За фолиевата киселина

  • 3 268
  • 118
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 818
Аз мисля, че и да не пиеш не е фатално. Моят лекар също не ме е карал да пия, не ми е и забранявал. Аз не съм пила и не съм имала никакви проблеми през бременността - бебето все още не се е родило, в четвъртък ще ми предизвикват раждане, но всичко с него е наред. Термина ми е на 19-ти, но бебето вече е много голямо и трябва да го викаме по-рано Laughing

Ти си един случай, в който за щастие не е било фатално. Това че ти не си пила и не е било фатално обаче, не означав, че ако аз не пия примерно, няма да е фатално. Единичните случаи не показват каква е всъщност вероятността да се роди детето със Спина бифида. Има изследвания, има наблюдения, показващи, че фолиевата киселина предпазва от това заболяване. Да кажеш на някого, че няма да е фатално неприемането на фолиева киселина, е несериозно и по този начин можеш да подведеш жената.

# 31
  • Мнения: 1 477
Да.Започнах да пия фолиева киселина преди да забременея.После до към 4-5 месец...

# 32
  • София
  • Мнения: 44 098
Да пиех, а лично аз не смятам че точно фолиевата киселина е от рода  "подобни боклуци". Има много инфо в нета, ако те интересува може да поровиш:
http://300bebeta.info/
http://www.az-jenata.com/index.php?page=article&aid=732
http://www.biberonbg.com/info/folieva_kiselina.htm

съгласна Simple Smile
ест отговора ми е - ДА

# 33
  • Мнения: 2 376
Фолиевата от месец преди да забременея до към средата на третия месец, когато я заместих с Пренетал, който съдържа даже повече фолиева киселина от медикамента отпреди това.

За всеки случй тъпча здраво разнообразни плодове, зеленчуци, месо и хляб Simple Smile.

# 34
  • София
  • Мнения: 10 325
Пиех през цялата бременност. Точно за фолиевата киселина ли намери да питаш дали е боклук?  Rolling Eyes

# 35
  • Временно
  • Мнения: 788
Започнах да я пия когато спряхме да се пазим,т.е. 2 месеца преди да забременея и си я пих докато родих.

# 36
  • Мнения: 9 814
Да пиех- първите три месеца.

И как въобще може да си помислиш да питаш дали е боклук?!
За спина бифида не си ли чувала?!

# 37
  • Мнения: 1 029
Да, пих и през двете бременности. Не мисля, че пиенето на лекарства, витамини или други добавки е въпрос на мода, а на необходимост, базираща се на многогодишни проучвания и изследвания в областта на медицината, която непрекъснато се развива. Вероятно, ако прочетеш малко повече за фолиевата киселина, вече няма да я причислиш към т.нар. "боклуци".   Wink

# 38
  • Мнения: 4 335
Разбира се,4е пих Peace

# 39
  • Мнения: 1 422
Ей, мадами, много сте сладки. Не ви питам, аз дали да пия, а вие пили ли сте. Моето лично мнение за всякакви добавки и прочие се базира на изпитани върху моя собствен организъм ефекти и изобщо не съм го изразила тук. Интересно ми беше как реагират хората на "модата" кое е задължително и кое не е, а не защо е така. Вие се хванахте за думата "боклук".... Че аз наричам така половината продукти, които се продават на пазара от всякакво естество..... Аз например не ползвам абсолютно никакви лекарства от класическата медицина. Причината тук не е решаващото, а самия факт.

# 40
  • София
  • Мнения: 10 325
Мадамо, овце сме, ама баш па за фолиевата киселина не е страшно, че следваме стадото.  Mr. Green

# 41
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Да Peace

# 42
  • Мнения: 1 006
Да,пиех фолиева киселина.

# 43
  • Мнения: 428
Да, пих, и започнах доста преди да забременея.
Наистина ли мислиш, че да пиеш ФК е просто въпрос на мода ooooh!

# 44

Общи условия

Активация на акаунт