Бенки

  • 298 611
  • 863
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 14
здравейте.нека и аз споделя горчивия опит от пустите му бенки.преди 3 години на майка ми и се появи една бенка на ръката която постепенно започна да ръсте.беше черна на цвят и висеше като брадавичка.след това започна да я сърби ужасно и тъй като не можеше да я почеше ,чешеше мястото около нея и то взе да се зачервява.един ден случайно я закачи с часовника си и я разрани.потече кръв и след няколко дни увещания тя отиде на лекар.кожната лекарка я прати още същия ден на преглед при онколог-дерматолог ,като и каза че не е за нея.след прегледа онколога и назначи операция за следващия ден .резултата от операцията на тази нищо и никаква бенка беше-изрязване на 20 см.от ръката на дължина и до костта.а резултата от хистологичното изследване 4 степен рак на кожата(малигнен меланом).от там назначиха химеотерапия ,която майка ми отказа да направи и последваха още 2 операции на лимфни възли .вече 3 години майка ми е жива и здрава и се моля всеки ден господ да и даде повече.единственното лечение което прилага в момента е имунотерапия.за тези 3 години изчетох страшно много информация по темата и трябва да ви кажа че това е най коварния вид рак.външно просто една малка бенка ,а всъщност те изяжда целия отвътре без дори да подозираш до момента в кой то стане вече късно.бъдете живи и здрави .

# 436
Аз днес цял ден чета по темата,но да ви разкажа за себе си .Аз съм махнала 4 бенки/невуси/,всичките оперативно .Първата и най-голяма при д-р Балабанова ,след това при проф.Обрешкова махнах още 3бр.Останаха ми малки белези,почти незабележими.Сега останаха няколко на лицето искам и тях да махна но белезите са неизбежни ,защото професорката отрича категорично рязането с елнож/електрокоагулация/.А в един салон съвсем спокойно ми предложиха махане с нож ,пак д-р дерматолог/дори работил в онкологията/Момичета незнам къде е истината

# 437
ave az ne sam xodi do sega na doktor taka 4e ako nqkoi moje da mi dade adresa na nqkoi dob1r az imam baia bemki Sad po liceto i tqloto e probvax sa da maxna edna sam s edin noj #2gunfire e stana ama pak se poqvi ta plz kajete nqkoi dob1r dermatolog

# 438
  • Мнения: 4 458
само знам, че не искам да ме режат Sad Не ме е страх толкова от болката, колкото от самите инструменти  #Crazy

Изобщо не се притеснявай, не е толкова страшно колкото си го представяш. Затвори очи и докато преброиш до 5 си готова.
Моята като я махаха така се бях панирала понеже стана из невиделица - попитах личния лекар дали може да се маахне, той каза да лягай да погледна, чакай да вземе упойката... и аз докато кажа "ама..." и съм готова  Joy После ме попита "ама ти нали искаше да я махаш? какво толкова се обясняваш та часове да записваш и т.н., няма какво да го мислиме щом си решила..." Не съжелявам! Нямах цялото това време за притеснения и страх....

# 439
  • Мнения: X
Имам страшно много бенки по краката, а една от тях от време на време ужасно ме сърби,или как да се изразя...мястото,където се намира понякога много мистериозно ме сърби newsm78,а интересно че самата бенка не е зачервена....не знам да го игнорирам ли това или да се посъветвам с лекар, защото като знам обикновено ДжиПи-то ми как реагира на разни мои оплаквания ми се иска да си спестя цялото това чакане пред кабинета му и изслушване на тиради,без в крайна сметка да се намери разрешение на проблема ... Crossing Arms

# 440
най странното е че някои доктори режат смело с елнож ,а други отричат премахването на бенки по този начин .Във ВМА например ги махат само оперативно и изрично ме предопредиха да не се съгласявам на електрокоагулация било противопоказно,а това е единствения начин да останеш без белези.някой махал ли е с елнож и при кой??

# 441
ето ви и информация за доктора с които последно говорих
д-р Литов от ВМА
тел:9225809

# 442
Ако някой знае нещо за К,Каменов от Бургас,който маха бенки,моля да го сподели с мен .

# 443
писала съм по горе в темата за него ако искаш адрес и тел кажи ще ти ги пратя на лични

# 444
в понеделник съм при проф.обрешкова за да погледне бенките на лицето ми
ще ви пиша за резултата

# 445
EVE TRQ MI DERMATOLOG DOBUR KOITO DA PREMAXVA BEMKI V rUSSE!!

# 446
  • Мнения: 210
Здравейте всички, прочетох цялата тема защото горещо ме интересува. И на мен ми махнаха бемки с лазер, съответно не са изследвани и доста се притесних и аз като всички вас съм чувала какви ли не страхотии, но след като ми паднаха коричките видях че едната е горена и недоизгорена и незнам какво да правя.
Някой може ли да ми препоръча добър онкодерматолог във Варна?

# 447
  • Мнения: 2 069
И на мен ми махнаха няколко но ги изрязаха. Попитах дали трябва да се изследват лекарката каза че не са от опасните  Rolling Eyes
Коричките още не са паднали. 

# 448
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Здравейте всички, прочетох цялата тема защото горещо ме интересува. И на мен ми махнаха бемки с лазер, съответно не са изследвани и доста се притесних и аз като всички вас съм чувала какви ли не страхотии, но след като ми паднаха коричките видях че едната е горена и недоизгорена и незнам какво да правя.
Някой може ли да ми препоръча добър онкодерматолог във Варна?
И на мен повечето бемки ми се възстнановиха Cry. Козметичката ми ми обясни, че понеже не са ми унищожили корените и за това. Самия корен на бемката може да е много в страни от мястото, където е тя. Аз тези дни трябва да ходя при лекаря, който ми ги маха да ме види и ще видя той какво ще каже, но много ме е яд. smile3511

# 449
  • Мнения: 1 081
bajoly, и на мен ми останаха някой точици след махането на бенките. Аз ходих при Пенев, и сега мисля пак да го посетя. Иначе в клиника Европа, жената-дерматоложка, забравих й името, която прави прегледи там, е една от най-добрите, доколкото съм чувала. Нещо с "В" май беше...

Общи условия

Активация на акаунт