Новите българи

  • 5 722
  • 140
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 212
Лъчиста, ти не им забелязвай на тях ..... не са били просто твоите хора , тези ти приятели  Peace
Иначе, аз лично ги разбирам донякъде емигрантите - разликите в много отношения ТУК и ТАМ са драстични.
Пожелай им щастие  Hug
И на теб същото - независимо къде си избрала да живееш, хубаво е да имаш избор   Peace

# 16
  • Мнения: 2 849
Много зле ни представяш . Grinning

Така ги виждаш нещата през своите очи .Аз редовно се интерисувам какво става с моите близки и роднини, и не ги заливам само с моите радости или проблеми . Wink

# 17
  • Мнения: 57
Простете, не съобразих, че тук пишат и четат хора, живеещи поради една или друга причина в чужбина. Съвсем не желая да съдя никого. Нито да упреквам. Аз харесвам живота си тук, но не понасям лятото. Приличам на закотвен кораб, който посреща и изпраща вълни, а дъното му гние. Не, пак не се получи. Както и да е...
Не ме разбирайте погрешно. Аз съм щастлива да видя приятелите и роднините си здрави и доволни. Не ми трябват техните подаръци. Стига ми да сме заедно. Но трети ден слушам сравнителна икономика между Канада и България. След седмица очаквам гости от Германия. Другия месец пък от Щатите, Франция, Испания. Нямам търпение да ги видя. Преживявам и се вълнувам с тях за всеки малък успех, отвоюван авторитет или победа. Но ние, затова, че сме останали в родината си, не значи, че сме спрели да се развиваме. Сякаш моят живот не се е променил. А и аз имам с какво да се похваля. Година след година лятото за мен е "поредица от срещи и раздели". Може би и аз се променям, но ми е неприятно да призная, че все повече се отдалечаваме.
Чери, съжалявам, но съм използвала руската дума за изписване на тротОар. Ще поправя. Peace Не всички приятели са еднакви, бе. Ето, французите, ми с тях си е купон. От пролетта сме направили маршрут и ще обикаляме по Българията- мръсната, прашната, жегавата. С тях рядко става дума колко струва еди какво си там и колко тук. Не си мерим Айфеловите кули и Альошата. Ние просто "зареждаме батерията", както някой по-горе беше написал.

Кифлата, ще го кажа на чист български език- " Сакън- няма да обобщавам!"

Последна редакция: пн, 23 юни 2008, 22:49 от ЛъЧиста

# 18
  • Мнения: 2 792
 Аз обичам да се срещам с приятелите и роднините си, който са в чужбина. Обичам да правя сравнителен анализ на цените и всичко останало тук и там където са, не ме натоварва. Говорим си и за традиционните кухни и за ежедневието, и за всичко.
  Със сестра ми редовно разчепкваме квеберската политика и уклон, намирам за нормално всяко едно място да си има своите териториални особености, нрави и кахъри и живеещите там да се вълнуват основно от тях.
  Прави ми впечатлението, че повечето ми познати живеещи в чужбина са по наясно с регионалната политика от живеещите тук, което не е хубаво.
  Настроението зададено като тема ми е чуждо, не мога да гледам по такъв начин на близките си и приятелите си.

# 19
  • Мнения: 3 423
Аз пък си мислех, че това е тема за черните
мъжища в чалга-клиповете. Щото българите,
дето живеят зад граница, съвсем не са нови.

ПП. Добре, че пиша, иначе щеше да ми хванеш
акцента и объркания словоред. Пропуснала си.

# 20
  • Мнения: 1 334
Винаги с радост се прибирам в Бг, и все по трудно си трьгвам за насам. И лятото, сьщо и зимата. Не сьм емигрант, а по едно случайно стечение на обстоятелствата живея в друга дьржава. Не сравнявам икономики, защото няма полза. Интересува ме роднините ми да са добре, повече не ми трябва.
Приятелите....доста от тях се вьрнаха в Бг, преуспели в чужбината, здраво стьпили на земята и доволни че са взели най-смелото решение в живота си. Тези които живеят в Бьлгария са непоклатими, по готини хора от тях не сьм виждала, обичам ги всичките. Не се оплакват от мене, а сигурно има от какво, но аз сравнителна характеристика не правя, ако някой има интерес отговарям и толкова. Само един имаше неблагоразумието да подметне, че сьм постигнала стандарт, но това беше по-скоро безсилна забележка за едно минало, отколкото си го мислеше на сериозно.
Иначе, да. Има го това което описваш, но много зависи от хората с които контактуваш, но не всички са такива.

# 21
  • Мнения: X
Твърде много близки родинни и приятели имам в чужбина-радвам се за тях,липсват ми...чакам ги с нетърпение..,но оня ден получавам от една от тях следното съобщение в Скайп-а:"Aide stanah ve4e amerikanski grajdanin  Vie ot kyde biahte??"/копнах Ви го дословно/.........е ,в оня момент бях завладяна от същите емоции и чуства като  ЛъЧиста .Добре,че веднага след това се чух с други"чуждоземци",дето не забравят откъде са тръгнали....но явно си е до хората.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 099
"Aide stanah ve4e amerikanski grajdanin  Vie ot kyde biahte??"

4estito da ti e, nerazumni urode! Az sum ot stranata na majka ti, no v poza shtraus tezi neshta se zabraviat!

# 23
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
"Aide stanah ve4e amerikanski grajdanin  Vie ot kyde biahte??"

4estito da ti e, nerazumni urode! Az sum ot stranata na majka ti, no v poza shtraus tezi neshta se zabraviat!

Надявам се да имаш предвид даденото лице, а не всички, които не живеят в България. Ужасно обидно е и несправедливо.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 099
"Aide stanah ve4e amerikanski grajdanin  Vie ot kyde biahte??"

4estito da ti e, nerazumni urode! Az sum ot stranata na majka ti, no v poza shtraus tezi neshta se zabraviat!

Надявам се да имаш предвид даденото лице, а не всички, които не живеят в България. Ужасно обидно е и несправедливо.


Ти такива ли ги пускаш по скайп, та се засегна?

Естествено, че не всички са под този знаменател. It goes without saying.

# 25
  • Мнения: X
Ами и аз нещо подобно щях да напиша/за съжеление ми е прекалено близка родина/и честно казано се опитах да бъда любезна в отговора си....,но щом вече пети ден не ми пише,явно не е било много мило.Но,както писах-имам достатъчно "незабравили се" познати...които даже и думите не търсят докато си говорим.......както и доста примери оттук.

# 26
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Не съм се засегнала, защото не пускам такива неща по скайп.

В даденият случай, бих замълчала и не бих направила остър коментар. И двете неща са еднакво грозни и( поне за мен).

# 27
  • Мнения: 1 216
Аре ве, не думай!  Joy

Има една стара нубийска поговорка: Каквато Лъчистата, такива и приятелите и!


# 28
  • Мнения: 2 792
 Само аз ли виждам шега в написаното по скайп, дори и самоирония виждам, що се връзвате така и що си въобразявате, че връзването ви е правилната гледна точка

"Aide stanah ve4e amerikanski grajdanin  Vie ot kyde biahte??"

# 29
  • Мнения: 3 423
От кое се засегнахте повече?
От това, че мацето е станало американка,
или от това, че ви пита вие откъде бяхте?

И, Люба, ако сравним моя правопис с твоя,
какво ще ти е оправданието, че не пишеш
грамотно? Живееш в България, четеш книги,
вестници на български, говориш езика, пишеш...
Е? Нова българка ли си? Стара ли си? И защо?
На какво отгоре.

Що за дребнава, тесногръда и комплексарска тема!!!

Последна редакция: вт, 24 юни 2008, 08:34 от Liska

Общи условия

Активация на акаунт