как приготвя кисело мляко шише

  • 7 794
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 354
... Села из България - хиляди. Подобни случаи - стотици хиляди. Вината не е на момичетата  Peace

Само, че тя е в София, има достъп до Интернет, би трябвало и педиатърът на детето да й обясни, че е опасно, а не да й вика, че детето й е качило много първия месец (+1.500 кг.), което според мен е причината да иска да дава кисело.

да в София сам,но това какво зна4ение има,от Аптамил имаме разтроиство,от нан повра6та като леика,от фризовом се запи4а,и неиска да яде ве4е АМ,за 2 сед. е надала 100гр.това 4е питам за киселото мляко не ме прави по малко компетентна от вас,пьрвиа мес. сам я кьрми
Не се засягай, прочети малко книжки, има много информация, а не само там, във форумите майките са писали доста, по въпроси които те интересуват.  Peace
ПС. провери си правописа

# 16
  • Мнения: 583
Не виждам, защо трябва да се обиждаме. Момичето иска съвет, явно е притеснено. Наистина има педиатри, които препоръчват кисело мляко, въпрос на избор от страна на майката. За протокола дъщеря ми се храни с АМ, но това не означава, че осъждам някой, който храни детето си с кисело мляко, все пак си е негово. Зависи от  мляко, но се разрежда 50:50, за захарта не знам, предполагам на вкус. Има много съвременни майки при това информирани, и не живеещи на СЕЛО, които отглеждат децата си с кисело мляко, " от чудо". Или по-добре да гладува, но да не яде кисело мляко .newsm78

# 17
  • Мнения: 2 908
Мила,ти какво разбираш да повръща като лейка?едва ли си виждала бебе да повръща като лейка-дъщеря ми до 4-ти месец повръщаше почти всичко,което хапнеше-събирах със шепи и се шашках,на фонтани.Не ми е минавало през акъла да сменям на кисело мляко-това е абсолютно нормално при някои деца(не при всички-например моята беше с проблемно стомахче,недоносена...),качи първият месец 1.600кг,вторият 1.400кг,това какво те притеснява?След въвеждането на пюретата в 4-ти месец престана на повръща.И отбелязвам,че бяхме до 4-ти месец на кърма+АМ,не само на АМ и пак повръщаше като разпрана,но нямаше рефлукс,нито други проблеми,често окачествявани от лекарите без причина.Просто стомахчето и беше проблемно и не знам как щеше да се отрази кисело мляко Rolling Eyes...а пък аз лично не смятам,че при бебе с такова стомахче трябва да му даваш толкова рано кисело мляко,ама си е твоя работа-както е казала предната потребителка-няма да умира от глад детето ти-аз само ти разказвам нашата история,която не виждам да се различава от вашата-от Аптамила ми се запичаше.
Ако ще го учиш с кисело мляко по-добре му давай мляко с вода,не го учи от сега на захар-има ли смисъл-първо виж дали така ще го яде и ако отказва,тогава слагай захар.

# 18
  • Мнения: 411
Аз пък съм давала кисело мляко.
Например,миналата седмица.Минаваха 6 часа без да е хапвал,а плюе АМ и ми се сърди  newsm78.Тогава имах в хладилника кисело мляко,направих 50 на 50 и малко захар.Не предполагах,че ще го яде и мислех да бягам до аптеката да купувам друго АМ  CrazyОбаче човечето го изяде за отрицателно време  ShockedГледах и не вярвам.И сега пак има моменти се дърпа,ама вече ако трябва го оставям хубаво да огладнее дупето му,без да следя часове,и ела да видиш как хубаво си хапва АМ,че и мляска за още  Laughing
Наплаших се,че може да му стане нещо,но Слава Богу,всичко си е ок. Praynig

# 19
  • Мнения: 2 908
А защо си му дала със захар?Любопитно ми ,не се заяждам?
При положение,че бебето не иска да яде АМ въобще и плюе разбира се,че ще му дадеш кисело-ние смятам говорим за друго-ако бъркам,поправи ме.

# 20
  • Мнения: 411

Жената пита как се дава кисело,аз съм писала аз как съм давала.
А захар сложих,защото сметнах,че така ще му е по-добре.Една вметка да направя - След изписването от клиниката ми казаха във водата му да слагам захар,както и на всеки,мисля,че 2 или 3 лъжички АМ една захар. newsm78
Но аз се направих,че не съм чула  Whistling
Но да не разводняваме темата на момичето...Ако някой знае как точно и дали се разрежда киселото мляко да пише.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 734
За първи път чувам от болницата да препоръчват добавяне на захар към АМ. #CrazyЧе то на самите опаковки на някои марки изрично е упоменато да не се добавя нищо към млякотото.

# 22
  • Мнения: 1 949
Аз сега правя вечер кис.мляко на дъщеря си - на 2г4м е и й давам така откакто съм я отбила - на 13м беше тогава. Правя го в шише 300мл - 250мл мляко + 50мл вода, за да мога да го разбия. Не слагам и не съм слагала захар.

# 23
  • Мнения: 2 122
Незнанието не е оправдание, учудва ме най-вече факта, че имаш достъп до интернет, а не си се постарала да попрочетеш малко преди да зададеш точно такъв въпрос.
Аз продължавам да не вярвам, че в наше време има педиатър, който би съветвал да си храниш детето с кисело мляко и захар на такава възраст.  Tired
Но да- може би сте прави- ключа към успешното гледане на дете е къпане във сол, мазане с мас, оцет и прочие, може и жълтък за косичката и после папкане на кисело мялко със захар, за десерт биберона в мед и стават яки българи.

# 24
  • Мнения: 2 908
 TiredАз нарочно попитах за захарта,защото се опитвам да посъветвам съвсем любезно момичето да не слага захар-пък в крайна сметка си е нейно решение.Не желая да разводнявам тема,в която няма кой да се вслуша в някой практичен съвет.Аз съм от провинцията,не съм раждала в засукани болници,бебетата при нас ги тъпчеха с вода със захар на корем и с АМ и съветваха всички да дават вода със захар и след това-е,извинявай,ама трябва понякога да чуваш собственият си мозък(да се замислиш малко) дали трябва,или е поредната велика глупост.А който не му се замисля-да си дава каквото си иска.Въобще не съм против киселото мляко-можеш да прочетеш къде,къде по-агресивни мнения от моето,ама това със захарта няма да отмине никой тук.
Кукличка*,като ти казаха от болницата да слагаш захар ти ги послуша,нали,без да се замислиш,без да прочетеш нещо? Rolling EyesАз знам перфектно това за захарта в болниците-няма нужда да ми казваш Mr. Green
Киселото мляко разреждай 50:50,няма смисъл от по-малко мляко на повече вода,разреждай го така,ако не става да минава през дупките,само го разреди с водичка,докато мине.

# 25
  • Мнения: 27 524
Аз продължавам да не вярвам, че в наше време има педиатър, който би съветвал да си храниш детето с кисело мляко и захар на такава възраст.  Tired

честно казано и на мен не ми се вярва чак такава безотговорност. Вероятно пролемът е финансов по-скоро. Така или иначе тя си е взела решението  Peace

# 26
  • Мнения: X
Да не бъдем чак такива съдници. Има въпрос - дава се отговор, без квалификации, всяка майка е в правото си, пък било то и погрешно.

# 27
  • София
  • Мнения: 17 592
Виж сега, ти си знаеш, но аз на толкова малко бебе неадаптирано мляко не бих дала. Съветът ми е по - скоро да смениш педиатъра и всички останали съветници, дето сигурно ти мърморят и те напътстват.
Едва ли искаш да рискуваш после дълги години ( в добрия случай) да четеш съдържанието на всичко, да готвиш отделно за детенце безвкусни гадости и да обясняваш защо не може да си вземе от бонбоните, с които някое другарче се опитва да почерпи за РД.

# 28
  • Мнения: 5 940
Имам наблюдения, че някои майки носят от сто кладенеца вода за доводите си да хранят с кисело мляко. Повръщане, отказ, не му било вкусно на бебето и т.н.
 Изборът е индивидуален, но човек трябва да се замисли, че не става въпрос за неговото собствено хранене, а за храненето на детето му, което все още няма право на избор. Не подлагай на риск здравето му, рисковете са много повече,  отколкото евентуалните предимства на киселото мляко пред адаптираното за бебета.
Алергии, скрито кървене на червата, желязодефицитна анемия са част от рисковете. 

# 29
  • Мнения: 14 489

Една вметка да направя - След изписването от клиниката ми казаха във водата му да слагам захар,както и на всеки,мисля,че 2 или 3 лъжички АМ една захар. newsm78


тия си заслужават да ги пратиш на министъра на здравеопазването направо Shocked

Общи условия

Активация на акаунт