Отговори
# 15
  • Мнения: 3 200
Има промяна в учебния план на НПМГ, има промени и в класирането и записването.
За повече информация: НПМГ - прием

# 16
  • Мнения: 312
cool_witch Много Благодаря, явно покрай цялата суматаха, а може би е добавено в последствие не съм обърнала внимание на текста с черни буквички в сайта на гимназията "ВАЖНО!   Обучението в 8 клас за учебната 2008/2009г. е с интензивно изучаване на английски или немски език", което за момента отново наклонява везните към това у-ще!!!

  bouquet

# 17
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
klarisina само, че езиците щели да са от начално ниво. Ама там си питай на място, като записваш, за да знаеш какво да избереш.

# 18
  • Мнения: 312
dorothy - днес се опитах да ги попитам и по телефона, но все  едно питах за кода на пускане на ядрените ракети Rolling Eyes не можаха да ме ориентират въобще хък-мък и толкова, явно ще питам на място дано ме осветлят повече.

# 19
  • Мнения: 2 190
Искам синът ми да влезе в училище, където ще получи максимално добра подготовка по математика, но и ще бъде добре подготвен или поне ще задържи доста високото ниво по английски език, което има към момента.
Гимназиите към, който проявяваме интерес са СМГ,НПМГ, НФБГ и НТБГ и 1во и 2ро АЕГ,Благодаря!

Klarisina,

Бих ти препоръчала, ако е възможно някоя от утвърдените (старите) елитни гимназии. За мене това са двете МГ, трите езикови (1 АЕ, немската и френската - не им знам сега съкращенията) и тази за древни езици. Чувам добри отзиви и за 2АЕ и испанската, но по мое време те си бяха обикновени гимназии. Също така съм чула и лоши отзиви за немската. Явно дисциплината навсякъде е по-лоша от преди 20 години (това, с което родителите сравняват.

Аз съм завършила СМГ, но преди доста години, както и брат ми малко по-късно. Училището е супер. Ако искаш добра подготовка по математика - избирай някоя от МГ-тата. За нивото на езика, не знам как е. При мене беше пълна скръб - последна група с френски, за 2 часа/седмично не можеха да намерят учител. При брат ми отмениха езиковата година и след 2 години жалби, почти стигнахме до съд - я върнаха в 11 клас, но тогава децата имаха други мисли (кандидатстване). Но учеха и втори западен език.

За нивото на математика - има генийчета, но са малко. Важното е детето да има логическа мисъл.

Какво получават децата в МГ - идеална подготовка за кандидат-студентски изпит по математика, т.е гарантиран прием. 

Език се учи добре на много места, математика не. Аз научих доста сносно английски (ниво някои не софийски АЕ).

Но Вие решавате кое е по-важно - език или математика. Наистина 2 в 1 е трудно да се намери.
Успех

# 20
  • Мнения: 312
biborana Да, за съжаление 2 в 1 няма, колкото и парадоксално да е за мен, какно пречи на един математик успоредно да научи поне един език сносно, ама на, няма такова животно у нас Thinking

Сега остава да чакам постигнатите резултатите, пък после ще редим училищата по надежност.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 867
Да, за съжаление 2 в 1 няма, колкото и парадоксално да е за мен, какно пречи на един математик успоредно да научи поне един език сносно, ама на, няма такова животно у нас Thinking


Тук съм готова да поспоря. Мой съученик от английската гимназия в момента преподава математика в СУ. Чудя се дали английският не му е на ниво (Първа английска завършихме, когато това все още беше единствената Английска гимназия в София; не знам какъв втори език учеше, вероятно испански) или математиката му куца?

# 22
  • Мнения: 312


Тук съм готова да поспоря. Мой съученик от английската гимназия в момента преподава математика в СУ. Чудя се дали английският не му е на ниво (Първа английска завършихме, когато това все още беше единствената Английска гимназия в София; не знам какъв втори език учеше, вероятно испански) или математиката му куца?

Няма място за спор, винаги има възможност едно дете да се развие и в друга област, ако притежава нужния интелект, старание и амбиции, а пък и ако училището е достатъчно реномирано би следвало да държи на цялосната подготовка на учениците си. Въпросът в днешно време е възможно ли е да се осигурят такова качествено количество преподаватели по всички предмети - мисля не !!! Системата куца, учителите бягат, стачкуват..., и понеже няма реална и обективна класификация на у-щата, се налага да търсим информация от познати, форуми и прочие непрофесионални места и да се спасяваме на "парче".

Общи условия

Активация на акаунт