Относно киселото мляко

  • 2 106
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 596
Здравейте, Simple Smile
Прочетох доста теми за киселото мляко.Но искам вашите актуални мнения Heart Eyes
Преди време зададох ориентировъчен въпрос,но ето че времето дойде и утре ще дам за първи път.
Ади е голям вече,с колко лъжички да започна,като за първи път и кога да дам цялата доза Mr. Green И по колко грама давате кисело мляко на едно хранене.
Може ли да издържи 4 часа до другото хранене?Разбрах ,че доста майки го дават за следобедно хранене.Когато един път е въведено,всеки ден ли да го давам следобед или пак редувам с каши ,кисели и т.н?
И по колко бисквити,мога да сложа,ако решим да пробваме и този вариант?
...(аз ще го давам с лъжичка)
Много ви благодаря предварително Hug

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 891
Моето дете изяжда по половин кофичка кисело мляко за следобедна закуска.Понякога е натурално,понякога слагам и бисквити(редувам различни),например по 2 бисквити "закуска",друг път пък добавям половин банан.

# 2
  • Мнения: 1 596
Мерси Аделфия Heart Eyes
Очаквам и други майки да отговорят на въпросът ми Simple Smile

# 3
  • Мнения: 5 940
Давам един, най-много два пъти в седмицата. Натурално. Около 200 грама. Не огладнява четири часа.

# 4
  • Мнения: 195
сега в жегите давам по-често-3-4 пъти на седмица. Давам го следобед по 150 гр плюс бисквитки или плодове. на око ги слагам. Издържа до вечерното мляко. Ако пригладнее по-рано давам някакъв плод.

# 5
  • Мнения: 1 367
По половин кофичка е нормално,струва ми се.Но като за начало те съветвам да дадеш няколко лъжички,просто да си спокойна,че няма да има реакция.Можеш да го смесваш с бисквитки според вкуса на детето-дали обича по-редичко или с повече бисквитки,може да добавиш банан или друг плод,който детето харесва.А може и чисто,със захар или без,пак според вкуса на детето.Съветвам те,ако е възможно да не слагаш захар.В началото си мисля,че няма да е добре да го даваш всеки ден,редувай го с друга храна.Но пък ако му харесва,давай смело.

# 6
  • Мнения: 1 897
Моят син изяжда от половин до една кофичка кисело мляко на ден. Обикновенно го приема вечер преди заспиване. Не съм го въвеждала постепенно-дадох направо цялата доза.При нас се получи така, защото той изведнъж отказа категорично да пие АМ. Така, че моят съвет е ако все още детето ти пие АМ да не даваш киселото ежедневно, а  просто за разнообразяване на хранителното меню.
Предлагам киселото мляко чисто, с бисквитки, с намачкан вътре плод или с овесени ядки.

# 7
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Давам всяка вечер (той не пие вече АМ от 9 месец) приблизително изяжда половин кофичка  Wink

п.п. споделям мнението на Ulia

# 8
  • Мнения: 2 131
За пръв път дадох на Алекс около 100 грама кисело мляко. Сега изяжда всеки ден повече от половин кофичка. Давам го за следобедна закуска или сутрин - чисто кисело мляко, понякога с малко захар /но много рядко/, с намачкан банан, с бисквити.

# 9
  • Мнения: 24 467
Четвърт литър е напълно нормално. Дете на година следва да е достигнало това количество АМ вече. С киселото е същото.
На годинка се предполага, че детето е захранено с всичко основно, така че не виждам и смисъл ако му хареса да се "захранва" с микро дозички.
Нещо друго- не препоръчвам да се създава навикът да се приема подсладено. Нека си започне с натурално КМ, с лъжичката директно от кофичката. Бисквити можеш да дадеш не и непременно натрошени в млякото, а отделно, между лъжичките, да си хрусва.
Лично аз ползвам за следобедна закуска, не всеки ден, понякога за вечеря. Той много обича да взима КМ към зеленчуковата си супа.

# 10
  • Мнения: X
На тази възраст голямата ми дъщря беше изцяло на кисело мляко, тъй като отказа АМ на 7м. Дай 4 -5 лъжички и ако няма реакция, можеш да предлагаш, като следобедно хранене. Ако искаш предлагай всеки ден, ако искаш, за разнообразие.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Както с всяка нова храна започнах с 2-3 лъжички.Тери обаче не си пада много по него и изяжда най-много 9-10 лъжички-значи колкото иска.Може и всеки ден-ако го хареса.

# 12
  • Мнения: 26
а kakво kиceлo млеко дaвaтe,kakвa марka?Koe e най-хубавoтo cпoрeд вac?Cпoдeлeтe cвoeтo мнeниe.Kakвo миcлитe зa akтивия

# 13
  • Мнения: 8 229
Започнах да му го давам вечер на около 9-10м, когато отказа да пие АМ. Понякога хапваше и на обед от него - като ме види че аз ям. Винаги го е ял натурално, направо от кофичката с лъжичка. Понякога хапва съвсем малко, друг път изяжда цяла кофичка. За него купуваме същото кисело мляко каквото и за нас - Мизия Милк. Произвежда се в нашия град и ми харесва.
На Данон млеката не ми харесват.

# 14
  • Мнения: 2 149
И аз отскоро започнах да давам кисело мляко,натурално, заедно със зеленчуковата супа следобед Laughing

# 15
  • Мнения: 1 596
Много ви благодаря мили майчета,че ми отговорихте така обстойно Heart Eyes
Направих си изводите и сметката,как да го дам на моят юнак Heart Eyes
Целувам ви и ви желая чудесен ден Hug  bouquet

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз кисело мляко давам от 8-я месец

# 17
  • Мнения: 27 524
а kakво kиceлo млеко дaвaтe,kakвa марka?Koe e най-хубавoтo cпoрeд вac?Cпoдeлeтe cвoeтo мнeниe.Kakвo миcлитe зa akтивия

Давах На Баба от 4,5%. Това лято видях, че са го скапали тотално.  Close Минах на Верея от 4,5% и Ханско от 3,6. На Активия давам плодовите за пиене понякога, но иначе мнението им за тях е отрицателно /за тези в България специално, иначе са си супер  PeaceSimple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 3 249
Аз лично въведох киселото мляко, като добавих няколко лъжички към зеленчуковото й пюре, май беше от спанак с ориз. Забравила съм вече, но със сигурност беше в комбинация със зеленчуци, с които млякото върви.

Пробвах да й добавям към подовото пюре, но не го хареса.

Сега, когато млякото е въведено, го давам натурално или с бисквита. На количество от половин кофичка кисело мляко слагам 1 бисквита Закуска.

Давам такова мляко, каквото купувам и за нас. Марката варира, но задължително е пълномаслено. Peace

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Захраних с 2 лъжички.
Давам кисело мляко Герма3.6 % и Бор Чвор3.6%.

# 20
  • Мнения: 9 973
верея 4,5%

# 21
  • Мнения: 1 596
Здравейте Simple Smile
В крайна сметка доста прочетох за кис.мляко и реших да взема Ел Би 2%.
Нооооо....нашият юнак не ще да яде кисело мляко Crazy
Вчера пробвах ,само като го помириса и не!
Днес пробвах пак,мръщи се.По-късно разредих малко с вода от шише- не ще!
Два дена неуспех Confused
Дано утре да го хареса  Praynig Дали да не му сложа малко плодово пюре за вкус?
Какво  ще кажете?
А пък и ако това не го хареса,да пробвам с бисквита....

# 22
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
На малчо давам Герма3.6 %  Wink
В началото пробвах няколко ворианта  кис.мляко докато усетя  как го предпочита
Първо пробвах на айрян, после с малко кафява захар ..... накрая се оказа че си го предпочита натурално с лъжичка  Peace  ...а може и да пробваш да накиснеш бисквита "Закуска " примерно


mamma_mia
пробвай и ти вариантите  Wink

# 23
  • Мнения: 141
аз давам кис.мляко Калина3,6%,в началото давах 2%но по съвет на лекарката.От време на време му слагам плодово пюре за разнообразие,но малчо не е претенциозен и го яде всякак Laughing

# 24
  • Мнения: X
Също можеш да опиташ и друга марка.

# 25
  • Мнения: 5 940
Давам "Елена" високата масленост.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 524
аз давам ан коко кисело мляко герма 0,1% от 10 месец. яде около 150 грама Peace

# 27
  • Мнения: 46 511
аз давам ан коко кисело мляко герма 0,1% от 10 месец. яде около 150 грама Peace


На деца не се ли дава само пълномаслено  newsm78

# 28
  • София
  • Мнения: 3 524
На деца не се ли дава само пълномаслено  newsm78
да, наистина прочетох статии с обратното становище по въпроса (например тук се препоръчват пълномаслени млека: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=27933.0).  от друга страна, педиатърката ми препоръча да е 0,1%. а именно герма избрах, понеже са били правени изследвания, които доказали наличието на млечната бактерия, с която нашето мляко е толкова известно. доколкото забелязвам, добре му влияе, но не мисля да се вманичавам на темата с процентите- когато отидем на море, дълбоко се съмнявам че там ще има именно такава герма и съответно ще хапва пълномаслено Peace

Последна редакция: нд, 15 юни 2008, 11:11 от elpet

# 29
  • София
  • Мнения: 3 249
Не се заяждам, просто да спомена, че ГЕРМА 0.1 % не е обезмаслено мляко, а е пълномаслено. В диетичния подфорум беше обсъждано то и млякото Култура 0.1%. Извлечени са животинските мазнини, но все пак има масленост - растителна, не знам какъв й е произходът. Справка се прави елементарно от табличката с хранителна информация на самото мляко. Peace

Мисля, че истински обезмаслено е млякото на Верея 0.5% от по-популярните марки.

Трябва да се провери, естествено, моята информация е от преди 2-3 месеца, но категорично тогава Герма и Култура не бяха обезмаслени. Много подвеждаща е опаковката. Stop

# 30
  • София
  • Мнения: 3 524
ним, ако поста е към мен, даже много полезна информация- не знаех това, още повече, както споменах не мисля да издребнявам в процентите определено.  Peace а и явно болшинството от мненията клонят към пълномаслени млека за децата. но педиатърката ме насочи именно към герма и именно към 0,1% Rolling Eyes за култура от диетичния подфорум пък разбрах че съдържа нишесте или какво беше там, но не е кисело мляко баш Rolling Eyes
аз лично ти благодаря за инфото, а и на никол, че ме подсети да поразгледам още малко по темата Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 3 249
elpet, ако имаш кофичка Герма под ръка, погледни какво пише в таблицата с хранителната информация, където пише и калоричност, белтъчини и въглехидрати. Моята информация е отпреди няколко месеца, но все пак е сравнително скоро това.

Не съм се задълбочавала по темата кой тип мазнини са по-полезни за малките деца, но при всяко положение това мляко е претърпяло повече химични процеси (обезмасляване и после обогатяване наново с неизвестно какво) и аз лично го избягвам дори за мен вече. Именно поради подвеждащата им опаковка спрях да купувам каквото и да е на Герма, но това си е мой личен избор и никого не ангажирам. Peace

Ако държиш на обезмаслено мляко, можеш да купуваш Верея 0,5% или на Данон баланс 1,5% (ако ползваш продуктите на Данон, естествено).

# 32
  • София
  • Мнения: 3 524
ним, благодаря ти отново  bouquet
а на кофичката пише следното за 100 гр продукт (нямам друго за сравнение в момента, та само го преписвам, кофичката е 400 гр.):
мазнини 0,1гр
рас. мазнини 3,5 гр
белтъчини 3,2 гр
въглехидрати 4,3 гр
енергийност 32 ккал newsm78

# 33
  • София
  • Мнения: 3 249
ним, благодаря ти отново  bouquet
а на кофичката пише следното за 100 гр продукт (нямам друго за сравнение в момента, та само го преписвам, кофичката е 400 гр.):
мазнини 0,1гр
рас. мазнини 3,5 гр

белтъчини 3,2 гр
въглехидрати 4,3 гр
енергийност 32 ккал newsm78

Точно, да. Обезмаслено е от животински мазнини, но са добавени растителни такива. Млякото става вкусно, гъсто и реално си е пълномаслено. Ако го сравниш с Верея 0,5% , ще си кажеш, че тия от Верея са идиоти да не го докарат като Герма-та. Лъжа най-безочлива е това! Само не знам как докарват толкова малко калории при тази масленост, пък била тя и растителна. Според мен и калориите са поне двойно повече, няма как иначе. Thinking

Много, много, много се възмущавам на такива неща. Новата мода е това - мляко и сирене без холестерол, ама не се знае дали технологията на обезмасляване и допълнително обогатяване каква е и дали не е по-вредна от самия холестерол!  Sick

elpet, нищо лично към теб! Просто се ядосвам на поредната фирма, дето ни има за балами. Ти преценяваш какво и дали да даваш. Може млякото да е перфектно откъм съдържание и бактерии, ама на мен такива трикове търговски ми правят много лошо впечатление и спирам да купувам. Лошото е, че то не остана мляко, дето всичко да му е наред. Може би само БИО млякото, ама то пък не се намира навсякъде.

Дълго стана, простете.

Послепис - някой да не реши само, че имам нещо общо с ОМК и Верея. Аз в една друга тема и тях оплюх, от киселото им мляко 4.5% също не съм доволна и тази марка също я бойкотирах.

# 34
  • София
  • Мнения: 3 524
за съжаление може би си права, малко я ОФФ-нахме темата, но е добре да се знаят и тези подробности Peace
мда до био млякото и аз стигнах накрая- в една друга тема ме посъветваха, но пък наистина е трудно за намиране....

Общи условия

Активация на акаунт