Кога ви беше най-трудно?

  • 5 942
  • 104
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 5 768
Определено коликите. ooooh!  Направо са чудех как хората се навиват за второ, че и за трето дете  Joy Сега ги разбирам вече  Simple Smile Heart Eyes - период е като всеки, и отминава. Но наистина е тежък.
Зъбите го мъчат още, някои излизат лесно, други проблемно.
Прохождането не беше кой знае какъв проблем - не е бил от децата, дето много искат да ги водиш. И проходи късно - на 1г и 1м.
Приспиването по принцип ни е трудно и е имало много малко пъти, в които заспива сам. Да не говорим, че вече страдам от хронично недоспиване.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Имаше трудни моменти, добре, че се забравят бързо  Simple Smile. Може би най-трудния беше периода, през който трябваше постоянно да се изцеждам, защото сина ми така и не засука. Понякога се случваше да не успея да се изцедя до следващото хранене и започваше рев до засиняване. На второ място поставям коликите - в началото не бяха от най-силните, но към края на 3-ия месец беше кошмар. Тогава наистина ми идеше да си скубя косите  smile3511. В тези моменти баща му го извеждаше навън и го носеше с часове на ръце, докато се успокои и заспи. Труден период. Сега бих казала, че вече ми е по-лесно, въпреки, че постоянно прави бели и нищо здраво не остана вкъщи, но това да е.

# 32
  • Мнения: 4 555
Не ми е било трудно до сега.
Колики нямаше, спи по цяла нощ от втората седмица, зъбите пораснаха без да разберем по други признаци, освен като видяхме, че са се показали. Със заспиването също не сме имали проблеми. Като реши, че е изморена и заспива в кошарката както си играе. Обикновено в много смешни пози, после я снимам  Laughing
Сега прохожда и също  не виждам особен зор. Като загуби равновесие и кляка. Първо на това я научих още щом започна да се изправя сама, а сега като залитне и става много смешно и се хили.

Като се сетя какви страхотии бях чела за първите месеци... зор, трудности, безсъние, депресии, тежко състояние заради раждането... и бях сигурна, че всяко едно от тях ще ми се случи.  Трябва малко по-позитивно да се мисли. Най-трудното е зад гърба ти.

# 33
  • Мнения: 1 367
Трудното идваше предимно от факта,че бях неопитна.А иначе първите дни след раждането на сина ми бяха меко казано ужасни.Той започна с коликите още на 4-я ден,отчаяно се опитвах да го кърмя,но нямах какво да му дам,болеше ме разрезът от секциото...Детето явно не си дояждаше,а аз не знаех това.Нещата лека-полека се нормализираха до степен трудното да останат само коликите.В най-общи линии,разбира се.Но всеки етап от развитието на детето си  има трудности.Сега го мъчат зъбки,не иска да яде,раздразнителен е.По цял ден съм на нокти,защото той не се спира на едно място,а проходи скоро и още го пазя да не падне.Това се оказва почти невъзможно,защото той почти не ходи,а тича,а аз трябва да тичам след него превита на две,за да го спра да не тупне и да се удари лошо.От страхливите майки съм май. Embarassed

# 34
  • Мнения: 540
сега ми е най трудно защото се учи да върви и иска постоянно да го държа за да се движи -нямам сили вече

# 35
  • Мнения: 686
Когато никнеха зъбките

# 36
  • Варна
  • Мнения: 222
Коликите. Даже се заричах да нямам повече деца, че да не гледам толкова обично същество как се гърчи и не мога да му помогна.

# 37
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Най - трудно за мен поне, беше, когато малчо започна да лази,след това и да ходи.Нямах и минутка спокойна, все очите ми шареха, да не вземе да се нарани нещо

# 38
  • Канада
  • Мнения: 494
За мен периода беше мноооого дълъг.Продължи до почти 11-ия месец.Не спеше нито денем,нито нощем.Голямо реване беше и голямо носене на ръце.Направо не искам да си спомням.Колики имахме до осми месец,но със зъбите и прохождането въобще не сме имали проблем.

# 39
  • Мнения: 52
С първото ми дете най трудният период беше от начало (първият месец)Преди това бях свикнала да се наспивам и изведнъж по цяла нощ бях будна,той ревеше на полвин час.Голям кошмар беше.Сега имам второ дете на 5 месеца,но е коренно различно.Все едно няма бебе в къщи.Спи по цяла нощ,става когато станем ние.Може да си играе сама с часове.Направо бебе-мечта. Peace Hug

# 40
  • Мнения: 384
Първия месец. Само в къщи с бебе Cry, няма мама, няма съпруг / той ходеше на работа/ В интерес на истината доста  бях чела ,ама вече се налагаше и да го прилагам и не върху кукла, а върху собственото си дете.За капак имаше и тежка жълтеница, беше като лимон до 3 месец. Когато стана на 3 месеца се върнах на работа, оттогава баща му се грижи за него през повечето време bowuu

# 41
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
На мен въобще не ми беше трудно

# 42
  • Мнения: 2 642
Коликите!!!Никога няма да забравя зачервеното и измъчено бебе,гърчещо се от поредния спазъм CryМалката дъщеря имаше колики до 4-тия месец.Денонощно ревеше-в къщи,на вънка,на ръце,в шезлонга-рев,и пак рев #CrazyСлед това обаче стана най-кроткото и поспаливо бебе на света.
С голямата най-ми беше трудно периода на прохождането.От 8 месечна драпаше да ходи,не искаше да стои изобщо в количка,непрекъснато я разнасяхме на ръце.Приспиването също беше много трудно-часове наред я носех на ръце и я тупах по дупето докато заспи.До 3 годишна приспиването й беше цял ритуал...добре че всичко отминава и се забравя Peace

Последна редакция: сб, 28 юни 2008, 08:21 от dimi73

# 43
  • Мнения: 857
Първия един месец ми беше най-трудно.

# 44
  • Мнения: 7 201
И коликите и никненето на зъбките минаха поносимо. Simple Smile
Но...нищо не може да се сравни с честите му боледувания,високите Т и безсънните нощи. Confused
Няма нищо по-хубаво и по-лесно да гледаш здраво бебе/дете. Peace

Общи условия

Активация на акаунт