Цър - пър по арабски или отчет за 74- ти път .

  • 21 311
  • 284
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 113
Добро утро  Hug
Снощният коктейл си беше чист банкет, типично по музикантски- с много песни и шегувки. Бяхме се събрали в лятната градина на едно от заведенията на центъра- приятно местенце с водоскоче и много цветя /и телевизори за мъжете- да следят мача  Crossing Arms/.
Дина- не се коси, мила. И не бягай от форума, ако имаш ядове- нали затова сме тук  Peace Сред момичетата винаги ще намериш успокоение и мъдър съвет... или просто ще се разтовариш.  Hug те много и ти желая ведро настроение.
Дезърт- прекланям се пред всички млади хора, които с такъв възторг говорят за красотата на България и се впечатляват от забележителностите, които са посетили. Вече 7 години се опитвам да работя главно в тази насока и мисля че успявам. Често им разказвам една приказка: как Господ решил да раздаде природните богатства на всички народи по света- на финландците дал езерата, на канадците- горите, на бразилците- реките и т.н. Но българите се били наредили последни на опашката и когато дошъл техния ред всичко било свършило. За да не ги обиди, Господ им дал късче от рая...
Хубав ден на всички   bouquet

# 31
  • Мнения: 206
Ajda аз миналата година ходих в гробницата на Демир Баба и много бях впечатлена. Тези хора май идват от Мароко или там някъде поне това ми остана като спомен. Легнахме на камъка за болестите и от изворчето взехме вода. Те тука ДПС правят един голям събор едиин път годишно ама незнам кога е точно. А тракийските могили на Свещари не успяхме да ги видим, че бяха затворени, но те са над 50 и единственото място към което НАСА е проявила интерес за снимки, тъй като могилите са копие на звездното небе. И то май имаше нещо, което е свързано с едни по-стари племена или такива, които са живяли успоредно с траките по нашите земи, но преди да дойдат прабългарите. Както  и да е да не отваряме историческа тема. но в Червен има няколко шотландски семейства, които са си купили имоти там и казват, че все едно са в Шотландия, така се чувстват, само дето климата е супер тука.
Дина има ли още работещи стюардески в Бахрейн. Как е пазара на работната ръка там за хора от нашата Европа (демек България)?

# 32
  • Мнения: 3 804
dtti-и аз това казах че щом не са съгласни недаваите парола и без нея мога да пиша.прочетох условията  bouquet
Благодаря за разбирането   bouquet
катенце къде из4езна  newsm78
ние сутринта в 4 играхме футбол с дреби пред вратата  #Crazy Laughing,после и каките се вклю4иха/след като приспахме таткото естествено  Mr. Green/ добре 4е съседите са свестни-до сега не сме имали оплаквания  bowuu

# 33
  • Мнения: 177
Обяд за тези ,които днес не са на пикник.
Приятели ни каниха на Витоша ,ама в тази жега не ми се ходи.С народа се чудим още между басейн и Банкя.
Хари в заведението обясниха ,че защото те си ги произвеждали био зеленчуците и нямало химикали и т. н. и т.н.,ама явно за водата бяха забравили. JoyКачих,от бала ,че не мога да намеря в момента,моите момчета нали навсякъде пипат... Hug

# 34
  • Мнения: 569
  Привет момичета! Днес явно всички са се отдали на приятни  неделни занимания ... колко е пусто в темата Cry
  Аз снощи се опитах да намеря снимчици от нашите Цър-пър мероприятия , но за съжаление няма как да ги публикувам... не се бях сетила че целия народ е все по бански LaughingНамерих само един залез , който съм снимала точно там- споделям го с вас:
  http://images.dinaadel.multiply.com/image/2/photos/9/400x400/51/ … mp;nmid=100112712
  Nadia Jasem-каде точно се намира гробницата на Демир Баба? Много интересно звучи! Аз започвам да си правя списък с такива места , които да посетим , много ме е срам , но на много малко исторически места сме били из България особено... Покрай вечното пътуване , като си дойдем тук , не ни се обикаля много, но сега ще си наваксаме!
 Иначе, да в Бахрейн има работещи стюардеси , и не само стюардеси, има доста българи!
 През 1999 ние бяхме първата група която авеокомпанията интервюира директно от БГ и постепенно започнаха периодично да правят интервюта в София , Пловдив, Варна -като цяло имаме много добра репутация в този бранш - момичетата работят професионално и имат интерес за кариера , докато доста други националности като австралийки, англичанки например идват буквално за да "по обиколят" и дори понякога не си правят труда да напуснат по редовната процедура , а тръгват на полет с багажа , стигат в Лондон например и не се появяват за обратния полет ooooh!
  Преди да напусна за 1 година бях в тийм-а за набиране на стюардеси , който провежда интервютата и ми направи впечатление , че нямаше голям интерес от Бг имам предвид... имахме намерения да вземем доста момичета , но противно на очакванията , явилите се бяха малко. А като цяло си има завидно българско общество в Бахрейн- за сравнително малките му размери...
  Нафасима- благодаря-права си! Точно това се опитвам и да правя, да не се кося, получава се , с малки изключения Heart Eyes
  Другарче - и аз много се радвам , че взе това решение- много ще ми бъде приятно да продължавам да намирам позитивната енергия в постовете ти!
  Лек ден от мен на всички и  Hug!!!
 
 

# 35
  • Мнения: 333
Нафасима  Heart Eyes Много хубава приказка! Наистина страната ни си е късче от рай със зеленината си, чистия въздух, реките, морето ни, златистите ни полянки с житни класове, долината ни с рози, историческите ни забележителности...всичко  Heart Eyes За разлика от повечето хора от тук, които освен, че не я забелязват и не я опазват тази красота, чужденците я оценяват мн повече. И аз се прекланям пред такива преподаватели като тебе и винаги слушам и извличам това което ме научават с отворени уши и очи.  Hug

Надиа Не знаех, че имат някаква връзка с Мароко. Но за къзълбашите съм чувала, че се водят уж като турци, но шиити (алиани),но си имали собствен език и различни традиции и обичаи. Върху камъка на болестите се опитан да легне една от преподвателките ни. Трябвало е да се легне без да се пипа с ръце камъка. Но преподавателката ни не успя, но въпреки това пак легна.  Grinning А аз си спестих, защото не вярвам, че като легна върху някакъв камък ще ме направи по-здрава или въобще, че ще ми въздейства по някакакъв начин. По принцип и съм малко скептично настроена към подобни гробници. Но ги има на много места както в БГ така и в Турция. И хората отиват там вярват и се молят на различни неща - според мен това си е ширк и е харам. Споменаха ни и за събора, който правили ДПС.
А когато бяхме в Червен имаше 2 момичета, които не бяха от нашите. И те се разхождаха горе из скалите и едното момиче, която е шофирала е паднала и си ударила главата и й течеше мн обилно кръв от главата. Беше ужасно Sick  .. всички мн се паникиосаха, но Елхамдулиллях нямаше сериозни последствия. Та искам да кажа, ако посетите Червен внимавайте мн с тези скалисти и стръмните стълби, че е мн опасно.  Tired

Ясминка и аз видях бебчето ти .... ама как спи невинно миличкото.  Hug  Heart Eyes МашаАлла

ДТТИ  newsm78 защо не се дава паролата на Иска и Сексимомиче .. май почти всички момичета бяха писали, че са ЗА? Двечките отдавна си пишат в темата и мисля, че и Иска и Сексимомиче са давали информация за себе си , даже и са писали доста за личния си живот и проблеми, къде какво учат. Малко несправедливо ми се струва от наша страна, че даже и закъсняхме толкова мн с даването на паролата.  Peace

# 36
  • Мнения: 206
Dina Демир Баба се намира на около 60км може би от Русе, в посока Исперих, има една отбивка от пътя след като се мине Завет. Незнам от къде сте или забравих Sad, но ако не сте от този край ще ви бъде трудно. Иначе имам какво да се види и местността е наистина супер с тия скали и гори, а пък не е в Балкана. Нали Ажда? Я кажи нещо повече за тракийските гробници там. Знам, че са под защитата на ЮНЕСКО.
Дина, аз в личен план се интересувам от работа в Бахрейн, но ще ти пиша на лични. Иначе е хубаво, че се разбирате там българите. В повечето страни не е така, но моето виждане е, че младите са по-различни и не толкова злобни и завистливи (особенокогато са извън България). Пък и мина времето, когато се гледаше на някой бил в чужбина, като че ли е бил на Марс. Много хора пътуват и къде ли не...
Принцеската ми също замина за Кувейт чрез такова интервю през 2003, но беше доста трудно. Само, че кувейтските авиолинии определено не са толкова добри за кариера както дубайските или вашите. Ти водиш ли се още там на работа?
Ажда то като погледнеш как са облечени особено на картините в гробницата веднага правиш асоциация с бедуините в Африка. Незнам ак са дошли дотук, но най-вероятно е станало по време на отоманското нашествие с някои военни отряди, които са били от тамошните краища. Не съм питала, а и не си спомням дали са казали.
Наскоро даваха един филм за тях по БТВ, но селото беше от друг край на България и най-вече за странните им сватби и как рисуват булката в бяло.
Кате ти сигурно знаеш нещо повече по този въпрос. Къде се изгуби, на Варна ли си или някъде под сянката в тази жега....

# 37
  • Мнения: 333
Надиа Ето тук има информация за могилите http://getika.com/index.php?ez=bg&pageid=hill и тук пише подробно за Демир баба има и снимки във фотогалерията http://getika.com/index.php?ez=bg&pageid=teke
 Иначе и аз не знам с точност къде се намира, но беше близо до Свещари и преди Исперих.
Дина ето тук на картата горе долу можеш да придобиеш представа къде се намира...мн е близо до Свещари - http://getika.com/picture/map_ispr.gif

Ето тук има повече сснимки от Демир баба http://www.snimka.bg/album.php?album_id=126326&photo=2

П.С. Вени ето тук намерих по-подробно инфо за Демир баба http://www.bulgarite.info/node/10

Последна редакция: нд, 22 юни 2008, 16:03 от Desert Princess

# 38
  • Мнения: 79
Момичета къде сте в тези жеги?
Аз днес сама се накиснах и до сега правих торта, уж ще е плодова пита като в сладкарници "неделя" ама да видим дали съм откраднала успешно рецептата, може пък и да не става за снимане Wink.
Нощес ви четох, но ми се приспа и забравих какво щях да казвам... от хормоните ще да е това, че съм толкова разсеяна Crazy.
Много ароматни снимки видях, например снимката в двора на Nadia Jasem, хмм приготвила съм си шишове и довечера чакам да се захлади и на грил тигана като ме мързи да ходя по Бакаджика...
Снощи четох на любимия постовете ви за цър пър в различните страни, а той примляскваше в леглото и му подейства като сладка приказка на малко дете разказана... hahaha
Ааа относно "шаку-маку" на иракски спомних си забавна случка с една приятелка иракчанка.
Тя учеше български и като се видим и тя ми вика "шаку- маку" и аз спирам и се тренча в нея и си мисля, че жената не си е усъвършенствала още българския, та ми вика да "чакам малко", та след доста време разбрах, че тя на иракски си говорела Joy

# 39
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
много хубаво си прекарала занятията ,дезертке! аз обожавам походи, открито, гледки и тн! моите родители бяха едно време големи планинари и много са катерили, аз имам техният дух, но покрай мене няма друг навит! поне от млади години  имам спомените  !арабската ми половинка, ако си вдигне халбата, ве4е се е уморил! децата мое би, ако после им обещая на върха някое цър-пър! Laughing ние имаме такива гробници в тунис! особени свойства има мястото, свято е и се ходи, прави се нещо като курбан, слагат се свещи, палят се, прави се  бхур, коли се агне, оставят се пари и се молят! питах, имат го за нещо като връзка с бог, като порта за духовна връзка!

ажда, полу4их и ли4ното ! Hug Peace

манел, нов жаргон има в бг, не знам дали ще се разбера с хората! особено с тийновете!преди няколко години като се бях надула като коледен сладкиш , отивам си в бг и моите нещо се кефят и викат:мамо ти си "яка" мама! аз гледам и се 4удя това трябва да ме обиди или е лек намек как не съм във форма! питам, те: не , това е, 4е си супер мама! голям съвпъдък! Mr. Green
аз днес  имам ударен ден, но следобяд релакс до дупка семейно!
рали, спиш ли или 4истиш? hahaha
деске, вие  ни надминавате, линда с зор в 1.00 я тупвам, ама тя пък в 7.00 ме изгонва да ставам, 4е да се шири до баща си!и отпира до 12.00! направо се мятам да правя кафе! #Crazy!
туй "шаку-маку" наистина много смешно зву4и!

Последна редакция: нд, 22 юни 2008, 18:20 от marsy

# 40
  • Мнения: 104
Мариам,наистина много сме6на слу4ка с "Шаку-маку".не zнаех,4е иракският арабски е толкова раzли4ен от арабския иzобщо.тъй като аz zа съжаление от арабски нищо не раzбирам,въпреки,4е много бих искала.пове4ето от вас говорят на арабски с мъжете си нали?ние с моя любим говорим на немски Simple Smile

# 41
  • Мнения: 689
Има ли някой връзка  Дуа?
В Ливан пак има танкове по улиците,пожари.... Rolling Eyes
Зле ми стана,като видях по тв..........

# 42
  • Мнения: 206
Lili коя телевизия гледаш? Още не съм чула нищо.... Пази боже  Praynig
Ажда четох материала за Демир Баба и гробницата му, то ако съм разбрала правилно има съмнение, че хан Омуртаг и Демир Баба са една и съща личност. Пък ако е истина ДПС-то що дирят там? От друга страна къзълбашите идват от Иран ( а не от Мароко, както си мислех) така прочетох днес в уикпедията, което покрива част от предположенията за родината на първите българи. Истина е, че оттук няма нация, която да не е минала и да не е оставила нещо... най вече поколения. Затова сме толкова умни, красиви и колоритни Simple Smile
Лили ако знаеш нещо повече за Ливан пиши...
Тази вечер в БТВ репортерите даваха за Иран и беше много интересно. Аз въпреки, че помня събитията от 1979 и ислямската револоюция съм забравила, че тя тръгва от Техеранския университет, където се предполага, че учи най-будната и най-интелигентна част на нацията им...

# 43
  • Мнения: 3 804
мегли акйо не е проблем ртазкажи малко за себе си-например на колко години си или нещо подобно
мариям 4акаме снимки от тортата  chef

# 44
  • Мнения: 689
Надя-по Ал Арабия-на живо...Цял блок гори....шиити и сунити се бият..
Дано при Дуа всичко да е спокойно,иншаАлла,иншаАлла!

За Иран пък даваха как Израел правят учения в Гърция,която е на същото разстояние като Иран-готвели се да нападат Иран Rolling Eyes

Абе какви са тия Хаку-маку,моя мъж не знае този израз,каза,че Ашльонак е ,как си, на иракски
Хайде всеки да каже как е на акцента на хабибитата Simple Smile
На египетски-арабски е Езза-як?,ударението на а-то

Общи условия

Активация на акаунт