Заплащане на болничен?????

  • 3 997
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 9 776
Пускам тази тема само и единствено, за да изразя възмущението си. Та значи отивам тая сутрин да ми издадат последният 30-дневен болничен преди 45-дневния отпуск за раждане. При нас процедурата е следната: една докторица го пише, след което аз тръгвам да издирвам по кабинетите другите двама лекари от комисията, за да ми се разпишат и се връщам при първата лекарка и и давам вторият жълт екземпляр от болничния лист, вече разписан. Днес обаче единият от лекарите беше влязъл на операция и за да не чакам, оставих въпросния лист на една позната, която чакаше за друго в болницата да го отнесе на пръвата лекарка, а аз си тръгнах. И преди малко моята позната ми звънна, за да ми каже, че е свършира работа, но докторката и задала въпрос: "Ами те пари не оставиха ли? Айде , от мен да мине и тоз път.", при което аз се втрещих. И се чудя от кога издаването на болничен лист за рискова бременност / пък и за каквото и да е друго/ се заплаща? Малко объркан ми стана поста, но дано сте разбрали за какво иде реч. И има ли въобще такова нещо за зплащане, аз ли не съм нещо в час newsm78?

# 1
  • Мнения: 3 621
Не би трябвало да ти искат пари за болничния, като бременна си освободена от всякакви такива плащания.

# 2
  • на брега на морето
  • Мнения: 110
Ле-ле, че са нагли!  #Cussing out Коя е болницата? На мен ми предстои в скоро време да ходя за болничен, но смених поликлиниката и не знам с какво ще се сблъскам.

# 3
  • Мнения: 9 776
Става въпрос за провинцията, не за София.

# 4
  • Мнения: 8 944
Аз бях през почти цялата бременност в болнични съм ходила на ЛКК няколко пъти. Никога не сами иксали пари, не би трябвало и на теб и на никой друг, без значение дали е в София или не е, хората от провинцията не са по малко хора от хората в София, всички сме Българи и живеем в България!!!

На къде ни отива държавата......?


Hug

# 5
  • Мнения: 9 776
alina_si, аз също съм в болнични от самото начало на бременността и за първи път ми се случва такова нещо. Мисля си, че понеже ми е последен болничен и явно трябваше да се "отблагодаря" с пари. Или с бонбони сигурно Wink.

# 6
  • Мнения: 124
И аз знам,че бременна жена е освободена от потребителски такси,макар,че го разбрах след 3-тия месец.Дотогава си плащах и си ми прибираха парите без нищичко да ми кажат.Ама като разбрах спрях да плащам,а те не искаха.А за болничен и дума да не става,че трябва да се плаща,та даже и да не си бременна.

# 7
  • на брега на морето
  • Мнения: 110
Иначе с очевидна бременност са се опитвали да ме муфтят за потребителска такса  #2gunfire

# 8
  • Мнения: 269
Глупости на търкалета!Разбира се ,че не се плаща болничния-тази "докторка" просто е пробвала дали ще и мине номера.Ей,край нямат тяхните номера.Как се неннаядоха тези доктори не знам.

# 9
  • Мнения: 11 009
За издаване на болничен не дължиш никакви пари, нито потребителска такса. Но докторката е решила да те пробва. Wink

# 10
  • Мнения: 583
Не се плаща нищо, даже и ти не трябва да търсиш въпросната комисия, нали си бременна и се предполага, че щом взимаш болничен преди тези 45 дни имаш проблем. Тия заслужават #2gunfire, акушерката на лекаря ми се ангажираше с оформянето на болничния, а мъжа ми ходеше да го вземе готов. Mr. Green Заслужават скандал.

# 11
  • Мнения: 1 512
Е на такива доктори им казвам .. рекетьори с бели престилки. #Cussing out Аман от такива.Срам и позор.Не стига че се мъкнеш от кабинет на кабинет за подпис ами и пари ще ти искат.Какво да се прави  - мила родна картинка.И така се получава защото и ние пациентите така си ги научихме.Да даваме и да си мълчим.

# 12
  • Мнения: 259
И аз имах проблемна бременност и почти през цялото време бях в болнични. Не се плаща потребителска такса, а за болничен лист е пълен абсурд (за каквото и да е). Лекарката или се е пошегувала, или е помислила, че е фалшив, или е пробвала дали номерът ще мине, което е твърде нагло.

# 13
  • Мнения: 2 111
Бях в болнични цялата бременност,никога не са ми искали пари.Много са нахални тия лекари вече. #2gunfire

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аман от такива "лекари" #Cussing out

# 15
  • Мнения: 140
Здравейте момичета!Имам един въпрос.Колко процента се изплащат болничните за бременност?

# 16
  • Мнения: 1 029
alina_si, аз също съм в болнични от самото начало на бременността и за първи път ми се случва такова нещо. Мисля си, че понеже ми е последен болничен и явно трябваше да се "отблагодаря" с пари. Или с бонбони сигурно Wink.

Разбира се, че не се заплаща за издаването на болничен. Явно точно това са очаквали от теб, да им се отблагодариш подобаващо...  #Cussing out

# 17
  • Мнения: 3 621
Здравейте момичета!Имам един въпрос.Колко процента се изплащат болничните за бременност?

80%, едва когато излезеш в болничен 45 дена преди термина ще получаваш 90%

# 18
  • Разград
  • Мнения: 2 102
За първи път чувам за болничен лист да искат пари. Ама то в България за какво ли не се искат пари......... . Просто вече ще започна да не се учудвам на нищо.

# 19
  • Мнения: 1 674
докторката и задала въпрос: "Ами те пари не оставиха ли? Айде , от мен да мине и тоз път."
Коя е тази долторка?От кой град е?Кажи и името.Аман от рекетъори.

# 20
  • Мнения: 835
Докторката се е пробвала за болничния най-вероятно, защото е приценила, че нищо ти няма!?.По принцип бременната не е болна, но у нас се издават болнични на повечето бременни.
На мен лично една докторка не искаше да ми даде и отидох при друга, направих се, че имам леки болки и прокървяване и нямах проблем с болничния.

Та, жената явно е чакала "благодарност" Joy

# 21
  • Мнения: 135
Аз също бях болни4ни по4ти цялата бременност и пари не са ми искали,но след раждането анестезиолога поиска пари за УЖ безплатната упойка #2gunfire

# 22
  • София
  • Мнения: 17 592
Глупости, разбира се че няма никакво плащане!

# 23
  • България
  • Мнения: 181
То по закон може и да няма плащане, ама на практика .... дори и да дишаш ти искат пари, пари ... #Crazy #2gunfire #2gunfire

# 24
  • Мнения: 77
Аз пък докато бях бременна си плащах за лекарската комисия такса - беше 3 или 4 лв, не си спомням вече. Може би има значение, че болницата е частна, макар че работят със здравната каса.

# 25
  • Мнения: 17
Искам и аз да споделя своето възмущение спрямо заплащането на болничния.Първия болничен ми го дадоха когато бях във 2месец за седем дни и ми казаха че струва 15лв. а като ми изтече да отида да ми дадат за 30 дни който обаче струвал 25лв. След като ми изтекоха тези седем дни така и не отидох защото просто нямах възможността.И сега като чета че по принцип НЕ се плащат просто ума ми не побира как е възможно?

# 26
  • Мнения: 9 776
Здравейте отново от мен! От снощи нещо ми се скапа нета и чак сега успях да ви прочета отговорите. Бях сигурна, че докторката само ме пробва. Направо съм възмутена и незнам къде бих могла да се оплача. Другият вариант е мъжът ми да отиде там и да я злепостави по неговия си начин. Това най-вероятно ще се случи още утре. Но има нещо друго. Днес се сетих, че съм забравила да взема направление от личния си лекар за ЛКК, който трябваше да занеса на тази лекарка от комисията. А тя явно толкова много се е чудила как да ме изнуди, че не се сети да го поиска. И най-вероятно и досега не се е сетила, защото щеше да намери начин да ми се обади. Та ми е любопитно какво би се случило ако не и занеса направление? Дали би ми се забавило  или възпрепятствало плащането на този болничен?

# 27
  • Мнения: 3 621
Аз си мисля, че ти е поискала пари защото си нямала направление, все пак на тях им се плаща за това , а могат да вземат пари от ЗК само ако представят направление
Аз докато бях бременна винаги съм ходила за болничен с направлени и затова може би не са ми искали пари
Няма как да ти се забави изплащането, то зависи от НОИ, а не от ЗК

# 28
  • Мнения: 9 776
Nefertity, аз хозя при тази лекарка от самото начало за болнични и винаги с направление. Тя знае това. Но сега съм сигурна, че просто забрави за него, защото в момента имаше и друга работа, бързаше и сигурно мислеше как трябва да и дам пари. Не е заради това.

Общи условия

Активация на акаунт