Забравих, че е Черешова задушница и изчистих

  • 18 329
  • 86
  •   1
Отговори
# 15
  • Разград
  • Мнения: 2 102
И аз днес пуснах пералня. И после се сетих за празника. Обаче реших да не чистя.

# 16
  • Мнения: 2 792
 Защо е грях и какво е по-точно значи грях?
 Какво ще се случи ако се наруши такова правило ?
 С  две думи - Къде е проблемът?

# 17
  • Мнения: 4 965
...може ли превод на думата Ради?  Praynig  Hug

...

Ради - работи. Който работи, Бог не му се сърди...
За мен това с неработенето е суеверие, а не канон.
Вярваща съм, но никога това не ме е спирало да си държа къщата чиста, чиниите измити или прането изпрано.
Аз даже днес сутринта се изкъпах, извъртях пералнята и проснах, после на вилата брах ягоди, правих сладко, прибрах се, пак се изкъпах, вкъщи беше идвала жената да ми почисти, в момента съм пуснала миялната, а след малко отивам да си изчистя огледалата в спалнята /мъжът ми и децата останаха на вилата/ и цяла нощ ще работя на компа. Никой и нищо не може да ме убеди, че Бог е против спазването на лична хигиена, поддържането на ред и чистота и подобни, както и не ми се вярва да е Богоугодно дело да си затрупаш мивката с чинии, да оставиш мръсни фугите в банята или да подритваш трохите по пода...

# 18
  • Мнения: 3 423
Сега остава да кажете, че сте млади хора,
че живеете в Европейския съюз през ХХI век.

# 19
  • Мнения: 82
Аз днес също чистих,после майка ми ми каза,че не е трябвало,но и аз забравих,че днес е задушница.На това отгоре току-що се изкъпах.
Лиска,какво общо има тук европейския съюз и XXI век???

# 20
  • Мнения: 2 792
 Ами общо казано къде е проблемът да имаш ежедневие, като е черешова задушница, какво ще се случи ако не спазиш канона?
 На мен лично ми е интересно и за това питам, предполагам и Лиска това пита.

# 21
  • Мнения: 6 993

Лиска,какво общо има тук европейския съюз и XXI век???[/b]
Че се връзвате на суеверия. Или религии, както си искате ги наричайте.

# 22
  • Мнения: 4 965

Лиска,какво общо има тук европейския съюз и XXI век???[/b]
Че се връзвате на суеверия. Или религии, както си искате ги наричайте.


А и двете неща нямат нищо общо - има огромна разлика между вяра, религия и суеверие...
Наличието на вяра не може да бъде ограничение в религията, но пък наличието на суеверие /според мен/ е абсолютно ограничение на вярата...
 Peace
Дали обаче го написах разбираемо  newsm78.

# 23
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Абсолютно разбираемо го написа  Grinning
И поне аз споделям написаното напълно.

# 24
  • София
  • Мнения: 175
Откъде толкова ентусиазъм да си усложнявате живота?!  newsm78

# 25
  • София
  • Мнения: 2 623
Аз пък знаех и пак чистих, прах и даже трева косих пред къщи.
Съжалявам, но имам един ден в седмицата да си вкарам къщата
в ред  Naughty Почитам мъртвите, но това вече ми идва в повече.
Да не говорим, че ако не пусна днес пералня до Понеделник няма
как да изсъхне всичко !

# 26
  • Мнения: 13 188
Всеки ден чистим, перем и се къпем. Затова са и тези празници, за да ни "насилят" да почиваме, защото къщната работа край няма и я спираме само по такива поводи. Няма нищо лошо да си спомним за починалите си близки, да си поговорим за тях, за нас...
Спазвам /ако не забравя/ забраната за работа в такива дни, отделям времето си на семейството и къщата ми най- учудващо не се зарива с мръсотия Wink.

# 27
  • Мнения: 1 072
За тези неща ми е казвала- това е от хората, а не от Бога. В Библията пише - не кради , не убивай, не лъжи , никъде не пише, да не се пере, да не се чисти и т.н.

Имам в Пазарджик една съседка, води се най-веща в религията и запозната с правилата на играта в махалата. Тя, само да усети, че някой й се връзва на акъла и я слуша и започва да усложнява играта. "Ма днес не се чисти, утре не се пере, в неделя не се плете, не се къпи, не дишай........"
Аз пък мисля, че бабешкия фолклор няма нищо общо с религията. Горецитиранат от мен г-жа ви е дала отговор.

# 28
  • Мнения: 1 554
Аз пък знам ,4е ако незнаеш не е грях Peace от баба знам Mr. Green

# 29
  • Мнения: 1 259
 ooooh! чистих и пералня пусках  ooooh! ooooh! ooooh!
 Praynig

Общи условия

Активация на акаунт