13 години затвор за Бранимира

  • 2 644
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 514
О, недей така, мила. Родителите ми починаха, когато бях на 13. Добре, че имах стабилно семейство, наистина. Можех да се озова в ситуацията на Бранимира, но не съм. Съдя майката доколкото сърцето ми се свива от това, което е извършила. Държавата не може да помогне. Просто сме родени в такава държава, това е положението. Не знам какво да кажа, но не мога да седна да съжалявам майката сега. Днес не. Съжалявам, че мнението ми не ти допада.  Sad  Мир!  Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 3 561
По стечение на служебни обстоятелства съм запозната със случая на Бранимира повече отколкото ми се иска. На фона на символичните присъди за предизвикали смърт "шампиони", 13-годишната присъда за жена с доказана умствена изостаналост, ми се струва нелепа.
Други неща ми бяха интересни - като например къде е бил персоналът в ЦОП-а, където е била настанена и който се предполага, че оказва 24-часова грижа, защото причината да е настанена там е, че не може да полага необходимите грижи за децата си сама поради лека към умерена степен на умствена изостаналост... Странно противоречие предвид "деветорната" експертиза"... Служебната защита няма да коментирам - в хода на следствието се появи "вуйчо", за който 13 години затвор се оказват доста изгодни.
Бог да прости невинната душичка и да се смили над греха на майката!

Последна редакция: ср, 11 юни 2008, 16:50 от green_dawn

# 32
  • Мнения: 47 982
Явно случаят е доста сложен...много ми е жал за малкия, чака го нелека съдба Cry

# 33
  • Мнения: 191
Много трудно е да съдиш човек... И все пак аз не мога да си представя каква майка си, за да удариш толкова силно двумесечното си бебе, което нищо не разбира и не можа да си вземе поука. Жалко, че животът на майката е бил толкова тежък, жалко че в повечето такива случаи се завърта един порочен кръг, жалко, че има толкова много "родители", които нямат нормално отношение към децата си. Майката също е била многократно убивана, не искам да си помислям какво е системно да те изнасилват...
Да почива в мир малкото ангелче, дано поне е било обичано, дори и само за 2 месеца...  Sad

Общи условия

Активация на акаунт