Корнишони

  • 21 810
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
Благодаря на всички за идеите, аз ги правих с асперин без варене, сложих и синап но много малко ей така на око, пък тука като чета трябвало 1 лъжичка. Пак оплесках работата, ама здраве да е.

# 31
  • Мнения: 3 929
Моята рецепта е следната: 1 компотен буркан, в който се нареждат корнишоните, около 3 скилидки чесън между тях, цели, 1 с.л. сол, дръжки от анасонов копър. Бурканът се пълни до горе със студена вода, затваря се и се разклаща няколко пъти на ден, докато краставичките станат бледо жълто-зелени. Ако ги правите за скорошна консумация, бурканите се държат на по-светло. Ако са за зимата, се държат на тъмно.

# 32
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Аз днес ще правя корнишони. На всеки буркан слагам 50 мл. оцет, 1 с.л. сол, 1 с.л. захар, черен пипер и копър. Или ги варя за 5 мин. или слагам по два аспирина на буркан.

# 33
  • Мнения: 800
а  със същите подправки- оцет, сол, захар, копър, лук се слагат и тичквички вмсето краставички, само че се режат на парченца. Много са добри на вкус   Peace

# 34
  • Мнения: 6 017
а със същите подправки- оцет, сол, захар, копър, лук се слагат и тичквички вместо краставички, само че се режат на парченца. Много са добри на вкус  Peace
Яла съм и такова, ама нещо не ми харесва  Confused
Баба ми е правила и домати, направени като краставичките. Харесва ми.  Peace

# 35
  • Мнения: 483
Моята рецепта е следната: 1 компотен буркан, в който се нареждат корнишоните, около 3 скилидки чесън между тях, цели, 1 с.л. сол, дръжки от анасонов копър. Бурканът се пълни до горе със студена вода, затваря се и се разклаща няколко пъти на ден, докато краставичките станат бледо жълто-зелени. Ако ги правите за скорошна консумация, бурканите се държат на по-светло. Ако са за зимата, се държат на тъмно.

zuki, за колко време ти стават краставичките на слънце, и тези които ги правиш за зимата?
Мерси  bouquet

# 36
  • Мнения: 590
Пак с тъпите въпроси , ама ... Embarassed
Синапеното семе не го открих в хр. стоки , но се сетих , че в аптеките  продават, та въпроса ми е едно и също нещо ли е ? мога ли да си го взема от аптеката ?

# 37
  • Мнения: 5 001
Пак с тъпите въпроси , ама ... Embarassed
Синапеното семе не го открих в хр. стоки , но се сетих , че в аптеките  продават, та въпроса ми е едно и също нещо ли е ? мога ли да си го взема от аптеката ?
Същото е.  Peace

# 38
  • Мнения: 590
TheNMaster , благодаря за бързото включване   bouquet

# 39
  • Мнения: 590
Който няма акъл има крака .
Поисках си синап в аптеката платих го , но не го погледнах.Сега прочетох , че е ЧЕРЕН синап, а предполагам , че на мен ми трябва бял  Banghead .

# 40
  • Мнения: 5 001
Който няма акъл има крака .
Поисках си синап в аптеката платих го , но не го погледнах.Сега прочетох , че е ЧЕРЕН синап, а предполагам , че на мен ми трябва бял  Banghead .
Да,бял ти трябва.Тоест белен.Твоят е небелен... Laughing

# 41
  • Мнения: 590
Който няма акъл има крака .
Поисках си синап в аптеката платих го , но не го погледнах.Сега прочетох , че е ЧЕРЕН синап, а предполагам , че на мен ми трябва бял  Banghead .
Да,бял ти трябва.Тоест белен.Твоят е небелен... Laughing

Ясно , шансове да го обеля , няма  Laughing .Пак обратно , то се е видяло , че няма да ми мине лесно  Mr. Green

# 42
  • Мнения: 5 001
Обадих се на майка ми за съвет  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Тя каза,че и небелен също върши работа.Нали служи само да стегне краставичките,после не се яде,та ставал.

# 43
  • Мнения: 590
 Hug , е , е , е изтормозихме и майкати за тоя синап  Embarassed .Благодарности и на нея   bouquet

# 44
  • Мнения: 5 001
Hug , е , е , е изтормозихме и майкати за тоя синап  Embarassed .Благодарности и на нея   bouquet
Абе работа да се върши  Hug Нали сме тук да си помагаме....

Общи условия

Активация на акаунт