Компютърна диагностика с апаратура Оберон.

  • 44 428
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 898
Някой има ли мнение и лични впечатления от компютърна диагностика с апаратура Оберон?

# 1
  • Мнения: 1 029
ще следя темата Peace

# 2
  • Мнения: 898
Не съм ходила на тази диагностика с апаратура Оберон, защото във Варна/където живея/ открих само едно място където я предлагат. Не знам какви хора я предлагат и дали си струва. Разбрах че предлагат тази услуга от 5 години, знам ли апаратурата им може да е стара. Но във София има голям избор.

Оберон диагностика не съм опитвала още, Но опитах скенар компютърна диагностика. Изненадана съм. Самата диагноза на цялото тяло излиза за около 5-10 минути.
Неща които терапевта няма как да ги знае, не съм му ги казвала си излизат в диагнозата.

# 3
  • Мнения: 1 029
Цитат
Но опитах скенар компютърна диагностика. Изненадана съм. Самата диагноза на цялото тяло излиза за около 5-10 минути.
Неща които терапевта няма как да ги знае, не съм му ги казвала си излизат в диагнозата.

а каква е цената на тази процедура?

# 4
  • Мнения: 898
Цитат
Но опитах скенар компютърна диагностика. Изненадана съм. Самата диагноза на цялото тяло излиза за около 5-10 минути.
Неща които терапевта няма как да ги знае, не съм му ги казвала си излизат в диагнозата.

а каква е цената на тази процедура?

На тази диагноза/тоест скенар/ цената е 25 лева.

А диагноза с апаратура Оберон е около 40-50 лева. Там до колкото знам цялото изследване е около един час,  и повече - тъй че най вероятно е по точно.
И него ще пробвам, но като дойда някой път в София.

# 5
  • sofia
  • Мнения: 769
Здравейте на всички. Ето ви повече инфо по темата.
Апарата на Оберон реално сканира енергийното състояние на вашето тяло чрез няколко вида лъчи, като за целта към апарата се включва лазер, укв - слушалки и нисковолтови електроди. Самият апарат отчита импулсите  и ги препраща към компютър, който нанася върху примерни картинки с вашите органи и системи знаци в различни цветове, които показват състоянието на съответната зона. След като премине сканирането, следва анализ на резултатите. Като накрая вие получавате цветни разпечатки със сканираните органи и системи и един лист с резултати от анализа, на които терапевта ще ви обърне внимание на проблемните зони. Някои от апаратите имат и заложен софтуер за препоръчване на лечение на проблемите чрез алтернативни методи или хомеопатия. Моят съвет е - дори и да ви препоръчат подобно лечение, по -добре да отидете при истински класически хомеопат и да заложите на неговата преценка за точното лечение, все пак апарата е машина, която не може да отчете характера ви и емоциите ви.
Иначе това сканиране си заслужава, защото може дори да отчете предразположеността ви да развиете определено заболяване.

# 6
  • Мнения: 2 323
Аз съм си правила такава диагностика, показа ми много точно всичко, което знаех от преди и нови неща, за които подозирах.
Колко такива уреда има в София?  newsm78

# 7
  • Мнения: 1 029
Аз съм си правила такава диагностика, показа ми много точно всичко, което знаех от преди и нови неща, за които подозирах.
Колко такива уреда има в София?  newsm78

а къде си си правила?

# 8
  • Мнения: 468
В Българско хомеопатично общество (БХО) има апарат Оберон

# 9
  • Мнения: 2 323
Да, там го правих

# 10
  • Мнения: 1 559
Агата, и аз съм си правила диагностиката в Общество-то. Grinning
Показа ми заболявания, прекарани в миналото, както и такива, които са в хронично състояние. Излязоха ми и бактерии, които обясняват един влачен от сума ти време проблем.
Много точна и цялостна (що се отнася до физическото състояние) диагностика. Може да е полезна за хомеопатичното лечение, ако има нужда от изследване или преглед.

# 11
  • Мнения: 1 494
А после чували ли сте мнение на лекар по това изследване?

# 12
  • sofia
  • Мнения: 769
В София има 4 такива апарата и по 1 във Варна и Пловдив.
Мнение съм чувала както на лекар, така и на хомеопат и честно казано диагнозата на хомеопата беше по точна и изчерпателна.

# 13
  • Мнения: 898
В София има 4 такива апарата и по 1 във Варна и Пловдив.
Мнение съм чувала както на лекар, така и на хомеопат и честно казано диагнозата на хомеопата беше по точна и изчерпателна.
Какво значи диагноза на хомеопата, по неговите си методи или относно Оберон?

# 14
  • sofia
  • Мнения: 769
Ами хомеопата се съобразява с анализа на Оберон, но прави и преглед и на базата на прегледа и анализа предписва лечение.

# 15
  • Мнения: 1 559
Не съм чувала мнение на лекар и не ми е нужно да чувам. Mr. Green
След диагностиката терапевтът ми разпечата резултата. Той показа някогашни проблеми (сътресение на мозъка и прекарана пневмония като дете, анемия - доста сериозна, микроинфаркти,  гинекологично възпаление) - все неща, които терапевтът няма как да знае, защото предварително не съм му ги казала (за пневмонията даже не помня, но майка ми потвърди).  За себе си получих някои отговори с това изследване, а и то само може да е от полза за хомеопатичното лечение.

# 16
  • Мнения: 898
. Mr. Green
  За себе си получих някои отговори с това изследване, а и то само може да е от полза за хомеопатичното лечение.

И аз така мисля че прегледа на хомеопата не може да бъде по точен и изчерпателен от Оберон. Прегледа на хомеопата е събеседване, той не може да знае нещо ако не му го кажа аз.

# 17
  • Мнения: 1 559
И аз така мисля че прегледа на хомеопата не може да бъде по точен и изчерпателен от Оберон. Прегледа на хомеопата е събеседване, той не може да знае нещо ако не му го кажа аз.

"Прегледът" на хомеопата е много по-всеобхватен от дианостиката Оберон. Тя регистрира минали  и хронични заболявания и слабите места на организма, а също и острите състояния, но всичко това само и единствено на физическо ниво. Може да е в полза за хомеопатичното лечение, но то би могло да е съвсем гладко и успешно и без нея.
Диагностиката според мен е хубаво да се направи, ако ти или хомеопатът ти имате съмнения за нещо, ако има нещо неясно на физическо ниво, което е важно да се знае с оглед на цялостното лечение.
А това, че хомеопатът не може да знае нещо, ако пациентът не му го каже, не е така. Не подценявай хомеопата си. Wink
Понякога хомеопатът успява се добере до някаква информация, въпреки това което пациентът казва, а не благодарение на него.
А дори и най-точната диагностика е безполезна без адекватно лечение след това.

# 18
  • sofia
  • Мнения: 769
И аз така мисля че прегледа на хомеопата не може да бъде по точен и изчерпателен от Оберон. Прегледа на хомеопата е събеседване, той не може да знае нещо ако не му го кажа аз.

"Прегледът" на хомеопата е много по-всеобхватен от дианостиката Оберон. Тя регистрира минали  и хронични заболявания и слабите места на организма, а също и острите състояния, но всичко това само и единствено на физическо ниво. Може да е в полза за хомеопатичното лечение, но то би могло да е съвсем гладко и успешно и без нея.
Диагностиката според мен е хубаво да се направи, ако ти или хомеопатът ти имате съмнения за нещо, ако има нещо неясно на физическо ниво, което е важно да се знае с оглед на цялостното лечение.
А това, че хомеопатът не може да знае нещо, ако пациентът не му го каже, не е така. Не подценявай хомеопата си. Wink
Понякога хомеопатът успява се добере до някаква информация, въпреки това което пациентът казва, а не благодарение на него.
А дори и най-точната диагностика е безполезна без адекватно лечение след това.

Абсолютно вярно Peace
Апарата си е апарат, каквото и да посочи, то не може да е пълно и точно без да се съобрази с характера, емоциите и навиците на човека, а това една машина, колкото и да е съсвършена, няма как да го прецени.

# 19
  • Мнения: 898
Само не мога да разбера защо намесвате изобщо хомеопатията с диагностика Оберон?
Какво общо имат двете неща. Никъде не е казано че занимаващия се с диагностика оберон трябва да е точно хомеопат.
Аз отивам основно за диагностика, а не за лечение/след две годишно лутане и реплики от всякъде "няма ви нищо", а болките са нетърпими/.
Може да не искам да се лекувам с хомеопатия. След като вече имам опит с две такива докторки. И не просто хомеопати, ами едни от най прехвалените във Варна.

А за апарата разбира се че диагнозата не може да е пълна и точна на 100 %. Аз ще преценя на кое да обърна внимание и на кое не.


Последна редакция: чт, 19 юни 2008, 18:33 от Vanina 75

# 20
  • Мнения: 1 559
Намесвам хомеопатията, заради изказването ти:

И аз така мисля че прегледа на хомеопата не може да бъде по точен и изчерпателен от Оберон...

Аз пък не мисля, че двете неща изобщо са съпоставими и уточних защо. А дали ще се лекуваш с хомеопатия или не изборът си е изцяло твой.

# 21
  • Мнения: 898
Ами някой намеси тук в темата хомеопатията, лично аз не мога да си обясня защо, като се говори за диагностика Оберон.

# 22
  • Мнения: 1 029
Ами някой намеси тук в темата хомеопатията, лично аз не мога да си обясня защо, като се говори за диагностика Оберон.

така е, може би всичко тръгна от това, че някой спомена за такъв апарат в Българско хомеопатично общество.
Аз също не харесвам хомеопатията като метод , с който да се лекувам, но пък избрах да си направя диагностиката там.
И напълно подкрепям
Цитат
Аз пък не мисля, че двете неща изобщо са съпоставим

# 23
  • sofia
  • Мнения: 769
Ммм да, проблема явно тръгна от моето обяснение, че апарата разполага със софтуер, който може да предложи лечение на проблемите чрез алтернативни методи - хомеопатия, билколечение и остеопатия. И просто препоръчах все пак да се чуе назначение на лекарство от жив хомеопат, а да не се доверявате само на апарата.
Защото лекарите, които провеждат такава диагностика предпочитат да назначават терапия по този начин - първо защото така е по-лесно, второ - в момента става все по-модерно да се "лекува" с билки, хранителни добавки, хомеопатия... и трето - повечето хора стигнали до тази диагностика са разочаровани от т. нар. хуманитарна медицина.
А що се отнася до лечението - всеки има собствен живот и пълно право сам да решава как да го живее и дали и колко да поеме отговорността за себе си.
За мен е важно хората да знаят, че има и друга алтернатива - всичко останало е в техни ръце. Wink

# 24
  • Мнения: 59
Здравейте,
Питам се дали има някаква болест, при която диагнотика с Оберон не се пропоръчва? Hug
Благодаря ви

# 25
  • sofia
  • Мнения: 769
Не. Няма. Grinning

# 26
  • Мнения: 59
Благодаря! Wink
Бях чела някъде, че диагностиката не трябва да се прави на бременни и хора с психически заболявания, но явно не е така.
Темата е много интересна  bouquet

# 27
  • Мнения: 2 323
Не, няма никакви противопоказания, аз си я правих бременна.  Peace

# 28
  • Мнения: 59
Не, няма никакви противопоказания, аз си я правих бременна.  Peace

Е,  щом при бременна жена може, значи при всеки може Laughing
Мерси Peace

# 29
  • Мнения: 898
А конкретно място където сте правили такава диагностика и сте доволни?
Доволни в смисъл диагностично, за сега лечение не ме интересува.
За София става въпрос.

Последна редакция: чт, 26 юни 2008, 10:11 от Vanina 75

# 30
  • Мнения: 1 494
Довечера сме на това изследване и ще разкажа повече след това. не сме от София.

# 31
  • Мнения: 2 323
А конкретно място където сте правили такава диагностика и сте доволни?
Доволни в смисъл диагностично, за сега лечение не ме интересува.
За София става въпрос.


Аз го правих в Българско хомеопатично общество. Може да се обадиш там и да попиташ дали се записва час преди това.

# 32
  • Мнения: 1 494
Ходих. Мнението ми особено, да ви кажа. Определено зависи кой борави с апарата. При мен работата доста куцаше в това отношение. В един момент ми заприлича на ситуация, че съм при гледачка. Самата компютърна програма е много обхватна. Могат да се огледат всички части на тялото и дори като че ли се показват и самите вероятни заболявания. Но за това ми се струва трябва допълнителни изследвания. За мен апарата показва къде има проблем, но не и какъв е. Което само по себе си, все пак е нещо. Незнам защо именно хомеопатите са се насочили към него. Тази жена- не съм убедене, че е лекар- също изписва хомеопатични лекарства и ми е чудно как, след като те са индивидуални. Когато имам възможност, ще поговоря с познати лекари за мнението им за този метод. Основно отделя внимание на бактериите- явно тях се опитва да лекува с хомеопатия...
Съвета ми е- обръщайте внимание на 'специалиста'.

# 33
  • Мнения: 898
Съвета ми е- обръщайте внимание на 'специалиста'.

Да, този който борави с алтернативни методи би трябвало да има медицинско образование.

# 34
  • Мнения: 1
Някой знае ли дали и къде в Пловдив се прави диагностика с Оберон?

# 35
  • Мнения: 47
Момичета, да продължа темата за компютърната диагностика с апаратурата-Оберон. Някой да сподели още впечатления....... Положителни отзиви от медицински център, където бих могла да си направя такава диагностика? Предварително Благодаря

# 36
  • Мнения: 182
И аз да попитам за Пловдив къде може да се направи такава диагностика?

# 37
  • София
  • Мнения: 255
Момичета,какво да ви кажа?Ходих в http://energo-diagnostika.com/.След това  и на ирисова диагностика при д-р Тошков.Потвърди проблемите ,плюс още десет Rolling Eyes

# 38
  • Мнения: 91
А знаете ли в Бургас къде може да се направи и дали може да се прилага при деца

# 39
  • Мнения: 1
Здравейте, наскоро научих за диагностика с  апарат Оберон и  искам да разбера къде във Варна може да се направи? Благодаря ви предварително! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт