеките избелващ прах за зъби, но никога не съм ползвала. Щом казваш, че има резултат.
Иначе по темата за пастата за зъби- Сигнал с микрогранули.  Peace

# 4
  • Мнения: 1 234
Не са ми от най-белите зъбите и то главно заради цигарите Confused Бях чувала за някакъв прах,който става розов като се намокри (не знам дали е същият,за който пише Руска ),но ми казаха,че съсипва емайла.Та така и не се престраших да си го купя Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 7 723
Не са ми от най-белите зъбите и то главно заради цигарите Confused Бях чувала за някакъв прах,който става розов като се намокри (не знам дали е същият,за който пише Руска ),но ми казаха,че съсипва емайла.Та така и не се престраших да си го купя Rolling Eyes
Става розов, да. Той е! Peace
....и има вкус на нишесте... Crazy

Не съм забелязала да ми е съсипал емайла... Thinking

# 6
  • Мнения: 1 289
Аз този прах го знам (с една усмивка на кутийката). Използвах го 2-3 пъти преди 2 години, но и на мене ми се стори, че третира доста агресивно, за това се отказах.
По принцип използвам избелващи пасти или комбинирани. Примерно сега ползвам Бленда мед complete 7 + whitening.
Също съм доволна от една плодова на Бленда мед - цитрус, лимон или мента. Те са по-малки тубички.
Още една, за която се сещам е течна на Колгейт с едни квадратни частички - зелената е много готина Peace

# 7
  • Мнения: 2 388
Има една паста ПЪРЛ ДРОПС ХОЛИВУД СМАЙЛ.
Тя е много ефективна.

Масова ли е или се продава в аптеките? Никога не съм я срещала досега.

# 8
  • Мнения: 7 723
Има една паста ПЪРЛ ДРОПС ХОЛИВУД СМАЙЛ.
Тя е много ефективна.

Масова ли е или се продава в аптеките? Никога не съм я срещала досега.
Би трябвало да я продават във всички добре заредени
аптеки, дрогерии, и магазини за козметика  Wink



...струва някъде между 12 и 15 лв, 50 мл.  Whistling Hug

# 9
  • Мнения: 2 229
Аз знам, че всичко което цели изкуствено избелване на зъбите е вредно и отдавна не съм си купувала такава паста. Обикновено си купувам бленд-а-мед някаква.

# 10
  • Мнения: 2 388
Благодаря за втори път днес. Hug А смяташ ли, че ще е ефективна при активни пушачи? newsm78

# 11
  • Мнения: 7
колко до избелването - аз ходих в клиника Медстом за избелване, но след процедурата доктора се сети да ми каже, че цвета на зъбите ми е бил такъв по рождение и че съм нямал плака, "котлени" камъни и т.н. по зъбите си.. надявам се, поне по уверенията му, че уж не вреди процедурата...
мани - парите отидоха навятъра.. иначе паста колгейт!

# 12
  • Мнения: 277
Ползвам избелваща паста Елгидиум и вода за уста(пак избелваща) на същата марка.Четох много добри мнения за нея тук.
Някоя от вас ако може да ми каже след колко време горе-долу се вижда някакъв ефект  newsm78
Мия си зъбите два пъти дневно,не пуша,но въпреки това не са много бели....

# 13
  • Мнения: 738
Има една паста ПЪРЛ ДРОПС ХОЛИВУД СМАЙЛ.
Тя е много ефективна.

Масова ли е или се продава в аптеките? Никога не съм я срещала досега.

Масова е, ползвала съм я, добра е наистина, трябва пак да си взема. В Пикадили я има със сигурност.

# 14
  • Мнения: 2 388

Масова е, ползвала съм я, добра е наистина, трябва пак да си взема. В Пикадили я има със сигурност.
Ох все дестинации, до които се стига с кола. ooooh! Ще проверя първо в аптеката, ако не ще я търся другаде, щом е толкова ефективна. Simple Smile

# 15
  • Мнения: 738

Масова е, ползвала съм я, добра е наистина, трябва пак да си взема. В Пикадили я има със сигурност.
Ох все дестинации, до които се стига с кола. ooooh! Ще проверя първо в аптеката, ако не ще я търся другаде, щом е толкова ефективна. Simple Smile

Взимала съм я и от магазина за козметика и прахове на ул.Кирил и Методий, малко по-нагоре от светофара на Републиканска.

# 16
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Има една паста ПЪРЛ ДРОПС ХОЛИВУД СМАЙЛ.
Тя е много ефективна.
 
Не съм я пробвала , но на теб мога да се доверя и ще опитам  Hug
Иначе след всяко хранене , кафе или цигара употребявам дъвка - избелваща

# 17
  • Мнения: 2 388
Взимала съм я и от магазина за козметика и прахове на ул.Кирил и Методий, малко по-нагоре от светофара на Републиканска.
Това вече е приказка. Peace Дали действа при пушачи?

# 18
  • Мнения: 3 641
Голямо предимство ми е,че не пуша цигари и генетично са ми бели зъбките Wink
Ианче вкъщи като съм почти след всяко ядене ги мия/Колгейт с кристалите/, а иначе сутри ни вечер. Задължително и вода за уста.
И аз да не остана по-назад утре бегом до аптеката за тази пастичка ПЪРЛ ДРОПС ХОЛИВУД СМАЙЛ Grinning

# 19
  • Мнения: 2 388
Голямо предимство ми е,че не пуша цигари и генетично са ми бели зъбките Wink
Те и моите са бели генетично. Ама цигарките започнаха да оказват влияние, особенно бройката им.
И като всеки разумен човек започвам да търся решение, което разбира се не е да спра цигарите. Mr. Green

# 20
  • Мнения: 97

....има, обаче и един прах, арабски-
продават го по аптеките, за избелваже на зъби.
Евтин е. Доволна съм. Peace

Този прах и аз го ползвам и съм много доволна, освен арабския съм срещала още два вида, но не съм ги ползвала.
 На мен не ми се струва агресивен, но аз употребявам веднъж седмично.
На вкус напомня паста Мечо от едно време  Laughing

# 21
  • Мнения: 1 378
Аз преди известно време ползвах Пърл Дропс наистина имаше ефект, но много почнаха да ме болят зъбите...явно не им понесе добре и я спрях  Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 1 231

....има, обаче и един прах, арабски-
продават го по аптеките, за избелваже на зъби.
Евтин е. Доволна съм. Peace

Този прах и аз го ползвам и съм много доволна, освен арабския съм срещала още два вида, но не съм ги ползвала.
 На мен не ми се струва агресивен, но аз употребявам веднъж седмично.
На вкус напомня паста Мечо от едно време  Laughing

А как точно се ползва този прах  newsm78

# 23
  • София
  • Мнения: 708
И аз се загледах в ПЪРЛ ДРОПС, набелязах си новата, с течен калций. Тя е по-скоро добре почистваща, нещо от сорта на останалите "избелващи" пасти.
Другата (май е точно холивуд смайл) гледах че е с пероксид, т.е. е избелваща в буквалния смисъл на думата. Уж пероксида е малко но... струва ми се че не е за хора с по-чувствителни и не-здрави зъби (като мен).
Аз доколкото знам такъв тип пасти е добре да се ползват 2 пъти седмично.
И нещо, което зъболекаря ми ми каза- да си купувам паста САМО от аптеки, никакви супермаркети. Качеството се различавало (е, не винаги, разбира се).

# 24
  • Мнения: 7 723
...А как точно се ползва този прах  newsm78
Малко се затруднявам с превода ,
но иначе си топя четката за зъби вътре,
(след измиване с паста, де)...и търкам  Wink

# 25
  • Добрич
  • Мнения: 958
Използвам паста за зъби Колгейт, в различните й разновидности. Всеки път купувам различна.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 563
Аз използвам паста ЕЛГИДИУМ, имам мн чувствителни зъби и от нея съм най-доволна

# 27
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
ползвала са по4ти(да не кажа вси4ки) пасти които могат да се намерят по аптеки и магазини.... най доволна съм от аква фре6, тази която излезе миналата година...
след нея се нареждат елгидиум,  и рембранд
ползвала съм и доста методи за дома6но избелване от аптека  с 6ини, със светлина, с незнам какво си.....
най добър резултата професионално избелване при дома6ни условия с опалесценс...,
пастата е по скоро за поддържане, не прави 4удеса....
не мисля 4е  избелването е много агресивно.... имам проблемни зъби, в смисъл 4е по4ти нямам зъб без фотополимер,  но това е така о6те от преди дазапо4на да правя опити за избелване... не съм забелязала след тези процедури зъбите ми да се развалят по бързо...

# 28
  • Мнения: 1 085
Оф и аз съм пушачка и може би ми пречи това на зъбките, след като замина няма да пуша и ще видим може да побелеят. Praynig

# 29
# 30
  • Мнения: 279
Аз използвам паста ЕЛГИДИУМ, имам мн чувствителни зъби и от нея съм най-доволна

Елгудиум ползвам и аз и съм супер доволна Peace, ама имаше такава тема преди известно време и там може да прочетеш повече!

# 31
  • София
  • Мнения: 1 626
Преди време бях пуснала подобна тема в друг форум и от препоръчаните ми там пасти се спрях на Елгидиум.
И аптекарката ми я препоръча пред Пърл Дропс-а.
Ползвам я от около две седмици и при употреба два пъти дневно забелязвам лееееееееко подобрение.
Напоследък доста си попушвам  Embarassed и веднага се отрази. Та затова сега стриктно два пъти дневно мия с Елгидиум и четкам старателно.

# 32
  • в града на атомното слънце :)
  • Мнения: 399
Lacalut - дневна и нощна, а сега са пуснали и white. Понякога и Sensitive, защото и моите зъбки са чуствителни.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 231
И аз от доста време съм на "ЕЛГИДИУМ"..........много си я харесвам, но ще си взема да пробвам и от тези прахчета да видя що за стока са.

# 34
  • Мнения: 550
а какво ще кажете за търкането със сода бикарбонат?
сега някои ще кажат, че е много агресивно, но баба ми е почти на 80 год, с нейните си зъби и редовно (поне веднъж седмично) си търка зъбите със сода... аз обаче не смея... дано съм прихванала някой ген откъм зъби Simple Smile
от както ползвам електрическа четка ми се струва, че ми побеляха зъбите... не съм възхитена нито от пърл дропс, нито от елгидиум, нито от лакалут... т.е. не забелязвам никаква разлика. вярно е, че на някои хора цвета на зъбите им е по бял... това си е малко като цвета на кожата.... можем да повлияем малко, но не кой знае колко...
какво ще кажете за "избелващите" четки? аз съм малко тома неверни, та и от тях  не забелязвам ефект, но пък ако вие забелязвате може и аз да започна- силата на самовнушението е голяма работа Simple Smile

# 35
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Навремето ,когато липсваха тези избелващи средства и аз 2 пъти в седмицата си миех зъбите със сода и лимон - помага , но не трябва да се прави всеки ден

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Аз пък от Пърл Дропса не видях кой знае колко избелване... е да като се има в предвид че и аз съм пушач... Embarassed но за мене пасатата не е от толкова голямо значение колкото четката.... newsm78 питах моята зъболекарка и тя ми каза същото  Wink
а за протокола сега съм със Сенсодин (white)  май  newsm78 и съм доволна  Laughing

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Тоя прах ще си го купя да го видя какво представлява..... много ме заинтригувахте  Laughing

# 38
  • Мнения: 2 386
На Лиска усмивката ли виждам на таз кутийка?  Grinning

Ползвам само Сенсодин и много конци за зъби.
Не са ми мноооого бели, но пък са здрави (пу-пу-пу!).

# 39
  • Мнения: 31
Това за содата и аз съм го чувала, една приятелка го правела два пъти седмично максимум, казва че има ефект, канех се да опитам Sick, някой от вас пробвал ли е, споделете. Иначе сега ползвам Аквафреш.  bouquet

# 40
  • Мнения: 3 294
Аз използвам различни пасти , стремя се всички да са избелващи , засега не са ми пожълтели зъбите , но пък добре ще е и да станат по-бели  Wink

# 41
  • Мнения: 97
Това със содата и аз съм го правила, избелваща е, а и променя рН-то на средата, по-малко киселини - по-малко бактерии, но много ми напомня на една реклама на Циф - доста грубо ми се струва, според мен трябват по-фини абразиви.
Аз ползвам паста за зъби 2 в 1 на Колгейт- паста за зъби и вода за уста - избелващи - http://ecx.images-amazon.com/images/I/21Dwa2CCAsL._AA160_.jpg
Много съм доволна, още повече, че ooooh! много ме дразни Милото като стисне тубичката през средата - направо откачам  #2gunfireи така си намерих решение на проблемчето  Heart Eyes

А за  прахчето някой пита как се ползва - и аз след като си измия зъбите, само че е голяма цапаница - където попадне и се разтвори във вода става яко розово. Иначе си усещаш зъбите някак супер -хипер-ултра-мега гладки и чисти. Аз пуша и доста кафе пия, а и зъбите ми не са от генетично най- белите, но с това успявам да ги поддържам. Crazy

# 42
  • Мнения: 430
Не са ми от най-белите зъбите и то главно заради цигарите Confused Бях чувала за някакъв прах,който става розов като се намокри (не знам дали е същият,за който пише Руска ),но ми казаха,че съсипва емайла.Та така и не се престраших да си го купя Rolling Eyes
Става розов, да. Той е! Peace
....и има вкус на нишесте... Crazy

Не съм забелязала да ми е съсипал емайла... Thinking
И аз ползвам същия прах -за пушачи и съм много доволна -мият се всеки ден зъбите с него до постигане на желания ефект след това по един път в седмицата  Grinning

# 43
  • София
  • Мнения: 577
Аз пък имам изкрящо бели зъби, но по цял ден пия кафета и пуша по две кутии цигари на ден. Естествено, че и аз имам налепи по зъбите, но те се премахват със специална сода при зъболекар. Pearl drops по това, което прочетох не е най-доброто средство за избелване на зъбите. Пероксида, който се съдържа в него, е и основната съставка на професионалните системи за избелване, но тогава избелването се прави под контрол и съответните инструкции. Освен това при професионалното избелване зъбите са изолирани, в Pearl drops-а има ли някаква подобна шина или се нанася като паста за зъби? Ако е второто, спокойно можете да се жабурите с кислородна вода. Относно "генетично" жълтите зъби: цвета на зъбите се определя от дебелината на емайла- колкото е по-дебел, толкова по-малко светлина пропуска и по-бели изглеждат зъбите и обратното, когато е тънък, то тогава дентина прозира повече и зъбите жълтеят. Всички избелвания, почиствания на зъбите и избелващи пасти са насочени към отстраняване на налепи от храни, напитки и цигари. От лимоните зъбите избеляват от киселината, а май всички знаете какъв е ефекта от киселина върху зъбната повърхност. То е въпрос на избор разбира се, но и аз подкрепям на 100% една от съфорумките, която каза, че е важно зъбите да са здрави, а не бели. И да я допълня, да се мият и почистват правилно, тогава два пъти дневно е достатъчно. Няма нужда да се мият след всяко хранене, но ако някои са толкова вманиечени, нека го правят поне 20 минути след храненето. Относно дъвките, те са повече вредни, отколкото полезни, моя съвет е да ползвате бонбони.

# 44
  • София
  • Мнения: 708
Зара, защо дъвките са вредни? Спомням си, че курсовата още на първия учебен ден в 1 курс каза, че не се препоръчвало дъвчене на дъвка повече от 15 минути, но не помня обяснението  Laughing
Също каза, че не се препоръчват електрическите четки за зъби, но пак не помня защо!

# 45
  • Варна
  • Мнения: 552
Ползвам само Сенсодин и много конци за зъби.
Не са ми мноооого бели, но пък са здрави (пу-пу-пу!).

И сода бикарбонат отвреме навреме.

# 46
  • София
  • Мнения: 577
Защото се пренатоварват ставите и се увеличава секрецията на стомашни сокове.
А за електрическата четка малко ми се губи в момента. Имаше нещо вредно, ама не си спомням какво.

# 47
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
пробвала съм сода, но мисля, че не е особено полезно.
ползвам на Пърл дропс паста за полиране. бива.
и в момента паста за зъби Вадемекум нечъръл уайт - не съм доволна от нея обаче.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 231
Това за електрическата четка малко ме озадачи...........мислех си, че е по-добрия вариант  Rolling Eyes

# 49
  • varna
  • Мнения: 676
По принцип не е хубаво да се използват често избелващи пасти,защото увреждат емайла на зъба.Но понякога мозеш да ползваш пастата ELGYDIUM.Тя избелва добре и ми е препоръчана от стоматолог.

# 50
Бл.Бубина, ще опитам пастата Елгдиум, надявам се, че ще ми помогне, но все пак тя става ли за чувствителни зъби? newsm78

# 51
  • Мнения: 1 632
Аз бях чела някъде,че натъркването на зъбите с намачкана ягода,също има избелващо действие.

# 52
  • Мнения: 3 611
Паста за zьби ползвам Meridol - за венци.
По - добре не толкова бели zьби, ама да са на мястото си  Wink
За избелване има други начини - най различни прахЧета, пастиЧки, лентички с някакъв гел (много ефикасни между другото).
Жалко, Че ми свършиха пък сега не се сещам как се казваха...
Ако някой го интересува, Ще се опитам да си напъна моzька  Thinking

# 53
  • София
  • Мнения: 1 231
Паста за zьби ползвам Meridol - за венци.
По - добре не толкова бели zьби, ама да са на мястото си  Wink
За избелване има други начини - най различни прахЧета, пастиЧки, лентички с някакъв гел (много ефикасни между другото).
Жалко, Че ми свършиха пък сега не се сещам как се казваха...
Ако някой го интересува, Ще се опитам да си напъна моzька  Thinking


Мен ме интересуват тези лентички......и от БГ ли са купувани  Rolling Eyes

# 54
  • Мнения: 3 611

Мен ме интересуват тези лентички......и от БГ ли са купувани  Rolling Eyes

От Германия.
Ами днес Ще мина в магаzина и Ще видя как се каzват.
Страхотно ефикасни бяха, ама и цената им си я биваШе.

# 55
  • София
  • Мнения: 1 231

Мен ме интересуват тези лентички......и от БГ ли са купувани  Rolling Eyes

От Германия.
Ами днес Ще мина в магаzина и Ще видя как се каzват.
Страхотно ефикасни бяха, ама и цената им си я биваШе.

Много ще съм ти благодарна ако провериш името им и цената също.....мъжа ми често пътува до Австрия и Германия и ще му възложа тази задача като се сдобия с инфото  Mr. Green

# 56
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Ако имах възможност бих си направила избелване със zoom, поне да знам че наистина ще има ефект. Иначе ползвам на Елгидиум избелващата.

# 57
  • Мнения: 372
Избелващата Elgidium, всъщност се състои от пресована сода, която е толкова ситна, че не причинява вреди на емайла. Избелва добре

# 58
  • София
  • Мнения: 7 097
колко до избелването - аз ходих в клиника Медстом за избелване, но след процедурата доктора се сети да ми каже, че цвета на зъбите ми е бил такъв по рождение и че съм нямал плака, "котлени" камъни и т.н. по зъбите си.. надявам се, поне по уверенията му, че уж не вреди процедурата...
мани - парите отидоха навятъра.. иначе паста колгейт!

К`ви парички е процедурата в Медстом?

# 59
  • София
  • Мнения: 1 231
колко до избелването - аз ходих в клиника Медстом за избелване, но след процедурата доктора се сети да ми каже, че цвета на зъбите ми е бил такъв по рождение и че съм нямал плака, "котлени" камъни и т.н. по зъбите си.. надявам се, поне по уверенията му, че уж не вреди процедурата...
мани - парите отидоха навятъра.. иначе паста колгейт!

К`ви парички е процедурата в Медстом?

Преди беше 600 лв. /ако не ме лъже паметта/......сега незнам колко е и ще ми е интересно да разбера  Rolling Eyes

# 60
  • Мнения: 1 085

Ми махнах онова 87 след ника си защото понякога се дразня от някои съфорумки като казват ''ми имайки предвид възрастта ти от ника'' не знам си кво нататък.Не е нужно да се знае.Голяма работа като съм на 21.Както има една приказка ''Не питай старило , а патило'' offtopic

# 61
  • Мнения: 6 017
Ми махнах онова 87 след ника си защото понякога се дразня от някои съфорумки като казват ''ми имайки предвид възрастта ти от ника'' не знам си кво нататък.Не е нужно да се знае.Голяма работа като съм на 21.Както има една приказка ''Не питай старило , а патило'' offtopic
Shocked Това ми е познато до болка.... Rolling Eyes

# 62
  • Мнения: 1 085
Значи разбираш защо съм го махнала!

# 63
  • Мнения: 3 611

Мен ме интересуват тези лентички......и от БГ ли са купувани  Rolling Eyes

От Германия.
Ами днес Ще мина в магаzина и Ще видя как се каzват.
Страхотно ефикасни бяха, ама и цената им си я биваШе.

Много ще съм ти благодарна ако провериш името им и цената също.....мъжа ми често пътува до Австрия и Германия и ще му възложа тази задача като се сдобия с инфото  Mr. Green

Ходих до магаzина, ама ги нямат веЧе като асортимент.
ПродаваЧките -  консултантки не можаха да ми помогнат с нужното инфо.
Даже не раzбраха какво тоЧно имам предвид.

Преди време бях пускала тема zа теzи лентиЧки.
Отивам да я тьрся.

# 64
  • Мнения: 280
Има една паста ПЪРЛ ДРОПС ХОЛИВУД СМАЙЛ.
Тя е много ефективна.

Масова ли е или се продава в аптеките? Никога не съм я срещала досега.
Би трябвало да я продават във всички добре заредени
аптеки, дрогерии, и магазини за козметика  Wink



...струва някъде между 12 и 15 лв, 50 мл.  Whistling Hug

И аз я ползвах,но не съм доволна!  Crossing Arms

# 65
  • Мнения: 846
Избелвала съм си зъбите, може да е било вредно преди няколко години, сега вече не е.
Интересувала съм се и знам, че не се препоръчват пасти за избелване с абразивби частици, а повечето пасти за избелване са такива.

# 66
  • София
  • Мнения: 5 720
ПЪРЛ ДРОПС ХОЛИВУД СМАЙЛ!Много съм доволна! Party

# 67
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
ПЪРЛ ДРОПС ХОЛИВУД СМАЙЛ!Много съм доволна! Party

На мен в 3 аптеки ми казаха , че не се внася вече - от къде я купувате  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт