13 години затвор за Бранимира

  • 2 643
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 099
Нямам отношение към майката, но за бебето сърцето ми се свива.

# 16
  • Мнения: 6 618
Няма по-тежко престъпление от това .Съответно и наказанието и ми се струва недостатъчно.

# 17
  • Мнения: 3 459
Съответно и наказанието и ми се струва недостатъчно.
Така е  Peace

# 18
  • Мнения: 1 447
Такава майка не заслужава да има деца  Confused
И аз така мисля. Peace

# 19
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Някъде бях мярнала, че по други държави родилка не е отговорна за действията си до незнам там кога си.

Не съм човекът, който трябва да съди, може ли човек да съди други? Знам, че за катастрофа с летален изход в същата родина се дава условна присъда, в тази светлина, за мен това е пресилена присъда.
В друга държава, в други условия, бих си позволила да мисля и да коментирам в тази посока, но тук и сега-не, твърдо НЕ.



ПП. Днес четох за 23 годишен рецидивист с 8 присъди за грабежи, който, поради щото си признава деянието, получава под минималната присъда, т.е 4 години, едната жертва е с множество наранявания и пр, а другата жена е била бременна.

# 20
  • Мнения: 684
Не знам какво да мисля  Cry Хем емоциите ми крещят, че й е малко и трябва до живот да гние в затвора, хем знам, че най-голямото наказание тя вече си го търпи - колкото й нисък интелект да има, съвестта й винаги ще я изяжда за това, че сама е убила рожбата си.
Странно ми е, че са отсъдили умишлено убийство  Thinking По изнесените така факти (макар и да са малко, а още по-зле, че са минали през "редакцията" на журналист) ми се струва, че е непредумишлено - била го е, но не с цел да убие клетото детенце.
... Ох, толкова гнусотия, мизерия и нещастие има по света  ooooh!

# 21
  • Мнения: 3 835
Само се моля, да не вземат да обжалват и протакат сега до безкрай, не знам какви са възможностите на процедурата в случая. Да не намалят годините и да превърнат накрая присъдата в символична. Абсолютно всеки, абсолютно, трябва да получава заслуженото си според деянията си! Обстоятелства от миналото, тежко детство, малтретиране, произход, етнически или друг, обществен статут....., могат да бъдат изтъквани от защитата, но всеки трябва да си понесе заслуженото, според тежестта на деянието си. Деянието й е от възможно най-страшните. Естествено, че защитата е изтъквала тежкото й детство, със сигурност то й е оказало влияние, но аз доколкото си спомням, тази Бранимира беше в защитено жилище, на нея й помагаха много хора, включително и майки от тук. Тя извършва деянието си именно в защитеното жилище, именно, когато й помагат много хора. Детето й какво й е виновно за детството и всички останали обстоятелства, напълно допускам възможността да се е възползвала от хората, от възможността да използва хората и помощта им. Ако действително децата й са били всичко за нея, както твърди, щеше да осъзнае състоянието си, защото надали им е посегнала за първи път и да потърси помощ.
Жестоки наказания трябва да има за тези "родители", жестоки, веднъж завинаги трябва да се спрат тези престъпления и жестокости над деца, от собствените им родители. Основният процент от децата в институции са именно такива деца, малтретирани, пребивани,  неглижирани, изхвърляни, зарязвани от "родителите си", жестоки, жестоки истории..., и накрая "спасени" от социалните, вкарани в институция. В буквалният смисъл те наистина са спасени, но оттам нататък какво следва, положението е страшно, това е порочният кръг.

Последна редакция: вт, 10 юни 2008, 22:38 от teo7777

# 22
  • Мнения: 4 784
Каквото и наказание да получи, все ще й е малко!
Такива хора не заслужават да имат деца!

# 23
  • Мнения: 212
,,Нямала намерение да удари с цел да убие детето си, а го е направила, за да го успокои.''

Защо ги правят тези деца,след като не са способни да се грижат за тях?

# 24
  • София
  • Мнения: 12 554
jas.min статията е писана от мен и мога лично да те уверя, че именно ФАКТИТЕ не са редактирани от журналист! То и няма как фактите да се редактират, те са установени от следствието.
Освен всичко останало под новината имаш три линка към предишните новини за Бранимира. Можеш да се информираш и от тях.  Peace

# 25
  • Мнения: 2 161
Аз няма да я осъдя,защото не знам какво е било душевното й състояние.
След като вече е осъдена, значи е доказано, че не е психично болна-т.е. може да носи отговорност за делата си. За какво състояние на духа става въпрос тук- днеска съм ОК-обичам си детето, утре не ми е ден- лягай под ножа! Аз не я съдя- вече е осъдена, но не мога да си обясня постъпката й, дори и с неразположение на духа.... #2gunfire #2gunfire
Прибери си кашкавалените пистолети.Доказано било.Не ме интересуват доказателствата,нещата при тази жена са много по-сложни.Точно затова не я съдя.
А що се отнася до журналистите,писали статии относно този случай-толкова ли е трудно да запомнят името й?Един път Бранимира,друг път Бранислава.Страхотен професионализъм.

# 26
  • Мнения: 139
Жалкото в случая е, че едно детенце вече го няма и е на място, от което няма връщане. Няма да изиграе игрите си, няма да изпее песните си, няма да направи белите си, няма толкова много неща Cry Направо ми настръхва косата. А толкова много хора мечтаят за бебенце и години наред чакат появата му...
Защото майка му го е ударила с намерението да го успокои Shocked
Защото е време 13 години (даже повече) да почнат да се дават на хора, които удрят децата си.
Колкото до въпросната жена - не мога да изпитам грам съжаление към нея.

# 27
  • София
  • Мнения: 4 867
Не мога да спра да се питам къде са били разните "органи" през цялото време? Бранимира прекара не малко време в Дом за временно настаняване. Не знаят ли "социалните", че там отиват много от децата, след като излязат от сиропиталищата? Не ги ли наблюдават как се справят? Не си ли дават сметка, че в деня на пълнолетието си тези деца не се превръщат изведнъж в съвестни, отговорни и разумни граждани? Кое снема отговорността от държавата едновременно с изритването на децата от институциите?

Не мога да повярвам, че никой не вижда какво се случва с тези деца и с техните деца. В конкретния случай, ако не се лъжа, има подавани и сигнали към разните уж отговорни агенции, но никой нищо не е направил, за да помогне на Бранимира.

# 28
  • Мнения: 4 514
А докога пък държавата трябва да е бавачка на такива майки? Докато станат на 80? Ако някой имаше подозрение, че Бранимира ще навреди на детето си и го беше отнело от майката, щяхме ли да се съгласим тук? Или щяхме да скачаме срещу социалните и да защитаваме майката? Ако един възрастен човек сам не поема отговорност за действията си, няма кой друг да я поеме.

# 29
  • София
  • Мнения: 309
И според мен не само майката е виновна.Много по-виновна е държавата,че не помага на самотни майки с малки дечица.Защо не е назначен соц.работник,който да следи как се отглеждат децата,къде,как.Защо няма оранизация пак под шапката на държавата,която да учи децата излезли от домовете как да се справят с живота,да ги наблюдават и помагат.
Отстрани е лесно да се говори-тя е лоша,тя е ограничена, била на края на силите си и е ударила детето си-сигурна съм,че не си е и помислила да го убие.За съжаление в случая е имало фатален край-горкото бебенце! CryА и горкото друго детенце,защото го очаква съдбата на майка му...
Анту-сигурна съм,че имаш майка,баща,свекър и свекърва,пък и куп дядовци и баби,които ти помагат по един или друг начин.Не съди хората,на които няма кой да им помогне.Представи си,че останеш СЪВСЕМ САМА-от кого ли ще искаш помощ?

Общи условия

Активация на акаунт