С какво да започна?

  • 1 866
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Имам въпрос към по-вещите в тренирането. Последните ми сериозни занимания със спорт бяха преди около десет години. Оттогава единственото ми раздвижване е да обиколя града в почивката, когато съм на работа, или вкъщи - в кухнята.  Embarassed Напоследък изпитвам нужда да спортувам и се нахвърлих на тае-бо. Но личната лекарка ми пресече ентусиазма, като ми каза, че за обездвижен човек голямо физическо натоварване изведнъж може да докара сериозни проблеми. Та въпросът ми е - какво е най-подходящо за начало?

# 1
  • Мнения: 916
Според мен йогата е подходяща, защото тя не е толкова интензивна или да въртиш велоергометър по 30 мин. на ден е идеално. Peace

# 2
  • Мнения: 1 547
Според мен не е права лекарката ти, но това е мое мнение. Аз съм тренирала тае-бо и не мисля, че е толкова натоварващо, освен това в началото може да не изкараш цялата тренировка и да не правиш всички упражнения. Все пак зависи и дали имаш наднормено тегло, заболявания и т.н.

# 3
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Наистина след ражданията напълнях, но не чак до затлъстяване - качих 30 кг, от които досега съм смъкнала 18-20. Заболявания нямам. Но чувствам, че мускулите ми като че ли започват да се отпускат и това не ми харесва. Пробягам десет метра и краката ми се разтреперват - после сума време се чувствам зле.

# 4
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Пропуснах да кажа, че търся упражнения за стягане, не за отслабване. За отслабването пия "Редуктил", тъй като последните 10-15 кг не можех да ги сваля по никакъв начин. А и, честно казано, хич не обичам интензивен спорт като бягане, фитнес до припадък или подобни. Гирички дали ще вършат работа? Или скачане на въже, макар че подозирам, че и от него ще ми се разтреперят краката?

# 5
  • Мнения: 673
А и, честно казано, хич не обичам интензивен спорт
ooooh! Продължавай да се разхождаш тогава. Независимо какъв е спортът, от теб зависи дали ще е интензивен или не. Дали ще е подтичване в свински тръс или спринт; дали ще е гирички 1 кг. или 10 кг....всичко е как го правиш.
Винаги съм се учудвала от разните дами дето във фитнес залата си четат списания.  newsm78 Аз мога и на дивана вкъщи да го правя. От неинтензивен спорт не знам какво би се получило. Най-вероятно едно нищо. Не се ли поизпотиш и задъхаш, полза няма.
Виж, за йогата не знам нищо, но то май не се води спорт.

# 6
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Виж, за йогата не знам нищо, но то май не се води спорт.

И аз така знам - тя май е повече за гъвкавост, за по-добро разположение на духа ли ... Не знам. Но определено ще предпочета гиричките пред фитнеса. За ръцете те са решение, ами за краката?

# 7
  • Мнения: 487
veronna виж какво намерих ако искаш пробвай http://www.youtube.com/watch?v=z6RoPg3MPb0 Желая ти успех   bouquet

# 8
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
veronna виж какво намерих ако искаш пробвай http://www.youtube.com/watch?v=z6RoPg3MPb0 Желая ти успех   bouquet

Цвети, златна си ми! Благодаря много!  newsm51 Нещо такова търсех, но първо ще карам няколко седмици с гирите и после ще мина на това. Личната изрично каза, че натоварването трябва да се увеличава постепенно, като се започне от възможно най-лекото, когато се касае за обездвижени от много време хора. И точно това смятам да направя. А като си помисля само, че някога и на аеробика ходех, и на волейбол, и на плуване. Тези десет години принудително седене по цял ден пред компютъра ме докараха дотам, да почвам всичко отначало.  Embarassed

# 9
  • Мнения: 1 885
За стягане най-доброто е пилатес. Не е натоварващо, а оформя мускулите.  Peace

# 10
  • Мнения: 2 229
Защо не плуваш? Simple Smile

# 11
  • Мнения: 673
Личните не винаги знаят за какво става въпрос. Днес четох статия в tnation: http://www.t-nation.com/article/bodybuilding/the_last_10_pounds&cr=, в която се казва, че още в началото трябва да впрегнеш всички сили, за да има резултат. Склонна съм да вярвам на хора, които са тренирали хиляди хора и са им стопили мазнините отколкото на някаква лична лекарка, не се знае каква й е специалността даже.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 779
И аз съм за Пилатес Peace И то за постоянно, дори и когато тялото ти свикне на физическо натоварване, просто мускулите се оформят много добре, но трябва и хранителен режим да вкараш, без него няма как.

# 13
  • Мнения: 4 678
Имам въпрос към по-вещите в тренирането. Последните ми сериозни занимания със спорт бяха преди около десет години. Оттогава единственото ми раздвижване е да обиколя града в почивката, когато съм на работа, или вкъщи - в кухнята.  Embarassed Напоследък изпитвам нужда да спортувам и се нахвърлих на тае-бо. Но личната лекарка ми пресече ентусиазма, като ми каза, че за обездвижен човек голямо физическо натоварване изведнъж може да докара сериозни проблеми. Та въпросът ми е - какво е най-подходящо за начало?

Лекарката ти какво предлага,със шах ли да започнеш newsm78

# 14
  • Мнения: 2 724
Ако преди си се занимавала интензивно със спорт, много бързо ще си върнеш формата.
Ходя на тае бо от година и половина ,чувствам се прекрасно.
Не се отслабва ,но тялото се стяга и оформя прекрасно .
Упражнения има за всяка група мускули ,тренира се на фона на музика и е меко казано приятно .
След тренировка се чувствам преродена.
Разбира се ,трябва да го съчетаеш и с подходящ хранителен режим /към хапчетата за отслабване съм резервирана, да не кажа по- крайна дума Peace/.
И не е нужно изведнъж да се товариш максимално .
Желая ти успех Hug.

# 15
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Лекарката ти какво предлага,със шах ли да започнеш newsm78

Хълк, не смятам, че подигравките са уместни. Все пак става въпрос за обездвижване от доста време, никакви тренировки, и изведнъж да се нахвърлиш на какъвто и да е спорт с тежко натоварване от началото, е глупаво - през това време в организма ти са настъпили доста промени, някои от които неблагоприятни именно поради обездвижването. И каква е гаранцията, че интензивният спорт в самото начало няма да предизвика обратен на очаквания ефект - да навреди, вместо да помогне? За десет години сърцето е свикнало на един режим, как ли ще му се отрази як фитнес изведнъж? Мисълта ми е, че формата се връща, както е започната - с постепенно увеличаване на натоварването, за да има време сърцето, а и другите органи да се адаптират. Сигурна съм, че никой уважаващ себе си квалифициран инструктор не би хвърлил новака (в случая обездвижения) на най-тежките щанги или би го накарал да пробяга половин километър от момента на идването му на тренировка за пръв път.  Peace

# 16
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Не се отслабва ,но тялото се стяга и оформя прекрасно .Упражнения има за всяка група мускули ,тренира се на фона на музика и е меко казано приятно .
След тренировка се чувствам преродена.
Разбира се ,трябва да го съчетаеш и с подходящ хранителен режим /към хапчетата за отслабване съм резервирана, да не кажа по- крайна дума Peace/.
И не е нужно изведнъж да се товариш максимално .
Желая ти успех Hug.

  bouquet  bouquet Благодаря, Алекс! Чудесно си разбрала какво точно искам - не отслабване, а стягане и добър мускулен тонус.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 779
Лекарката ти какво предлага,със шах ли да започнеш newsm78

Хълк, не смятам, че подигравките са уместни. Все пак става въпрос за обездвижване от доста време, никакви тренировки, и изведнъж да се нахвърлиш на какъвто и да е спорт с тежко натоварване от началото, е глупаво - през това време в организма ти са настъпили доста промени, някои от които неблагоприятни именно поради обездвижването. И каква е гаранцията, че интензивният спорт в самото начало няма да предизвика обратен на очаквания ефект - да навреди, вместо да помогне? За десет години сърцето е свикнало на един режим, как ли ще му се отрази як фитнес изведнъж? Мисълта ми е, че формата се връща, както е започната - с постепенно увеличаване на натоварването, за да има време сърцето, а и другите органи да се адаптират. Сигурна съм, че никой уважаващ себе си квалифициран инструктор не би хвърлил новака (в случая обездвижения) на най-тежките щанги или би го накарал да пробяга половин километър от момента на идването му на тренировка за пръв път.  Peace

За всичко си права, ама май сама си отговори на въпроса. Mr. Green

# 18
  • Мнения: 4 678
Лекарката ти какво предлага,със шах ли да започнеш newsm78

Хълк, не смятам, че подигравките са уместни. Все пак става въпрос за обездвижване от доста време, никакви тренировки, и изведнъж да се нахвърлиш на какъвто и да е спорт с тежко натоварване от началото, е глупаво - през това време в организма ти са настъпили доста промени, някои от които неблагоприятни именно поради обездвижването. И каква е гаранцията, че интензивният спорт в самото начало няма да предизвика обратен на очаквания ефект - да навреди, вместо да помогне? За десет години сърцето е свикнало на един режим, как ли ще му се отрази як фитнес изведнъж? Мисълта ми е, че формата се връща, както е започната - с постепенно увеличаване на натоварването, за да има време сърцето, а и другите органи да се адаптират. Сигурна съм, че никой уважаващ себе си квалифициран инструктор не би хвърлил новака (в случая обездвижения) на най-тежките щанги или би го накарал да пробяга половин километър от момента на идването му на тренировка за пръв път.  Peace

Аз се занимавам с фитнес от много години PeaceВиждал съм доста.Доста по-зле от теб съм тренирал.Свалял съм с по 20 кг Peace
Успех  bouquet
Тренирал съм и лекарки Wink

Разбира се ,че никой няма да те опъне на пътека,нито да правиш серии с по 100кг на лежанка Hug

# 19
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Аз се занимавам с фитнес от много години PeaceВиждал съм доста.Доста по-зле от теб съм тренирал.Свалял съм с по 20 кг Peace
Успех  bouquet
Тренирал съм и лекарки Wink

Разбира се ,че никой няма да те опъне на пътека,нито да правиш серии с по 100кг на лежанка Hug

Ами че така кажи, де! Затова и пуснах темата, с надеждата да попадна на хора, които тренират от дълго време и може би помнят как са започнали някога, преди да стигнат сегашното си ниво - това исках да знам.  И наистина ли има по-зле от мен? Не мога да повярвам, защото като сравня сегашната си кондиция с тази преди десет години, ми идва да потъна в земята от срам.  Embarassed Колкото подвижна и стегната се чувствах тогава, толкова сега ми се струва, че съм като медуза на слънце.  ooooh! Но сега започвам с гиричките, после полечка ще почна и нещо за краката - момичетата ми дадоха добри идеи, и накрая се надявам да си върна поне половината от формата, в която бях.  Praynig

# 20
  • Мнения: 4 678
Загрявай добре преди тренеровка Peace

# 21
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Благодаря за съвета! Кой знае защо, винаги пропускам тоя момент и после от болки в мускулите не мога да мръдна, камо ли да тренирам. Crazy

# 22
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Е, почнах! Половин час упражнения с гирички и без гирички - това си е постижение. newsm44 Отдавна не бях усещала колко е приятно това движение на кръвта и чувството на лекота. Прекрасно е! Но повече ме учуди фактът, че не съм чак толкова загубила форма, колкото си мислех - само при по-силното завъртане настрани ми изпукаха кокалите по гръбнака, ама пък от това ми стана по-добре - иначе имах чувството, че ми е захванат със скоби. Даже успях да направя цели пет лицеви опори.  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 487
 smile3501 само така ще видиш че ще дойдеш и в залата   love001

# 24
  • Мнения: 4 678
Е, почнах! Половин час упражнения с гирички и без гирички - това си е постижение. newsm44 Отдавна не бях усещала колко е приятно това движение на кръвта и чувството на лекота. Прекрасно е! Но повече ме учуди фактът, че не съм чак толкова загубила форма, колкото си мислех - само при по-силното завъртане настрани ми изпукаха кокалите по гръбнака, ама пък от това ми стана по-добре - иначе имах чувството, че ми е захванат със скоби. Даже успях да направя цели пет лицеви опори.  Mr. Green

 smile3501 smile3501 smile3501

Общи условия

Активация на акаунт