Примерно захранване

  • 11 126
  • 160
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 63
Скоро смятам и аз да захраня малчо и затова ще следя темата. Имам една книжка с примерна схема за захранване от едно списание за бебета и мисля да се движа по нея след консултация с педиатърката ни.

# 151
  • Мнения: 583
Броколи съм купувала под формата на готово пюре. Сега се сетих за пъщарнак/ може да не се пише така Embarassed/ на ХИП, това беше единственото разнообразие, което си позволих. Пропуснах да кажа, че от броколите дъщеря ми се подсече около ануса, затова преди да дадеш потърси още информация. Може само на моето дете да не му понасят, но съм длъжна да споделя. Иначе за разхлабване тиква и морков, на дъщеря ми това помага.

# 152
  • Мнения: 3 034
има огромна разлика между захранване с плодови пюрета (направени от термично обработени и пасирани плодове) и захранване със сурови плодове!

за първи път чувам педиатър, пък бил той и български, да препоръчва захранване със сурови плодове.
съвсем между другото, проблемът с мъхестите плодове не е в алергиите, но това компетентно са го обяснявали много други съфорумки преди мен.

Последна редакция: пн, 06 окт 2008, 22:21 от Vivi

# 153
  • Мнения: 3 034
simplyaven, следя отдавна темата и виждам че често се изказваш доста компетентно по въпросите за захранването.. Имаш ли някакво основание да даваш съвети и молби от рода на "Моля те , спри" и "ти им съсипваш стомасите". Ако ти си алергична към мъхеста праскова , то аз не съм , но не мисля че ще съобразя с твоето вещо становище как "съсипвам" детето си .
 Аз имам 2 пълни заместени хранения , ядем на 4 часа и пием кисело мляко сутрин и вечер ( вместо АМ ). Хайде кажи си сега тежката дума дали не съсипвам стомаха на детето си и Оооо боже - аз също го реших сама и ОООоо боже давам пловоди пюрета, Оооо боже  кои "заминават на боклука вече" ?
Благодаря. Аз споделих Примерно захранване - а сега очаквам Примерно освиркване защо съм захранила така  bowuu

 Laughing мне, не си ме следила достатъчно внимателно. плодовите пюрета никой не ги праща на боклука. а дали аз смятам да замествам хранения има общо с приема на течности, а не с нови/стари схеми на захранване. и изрично съм написала, че това беше мое убеждение, за което се консултирах, защото по принцип противоречи на схемите за захранване. но това касае моето дете, което ще пие мляко на всяко хранене, докато сам не каже, че не иска, и няма нищо общо с плодовите пюрета и суровите плодове. следи ме по-внимателно  Grinning

# 154
  • Мнения: 1 336
Записвам се да следя

# 155
  • Мнения: 4 306
има огромна разлика между захранване с плодови пюрета (направени от термично обработени и пасирани плодове) и захранване със сурови плодове!

за първи път чувам педиатър, пък бил той и български, да препоръчва захранване със сурови плодове. аз не знам дали се изказвам компетентно, но със сигурност ме съветват компетентни лекари. вас никой не ви кара да слушате моите лекари, но никой не ви и спира да четете. въпрос на желание. съвсем между другото, проблемът с мъхестите плодове не е в алергиите, но това компетентно са го обяснявали много други съфорумки преди мен.
Понеже това е в моята градина си позволявам да отговоря и ще се постарая да е в рамките на добрия тон.
Това, че някой не е чувал за дадено нещо, не значи че то не съществува или че е лошо.

Последна редакция: пн, 06 окт 2008, 22:25 от Vivi

# 156
  • Мнения: 3 034
Понеже това е в моята градина си позволявам да отговоря и ще се постарая да е в рамките на добрия тон.
Това, че някой не е чувал за дадено нещо, не значи че то не съществува или че е лошо.


искаш да кажеш, че твоят педиатър е препоръчал/а захранване с пресни плодове (дори не на сок), тъй като това е съвременно схващане за захранване, така ли? аз с голямо желание ще прочета всеки материал, който ми посочиш, в който е описана тази схема за захранване.

всички съвременни схеми, които аз съм прочела започват с всичко друго, но не със сокчета и определено не със сурови плодове. нещо повече, не съм срещала и стара схема за захранване, която да започва със сурови плодове.

все пак оставам с нетърпение да чакам материал, който да ме убеди, че твоят педиатър е прав, а аз греша (както и педиатричните школи по света, чиито схеми могат да бъдат намерени в Интернет и определено не започват със сурови плодове).

Последна редакция: пн, 06 окт 2008, 22:26 от Vivi

# 157
  • София
  • Мнения: 15 232
ОЩЕ ВЕДНЪЖ И, НАДЯВАМ СЕ-ЗА ПОСЛЕДНО В ТАЗИ ТЕМА: МОЛЯ, СПАЗВАЙТЕ ДОБРИЯ ТОН!
Идеята на темата и на подфорума е взаимопомощ и размяна на мнения и съвети.
Никоя от нас не е по-велика от останалите!
Който има да казва нещо по същество, нека се придържа към съществото. Евтините заяждания и надприказваници ще бъдат изтривани.
Не бих искала да прибягвам до други начини за укротяване на страстите.  Peace

# 158
  • Мнения: 262
що се отнася до жълтъка, тук не е смятан за силен алерген




Друга причина да се отлага въвеждането на жълтък е вероятността да попаднат белтъчни следи върху него.



  Здравейте, синът ми е на 11м. и има алергия към жълтъка. За първи път му давах жълтък на 7м. и имаше ситни пъпки без връх, не съм му давала следващите месеци, сега как мислите, да пробвам ли пак?

  Вторият ми въпрос е за козето сирене. Какви са плюсовете и минусите, и имат ли общи хран. вещества с жълтъка, защото и от него прави алергия.

 Мерси за отговорите, а ако и Косе Босе се включи много ще се радвам  Hug

 

# 159
  • Мнения: 1 449

Mоже да се пробва отново жълтък около 1 год.
Ако се окаже все пак алергия към жълтъка при повторното въвеждане - положителният момент е, че тя може да се израсте с възрастта от повечето деца. Има вероятност, макар и малка, причината да са били белтъчните остатъци, не самите протеини в жълтъка, така че детето вече не би трябвало да има проблеми.

За козето сирене - възможно е детенцето да реагира на някоя съставка в самото сирене, не на белтъците (напр. ако има друг млечен примес или добавки, които го поддържат твърдо). Зависи кога и колко пъти е реагирало детето – на домашно или купено сирене, от една и съща марка или различни и т.н. Това може да обясни реакцията, не е задължително да е алергия.

# 160
  • Мнения: 262
Благодаря, Косе Босе! Сиренето беше домашно. Дано да не е нещо сериозно, а просто да съм дала нещо по-рано отколкото трябва.

Общи условия

Активация на акаунт