енергиини вампири

  • 2 616
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 95
Случвало ли ви се е да общувате с т.н. енергиини вампири?Уточнявам хора който след 15-20 мин разговор се чувствате изморени обременени общо взето като "парцал"Днес ми се случи такова нещо и след като си тръгнахме майка ми каза същото #CrazyЧувала съм за такива хора и друг път,а на вас?

# 1
  • Мнения: 750
Не ми се  случвало.
Но,често са ме наричали 'енергиен вампир такъв'! Rolling Eyes
Бившо гадже не искаш да спим на едно легло,защото....съм му изпивала енерията. newsm78

# 2
  • Мнения: 2 448
Аз живея с такъв "енергиен вампир". За да не ме убие го омаломощавам с чесън.  Mr. Green

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Мен ме изтощават хора, които са обсебени от личността си, но анализирайки и подчертавайки лошите си черти и слабите си места ... мрънкала ... или  такива, които общуват формално и не присъстват ... или  малодушници, на които искам да кажа много неща, но не искам

# 4
  • Мнения: 95
Не ми се  случвало.
Но,често са ме наричали 'енергиен вампир такъв'! Rolling Eyes
Бившо гадже не искаш да спим на едно легло,защото....съм му изпивала енергията. NeWS78

хапаха ами била си палавница сигурно

# 5
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Няма таковУ нещо  Sunglasses
.... хора които ме изтощават са тези които вечно мрънкат, недовлстват, песимисти и тЯм подобни черногледци  Wink

# 6
  • Мнения: 2 448
Няма таковУ нещо  Sunglasses
.... хора които ме изтощават са тези които вечно мрънкат, недовлстват, песимисти и тЯм подобни черногледци  Wink

Ми го това за енергийните вампири, ти какво помисли? Някои то тях даже без думи, само с изражение могат да ти вгорчат деня и да ти изсмучат силата. Направо ти минава мерака за каквото и да е в такава компания.  Tired

# 7
Често ми се случва да общувам с такива хора.
И аз съм малко такава ама.....какво да се прави

# 8
  • Мнения: 212
Повечето жени са такива енергийни вампири. Забелязъл съм, че като спя с определени жени и после едвам ставам от леглото, изпит и осмукан отвсякъде, като изстискан лимон се чувствам, пребит като парцал. Това си е чисто енергийно вампирство. После ми трябват няколко часа да се съвзема...

# 9
  • Мнения: 413
Повечето жени са такива енергийни вампири. Забелязъл съм, че като спя с определени жени и после едвам ставам от леглото, изпит и осмукан отвсякъде, като изстискан лимон се чувствам, пребит като парцал. Това си е чисто енергийно вампирство. После ми трябват няколко часа да се съвзема...
Naughty темата е друга, ама айде простено ти е, вие мъжете свързвате всичко със секса Rolling Eyes.
Да, случвало  се е ........
Отбягвам такива хора!

# 10
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Работата ми  е свързана с такива хора Tired...всяка вечер се чувствам по такъв начин...

# 11
  • Мнения: 2 401
Няма таковУ нещо  Sunglasses
.... хора които ме изтощават са тези които вечно мрънкат, недовлстват, песимисти и тЯм подобни черногледци  Wink

Охо, има и доста позитивни такива. Познавам няколко.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 190
Ми не, не ми се е случвало.
Виж, някои са ме изтощавали с глупостта си, ама това не е вампирство.

# 13
  • Мнения: 2 401
Направило ми е впечатление, че те са доста общителни и обичат компанията на други хора.
А пък тези, които казват, че няма такова чудо явно са от вампирите..   Wink да ви светна

# 14
  • Мнения: 2 386
Познавам, да.

Последна редакция: чт, 10 юли 2008, 10:37 от Ева на сцена

# 15
  • София
  • Мнения: 2 079
Като усетя, че срещу себе си имам такива хора - бързо-бързо прекратявам разговора си с тях и бягам далече.
Не знаех какво е това явление. Embarassed  И аз отначало гледах скептично и се присмивах на една позната при изказването й, че е имала среща с енергиен вампир, в лицето на свекърва й.   Wink 
Но скоро ми се наложи да уточня представите си за тези хора и се справих с помощта на добрия чичко Гугъл.
Що е то енергиен вампиризъм?
Човешката аура, енергийното човешко поле и енергийните вампири
Енергиен вампиризъм в семейството

Информацията на никого няма да е излишна!  Hug
Дано нямате около себе си такива хора!  Praynig

# 16
  • Мнения: 2 386
Първият линк е безумие, вторият и третият са малко по-истински.
Енергийните атаки невинаги са волево деяние и не са непременно плод на зли мисли от зли хора - понякога просто се случва. Въпрос на аура, да го наречем.  Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 62 595
Глупости на търкалета. За мен има много просто обяснение - по някакаква причина не харесваме въпросния човек срещу себе си и затова общуването с него ни изтощава. Или нямаме допирни точки във важни за нас области от живота. Или доли може да му завиждаме за нещо или да усещаме, че той ни завижда. Причини колкото щеш.

# 18
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Аз бях пуснала подобна тема преди време. Няма оправия с такова нещо, особено ако си принуден всеки ден да го търпиш. Ни чесън помага, ни нищо. Освен да се махнеш оттам, където е той. Така ще си запазиш енергията и силите.  Peace

# 19
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Повечето жени са такива енергийни вампири. Забелязъл съм, че като спя с определени жени и после едвам ставам от леглото, изпит и осмукан отвсякъде, като изстискан лимон се чувствам, пребит като парцал. Това си е чисто енергийно вампирство. После ми трябват няколко часа да се съвзема...

Я, само като спиш ли? Щото това си е чиста умора или мързел, състояние на летаргия. Можеш да си решиш проблема, като спреш да спиш с определени жени.

# 20
  • Мнения: 959
да познавам, съседката ми е такава, но с нея почети не се засичаме (излизаме и се прибираме по различно време)  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 15 460
Като усетя, че срещу себе си имам такива хора - бързо-бързо прекратявам разговора си с тях и бягам далече.
Не знаех какво е това явление. Embarassed  И аз отначало гледах скептично и се присмивах на една позната при изказването й, че е имала среща с енергиен вампир, в лицето на свекърва й.   Wink 
Но скоро ми се наложи да уточня представите си за тези хора и се справих с помощта на добрия чичко Гугъл.
Що е то енергиен вампиризъм?
Човешката аура, енергийното човешко поле и енергийните вампири
Енергиен вампиризъм в семейството

Информацията на никого няма да е излишна!  Hug
Дано нямате около себе си такива хора!  Praynig
Има си такива, колкото и да отрича някой. Зет ми например е такъв , а се чуди защо дъщерята не иска да живее с него.Напълно отговаря на описанието от първия линк.

# 22
  • Мнения: 95
има точно и противоположният "вид"Такива които те зареждат толкова с положителна енергия,че цял ден ми е много хубаво после,но те са по рядко

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Да, познавам - и позитивен, и амбициозен, и с чувство за хумор, човек, който при равни други условия дори харесвам... но след общуване с него се чувстваш изпразнен /не е само мое заключение/!

# 24
  • Мнения: X
Мдаа,има хора, с които да контактуваш или дори само да ги слушаш, е уникално изморително. За мен доста често това са хора,които ме засипват с хиляди подробности за неща,които не ме интересуват. Не знам дали ми изпиват енергията, но със сигурност крадат от времето ми.

# 25
  • Мнения: 17 546
О да! За жалост познавам. Бях под влиянието и дълги години. Беше истинско страдание. Като се махнах се прехвърли на друг. Всичко това е съвсем видимо. Но той успява някак да изгради преграда и не допуска влиянието и да му действа ментално. Докато аз бях на път да превъртя... Минало!

# 26
  • Мнения: 620
Случвало ми се е хиляди пъти, първо си мислех , че се поболявам но после се научих да се защитавам Simple Smile) енергия има навсякъде, защо ще си похапват от моята.

Страшно е това, което видях в посочените линкове..... децата в училище си крадат енергия..ужас !!!

# 27
  • Мнения: 3 929
Колко много такива познавам...С някои даже живея. Сигурно и аз за други хора съм енергиен вампир, знае ли човек newsm78
До болка ми е познато усещането, след като си контактувал с енергиен вампир.

# 28
  • Мнения: 3 376
Познавам да.Имам и главоболие цял ден след това ooooh!

Спирам да общувам с такива хора.

# 29
  • Мнения: 2 401
Ази винаги получавам главобол, когато  съм сред повече хора на едно място, като се почне от автобуса, през служебните седенки до хипермаркетите. Единствено изключение правят рокконцертите, където обикновено се събират най-много човеци.  newsm78

# 30
  • Мнения: 750
Хухухухуху...днес се 'нахраних' с енергията на две персони!
Мнооооого добре ми дойде! newsm48

# 31
# 32
  • Мнения: 750
Ти кого стреляш ма,а?
Ко си ги размахала тез пищаци! hahaha

# 33
  • Мнения: 3 634
Някога чух колежка да ме нарича така зад гърба ми и много се засегнах. Не вярвам, че има енергийни вампири, но има хора, които с мрънкане и черногледство могат да "ти изпият" енергията. Аз обаче не съм такава... Crossing Arms

# 34
  • на брега на морето
  • Мнения: 110
Разбира се че има енергийни вампири. Аура, чакри, енергия - за източната медицина и философия това е неоспорим факт, дори и учени в нашето материалистично общество започнаха да навлизат в тази "мистична" територия и да правят проучвания.
Моят сблъсък с така наречения енергиен вампир всъщност се оказа възрастна колежка. Всички се чувстваха некомфортно в нейно присъствие и след разговор с нея се оплакваха от главоболие. Постоянно се опитваше да създава конфликти от най малкото нещо и то толкова подмолно, че докато човек се усети, вече е яхнал метлата - в следващия момент въпросната се изнизва спокойно ни лук яла, ни лук мирисала.

# 35
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
И аз съм ги срещала достатъчно много. В името на истината трябва да отбележа, че огромното мнозинство от тях не осъзнават какво правят и какъв е ефекта от общуването с тях. Доста от тях нямат приятели или партньори - или вече нямат...  Когато не сме балансирани, повечето го правим, макар и да не е леко да си го признаем. Замисляли ли сте се, например, защо всички обичат малките дечица и са притегляни като магнит към тях? Да ги гушнем, да ги намачкаме и нацелуваме и т.н. Те са чист и незатлачен извор на енергия, макар че физически са уязвими и лесно си я набавят отново. Беше споменато и в един от линковете по-горе, мисля.

За тези, които не харесват определението "енергийни вампири", подхождат определения като "мърморко", "мрънкач" "горкият аз", "вечно спорещият", "великият инквизитор", "тихият" (какво ти е? А, нищо ми няма... с нещастен вид - за да отидеш и да почнеш да питаш: ама изглеждаш ми тъжна/тъжен, случило ли се е нещо, лошо ли ти е? и т.н.), "кибритлията" и много други видове. 4-те основни са обяснени в Селестинското пророчество.

Лично аз не съм склонна да ги обвинявам много, защото, както отбелязах, го правят несъзнателно. Мъжът ми е много силен в "дръпването" на енергия, но съм му обяснила как ми действа това (а и той го е виждал достатъчно пъти), та сега, когато му спадне енергията, първо аз го чувствам, спираме да правим друго, за да отстраним причината - гладен/жаден/ изморен/притесняващ се за нещо. Всичко друго се отлага, по възможност; след задоволяване на базовите потребности, се отива сред природата поне за половин час, там тишина и зареждане на батериите. Помага.  Heart Eyes

И друго - не всички сме еднакво чувствителни към подобни "дръпвания" - и слава богу... Аз, за съжаление, съм от по-чувствителните, та трябва да полагам системни грижи за енергийния си баланс, за да не окъкаме положението  Wink

За тези, които не са ми в семейството - ограничавам контактите с тях, колкото и да не ми се иска понякога и да ми е жал за тях. Натрапниците ги режа, понякога - безжалостно. Както се отбеляза по-горе - енергия има достатъчно наоколо, да се научат да се "хранят" нормално...

# 36
  • Мнения: 604
Да познавам такива хора!
Ужасно е след разговор с
тях да се чувствам натоварена
и изнервена·За радост успявам
да избегна честите контакти с тях·

# 37
  • София
  • Мнения: 62 595
И аз съм ги срещала достатъчно много. В името на истината трябва да отбележа, че огромното мнозинство от тях не осъзнават какво правят и какъв е ефекта от общуването с тях. Доста от тях нямат приятели или партньори - или вече нямат...  Когато не сме балансирани, повечето го правим, макар и да не е леко да си го признаем. Замисляли ли сте се, например, защо всички обичат малките дечица и са притегляни като магнит към тях? Да ги гушнем, да ги намачкаме и нацелуваме и т.н. Те са чист и незатлачен извор на енергия, макар че физически са уязвими и лесно си я набавят отново. Беше споменато и в един от линковете по-горе, мисля.


Гушкаме децата, защото така сме устроени - при повечето бозайници, живеещи в групи, а особено при приматите цялата общност обръща внимание и се грижи по някакъв начин за малките, защото те гарантират оцеляването на групата. Не мисля, че има нещо общо с енергията. Децата са "по дизайн" такива, че да предизвикват грижа у възрастните, а възрастните са също по "дизайн" такива, че да се задействат механизми за обгрижване на децата. Забелязвала ли си как от един момент нататък, с пълна сила през пубертета повечето момичета са много грижовни и любвеобвилни към децата? Е, природата си го е измислила.

# 38
  • Мнения: 2 448
. Замисляли ли сте се, например, защо всички обичат малките дечица и са притегляни като магнит към тях? Да ги гушнем, да ги намачкаме и нацелуваме и т.н. Те са чист и незатлачен извор на енергия, макар че физически са уязвими и лесно си я набавят отново. Беше споменато и в един от линковете по-горе, мисля.

Изобщо не съм съгласна.  Naughty Освен моето дете или племенника си, други деца изобщо не ме привличат като магнит да ги гушкам, дори смятам, че да се гушкат и целуват чужди деца особено, ако не си попитал майката преди това дали има нещо против е адски невъзпитано.
Но , дори когато гушкам моето, никак не е за да заредя себе си, а по скоро да му покажа любовта си и да задоволя неговата нужда от това, защото той сам си иска и все не му достигат моите ежедневни ласки.

# 39
  • Мнения: 3 886
Има такива  и казват че ако вярваш те стига.Бе мойе и да е така но аз вярвам Embarassed

# 40
  • Мнения: 812
свекърва ми е  енергиен вампир  Mr. Green

# 41
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
. Замисляли ли сте се, например, защо всички обичат малките дечица и са притегляни като магнит към тях? Да ги гушнем, да ги намачкаме и нацелуваме и т.н. Те са чист и незатлачен извор на енергия, макар че физически са уязвими и лесно си я набавят отново. Беше споменато и в един от линковете по-горе, мисля.

Изобщо не съм съгласна.  Naughty Освен моето дете или племенника си, други деца изобщо не ме привличат като магнит да ги гушкам, дори смятам, че да се гушкат и целуват чужди деца особено, ако не си попитал майката преди това дали има нещо против е адски невъзпитано.
Но , дори когато гушкам моето, никак не е за да заредя себе си, а по скоро да му покажа любовта си и да задоволя неговата нужда от това, защото той сам си иска и все не му достигат моите ежедневни ласки.
И аз за това говоря, всъщност - той си иска енергията, защото е усетил, че се чувства по-добре. Значи, енергиен обмен тече непрекъснато между хората в едно семейство, просто няма как да се избяга от това. Нямах предвид, че децата винаги отдават, а възрастните винаги приемат - отдава този, който има повече, приема този, който има по-малко. Като закона на скачените съдове. Ако детето е болничко или омърлушено по друга причина, или просто изморено, майката и бащата са първите, които ще го гушнат и ще му дадат цялата си енергия, за да го вдигнат на крака - не е само въпрос за лекарство и т.н. Нали не се отделяме от леглото на болното си детенце? Нали не спим по цели нощи около него? Вярно е, че е невъзпитано да се гушкат чужди деца без разрешение, но думата ми беше за желанието, а не за осъществяването. Дори и да се порадваш от разстояние на нечие детенце, това също е приемане и отдаване на енергия.

На тези, които не вярват в съществуването на този енергиен обмен, нямам какво да им кажа.  Hug Heart Eyes

# 42
  • Мнения: 2 448

На тези, които не вярват в съществуването на този енергиен обмен, нямам какво да им кажа.  Hug Heart Eyes

Е, едва ли някой оспорва това, че когато хората контактуват по един или друг начин влияят един на друг, къде добре къде зле.
Че то дори една усмивка като размениш с непознат е един вид обмен на положителни емоции и те зарежда с енергия.

# 43
  • Мнения: 139
"Енергийните вампири всъщност имат много добър имунитет, защото енергията в тях е в непрекъснат обмен и циркулация. Слабото им място е самотата, защото тогава се хранят от себе си, отслабват и им излизат тъмни сенки под очите. Когато има пълнолуние ги боли глава, след което очите им започват да виждат замъглено. За да се оправят трябва да изпият няколко капки рициново масло, смесено с витамин Д за кожата, забравих да кажа, че кожата на тези същества е много чувствителна и трябва да се подхранва ежедневно със зехтин.
Енергийните вампири винаги носят огледало с две лица в чантата си и шишенце камфоров спирт.
Така те се разпознават помежду си- в метрото, в кафето, на пейката в парка и т.н.
Имат силна нужда един от друг, защот само помежду си могат да общуват пълноценно. ..."

из "Хроники в полунощ" afwitch 

# 44
  • Мнения: 3 886
"Енергийните вампири всъщност имат много добър имунитет, защото енергията в тях е в непрекъснат обмен и циркулация. Слабото им място е самотата, защото тогава се хранят от себе си, отслабват и им излизат тъмни сенки под очите. Когато има пълнолуние ги боли глава, след което очите им започват да виждат замъглено. За да се оправят трябва да изпият няколко капки рициново масло, смесено с витамин Д за кожата, забравих да кажа, че кожата на тези същества е много чувствителна и трябва да се подхранва ежедневно със зехтин.
Енергийните вампири винаги носят огледало с две лица в чантата си и шишенце камфоров спирт.
Така те се разпознават помежду си- в метрото, в кафето, на пейката в парка и т.н.
Имат силна нужда един от друг, защот само помежду си могат да общуват пълноценно. ..."

из "Хроники в полунощ" afwitch 

Това ми звучи като  от ПОТОМЦИТЕ НА ДРАКУЛА newsm43 newsm43 bishop

Общи условия

Активация на акаунт