Програмата за детегледачките - 2

  • 32 887
  • 374
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 289
През август се оплаках, че в БТ Перник няма средства по програмата - та сега да се похваля, че средства се намериха от някъде, и започнаха да обработват подадените молби  Grinning
Тъй като не очаквах това да се случи.. не съм се интересувала досега, но вече ми е актуална следната питанка:
детегледачката е регистрирана в БТ в Перник, аз живея в София /поради което се налагаше да си направя временна регистрация за адреса в Перник, тъй като кандидатстваме по програмата там. В момента обаче детето ми не е нито в Перник, нито точно в София, а на една вила на 30 км. от София.. четох тук от майките, които вече са в програмата, че се правят проверки на адресите, които са обявени, за да се види дали наистина въпросната жена се грижи за детето - та се чудя, дали е възможно да посочин друг адрес, на който ще бъдем примерно в следващите 2 месеца, и евентуално БТ Перник да подаде информацията до БТ Самоков да речем, и от там да ни проверят  newsm78
Защото ние наистина сме точно описаният от програмата случай - аз работя, бабата е в БТ, и не злоупотребяваме, но въпросът е как да докажем това... или единственият начин е да си съберем багажчето, и да се нанесем на адреса, на който ще ни проверяват.. съображението ми е, че детето се чувства прекрасно където сме в момента, и не ми се иска да променяме обстановката..
Ще се радвам, ако няма има информация, и я сподели.

# 346
  • Мнения: 96
През август се оплаках, че в БТ Перник няма средства по програмата - та сега да се похваля, че средства се намериха от някъде, и започнаха да обработват подадените молби  Grinning
Тъй като не очаквах това да се случи.. не съм се интересувала досега, но вече ми е актуална следната питанка:
детегледачката е регистрирана в БТ в Перник, аз живея в София /поради което се налагаше да си направя временна регистрация за адреса в Перник, тъй като кандидатстваме по програмата там. В момента обаче детето ми не е нито в Перник, нито точно в София, а на една вила на 30 км. от София.. четох тук от майките, които вече са в програмата, че се правят проверки на адресите, които са обявени, за да се види дали наистина въпросната жена се грижи за детето - та се чудя, дали е възможно да посочин друг адрес, на който ще бъдем примерно в следващите 2 месеца, и евентуално БТ Перник да подаде информацията до БТ Самоков да речем, и от там да ни проверят  newsm78
Защото ние наистина сме точно описаният от програмата случай - аз работя, бабата е в БТ, и не злоупотребяваме, но въпросът е как да докажем това... или единственият начин е да си съберем багажчето, и да се нанесем на адреса, на който ще ни проверяват.. съображението ми е, че детето се чувства прекрасно където сме в момента, и не ми се иска да променяме обстановката..
Ще се радвам, ако няма има информация, и я сподели.
Когато подписвахме договора от Социалните ми казаха,че в такъв случай трябва предварително да са информирани кога и за колко време приблизително ще бъде на друг адрес детето.

# 347
  • Мнения: 534
Тъй като това е добавка/изменение в Закона за насърчаване на заетостта, първо трябва да се пита в Бюрата по труда! Все пак това е допълнение към вече съществуващата програма "Помощ при майчинство", по която се работи в Бюрата по труда...така, че първо питайте там Peace

# 348
  • Мнения: 18
Момичета, имам добри новини.  Hug
Вчера окончателно беше приет текста в парламента, който позволява наемането на пенсионери по тази програма.
Нещата вървят  Peace Трябваше да се направи тази промяна в закона и сега ще могат вече да направят изменение на програмата.
изменението позволява пак казвам да се наемат по програмата хора в пенсионна възраст, няма никакво ограничение дали те да са роднини или не. Peace

Ето една хубава новина !!
аз все още тьрся , та се надявям с тази новина да си намеря кои да гледа моето бебе по лесно!!

А за пенсионерите интересно ли е да са осигурени,  или са си такива по право?
поздрави !

# 349
  • Мнения: 491
Нещо неясно си го написала. newsm78
Не мога точно да разбера какво питаш.
По принцип майчинството е две години платено (ако си на трудов договор) и при желание една година неплатено ( май вече се дели между двамата родители).

# 350
  • Мнения: 4 181
Здравейте, бихте ли ми казали може ли дядото да се назначи за детегледач по програмата,при условие че след като детето навърши 2 години аз изляза неплатена отпуска на мястото където съм на трудов договор и започна работа на друго място на граждански договор?
Колко в момента е неплатената отпускла която мога да ползвам 6 или 12 месеца?

Смисъла на тази гимнастика е , че бабата има фирма на нейно име, но тя ще се грижи за детето с помощта на дядото.  Аз ще работя наблизо, нямам тр. разходи, няма да губя по 2 часа на ден път и храната ми е включена, така че за момента ме устройва напълно.


Ще попитам дали може да стане, ако си на граждански , а не на трудов договор.
Относно дядото, по приницип няма ограничение мъж/жена. Имай предвид обаче, че ако той е записан по програмата, трябва действително да е винаги при детето, защото от ДСП ходят на проверки Peace

# 351
  • Мнения: 4 181
През август се оплаках, че в БТ Перник няма средства по програмата - та сега да се похваля, че средства се намериха от някъде, и започнаха да обработват подадените молби  Grinning
Тъй като не очаквах това да се случи.. не съм се интересувала досега, но вече ми е актуална следната питанка:
детегледачката е регистрирана в БТ в Перник, аз живея в София /поради което се налагаше да си направя временна регистрация за адреса в Перник, тъй като кандидатстваме по програмата там. В момента обаче детето ми не е нито в Перник, нито точно в София, а на една вила на 30 км. от София.. четох тук от майките, които вече са в програмата, че се правят проверки на адресите, които са обявени, за да се види дали наистина въпросната жена се грижи за детето - та се чудя, дали е възможно да посочин друг адрес, на който ще бъдем примерно в следващите 2 месеца, и евентуално БТ Перник да подаде информацията до БТ Самоков да речем, и от там да ни проверят  newsm78
Защото ние наистина сме точно описаният от програмата случай - аз работя, бабата е в БТ, и не злоупотребяваме, но въпросът е как да докажем това... или единственият начин е да си съберем багажчето, и да се нанесем на адреса, на който ще ни проверяват.. съображението ми е, че детето се чувства прекрасно където сме в момента, и не ми се иска да променяме обстановката..
Ще се радвам, ако няма има информация, и я сподели.
радвам се, че всичко е наред с финансирането  Hug Благодарение на подадените от вас сигнали по места, където има проблеми с парите, говорихме с МТСП и са преразпределили допълнително средства от техния бюджет  Peace

Мисля, че няма никакъв проблем, да се посочи временно друг адрес. По принцип когато се ходи на почивка, също се уведомява АСП че детето няма да е на посочения адрес, така че не виждам проблем да ги уведомите, пък те да преценят дали там ще ви проверяват или като се върнете.  Peace

# 352
  • Мнения: 4 181
Момичета, имам добри новини.  Hug
Вчера окончателно беше приет текста в парламента, който позволява наемането на пенсионери по тази програма.
Нещата вървят  Peace Трябваше да се направи тази промяна в закона и сега ще могат вече да направят изменение на програмата.
изменението позволява пак казвам да се наемат по програмата хора в пенсионна възраст, няма никакво ограничение дали те да са роднини или не. Peace

Ето една хубава новина !!
аз все още тьрся , та се надявям с тази новина да си намеря кои да гледа моето бебе по лесно!!

А за пенсионерите интересно ли е да са осигурени,  или са си такива по право?
поздрави !


Осигурени са, работата след пенсия им носи допълнително трудов стаж, въз основа на който след прекратяване на договора може да им се преизчисли пенсията. Мисля , че 1 година работа след пенсия се умножава по коефициент 1.5, тоест все едно си работил 1г и 6 месеца. Peace

# 353
  • София
  • Мнения: 969
Здравейте,
аз пиша да дам малко информация на майките, които им предстои да се включат в програмата, най-вече с техни близки. Значи свекърва ми е била регистрирана в бюрото по труда, но след това не се е пререгистрирала и съответно й слагат наказание, че не може да се регистрира, когато иска, ами трябва да изчака 3-4 месеца, защото не се е пререгистрирала на датата, на която й изтича регистрацията. И това при положение, че тя не взима помощи за безработна! Аз се чудя що за измишлиотина е това, но такива били условията. Така че да знаете, ако някой вече е бил регистриран да види кога му изтича регистрацията, за да се пререгистрира, иначе трябва много да чакате после. Свекърва ми може да се пререгистрира след 20-ти октомври и преди това не можем да се включим по програмата, иначе имахме готовност още преди месец.

# 354
  • Мнения: 163
записвам се и аз да следя темата защото и мен ме интересува същият въпрос
макар и за малко мисля да се възползвам от програмата- и без това наистина бабата сме си  я командировали при нас да си гледа внучето  Grinning

# 355
  • Мнения: 10
Няма да има възрастова граница, доколкото разбрах, всеки случай ще се разглежда по отделно и социалните работници ще решават дали възрастният човек е годен и в достатъчно добро здравословно състояние, за да се грижи за детенце.

# 356
  • Мнения: 289
Това ми напомня друго - най-новата приумица във връзка с програмата е, че медицинските, които се представят, се изпращат до определен медицински център в София, който да се произнесе дали даденото лице е  годно да извършва работата, за която кандидатства... голяма мистерия - получава се така, че първо един мед.център/ или личен лекар/ издава медицинско, след което то отива в още един мед.център, който само въз основа на документа трябва да се произнесе още веднъж годно ли е лицето  Thinking ами, след като лицето вече има издадено медицинско с ОК.. нужно ли е отново някой да гледа това ОК наистина ли е ОК, или не съвсем  Wink струва ми се, че постоянно се сключват някакви ненужни договори, и се утежняват излишно процедурите, с цел да се намери работа на някого.. каква би могла да бъде идеята и ползата на това нещо, не мога да се сетя..
Хрумна ми и друго - ако някой кандидат отиде точно в този мед.център, и си извади свидетелство от там - то после вероятно Агенцията за соц.подпомагане ще им го прати още веднъж за мнение  newsm78 
ПС. Възможно е аз да съм станала твърде мнителна, щото във връзка с работата ми съм се нагледала на разхищение на средства от страна на институциите.. и като чуя "няма пари" просто умирам от смях..  ooooh!

# 357
# 358
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
програмата е за деца до 3г....

# 359
  • Мнения: 18 009
А ще има ли някакъв лимит на парите за пенсионери или всички желаещи ще имат право? Т.е. ще се състезаваме ли или не? Откога ще започне подаването на документите /преди края на годината или след 01.01.2009/ и какви точно ще са те ? С две думи: какво се иска от мен като "работодател" и от бабата пенсионерка?

Общи условия

Активация на акаунт