най-големите пиячи в Европа

  • 1 315
  • 29
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 2 401
Знаете ли кои са? Според данни от доклад изготвен по поръчка на ЕК първенци са швабите, след тях - НИЕ. Е, как ви се струва, прави ли са анализаторите?  Wink

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Прави са! Наздраве  Sunglasses!

# 2
  • Мнения: 2 448
Сигурно са мерили количеството, щото швабите пият бира, ако минат на твърдо гориво, може и да ги бием.  Mr. Green  cheers

# 3
  • София
  • Мнения: 4 884
Мисля си честно, че сме си направо за първото място. Срам.

# 4
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Зависи какви критерии са подбирани при изготвянето на този доклад.
Защото и аз мога да напиша доклад (от преки впечатления) за това как пият поляци, руснаци, шведи, финландци...

Затова и не мога да кажа дали са прави или не.

# 5
  • Мнения: 5 940
Прави са.

# 6
  • Мнения: 2 401
Зависи какви критерии са подбирани при изготвянето на този доклад.
Защото и аз мога да напиша доклад (от преки впечатления) за това как пият поляци, руснаци, шведи, финландци...

Затова и не мога да кажа дали са прави или не.

Да, ама тях ги стяга здраво портмонето.. докато за нас това не е никакъв лукс.

# 7
  • Мнения: 2 759
                      Де е сега онази тема за алкохолизма, а  Twisted Evil?

# 8
  • Мнения: 2 401
                      Де е сега онази тема за алкохолизма, а  Twisted Evil?

Дето девиците смятаха, че да пийваш всеки петък е алкохолизъм ли?  Simple Smile

# 9
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Може и така да е, минзухар.
Да не забравяме обаче и алкохолния съботно-неделен туризъм, който си организират най-редовно финландците, напр., а и не само те.

Затова и писах за критериите.

# 10
  • Мнения: 2 379
Един мой приятел (чист българин Mr. Green), който работи в туристическа агенция, скоро възмутен ми разказваше, че в един британски справочник българите били описани като хора, които не пият много.

# 11
  • Мнения: 2 386
 Финландците са непобедими в това отношение, скоро гледах снимки на налягали и върнали поръчката мъже и жени по улиците в Турку, някои бяха с делово облекло дори. Пият бира, тяхна си, до пръсване.

# 12
  • Мнения: 2 759
                      Де е сега онази тема за алкохолизма, а  Twisted Evil?

Дето девиците смятаха, че да пийваш всеки петък е алкохолизъм ли?  Simple Smile
                    Неееееее... дето другите смятаха, че да пиеш обед и вечер ежедневно си е в реда на нещата...

# 13
  • Мнения: 1 216
Едно време си мислех, че най-много пият руснаците, ако излезем малко от Европа. Виждала съм тетки, които идваха да въртят куфарна търговия в началото на демокрацията, да гаврътват на крак по стотарка чисто и да си заминават по-живо по здраво.
После Финландия, пристигнах в петък вечерта от дълъг уикенд почивни дни. Голямо беше учудването ми като навсякъде виждах подпийнали, кандилкащи се мъже и жени. Нормална гледка в женската тоалетна на нощно заведение е яка мацка да изкара от чантичката си малко патронче, да гаврътне няколко глътки и да се върне да танцува... все пак алкохолът е много скъп, в заведенията още повече. Но пък са страшно дисциплинирани, дори след бира никой не мисли да шофира, а в понеделник всички са свежи репички по работните си места. Алкохолът не ги е развалил- мили, любезни, честни хорица, или поне аз не видях много алко боклук, но пък познавах хора, много заможни, за които казваха, че лишили и двамата си сина от наследтво в полза на внуците - заради пиенето.

# 14
  • Мнения: 335
Класацията сигурно е за най-големите напиващи се.
Има известна разлика между това кой най-много пие и кой най-много се напива.

Твърдят, че геномите на различните нации са различни.
Някои нации носят мутирал ген, свързан с ензима за разграждането на алкохола.
Деактивиран им е по рождение и те не могат да пият без да се напият - независимо от количеството.

Българите определено не са на първо място по напиване, защото по пиене със сигурност са на по-предходно място - и това би било парадокс.

Може и да е вярна класацията, значи.

# 15
  • Мнения: 677
Няма как да е вярна класацията. Губят се няколко милиона литра, незаконна ракия, по трасето. Българското. Мноо ясно, че ги бием. Наздраве.

# 16
  • Мнения: 759
не знам, но ей сегичка четох, че една полякиня родила детето си с над 2 промила алкохол в кръвта! а тя самата била приета да ражда в доста нетрезво състояние  Naughty но със сигурност, най-големи пиячи не са поляците...

# 17
  • Мнения: 1 897
Не са прави.
Не ми се вярва швабите да са преди нас.
Наздраве!

# 18
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
ето линк към доклада:

http://ec.europa.eu/health-eu/news_alcoholineurope_en.htm

Докладът е изготвен по поръчка на Европейската комисия от Института за алкохолни изследвания, Лондон.

А търдението, че българи и германци пиели най-много, е на д-р Валтер Фарке от Германския институт по проблемите на зависимостта, на национална конференция "Европейски политики в областта на алкохола".

Последна редакция: ср, 11 юни 2008, 09:13 от Лотосов цвят

# 19
  • Мнения: 139
Как швабите са ги изкарали първенци не мога да разбера?
При такава армия подпийващи братушки, скандинавци и поляци.
Че и ние в първите редици... Joy Joy Joy
Този "доклад" сигурно е виц взет от някое руско вестниче...
Наздраве, народе!

# 20
  • Мнения: 2 759
Класацията сигурно е за най-големите напиващи се...
                      Защото ако бяха направили за най-малките напиващи се сме без конкуренция...

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Може пък да са мерили литри на глава от населението, което да ни носи това място. Все пак, конинко население останахме...

# 22
  • In my tropical dream
  • Мнения: 250
Всички пият! Като дойдат в Слънчев бряг всички се наливат до осиране.От преките ми впечетления скандинавците и англичаните  са първенци.Но тъй като за съжаление България се  е превърнала в дестинация за алкохолен туризъм, едва ли можем да съдим за цялата нация по туристите, които са дошли с тази цел.
Cheers! cheers

# 23
  • Мнения: 1 305
Ех, очите ми се пълнят със сълзи на гордост!
 Drunk
Ама пък точно швабите да са ни били!?  Thinking Трудно ми е да го повярвам.

# 24
  • Мнения: 118
Това повод за национална гордост ли е?
Честита баня!

# 25
  • Мнения: 1 305
Ех значи, все забравям, че у Форума трябва да се слагат ясно обозначаващи емотикони, че иначе ироничния тон се губи някъде между шифта и ентъра.  Grinning

И все пак не ми се струва логично германците да са първи.

# 26
  • Мнения: 335
Класацията сигурно е за най-големите напиващи се...
                      Защото ако бяха направили за най-малките напиващи се сме без конкуренция...
Къде отива класацията за най-малките пиячи тогава?


Германците наистина може да са най-бързо напиващи се.
По студентски купони навремето можеха да се напият и от капачка домашна сливова.
Може би, щото бяха от ГДР  Laughing.
Или щото времената бяха смразяващи и злокобни  Laughing - последното десетилетие на миналия век все пак (плюс-минус година-две).

Мързи ме да гледам източника в отпратката за тая класация сега.
Брои водните чаши водка на един руснак, при които той спокойно върви по права линия?
Количеството изпит алкохол на глава от населението по държави за единица време?
Или ефекта от употребата му при същите показатели? Пристрастяване, степен на безпомощност, друго...
Количеството или ефекта?


Важното е класации да има. И ние да сме някъде там  Laughing

# 27
  • Мнения: 1 447
Ми то нас и руснаците има ли кой да ни води по твърд алкохол. newsm78

# 28
  • Мнения: 14 489
Ми то нас и руснаците има ли кой да ни води по твърд алкохол. newsm78

и аз тъй мисля Wink

# 29
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
Tова с швабите са глупости - точно пък те като изключим бирата хич не са пиячи. Руснаци, финландци и ирландци са пред тях определено. Ние сме номер 1 обаче в възрастовата категория 8-18 години. За нагоре не знам къде сме но все сме в топ 10.

Общи условия

Активация на акаунт