Кръвосмешението

  • 39 918
  • 128
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 13 217
На детето нищо му няма.Обаче пак е страшно и извратено.


То не е задължително, ама е по-вероятно.. то не винаги генетичните аномалии се проявяват веднага. Може в следващите поколения да се прояви дефектния ген. За мен също е страшно и извратено.
Изключвам случаи когато хората не знаят. То затова доколкото знам при донорите на сперма не се позволява повече от 3 пъти да се дава материал. Точно, за да се намали вероятността да се срещнат деца от този мъж и да се получи кръвосмешение.

# 31
  • Мнения: 3 675
Да, кръвосмешение си е.За църковен брак наистина има ограничение, за граждански не знам.Ако хората са с различни фамилии няма да им проучват родата до девето коляно.....

# 32
  • Мнения: 2 161
Странно е не,че са им разрешили граждански брак,а че роднините им са го позволили.Поне не знам да е имало големи драми.

# 33
  • София
  • Мнения: 4 868
При църковния брак забраната е до пета степен. Вторите братовчеди са от шеста.

# 34
  • София
  • Мнения: 13 217
забелязали ли сте,че англичаните много си приличат всички,еднотипни са аз съм чувала че това е от кръвосмешенията,също знам,че хора с рижави коси са имали някъде в рода кръвосмешение

Е това пък изобщо не е вярно! Рижата коса е наистина генетичен дефект, но не от кръвосмешение. Повечето рижи хора, които познавам изобщо нямат в рода си червенокоси и не е задължително децата им да са такива.

# 35
  • Мнения: 95
забелязали ли сте,че англичаните много си приличат всички,еднотипни са аз съм чувала че това е от кръвосмешенията,също знам,че хора с рижави коси са имали някъде в рода кръвосмешение

Е това пък изобщо не е вярно! Рижата коса е наистина генетичен дефект, но не от кръвосмешение. Повечето рижи хора, които познавам изобщо нямат в рода си червенокоси и не е задължително децата им да са такива.


то може да е станало 10 поколения назад,казвам какво са ми казвали на мен просто

# 36
  • София
  • Мнения: 7 097
При църковния брак забраната е до пета степен. Вторите братовчеди са от шеста.


Ако това наистина е така, значи не се смята за кръвосмешение брак между втори братовчеди.

# 37
  • София
  • Мнения: 4 868
Това казах: позволено е и от закона, и от църквата. Не е кръвосмешение. Няма опасност за децата.

# 38
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Първият ми съпруг се оказа пети братовчед (или беше четвърти newsm78). Обаче го разбрах след като се оженихме. разговорихме се с баба му и на, какво излезе.  Joy
Уж съм интелигентна жена.  Joy

# 39
  • Мнения: 2 018
Не е голяма трагедия, ако случаят е единичен в родата на семейството. Вероятността за аномалии е много малка. Тук имаше достатъчно примери за това.
Проблемите се появяват в затворени общности, когато поколения наред се кръвосмешават.
Чудя се само - как един друг се привличат, като вече е доказано, че хората инстинктивно търсим човек с различни от нашите гени - колкото са по-различни от нашите, толкова сме повече привлечени от отсрещния.  Peace

# 40
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Странно е не,че са им разрешили граждански брак,а че роднините им са го позволили.Поне не знам да е имало големи драми.

и на мен ми странно,но хора разни.....Питах те защото имах състудентка ,която ходеше с втория си братов4ед и наистина връзката им беше много силна....Говореха за брак Rolling Eyes
После той замина ,но продължиха да си пишат и тн.......Изкараха така още година.Но,майка му разбра и стана страшно,имаше жесток скандал Close Close

След това тя си се ожени,има детенце.Той се омъжи извън БГ.Но!!!скоро я видях и ми каза,4е той й липсва и 4е никога няма да спре да го оби4а Shocked
Мога да разбера любовта,но не и риска от поколение Peace

# 41
  • София
  • Мнения: 7 097
Това казах: позволено е и от закона, и от църквата. Не е кръвосмешение. Няма опасност за децата.

Аз лично драма не виждам.

# 42
  • София
  • Мнения: 13 217
Май, май ще излезе, че могат втори братовчеди да се женят  Rolling Eyes
Те се водели V-та степен на родство... Поне това дето прочетох из нета сочи към този извод

Пак цитирам СК

(2) Не могат да сключват брак помежду си:
1. роднини по права линия;
2. братя и сестри, техните деца и други роднини по съребрена линия до
четвърта степен включително;


И още нещо

ВИДОВЕ
1) Родство по права линия – връзката между две лица, от които едното произхожда пряко или непряко от другото (баща и син; дядо и внук). Линията е низходяща, когато се разглежда от предшествениците към потомците и възходяща в обратната посока.
2) Родство по съребрена (странична) линия – връзката между две лица, които имат общ родоначалник без едното да произхожда от другото. Съребрените роднини могат да бъдат пълнокръвни (които имат двама общи родители) и непълнокръвни (които имат само един общ родител). Ако е обща майката, те се наричат едноутробни, а ако е общ бащата – еднокръвни.
Възможно е да встъпят в брак лица, които имат свои деца от предишни брачни връзки. Съпругът на родителя се нарича втори баща или втора майка. Децата на единия съпруг от другата брачна връзка се наричат доведени (от съпругата) и заварени (от съпруга). Между втория баща или втората майка, от една страна, и доведените или заварените деца, от друга, не съществува родство. Те се намират в отношение на сватовство. Не съществува родство и между съпрузите. Тяхната връзка се основава на брака, а не на родството.
Степен на родството е законното разстояние между двама конкретни роднини, изчислявано според броя на свързващите ги поколения, т.е. на ражданията, необходими за възникване на родствената връзка. Между двама роднини по права линия има толкова степени, колкото са поколенията. Между двама роднини по съребрена линия има толкова степени, колкото са сборът от поколенията от единия от тях до общия родоначалник и от последния до другия роднина. Така двама братя са от ІІ степен, чичо и племенник – ІІІ степен, първите братовчеди – ІV степен и т.н. Броят ражданията без да се брои родоначалникът. Следователно по съребрена линия липсва І степен. Родството е биологична връзка. То има значение в редица области на правото. По съребрена линия родството е ЮФ максимално до VІ степен. Същността на родството не се влияе от неговия брачен или извънбрачен характер.

# 43
  • София
  • Мнения: 4 868
Първият ми съпруг се оказа пети братовчед (или беше четвърти newsm78). Обаче го разбрах след като се оженихме. разговорихме се с баба му и на, какво излезе.  Joy
Уж съм интелигентна жена.  Joy
Ще видиш сега като се пръкне някой червенокос внук  af

# 44
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Проблемите се появяват в затворени общности, когато поколения наред се кръвосмешават.
Чудя се само - как един друг се привличат...
В този случай не става дума за привличане, а за 'интереса, дето клати феса' - парите и имотите да не излизат извън семейството.
Много е популярна в богати родове и фамилии.

Другите -  като 'брат се оженил за сестра си, без да знае, че е такава' са трагедия, но също не са невъзможни.
Колко от вас си познават цялата рода, хайде не до 9-то коляно, поне до 2-ри братовчеди?
Аз не познавам дори племенниците си, децата на първите ми братовчедки, от страна на брата на родния ми баща.
В лоши отношения сме, не поддържаме връзка, няма и да поддържаме. Кой и какво ми гарантира за бъдещето?
Никой и нищо, бих казала.

Общи условия

Активация на акаунт