Бебета Август 2008

  • 32 750
  • 282
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 82
Здравейте, милички Hug

Стели, ти случайно да си се снимала за реклама на Лактацид? newsm78

да мила,разконспирира ме  Embarassed

Брит стресна ме направо,надявам се,че не е нещо опасно и стискам палци всичко да е наред  Hug

аз имам един глупав въпрос(не ми се смейте много)-креватчето и скринчето трябва ли да се дезинфекцират по някакъв начин преди да наредим дрешките и чаршафчетата?

# 211
  • Мнения: 79
stella_a , извинявай за излишния въпрос. Аз до сега не съм пазарила от там, но мисля че една моя приятелка е, така че ще я помоля за съдействие. Точно с такива дрешки си представям и моята бебка  Two Hearts .
Лек ден на всички мами

# 212
  • Мнения: 10
Видяха на ехографа киста на коремчето. Била се получавала от хормоните, които преминават през плацентата при бебетата момиченца.

Хубавите новини са, че беби се е обърнала с главичката надолу. Знам си аз, че онова дращене не беше токутака.

Мисля да подишам малко дълбоко и да видя дали да не се консултирам с още един лекар.


При мен от клякането ми се вика направо.
Добре де....И друго какво ти каза? Серизоно ли е, не е ли? Ако е нещо нормално, което се получава, а след това изчезва от самосебе си как може да ти го казва така? Е направо съм в шок. Ако на мен така ми каже ще го хвана за гушата...! Нищо ли повече не ти каза наистина?

# 213
  • Мнения: 225
Видяха на ехографа киста на коремчето. Била се получавала от хормоните, които преминават през плацентата при бебетата момиченца.
Скъпа, виж самия доктор ти е обяснил на какво се дължи и че след раждането всичко ще е ок. Не се притеснявай, всичко ще е наред, сигурна съм Hug
На всички по повод "чуденката" а малкабуби вчера къде са й изследванията за Спин, Васерман и т.н. и аз знам, както и другите мами казаха по повод моето питане специално за Шейново, че имат "срок на валидносТ" 6 месеца, аз моите ги правих януари и точно сега ми изтичат и трябва да правя нови #Cussing out

# 214
  • Мнения: 2
добро утро,
и аз съм голям парцал, това от кръвното ли от жегата ли не знам, едва мърдам, взех да подреждам гардероба най-сетне, после ще се прехвърля на бебешките неща.
и аз се чудех как да ги съхранявам, може да се сложат в няколко плика, ама пък кой е казал че те са много чисти newsm78 #Crazy абе поне най-малките нещица и бодита за началотот може да ги сложа в пликове, а другите дрешки просто така в чекмеджетата.

Брит, мила, много съжалявам за кофти новината, но ти можеш да се консултираш с още един лекар за всеки случай. и какво ще стане сега, като се роди ще я оперират или как?
дано не е някаква извънредна ситуация, и бързо се оправи малката Praynigстискаме палци макар че не ми стана много ясно

Меган, изобщо не мисля, че в БГ има нещо ПО-ХУБАВО за бебета..даже хич не мисля така, ако искаш турски боклуци на високи цени заповядай  Mr. Green евентуално ако си имаш нещо българско, любимо, което ти трябва, иначе какво може да няма при теб, интересно ми е..? newsm78....погледни списъка и тогава реши. иначе подаръци не отказвай Mr. Green намисли си нещо закоето не ти се дават пари и си го поискай:)

Стелка и аз се чудех това за креватчето, и мисля да ги поизмия с препарат ама добре да изплакна с гореща вода след това, колкото мога да понеса без да се ощавя, но колкото по-късно мога преди самото раждането, примерно няколко дни преди термина,
а чаршафите защо да не дойде и майка ми да ги сложи като съм в болницата или мъжа ми може също..нещо такова

Последна редакция: ср, 02 юли 2008, 12:02 от malkabubi

# 215
  • Мнения: 225
Стелка, аз мисля да позабържа само с водичка и от тези микрофибърните кърпи и това е, а и да го попроветря добре, че сигурно ще мирише на дърво, на лак знам ли и аз, че ние сме го купили отдавна, но седи в склада на магазина, да не ми се пречка тук и да ми събира прах. А леееелеллеее за какъв прашоляк става дума значи не е истина, ние сме на втория етаж и всеки ден, айде през ден бърша и има по два пръста, какво ще правя с бебчо незнам, а и както мисля да спим на отворен прозорец и постоянно е отворено при нас, то ще е само прашоляци, а и не мисля да чистя с препарати първите няколко месеца, само с водичка ooooh!

# 216
  • София
  • Мнения: 1 338
Стели, разбрах аз Laughing Вчера си вървя, минавам покрай аптеката и гледам и си викам: "Аааа, ама това момиче го познавам от някъде" и се сетих, че си ти Mr. Green
Брит, мила спокойно.. чувала съм, че може да се получават такива кистки, които изчезват.. ако искаш все пак се консултирай с още един докток, за да си напълно сигурна и спокойна.. и все пак честита ти дъщеричка Hug
Ани, наистина си чаровна булка.. в линка, който пусна видях и mama_galka. Много сте си сладки и двете Hug

Последна редакция: ср, 02 юли 2008, 12:10 от IntRiGa_GirL

# 217
  • Мнения: 2 376
Мерси, мерси Simple Smile  Нищо, че не исках да знам какво е бебето, все пак се радвам, че ще можем да си го кръстим както сме си намислили и ни отпада чуденето за мъжко име Simple Smile
Другото в отчета беше пак същото-малка глава, дълги крака. Което вече не ме шокира, тъй като говорих с един бебешки лекар вече в пенсия, който каза да не слушам глупости докато не се роди никой нищо не може да каже колкото и да гледат. Пък и е тъпо да се мери детето по българските стандарти при положение, че гените му са коренно различни.


За кистата докторът каза, че се разнасят още преди раждането, че била функципонална киста каквото и да е това.
Аз най-добре да се успокоя и да взема да се залавям за работа да му оправим стайката на бебчето. Така или иначе нищо не може да се направи преди да се роди освен майка му да се стегне и да наблегне на положителните емоции.

# 218
  • Мнения: 38
Здравейте и от мен днес!  Hug

Включвам се да ви кажа да внимавате много с препаратите по леглото и шкафовете (скриновете), защото там няма как да го изплакнете хубаво. Или пък може би, ако сега го почистите с някакъв препарат и после през ден - два да го минавате само с вода, за да ви е по-спокойно. Но иначе и тук важи правилото - Колкото по-малко препарати и химия, толкова по-добре. Аз поне мисля да направя така с нашето креватче, то сега е разглобено и още си чака да му дойде реда.

А в този ред на мисли да ви питам и за обиколници за креватчето - купували ли сте и какви? А ги гледам напоследък, но нещо все не мога да си харесам и някой да ми грабне окото. Чудя се да купувам ли или да накарам да ми ушият какъвто аз си искам. А всъщност за кога ще ми е нужен  newsm78 като тъкмо ще почне да се върти, че обиколника да го пази, и то бебо ще почне и да го дърпа и да го изважда и да му служи като за играчка. Май нещо започнах да се колебая за тези обиколници  Thinking.

Аз най-добре да се успокоя и да взема да се залавям за работа да му оправим стайката на бебчето. Така или иначе нищо не може да се направи преди да се роди освен майка му да се стегне и да наблегне на положителните емоции.
Правилно !  Peace Hug Heart Eyes
Лек ден на всички ви и стойте вкъщи на сянка!  preggo

# 219
  • Мнения: 2 376
Валени, в Комо и в Пигис имаше големи красоти. Но ако има кой да шие най-добре си направи кефа да са каквито искаш.

Стискайте палци отиваме да вземем резултата от кръв и урина, ако пак ми изръсят нещо тоя път ще си покажа бойния характер и ще наритам някой fight

За прането, ми бяха казали само с водичка да пера и да гладя.  Обаче нещо вкъщи не се възприе добре и ще видим.

# 220
  • Мнения: 82

А в този ред на мисли да ви питам и за обиколници за креватчето - купували ли сте и какви? А ги гледам напоследък, но нещо все не мога да си харесам и някой да ми грабне окото. Чудя се да купувам ли или да накарам да ми ушият какъвто аз си искам. А всъщност за кога ще ми е нужен  newsm78 като тъкмо ще почне да се върти, че обиколника да го пази, и то бебо ще почне и да го дърпа и да го изважда и да му служи като за играчка. Май нещо започнах да се колебая за тези обиколници  Thinking.

аз си взех обиколник в комплект с чаршафчетата(същия десен),но според мен е по скоро за украса,отколкото с някакво практическо приложение,като не е  имало обиколониции преди ние да не сме се блъскали в решетките  Joy

# 221
  • Мнения: 26
Стели аз мило си ги ших навремето, защото Стефи е родена с шило в Д..то и само като започна да се обръща и ела да видиш какво става, имах чувството че се опитва да излезе през решетките Simple Smile Аааа другия момент е, че през решетките си хвърляше играчки, шишета, биберони и каквото намери, и беше много щастлива от факта Simple Smile А като започна да се изправя по решетките, първата и работа беше да се опита да се покатери отгоре им и да ги прескочи, и за де не се пребие и уших собственоръчно такива обиколници.

# 222
  • Мнения: 1 266
Всичко, което видях до момента (чаршафи, обиколници) е ултрагрозно, направо ми се реве. Мечки и патета има в изобилие. Като ги питаш за дюс цветове, те гледат, все едно падаш от Марс и викат: "Ми то на бебето по-добре да му е шаренко". Ама от техните представи за шаренко, аз получавам епилепсия.
Мама ще шие, май. Ще врътна тия дни още едно кръгче в Комо да си припомня и там какво беше положението.

# 223
  • Мнения: 10
аз още не съм купила комплект, точно по тази причин а. Нищо не ми хареса. В Благоевград си харесах само обиколник- бял с крави по него, а чаршафи ще си купя бели. На първо време ще е така. Сестрата на мъжа ми живее в Щатитите и каза, че гледала някъде много хубави такива комплекти даже с допълнителни неща за закачане по самото легло с добове и за стената разни такива екстри, та тя ще ми изпрати, но тези шарените и на мен не ми допадат.

# 224
  • Мнения: 26
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … 6654ffb7972043121
това е най-дюс, което видях, другите са мечки, слонове, патици и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт