Раци, лъвчета и деви, чакаме АВГУСТинчета смели

  • 19 719
  • 292
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 410
  bigdance2Честит Рожден ден на Valeni и нейната майка![/color]Желая много здраве,много радост и много усмивки!.
Здраве и късмет на бащата нa puhi
честит рожден ден и на Алекс babydust7

# 211
  • Мнения: 15
На всички рожденици ЧЕСТИТО
 newsm67    hbday

# 212
  • Мнения: 1 266
Щастлив рожден ден на Валени!!!  baloni
Да си изкараш бременността до края все толкова щастлива и най-вече, много по-спокойна, след като приключи окончателно данданията по ремонта.

(Нашата пък тепърва започва, та не знам...)

Включвам се да кажа, че ръснах сума ти пари в Комо за боклуци и там го има онова нещо, дето eya го е поръчала за спане с бебето. Не е много скъпо, около 20 лв, мисля. На мен ми се струва излишно, но който го иска, да не тръгне да поръчва от чужбина. А може и на други места да го има.

Bizu, спокойно, от твоята алергия на бебето в корема нищо няма да му стане, но можеш да го алергизираш и после да има проблеми с кравето мляко и шоколага, примерно. Така че просто се ограничавай.

# 213
  • Мнения: 207
Здравейте бъдещи и настоящи мамчета! От месеци вече чета всичко, което пишете, но все не се престрашавам да се представя. Много бих искала и аз да се запиша в АВГУСТОВСКИТЕ мамчета. На 31 години съм, от София, термина ми е на 16 август, първа бременност и чакаме момче.

Обещавам от днес да бъда активна освен в четенето и в писането.

Valeni, честит рожден ден!  newsm59

# 214
  • Мнения: 82
VALENI ЧЕСТИТ 30-ти РОЖДЕН ДЕН!!!Още най-малко 2 по 30 да си толкова щастлива с пълна къща с деца и внуци!!bouquet

Да са живи и здрави и всички останали рожденници днес и много късмет им желая!!!

ние с мама и с 2 бременни приятелки днес щурмувахме Джъмбо и въпреки че бях предубедена,че няма да купя нищо,се оказа,че имаше доста интересни неща и разбира се не си тръгнахме с празни ръце-най-много се задържахме при бебешките обувчици, имаше страшно сладки(2 броя за бебка  baby_neutral ) +чорапки и още няколко дрешки  Embarassed(май накрая някои ще останат необличани),после минахме и през Комо(Коте жалко,че не сме се засякли) да видим за кошарка,но не каресахме и сигурни ще вземем от Пигис хаус

Да ви питам вашите бебчета хълцат ли-моята принцеска вече всеки ден,дано да е нормално?

Добре дошла на новата мама melfin !!!

# 215
  • Мнения: 104
Валени, ЧРД  bouquet
Марта, а бебето като лежи по гръб няма ли опасност да си обърне главата нагоре и пак да аспирира, ако поввърне?Аз моята я слагах подпряна настрани с една пеленка навита на руло зад гръбчето и на всеки 2-3 часа я въртях, което си е голямо мъчение, защото трябва да се става специално за това.Чувала съм и че така главичката се оформя по-добре. Не знам до колко е вярно, но наистина съм виждала бебета и възрастни с ужасно спляскани отзад глави, явно са се смачкали от лежане по гръб, но сигурно не са повръщали,знам ли.

# 216
  • Мнения: 1 266
Стела, казват, че е здравословно бебетата да хълцат Simple Smile
Моята като беше още по-малка, по я усещах как подскача, сега е с дупето нагоре и много не ми е ясно какви ги върши, повече усещам как рита.
В Комо имаше много бременни, но сигурно щях да те позная Simple Smile

Меви, можеш да му подпираш главата с нещо (де да знам? навита на руло хавлия?), но по принцип бебетата, които съм наблюдавала (в Клиниката) - както ги оставиш, така ги намираш. През първите седмици така или иначе ще ставаш да кърмиш, а след 3-4 месец вече са достатъчно големи и подвижни (и силни) и ако тръгнат да повръщат, сами ще се обърнат (инстинкт).
Колкото до оформянето на главичката - ако всеки път я слагаш обърната на различна страна, горе-долу се компенсира.

За мамите, които много се тревожат (Дидка Wink) има едни апаратчета, които отчитат дишането на бебето и присветват ритмично. Обещавам ви, че сетивата ви ще са толкова изострени, че дори да спите, ще се събудите, ако нещо бебето излезе от ритъм.

И освен това, човечеството е оцеляло толкоз хиляди години без джаджи, бебефони и всевъзможни предпазни мерки, сега точно над нашите бебета ли са надвиснали всички възможни опасности? Wink

Последна редакция: сб, 14 юни 2008, 19:08 от Котката Марта

# 217
  • Мнения: 2
Честито на всички рожденници и от мен   bouquet   bouquet   bouquet

# 218
  • Мнения: 15
Здравейте отново!
Интересна ми стана темата за позата на бебето. След като родих дъщеря ми , още в болницата забелязах, че сестрите я оставят на страни. После като се прибрахме в къщи, по съвет на майка ми, отново детето беше поставяно на една страна. След всяко хранене сменях посоката "да не и се изкриви" главата. Ами незнам... то като не бях гледала бебе и се съгласявах с майка ми. В никакъв случай обаче не мога се оплача от нея и от помощта и, де. После някъде към третия месец ,мисля(но не съм сигурна), Цвети сама започна да си върти главата на ляво и дясно и си заспиваше както и е удобно... Мисля , че и сега така ще постъпя... Thinking... е, има време да ме убедите в обратното... Simple Smile

# 219
  • Мнения: 1 266
k_malcheva, тука не се убеждаваме насила  Wink
Просто в България школата е такава, че бебетата се поставят настрани (макар че и това вече се променя - нашите сестри в Клиниката ги поставят по гръб), а пък аз съм учила и ходила на стаж в Германия - там е прието да се поставят по гръб (и в останалата Централна Европа, САЩ) , защото се смята за по-сигурно. Има информция в нета.
Всъщност, едва ли е от такова голямо значение, няма да ги слагаме да спят по корем, в края на краищата... макар че най-малкият ми брат спеше по корем върху гърдите на майка ни (а тя - полуседнала Wink) сума ти време, ама това е друго.

Последна редакция: сб, 14 юни 2008, 19:20 от Котката Марта

# 220
  • Мнения: 7
Здравейте и от мен най накрая, 4ета ви от известно време без да пиша и накрая се престраших , засега при мен нищо интересно бебка е добре расте , ритка   bouquet newsm59        Ч.Р.Д. НА ВАЛЕНИ

# 221
  • Мнения: 1
Завръщам  се след разходка в Западен парк,
с мои съученички от 7 клас! Не бяхме се виждали с години! Толкова е интересно да научиш какво се случва с живота на твои приятелки. Много съм щастлива - а и те имат с какво да се похвалят! И двете бяха с малките си бебенца - момиче и момченце! smile3501
Благодаря за успокоението  - за моята неустановена алергия на Котката Марта!
В понеделник, като се върна от консултация ще се отчета допълнително.
Сега отивам да направя ревизия на хладилника, ако случайно стигна до него, тъй като едни приятели са вкъщи, за да сготвят нещо за вечеря (което си е обичай за нашата къща в събота и неделя, все някой ни готви), за което искрено съм благодарна  newsm47
Сестра ми е твърдо решена да ходим на Велинград в Двореца, надявам се да нямам проблеми в периода 5-13.07, още повече че ще празнувам там и рождения си ден!
Вече взе да става традиция тя да ми организира почивка подарък за рождения ден! Сестра - злато направо  newsm44
Днес май само се хваля... дано и при вас нещата да са толкова розови!
Целувки и приятна почивка на всички!

# 222
  • Мнения: 2 376
Здравейте момичета!
Добре дошли на новодошлите.
Да ви кажа днес тръгвайки към магазина за колички срещнах най-добрата ми приятелка от тинейджърските години и се оказа, че и тя бременна и тя за август пък и харесала същата количка, за която аз бях тръгнала.  Grinning Та много се радвам и се надявам да си бутаме количките заедно. Simple Smile

Количката на АБЦ дизайн гледах, единствен недостатък - гумите не са и помпащи се. Много ми хареса.

Открих сезона с покупките  smile3508 Имаме страхотно гащеризонче с крави. На него пише слънцезащитен фактор 15, което малко ме учуди  newsm78 и понеже някой беше казал за шапка, че трябва първо да се купи, взех една жълта - комплект с търлъци и ръкавици. Мноого грозни тези шапки  newsm12, ама ще го преживея, нали е обичай, не вървеше без Simple Smile Ама аз всъщност първи купих термометър за чело. ooooh! Брои ли се или обичаят е за дрешките само?   
Колекцията на бебо от подаръци, както и днешните попълнения са в албумчето.

Как разбирате, че бебето хълца? Моят корем помръдва понякога болезнено, понякога лекичко. Кое е хълцане, кое е ритник идея си нямам.

# 223
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 658
Количката на АБЦ дизайн гледах, единствен недостатък - гумите не са и помпащи се. Много ми хареса.

Брит и аз ги гледах. Вярно е че не са помпещи гумите, но на мене продавачката ми каза че са от пресован каучук и са доста стабилни. След доста колебания, невзехме количката, но взехме сгъваемото креватче на АВС - по-големия размер 75/120. Сега остава да намеря матрак, че идва малко нестандартен размера и е ограничан избора.

Коте, ти беше писала за латексовите матраци, но на мен в магазина ми казаха че са  пенолатекс. Дали става въпрос за едно и също нещо или двете са различни.

# 224
  • Мнения: 92

Как разбирате, че бебето хълца? Моят корем помръдва понякога болезнено, понякога лекичко. Кое е хълцане, кое е ритник идея си нямам.
Хълцането е като продължително потрепване на корема  ти Laughing.Секунди е и е много забавно PeaceНа едно място ако си следиш корема и подскача ритмично...абе нещо такова  май...аз така  го разбирам,но незнам дали го обясних правилно  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт