Австрия - Второ издание за много футбол, топло време и... - 17

  • 12 907
  • 298
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 339
Цитат на: Jeni 1

Може пък и да са го облагородили междувременно и северния плаж, все пак инфото ми е от преди 5-6  години.  Сега  и там  масово е застроено с хотели, даже  скоро разглеждах  офертата на един от тях  в интернет.
На мен пък точно подобно "облагородяване" адски ме дразни и е една от причините тази година да пропуснем морето. Просто на бг-черноморието ако не си в някой от тузарските хотели собственост на известни или безизвестни мутри нормални условия за почивка (особено с дете) няма, пък идеята да даваме парите си на подобни типове не ми допада. А относно Северния плаж, ако имате предвид този до ММЦ до преди 4-5 години беше един от малкото спокойни плажове, но по-миналата година вече беше толкова тъпкан, че не можеше да се обърнеш и върху собствената си хавлия спокойно.

# 16
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Оооо, Ро! Ти се идентифицира от Родината (моля ударението да се чете именно на о-то!) И как е там? Забелязват ли се все още живи млади бели хора? Нищо не казваш как мина пътуването със Стоянчо и Йори.
За темата...  Thinking Хм... Ако не беше Жени, на мен щеше да ми е супер тука, ма ей на, все се появява туй момиче да си пие кафето сутрин и мрънка за новини  newsm48 Ми, Жени, пък разходи се и си вземи един от кратките броеве на "Österreich heute" и се информирай  book , ама-ха  Crossing Arms (Това беше в подкрепа на:
... и после сме супер фит, че сме натрили носа на Жени например  Mr. Green
) Надявам се Жени да се почувства с натрит нос  smile3533
Женка,   remybussi , ако не бях сигурна в чувството ти за хумор, нямаше да драскам простотии  newsm24
ЛаДолче, ела най-после на среща и ще видиш как мъже звънят на жените си по телефона и никой не чува  newsm62 Поне на нас с Жени миналото лято ни се случи на няколко пъти тая работа, нищо, че тя не искаше да ме среща  Whistling Шегата настрана, но на мен наистина ми е супер приятно да се виждаме. С прохождащия Филип и откакто се отдалечихме още от центъра вече ми е по-трудно да се организирам за срещи, но все пак с голямо удоволствие тръгвам винаги. Пък и намирам идеята децата ни да общуват помежду си за много добра. Лично на мен ми се иска Филип да има колкото се може по-широк кръг за опознаване на българския темперамент, за упражняване на езика (силно се надявам да го мотивирам да го говори еднакво добре с немския!), макар че забелязвам как хлапетата предпочитат да си общуват на немски, въпреки българската езикова среда у дома. А наистина сега е моментът да се срещаме, докато сме в каренц (както прави ЛаДолче  Wink )по майчинство. Вижте после работещите ни мами как нямат време... В тая връзка предлагам да фиксираме за срещи да речем първия и третия понеделник на всеки месец и втората и третата събота (съвсем произволно е това, просто за илюстрация го написах!). Един месец предварително ще си пишем мястото като се подсигуряваме и за вариантите на времето, разбира се. Така всеки ще си прави сметката и няма да има :"Ма ние спим тогава, пък ядем еди-кога-си! Живеем там и там..." Който може - отива, който не може - появява се другия път и така...
ЛаДолче, това за комшиите ми е адски актуално... Откакто ни се скараха, че правим скара на двора, съм се огледала да им намеря кусури и веднага установих "провинения"  newsm48 Написахме писмо, щото тука така се правело според моя мъж. Аз нали съм отскоро и неопитна, вярвам. Ама все някога ще проговоря немски (в тая връзка, да, приключих за този семестър, но наесен пак съм ученичка  Wink ) и изобщо няма да ги бавя с писма... При това как един австриец не скочи с претенции... Чужденци също като нас обаче да видите какви перфектни идеи имат за правата си без да държат сметка за задълженията.
Що се отнася до другите теми из форума... Аз без да ходя на работа напоследък хич нямам време да чета. Но освен, че си намерих другарчета във Виена, имам и много приятелки от други форуми.. Въобще да е жив и здрав Бил Гейтс и с радост да си харчи милиардите! Както и всички, "виновни", че живеем в ерата на интернет-комуникацията. За информация няма какво да коментирам. Ако не беше нета, една десета от новостите нямаше да са ми известни.
Надин, повече от всякога съжалявам, че не знам немски, за да съм полезна поне с превод на тези хорица. Надявам се да не е късно за детенцето идването им тука. Заради споменатата трансплантация си мисля, че може би става дума за левкимия? Ако е така, това не е единствения, нито пък най-добрият изход. Но със сигурност е най-скъпият. Дано да имат късмет горките хорица и това невинно детенце. Дано има смисъл идването им във Виена и то в АКХ. Децата трябва да живеят. Не е честно да си отиват преди родителите! Няма по-жестока съдба от тази да надживееш детето си.
Хора, аз мога да пиша още, както съм я подкарала, но рискувам никой да не прочете и ред като види тлъстия постинг  Embarassed   Извинете за "оливането". Но поне Жени ще има пред какво да си пие кафето сутринта, докато Тали не се е събудила  smile3534
Хубав ден на всички  Hug
Междувременно се сетих още нещо, но наистина ме е срам повече да пиша и затова публикувам...  #Puppy dog

# 17
  • Мнения: 957
Ееее Рени! Ти надмина себе си! Какво правиш в 4.55 сутринта!!! По това време даже и ние спим, но само след 35 минути се събуждаме и това беше сънят на мама  Mr. Green В момента ми рови из чантата (добре, че банкомат картите не се ядат Mr. Green)
Фиксираните срещи не ми се нравят нещо. Харесва ми повече спонтанността, но де да я имаше по-често!

# 18
  • Мнения: 112
Ренко,толкова увлекателно пи6е6 колкото и говори6.Из4етох си го с кеф даже питам за още.

Ха Добро Утро и от мен!

# 19
  • Мнения: 580
Леле, какви ранобудни невести сте!
Я дайте аз да заместя Жени (нали и натрихте носа и тя сега ви наказва с мълчание  Laughing) и тичам за работа

Добро утро на всички  kaffeetrmker_2 желая ви приятен ден, въпреки че тука е толкова черно и облачно, че се депресирам  Confused

Да допълня - аз не съм по отчетните теми, но от друга страна ми се общува на български и ми се говорят глупости на български. Сигурно затова ми изглежда форума така заспал. А вас ви чуствам все пак по близки от майките в испанският форум, затова съм толкова взискателна  Mr. Green

Рени, аз много си падам по дългите постинги! Предпочитам ги пред тези за данъци и магистрати

# 20
  • Мнения: 413
Привет и от мен в новата тема.
Аз съм по-скоро от пасивните непишещи, четящи и несрещащи си във форума.
Права е Ла-долче, че Жени побутва темите пиейки си сутрешното кафе, че едва като някой зададе въпрос темата се раздвижва, или че само срещи се уговарят.
Сега и аз да побутна темата с два проблема, дето имам днес за решаване  - Първо ставам сутринта и нещо ме боли окото, като се погледнах в огледалото, май ще ми излиза ечемик /такова нещо имах няколко пъти в детските си години/ - та ако някой знае лек, да дава, докато не съм се подула тотално.
 и второ - дайте някоя изпитана рецепта за Rosebraten vom Rind, че първия път преди време се издъних с изпълнението, та да не повтарям  провала 
 Рени - айде към Плюс към 12,30?

# 21
  • Мнения: 323
Ренка, това в началото е страхотно,прочетох го на мъжа ми и той се смя,понеже и двамата гледаме мачовете от европейското,Само че поддържаме различни отбори.За сега аз имам по-голям нюх затова кой ще бие и се изкушавам за пръв път в живота си да заложа на футболен отбор за финала.

# 22
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Ха добро утро и от мен!
Ще взема вече да почна да си навивам часовника да ме събужда, че току виж са ме изместили от длъжноста ми на щатен пожелател на добро утро!  Mr. Green Ех, ама и аз каква простотия написах...

Ренка, ти ме разби бе душа! Какъв е този ентусиазъм за писане по нощите? Нали знаеш за младите булки дето са активни сутрин, да не е имало...  Wink  И по-дълъг пост да пуснеш, пак няма да   ти се разсърдя и ще си го прочета с кеф, нищо че не съм споменавана със добро  Mr. Green

С тая скара ме разби! Защо не им тегли една по българската, те някои ауслендерчета направо се мислят за недосегаеми  като са дошли тук в Австрия! Значи да очаквам и аз включване от някой подобен активист, защото поради липса отново на балкон и за да не ми мирише, аз пека скарата на прозореца  Mr. Green  Мъжо се майтапи, че скоро или някой гарван ще намаже или ще ходя да събирам пържоли пред входа  Joy

Роси, кажи как мина пътуването? Имаше ли приключения?

Ани, Вико с новата прическа е като малък мъж! Изглежда все едно изведнъж е пораснал, не прилича на бебешор, а на малко момченце! Със или без къдрици, все си е сладурче!

# 23
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Клементина, здравей!
Хайде ставай и ти от по-активните, ще ни е много приятно!
На въпроса за телешкото не мога да ти помогна, но за ечемика знам, че мястото се търка със златен пръстен, за да се разнесе.

# 24
  • Мнения: 413
Мерси Женка, ще пробвам веднага, че много е неприятно усещането и все ме сърби нещо в окото....ама така е от офентлихес Бад...

# 25
  • Мнения: 153
Здравейте
Голямо раздвижване, сядам и аз да пиша, дано не надмина Рени Laughing
Аз съм ЗА срещи, и фиксирани и не. Няколко пъти предлагахме, нищо не стана. Ако някой напише конкретни дати, може и да се получи. За басейна - купихме си монатскарти за Ангелибад, за деца е супер, няма много хора. Който иска да заповяда, как каня, все едно е на баща ми, там сме всеки път, когато времето позволи. Това е на 7-8 мин от U6 Neue Donau.
За скарата, това което знам е че наистина не трябва да има пушек, независимо от прозорец, балкон или градина. Аз имам някаква, която се може че не пуши, ама пак се оглеждам за съседи Rolling Eyes
Clementina, за ечемик най-добре ми е помагало търкане със злато, както Жени е казала
nadine, пиши когато има нужда от нещо, пък ще видим кой с какво може да помогне Praynig
LaDolce, тая Stutenbissigkeit и в дебелия речник не я открих. Преведи ни въпреки че май се досещам. Те май швейцарците като австрийците, а? 0 на колко ще е довечера резултата ooooh!
Лек ден Hug

Последна редакция: чт, 12 юни 2008, 12:05 от Anna__

# 26
  • Мнения: 214
привет и от мен. А3 като 4е ли имам пове4е време 3а писане в форума пре3 3имата.  Laughing ина4е рядко минава ден бе3 да погледна тук, както ка3а Жени, станала е 4аст от ежедневието ми
Пре3 лятото все сме насам, натам, идват ни ПАК гости, а и 3апо4вам пове4ко да поработвам (нали вси4ко става толкова скъпо, трябват пари4ки Thinking)
Надин, имам по3ната (3а съжаление австриика и не говори бг) в АКХ, като се видим ра3кажи ми по-подробно, 3а да я пора3питам.
Илияна, мн ти благодаря 3а и3пратените снимки.  bouquet
LaDolce, на среЩите на които съм била ми беШе мн интересно, с удоволствие отивам там 3а да си побъбря така както в студенстките и у4ени4ески години в бг.
А 3а контрерните мнения, какво да кажа, и в къЩи е така - 4 сме и понякога има 4 ра3ли4ни мнения. Ума ми ка3ва уважавай мнението на другия, но пък 3аЩо да е така....нали съм 3одия овен, все на моето трябва да е. Тук в форума не се и3явявам много,много да не би да ме  #2gunfire
Хайде да свърШжам, 3а да поработя малко.



# 27
  • Мнения: 580
Stutenbissigkeit е ревниво или по-скоро конкурентно поведение между жени. Тука има подробности: http://de.wikipedia.org/wiki/Stutenbissigkeit

Рени, може и без писма - поканете ги на някое бг барбекю, пак току виж и другарчета сте станали  Mr. Green Ние така направихме с нашите екс - съседи във Виена и сега сме много близки. Но те бяха австрийци. Аз така и така нямам расови предразсъдъци де, ама все пак.

Жени или Джени (все не знам кое е правилното) , утре си пак ти наред, ама гледай да си от ранобудните, че не се знае  newsm68

Клементина, аз знам от майка народно лекарство против ечемик (не давам гаранция, че е ефикасно, да не се разсърдиш после  Simple Smile) - натърквай от време на време леко местото където ти излиза ечемика със златен пръстен.
За Ростбратен (а и не само за него) ти препоръчвам горещо готварската книга на Плахута, първа част. Аз австрисйки неща готвя само по нея.

Свити, и аз съм зодия Овен и напълно те разбирам  Banghead

# 28
  • Мнения: 413
Благодаря за съветите, аз така от сутринта я подкарах със златен пръстен, вече спря отока и не ме сърби...
 А Ростбратена вече е сготвен, този път не се изложих   chef , намерих една друга рецепта в гугъла  /нали трябва да изненадвам мъжо с родните му ястия, да блесна в очите му  Wink

# 29
  • Мнения: 81
Хайде и аз да се запиша в новата тема, за което на Рени едно мерси bouquet
  
 При нас нищо ново под слънцето,освен че бабата  ни е пак на гости и си мързелуваме.
Аз обичам да споря,но най вече на живо.А и смятам,че понякога нета изкривява казаното тъй като неможеш да проследиш емоцията вложена отсреща,затова, си трайкам,а за сплотеност ми малко трудно да повярвам,че при толкова различни манталитети може да се получи такава, може пък и да се бъркам де.Мир да има е най важното!
 Весело на всички в БГ, и ние другия месец сме  на там!
Айде на Ангелибад,Анни е писала ама аз да потвърдя,че е много приятно!
Клементина и кърмица знам,че помага.

Общи условия

Активация на акаунт