На какво държите ...

  • 3 613
  • 69
  •   1
Отговори
Въпроса ми е съвсем реторичен , породен от спор между приятелките ми .
Бихте ли живели с грозноват , но затова пък много интелигентен мъж Simple Smile или ще предпочетете красавеца на компанията Mr. Green , който не блести с нищо друго освен външността си  Thinking?
Примера е съвсем повърхностен - какви компромиси за външен вид , образование , материално състояние , характер и т.н. бихте допуснали .
Приемаме , че сте влюбени в индивида , но все пак имате известни колебания . Whistling

# 1
  • Мнения: 46 539
Любовта е сляпа, така че единственото условие е да съм влюбена  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 388
Любовта е сляпа, така че единственото условие е да съм влюбена  Rolling Eyes
подкрепям с две ръце  Peace  Peace и най-големия грозник може да заеме сърцето ми стига да го заслужава (и да не беше заето вече Wink )

# 3
  • Мнения: 1 761
Има хора,които на пръв поглед не са нищо особено,но ако отделиш време да ги опознаеш ,разбираш колко са красиви душите им... HugИ обратното също. ooooh!
А и всеки,който е уверен и има самочувствие ( стига да има на какво отгоре) може да впечатли повече,отколкото скромен и стеснителен човек.

# 4
  • Мнения: 1 259
Любовта е всичко.....

# 5
  • Мнения: 197
Да бих. Красотата въобще не е сред приоритетите ми при избор на мъж. По-скоро трябва да съм сигурна, че когато страстта си отиде, човекът ще има все още с какво да ме привлече (и обратното). А дали това въобще е възможно-не знам, мисля, че не е. Като цяло нямам точни критерии при избор, отвращават ме мачовците без покритие, комплексарите...За съжаление болшинството от тези, които познавам са точно такива.

# 6
  • Мнения: 2 448
Ако го виждам като грозноват, няма как да се влюбя в него.
Това не значи, че други не може да го смятат за точно такъв.
Важното е за мен да е привлекателен. Не перфектно красив, но определено държа мъжът да ме привлича физически.
Освен това трябва да мога да разговарям с него. Смятам това отговаря на въпроса за интелекта.
Материалното състояние е променлива и не подлежи, на коментар.

# 7
Добре приемаме , че не сте чак толкова заслепено влюбена .
И можете хладнокръвно да огледате вариантите .
На една такава възраст сте , когато повечето ви приятелки бутат колички , или са на прага да встъпят в брак .
Вашият часовник тиктака и все повече ви се приисква да сте и вие , като "останалите" .
Ще направите ли компромис ?

Аз заявих , че не бих  , ако не съм убедена , че това наистина е моят  човек .
Приятелките ми в един глас започнаха да ме убеждават , как в един момент на всяка жена й се налага да прави компромиси иначе ще си остане само с големите претенции самотна .
Да отбележа - аз съм щастливо сингъл и безгрижна и нямаща намерение скоро да промени това , по голямата част от спорещите са омъжени или такива , на които много им се иска да са Tired .
 

# 8
  • Мнения: 2 448
Marchela82, не ги слушай приятелките , ако в началото на една връзка няма тръпка, то за после не ми се мисли.

# 9
  • Мнения: 1 731
Мисля ,че няма значение какъв е .Важното е да е твоята сродна душа.Така че всичко е въпрос на възприятия от твоя страна.Това как ти го виждаш. Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 738
Определено ще ти е по-добре с грозен, умен и забавен, отколкото с красив и тъп. Мое мнение. Виж, като моя интелигентен забавен красавец рядко се срещат Mr. Green

# 11
# 12
  • Мнения: 1 699
Цитат
Приятелките ми в един глас започнаха да ме убеждават , как в един момент на всяка жена й се налага да прави компромиси иначе ще си остане само с големите претенции самотна .
С това изказване НЕ съм съгласна изобщо.Не можеш да правиш такъв компромис след като става въпрос за целия ти живот занапред.
Цитат
Важното е за мен да е привлекателен. Не перфектно красив, но определено държа мъжът да ме привлича физически.
Освен това трябва да мога да разговарям с него.
А с това изказване съм абсолютно съгласна.Нали трябва все пак да те привлича за да те заинтригува.А що се отнася за красота то всеки има различно разбиране за красота.

# 13
  • Мнения: 4 370
Марчела, живей си живота, тя любовта сама ще дойде. Няма смисъл да насилваш нещата и да правиш компромиси точно с това. Компромиси ще има да правиш цял живот,след като се харесате и заживеете заедно, споко!

# 14
  • Мнения: 6 735
Е, за такава възраст не знам - аз се омъжих млада и по любов за красив, умен, перспективен и душата на всяка компания.
От една страна ако няма тръпка за каква любовна връзка изобщо си говорим. От друга обаче биологичния часовник е сериозно нещо. Мечтите са едно, реалният живот съвсем друго. Все пак обаче трябва да има нещо, което да свързва двама души, иначе не е никаква връзка, а сметка без кръчмар.

# 15
  • Мнения: 2 171
За образование и външен вид компромис не бих направила. Трябва да има привличане и химия м/у нас, но и трябва също и да ме превъзхожда по интелект. В противен случай и до фаза влюбване няма да стигна. Майната му и на часовника...

# 16
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
с течение на времето летвата на повечето пада .... а и химията се оставя на заден план.

# 17
  • Мнения: 1 897
Приемаме , че сте влюбени в индивида , но все пак имате известни колебания . Whistling

Няма такива филми като уж съм влюбена, пък имам колебания.
Когато решиш да споделиш и прекараш живота си с някого трябва да си абсолютно убедена в правилността на решението си.
В съвместния живот се налага да се правят много компромиси, но живот започнал с компромис в избора не вещае нищо добро за напред.

# 18
  • Мнения: 599
С тия неща компромиси не се правят.
Компромисите идват доста по-късно, след дългия семеен живот, с появата на децата...
Ама още в самото начало.....Ми след години какво ще правите?

# 19
  • Мнения: 660
Компромис правиш още с решението си да не си вече безгрижно сама, а да се ангажираш с някой мъж, който вярвай ми няма как да е идеален! Ако на пръв поглед е красавец и чаровник, вкъщи може да е мрънкало. Може казвам. А красотата се забелязва до един момент, след това започваш да обичаш усмивката му, любящите му очи, дланите му. Затова мисля, че един не толкова привлекателен мъж, който може да те накара да ти се подкосят краката само с едно докосване, с нежна целувка по шията не е никакъв компромис! За теб ще е най-красивото нещо в живота ти. Стига, разбира се, наистина да се обичате!

# 20
  • Мнения: 1 054
Бих избрала този, в който аз съм влюбена... Още откакто започнах връзката със сегашния ми приятел съм влюбена в него, за мен той е най-красивия, най-милия, най-обичащия ме...от първия ден до днес е все така. Друг е въпроса, обаче, че другите го гледат не с моите очи. За мен може да е хубав, за друг не чак толкова. За мен е най-милия, на друг може да му се струва, че може да е и по-мил. Важното е АЗ как се чувствам с него, важното е на МЕН да ми е добре и най-важното е, че това си е МОЯ живот. Ако приятеля ти не е особено привлекателен за другите, не значи, че ти правиш компромис, просто вкусовете са различни.
Имах една приятелка... запозна се с момче в интернет. Тя беше на 18 той твърдеше, че е на 28 (после се оказа, че е на 32-33). Лъжеше я за всичко... измисляше си всевъзможни неща, не изглеждаше особено добре (по мнение на мен и останалите й приятели), нямаше нищо заради, което тя да бъде с него, но тя твърдеше, че просто го обича! После си пролича, че се държи за него само защото била "дебела и никой друг нямало да я иска"  #Crazy Странно твърдение от нейна страна, но всеки с мнението си. Аз съм на мнение, че ако не си влюбен компромис не трябва да правиш, но пък влюбиш ли се... не ослепяваш... просто се влюбваш в душата и не ти пука в каква "опаковка" е.
Разни хора, разни идеали...

# 21
  • Мнения: 2 803
Компромис правиш още с решението си да не си вече безгрижно сама, а да се ангажираш с някой мъж, който вярвай ми няма как да е идеален! Ако на пръв поглед е красавец и чаровник, вкъщи може да е мрънкало. Може казвам. А красотата се забелязва до един момент, след това започваш да обичаш усмивката му, любящите му очи, дланите му. Затова мисля, че един не толкова привлекателен мъж, който може да те накара да ти се подкосят краката само с едно докосване, с нежна целувка по шията не е никакъв компромис! За теб ще е най-красивото нещо в живота ти. Стига, разбира се, наистина да се обичате!

 Peace  Избери го с очите на сърцето си!
То най-вярно ще ти покаже. Красотата е преходна и не винаги е добра предпоставка за любов и щастие.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 436
Ако го виждам като грозноват, няма как да се влюбя в него.
Това не значи, че други не може да го смятат за точно такъв.
Важното е за мен да е привлекателен. Не перфектно красив, но определено държа мъжът да ме привлича физически.
Освен това трябва да мога да разговарям с него. Смятам това отговаря на въпроса за интелекта.
Материалното състояние е променлива и не подлежи, на коментар.
по-добре не бих могла да го кажа

# 23
  • Мнения: 388
Тези твои приятелки явно са решили вече за себе си, ти също... Щом така ти е добре, няма прочина да търсиш нещо което не искаш или да правиш компромиси, защото някой ден като се появи МЪЖЪТ ще съжаляваш че си направила компромис преди време подтикната от нечие чуждо мнение...
По добре с грозен и интелигентен, но с ЛЮБОВ, отколкото с хубав и повърхностен и БЕЗ ЛЮБОВ... Когато на човек му дойде времето не се замисля колко е красив човека отсреща, просто се влюбва и за него вече избрания човек е най-най-най...  Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 1 699
Цитат
[/Аз съм на мнение, че ако не си влюбен компромис не трябва да правиш, но пък влюбиш ли се... не ослепяваш... просто се влюбваш в душата и не ти пука в каква "опаковка" е.
quote]
Много добре казано newsm10 И за мен моят мъж е най-красивият най-умния и забавен,но за околните може да не е така.Всеки си търси сродната душа и в последствие не те интересува "опаковката"както си го казала.
Дори занете ли какво съм забелязала при някои двойки-понякога те толкова си приличат и по външност че си мисля че са брат и сестра.Можеби подсъзнателно търсим човек който да прилича на нас newsm78На мен също са ми го казвали че си приличаме с мяжа ми newsm78 Срещали ли сте такива двойки?

# 25
  • Мнения: 1 699
оооххх пак сложих всичко написано като цитат.Извинете ме newsm03

# 26
  • Мнения: 1 054
Голяма работа Simple Smile Разбрахме те  Hug
Аз съм намирала много сходни черти в характера ни с приятели ми, но не и външни. Колкото до характер обаче... чак се стреснах колко сме еднакви... в началото дори еднакви жестове намирах, но май вече спрях да им обръщам внимание Simple Smile Не познавам двойки, които да си приличат и вънщно до някаква степен.

# 27
  • Мнения: 342
С мъжа който искаш да споделиш живота си компромиси не тр. да правиш.Ако не те привлича или имаш и най малкото колебание се откажи.А това дали е грозен/красив,мусколест,интелиогентен и тем подобни според мен няма никакво значение щом любовта заговори.Естествено обаче, че би ни се искало да се влюбим в мъж с всички тези качества,но...Изслушай коментарите и съветите на приятелките,но последното решение вземи сама.И....чуства впоследствие на дали ще се зародят ако ги няма в началото. Аз в моя мъж се влюбих по тел.още,харесах му гласа,интелекта,чуството му за хумор......А като го видях и на живо Partyууууаууууууу...препокри очакванията ми.

# 28
  • Мнения: 191
Моят не е пръв красавец, но се влюбих от пръв поглед. Интелектът и чувството за хумор ме спечелиха много бързо.

# 29
  • София
  • Мнения: 7 097
какви компромиси за външен вид , образование , материално състояние , характер и т.н. бихте допуснали .

Ако не го харесвам като физика, как ще го пожелая  newsm78 Може да не се вмества в стереотипите за красавец, но на мен трябва да ми харесва. По отношение на характера също не бих могла да направя големи компромиси. За материалното състояние мога и съм правила компромиси, но не ми се наложи дълго, щото той пък взе, че забогатя  Mr. Green С образованието също съм правила компромиси. Виж, с чувството за хумор компромис не мога да направя  Naughty

# 30
  • Мнения: 3 621
Ще направите ли компромис ?
Приятелките ми в един глас започнаха да ме убеждават , как в един момент на всяка жена й се налага да прави компромиси иначе ще си остане само с големите претенции самотна .

ами точно с това компромиси не трябва да се правят .... ако не си сигурна че това е твоя човек ... рано или късно, нещата ще стигнат до раздяла, по-добре сама и в хармония със себе си , отколкото нещастна с някой друг

# 31
  • Мнения: 166
Примера е съвсем повърхностен - какви компромиси за външен вид , образование , материално състояние , характер и т.н. бихте допуснали .
Не ми се е налагало да правя компромиси с външен вид, образование, интелект. Мисля, че принципно бих могла, в разумни граници - с първото, и второто. Налагало ми се е да правя компромиси с материално състояние и характер. Правила съм го - също в разумни граници. Мисля, че оттук нататък все повече бих вдигала летвата, а не обратното. Така че, Лабрадор, не си съвсем прав - летвата зависи не от възрастта, а от самочувствието. Имам две все още необвързани близки, на сходна възраст, с коренно различни позиции по въпроса. Едната вече се страхува, другата - не се дава. Wink
Що се касае до влюбването - то е до време. А бракът се предполага, че е за цял живот. Да не говорим колко неприятно изглежда все още влюбена жена, която вече да прави напълно съзнателни компромиси.

# 32
  • Мнения: 1 477
Примера е съвсем повърхностен - какви компромиси за външен вид , образование , материално състояние , характер и т.н. бихте допуснали .
Приемаме , че сте влюбени в индивида , но все пак имате известни колебания . Whistling
Компромиси с тези неща не бих направила.И определено, ако мъж не ме привлече физически няма да си правя труда да го опознавам.Външният вид не ми е най-сериозния критерии ,но пък е важен  Wink.А с характера компромиси-в никакъв случай  Naughty
На мен ми е интересно ти към кого клониш  newsm78

# 33
  • софия
  • Мнения: 2 140
Държа на любовта и разбирателството.Външният вид никога не е бил ръководещ при мене.

# 34
  • Мнения: X
Определено е по-важно отношението му към мен,как се чувствам в негово присъствие.Външният вид не е всичко,до време е ,а и не знам защо,но обикновено красивите мъже са най-големите комплексари:все искат да се доказват!И май-май никога не са само твои.Затова не държа съпруга ми да е мистър БЪлгария,а да ме обича,уважава,да се грижи за мен и децата.

# 35
  • Мнения: 919
Въпроса ми е съвсем реторичен , породен от спор между приятелките ми .
Бихте ли живели с грозноват , но затова пък много интелигентен мъж Simple Smile или ще предпочетете красавеца на компанията Mr. Green , който не блести с нищо друго освен външността си  Thinking?
Примера е съвсем повърхностен - какви компромиси за външен вид , образование , материално състояние , характер и т.н. бихте допуснали .
Приемаме , че сте влюбени в индивида , но все пак имате известни колебания . Whistling
Избирам грозноватия  Peace
Но все пак да не е чак толкова грозен де Laughing

# 36
  • София
  • Мнения: 1 423
Мога да правя компромис с материално състояние (пари се изкарват, ако ги нямаш на момента), с образование (висше винаги се учи, ако му липсва средното...просто няма къде да сме се намерили). Не правя компромис с характер- ако някой е темерут, труден и опак характер, няма да съм аз тази,която ще го търпи (ако пък бие и пие още повече). Не правя компромис за мързел, разтягане на локуми и философстване. Просто такива неща нямат място в моя дом.
Специално на въпроса на авторката: Не бих взела за децата си мъж,които още в началото го виждам като грозноват, тъповат....и всякакви такива.

# 37
  • Мнения: 2 908
Не гледам първо парите-винаги съм гледала човека.Не бих могла най-вероятно да се влюбя в грозноват,но ако не е прекалено грозен,може и да мога.Най-вече гледам характера-като си поговорим няколко срещи,успявам да опозная поне малко човека какво представлява,какво иска от живота,към какво се стреми и това ме пленява.Тъпи ,но красиви мъже не обичам,не бих си взела такъв.Мъже,които си мислят,че жената трябва да върши всичко в къщи,а те само да работят-не бих си взела....

# 38
  • София
  • Мнения: 62 595
За мен не е имало дилема. Избрах хубав и умен мъж с талант в изкуствата. Затова и имам хубави, умни и талантливи деца. Бяхме доста млади като се запознахме и оженихме и тогава материалното положение нямаше значение (и без това бяхме бедни студенти и стъклените чаши от горчица бяха ценно притежание при организиране на купони). Ех, младост...   umnikuu Drunk dancing

# 39
  • Мнения: 2 388
По отношение физическо привличане:
Да не е красавец, падам си по екеземпляри, които са тип "мъжкари". Simple Smile
По-добре грозен и чаровен, отколкото красив.
Много слаби мъже не харесвам.
По отношение - образование - никакви претенции нямам, все ми едно едно или пет висши има или пък няма изобщо. Много е важно да има диалог между нас. Много говоря, но монолозите не ми ми допадат.
По отношение материалното положение - за мен е от изключителна важност мъжът до мен да има желание да работи, да проявява инициативност да се развива, да не го е страх от каквато и да е работа. Мамини синчета, които харчат наготово пари от татко не понасям.
По отношение на характера -  важно за мен е да имаме допирни точки, не изцяло разбира се, толкова, колкото са нужни за уважение и разбирателство в една връзка.

# 40
Моя мъж като се "залюбихме" беше кльощав рошав и не работеше - сега е късо подстриган,наедрял с добра работа за добри пари:) .

# 41
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Красавец не може да ми задържи вниманието за дълго (ако не притежава друго освен външност). Интелектът също не ме топли особено. Най-важен е характерът и отношението.

# 42
  • Мнения: 491
Държа на чистоплътност. С това компромис не бих направила.

# 43
  • Мнения: 388
Държа на чистоплътност. С това компромис не бих направила.
подкрепям  Peace

# 44
съгласна съм че само любовта е важна, майка ми все ми викаше като се залюбихме: "От къде го намери този ма? Само птици и котки се въртят около него..." newsm62 сега му вика любимият и зет  newsm78. На мен обаче никога не ми е правело впечатление как му викат, щото си го обичам и до ден днешен, вече пък сме и женени.

# 45
  • София
  • Мнения: 62 595
Ох, надявам се моите като пораснат и се заженят да си държа устата затворена.

# 46
  • Мнения: 604
Моят не блести с особена външност
но пък има златна душа и е  много кадърен!

# 47
  • Мнения: 836
Ми, някой като те привлича, те привлича. Едва ли е станало след като си си казала "Три-четири, сега ще се влюбя в красив, висок, умен... "
Имам емпирични  Laughing доказателства, че външността може да няма никакво значение. Нещо с душевността ще да е, ама иди го определи...

# 48
  • София
  • Мнения: 62 595
При мен стана любов от пръв поглед. Химия в прекия смисъл на думата. Според мен с много мислене и чудене и преценки не става. Може да е късмет, може да е закономерно. През много неща сме минали, през още кой знае колко ще минем, но продължаваме да сме заедно повече от 13 години. Не е като да не съм имала "по-подходящи" (както биха се изразили възрастните и снобарите) кандидати, ама пусто като не трепва отвътре...

# 49
  • Мнения: 234
Всеки си има някакви недостатъци.Може в нещо да не блести,но пък в друго отношение да няма човека равен на себе си. Flutter
Но определено и аз не бех направила компромис с чистоплътността. Peace

# 50
  • Мнения: 2 960
любовта е химия .или я има или я няма между двама души.Ако тази химия съществува ,то едва ли изибщо някой от двамата влюбени се е замислил ,за компромили по отоншение на външен вид ,хараткер и още бля-бля.Щом това лутане и несигурност са налице-изобщо не може да става и дума ,че между тези двама души има любов.Има привличане ,харесване ,пресметливост ,изгода ,удобство....но в никакав случай любов.
Влюбеният обича със сърцето си ,а не със  разума.Така че при това положение няма място за компромиси .Те са плод на задълбочен размисъл -бива ли го този или не!!!

# 51
  • гр.София
  • Мнения: 380
Мъж, който "блести" само с външност и няма други качества не би ме впечатлил по никакъв начин. Научила съм си урока още в тийнейджърските години.

# 52
  • Мнения: 1 727
Държа аз да го обичам и харесвам, и съответно и обратното,а другите как ще го виждат си е техен проблем

# 53
  • Мнения: 4 744
 Когато мъж ме е привличал е било комплексно. В началото няма как да зная дали ще комуникираме добре и всичко остава на база най-вече външно привличане. На този етап е задължително очите му да ме грабнат, дори предпочитам да водим разговори безмълвно. Не се ли получи вече ми е ясно че и нищо по-нататък няма да стане.

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711

Аз срещнах съпруга си много малка.Тогава бях млада и много влюбена и естествено заслепена.През годините и двамата израстнахме и се променихме. Но днес ми харесва ,това което е. Отговорен, амбициозен, обичащ ме с него се чувствам спокойна и сигурна и знам че именно той трябва да е баща на децата ми , и че с него искам да остарея.Дай боже да е така!
Това са нещата ,на които държа и не искам да правя компромис с тях.

# 55
  • Мнения: 750
Не държа да е Мистър България.
Бях с един такъв.Красив,тъп и с малка пи*ка.Беше Мистър България,такъв си и остана.Имам предвид красив и тъп.А и онази част от тялото му невярвам да е пораснала! Mr. Green
Държа мъжа до мен да е секси.Не е нужно да е първи красавец.И грубите мъже са секси.
Секса е на първо място.Щом ми е хубаво с него,значи го обичам.Щом се възбуждам само когато видя как големите му ръце въртят волана,значи го обичам.Държа да е умен.По умен от мен.(но,само той така да си мисли Laughing)Но,не и по хубав! WhistlingСъответно,щом е умен значи ще е с добри доходи.Глупак не ми трябва,пък бил той и най-красивият мъж на света.Няма да храня децата си с неговата красота.На него оставям да е умен и секси,красотата да я остави на мен. Joy
Държа да знае предназначението на водата и сапуна.Както и четката за зъби.
Имам познат,умен...грозноват...който не си сменя чорапите по три дни и се къпе веднъж седмично.Колкото и да е умен,по добре да стои далеч от мен.
С една дума-харесвам си моя мъж такъв какъвто е.Майка му като го е раждала си е мислила за мен! Joy JoyНаправила го е по моите изисквания.
Пу-пу-у,дано след 15 години все още мисля,че моят мъж е номбър уан!

# 56
  • Мнения: X
Не знам,аз си избрах красавеца на компанията,който се оказа и доста интелигентен и внимателен младеж. Фук-фук.
В случая на авторката мисля,че изборът не е задължителен, освен ако има налично влюбване.

# 57
  • Мнения: 370
може да е най-големия грозник,но това няма значение.важното е сърцето ми,душата ми как го усещтат.важното е моите очи какъв го виждат.важното е да мислем еднакво,до си пасваме във всичко влючително в леглото.просто да сме сродни души,да се разбираме само с очи,и както се казва-не е важно да вървим един до друг ,важното е да гледаме и вървим в една посока.всичко останало е преходно./особено външния вид/затова важно е какво има под обвивката!

# 58
  • Мнения: 1 517
Важното е за мен да е привлекателен. Не перфектно красив, но определено държа мъжът да ме привлича физически.


Не е задължително да е физически красив, за да те привлича физически. Мисля, че двете неща не са правопропорционални.

# 59
  • Мнения: X
Ако наистина си влюбен, приемаш човек такъв, какъвто е и се опитваш да приемеш недостатъците му, независимо какви са те-физически или психически.

# 60
  • Мнения: 5 710
На нищо не държа. Мъжът ми, като го видях за пръв път бях леко стресната и хич не ми хареса.
Сега го намирам почти равен на Шон Конъри. Това са си моите очи, моите възприятия, моята любов.
Физическата красота никога не ме е привличала, дори бих казала, че 'пичове' не ме вълнуват. Няма никаква нужда някой да демонстрира 'перки', за да ме привлече физически. Интересните мъже в живота ми винаги са били лишени от сладникавата красота на моделите, сигурно, защото и аз не съм модел, а и търся първо разни други работи.

# 61
  • Мнения: 2 035
Когато хормоните заговарят всичко друго е без значение   Mr. Green
И веднага след горното важи правилото за всеки влак си има пътници   tooth

И накрая обобщено - Различни хора, различни идеали  Wink Laughing

# 62
АКО Е КРАСИВ, НО ТЪП- БЯГАЙ ДАЛЕЧЕ!

# 63
  • София
  • Мнения: 62 595
Ето пак със стереотипите, че не може всички благинки да са на едно място. А аз казвам, колкото може повече ценни качества на едно място. Защо непременно да трябва да се избира между хубав и умен? Вярно, не всички мъже (и жени) са красавци, но защо да се прави компромис с природната красота? Много ми прилича на стереотип за жените - щом е блондинка, значи е тъпа.

# 64
  • Мнения: 2 617
Малко (да не кажа нещо по-силно) изкуствена ми се струва тази класификация: защо пък грознаоватият трябва да е непременно умен и интелигентен или обратното? Извинявай, но ми прилича на въпрос от лексикон, още повече, че самта ти казваш, че е реторичен.
Човек никога не може да каже предварително на какво държи или го привлича. Може да си мисли едно, а реално да действа другояче. Нещаоще повече се объркват, когато има "замесени" силни емоции или многогодишен "житейски стаж" с въпросния обсъждан" екземпляр.
За себе си мога да кажа, че избрах човека до мен по неговия характер, но разбира се, за да започна да се интересувам от това, какъв е, трябва първоначално да ми е бил харесал с нещо. Не мога да си представя опция да кажа, че ми е харесал "мозъкът" му (не като анатомична категория), при положение, че не бих проявила интерес към интелекта, знанията му и т.н., ако преди това не е имало нещо "друго". Сигурна съм, че същото важи и за другата страна.
Интересно е, как бихме обсъдили т. нар. "любови от пръв поглед": при тях пак би било трудно някой веднага да ни хареса заради някоя гениална своя мисъл.  newsm78

# 65
  • Мнения: 197
Ами "любовите от пръв погед" по-скоро са "секс от пръв поглед", ама след като се опознаете може да стане "омраза от втори поглед".... Hug

# 66
  • Мнения: 682
Трябва да ми допада като душевност и интелект на първо място.

# 67
  • София
  • Мнения: 62 595
Ами "любовите от пръв погед" по-скоро са "секс от пръв поглед", ама след като се опознаете може да стане "омраза от втори поглед".... Hug

а по-често и любов от втори поглед. НИе така караме вече почти 15 години. Със сигурност това влияе положително на двойката, то е като лепило, с което се преодоляват житейските проблеми.

# 68
  • в малка спретната къщурка
  • Мнения: 1 152
Важно е съдържанието,опаковката може да е лъскава,
но без съдържание или то да е мухлясало.

# 69
  • Мнения: 139
Държа да е човек.
И да е победител.
Хубав, грозен, да го обичам, да ме обича - толкова са преходни тези неща.

Общи условия

Активация на акаунт