Как давате горчиви лекарства на децата си?

  • 4 610
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 110
Всичко давам по един начин - в "спринцовката" от Нурофен, изстисквам почти направо в гърлото и веднага след това давам вода или сок. Нямаме проблеми  Peace

А, аз си мислех ,че само аз правя така ! Grinning

# 16
  • Мнения: 204
Имам страхотно решение на проблема:
1-во: почти всеки АБ има алтернатива на таблети, вземи такива, дано да има в този си вид вашият АБ, стрий таблетката на прах , и я сложи в ПРЕДВАРИТЕЛНО ИЗПРАЗНЕНА КАПСУЛА  от пчелно млечице например- изсипваш прахообразното пчелно млечице и на негово място слагаш стрития АБ
 Между другото, сухото пчелно млечице на капсуле не е скъпо- един блистер е около 2-3 лева и можеш да го използваш, като го прибавиш към меда
 
2-ро: Ако все пак АБ е само в течен вариант, всяка доза я разделям на две и слагам отделните части в сироп САНОСТОЛ- витаминен сироп, доста гъст и покрива вкуса на всеки гаден АБ
 
Успех!

# 17
  • Мнения: 4 242
Имам страхотно решение на проблема:
1-во: почти всеки АБ има алтернатива на таблети, вземи такива, дано да има в този си вид вашият АБ, стрий таблетката на прах , и я сложи в ПРЕДВАРИТЕЛНО ИЗПРАЗНЕНА КАПСУЛА  от пчелно млечице например- изсипваш прахообразното пчелно млечице и на негово място слагаш стрития АБ
 Между другото, сухото пчелно млечице на капсуле не е скъпо- един блистер е около 2-3 лева и можеш да го използваш, като го прибавиш към меда
 
2-ро: Ако все пак АБ е само в течен вариант, всяка доза я разделям на две и слагам отделните части в сироп САНОСТОЛ- витаминен сироп, доста гъст и покрива вкуса на всеки гаден АБ
 
Успех!

Благодаря, страхотни идеи!  Peace
За сега се справям с гъста медена вода веднага след сиропа. И с много убеждения, сега е малко по лесно, след като видя едно дете на което слагаха инжекция.

# 18
  • Мнения: 1 264
Мда, последният път точно защото повръщаше АБ, минахме на инжекции.
Сега пак е на АБ и е малък ужас. Засега резултатът е 4:1 за мен. (1 повръщане)  Crossing Arms
Слагам го в много малко сок, добавям захар. След гонитба, уговорки, заплахи и какво ли още не, той го пие, а аз държа шоколадче в ръката. Като го изпие веднага му давам шоколада.
Това е при нас. За пръв път имам малък напредък.

Общи условия

Активация на акаунт