"С какъвто се събереш, такъв ставаш"...

  • 3 601
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 662
Мислите ли, че е вярна поговорката? Ако се съберат двама души, кой кого ще промени Wink?

# 1
  • Мнения: 505
Ако се съберат и заживеят заедно за по-дълго време - ще се променят взаимно. Така си мисля аз.

# 2
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
зависи кой е "по-податлив" . все едно да питаш кой от 2 търкащи се камъка ще се изтрие повече.

# 3
  • Мнения: 3 447
Забелязвам, че много често хора, които живеят заедно, си заприличват чисто физически с течение на времето.

# 4
  • Мнения: 982
Забелязвам, че много често хора, които живеят заедно, си заприличват чисто физически с течение на времето.

...и кучетата заприличват на стопаните си.

# 5
  • Мнения: 984
....и стопаните на кучетата си. Mr. Green

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 134
Забелязвам, че много често хора, които живеят заедно, си заприличват чисто физически с течение на времето.

И аз имам такива наблюдения.
И не само физически - заприличват си и в мимики, жестове, стил на говорене, дори начин на мислене и реагиране в различни ситуации.
В последно време ми казват, че съм станала по-затворена и мълчалива/като мъжа ми/.

# 7
  • Мнения: 2 401
Аз пък се събирам с такива като мене. Демек по-склонна съм да вярвам в "краставите магарета.." октолкото в "с какъвто се събереш.."

# 8
  • Мнения: 2 716
http://zazz.bg/play:46046b34  Joy Joy Joy
Все пак живеят заедно

# 9
  • Мнения: X
Аз пък вярвам,  че  с какъвто се събереш, с такъв ще се разведеш.

# 10
  • Мнения: 982
....и стопаните на кучетата си. Mr. Green

Едно от двете ще е! Simple Smile

# 11
  • Мнения: 2 716
Преди време ходих на погача в едно село. Жените и питките си приличаха  Laughing

# 12
  • Мнения: 575
Вярно е, обаче май винаги лошият пример е заразителен.

# 13
  • Мнения: 2 448
Ами!  Naughty Заприличват си, че и физически пък!  Wink

Няма такова нещо, 16 години почти живея с мъжа си и не си приличаме никак, нито външно, нито по темперамент.

Е, вярно, че аз малко го облагородих, ама съвсем незначително, де.  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 919
Вярно е,вярно е Laughing

# 15
  • Мнения: 1 283
Забелязвам, че много често хора, които живеят заедно, си заприличват чисто физически с течение на времето.
Ооооо.... и не само!!!Нали казват - с какъвто се събереш - такъв ставаш. Пресни впечатления, затвърждавани години наред.

# 16
  • Мнения: 3 405
Не, че единия става като другия.  Просто еднаквите хора се откриват. Което ме подсеща, че "краставите магарета и през девет дерета се надушват"  Laughing

П.П. дописвам: Минзухаре, прочетох те след като публикувах Simple Smile

# 17
  • Мнения: X
Мисля,че е вярна поговорката.
Ама аз по принцип рядко влизам в опозиция с народната мъдрост.

# 18
  • Мнения: 307

Вярно е ,обаче се замислих над това :
Вярно е, обаче май винаги лошият пример е заразителен.

# 19
  • София
  • Мнения: 5 657
По-скоро "какъвто си, с такива се събираш".

# 20
  • Мнения: 4 736
 Съвместното съжителство уеднаквява до известна степен партньорите. Или да кажем, че взаимно попиват от чертите на характерите си.

# 21
  • Мнения: 799
Забелязвам, че много често хора, които живеят заедно, си заприличват чисто физически с течение на времето.
Хм, значи имам шанс да дръпна с някой и друг сантиметър  newsm78 (аз съм 1.60 м., мъжът ми - 2.00м.)  Joy

По темата - и двете поговорки са вярни според мен - за събирането, и за магаретата.

# 22
  • Мнения: 3 405
Тц, нямаш, някои черти не се уеднаквяват Simple Smile
Например на стопаните на кучета не им порастват опашки  Laughing

# 23
  • Мнения: 799
Тц, нямаш, някои черти не се уеднаквяват Simple Smile
Например на стопаните на кучета не им порастват опашки  Laughing
ОК, проемам това като карт бланш да го разкарам  Joy Щото иначе за 10 см. бих се жертвала още някоя и друга година  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 1 259
ДА... изпитала съм го 2-3 пъти... Wink

# 25
  • 1st floor
  • Мнения: 9 113
Опазил ме Господ, да заприличам на него Tired...
Твърдо отказвам да повярвам на вашите поговорки!!! Crossing Arms

# 26
  • София
  • Мнения: 15 468
Аз пък вярвам,че е така. Дъщерята се събра със крещящ скандалджия и тя стана същата като него.Не мога да си позная детето. Cry

# 27
  • Мнения: 5 940
Доста сме еднакви изначално. Малко повече съм въздухар, започва да му се отразява. Той е по-спокоен, уравновесен, малко като че ли прихванах.

# 28
  • Мнения: 5 710


Да мисля, че е вярна поговорката.
Малко като вица за Вуте, който отишъл в Лондон да учи за лорд  и след няколко месеца без вест от него жена му получава
телеграма " Лордот е добре, елате да си го приберете лордот". 

# 29
  • Мнения: X
Аз дори малко по-дълго време да прекарам в компанията на някого, в един момент се улавям,че за известно време възприемам някои негови мимики или жестове,или просто думички,които често използва.

# 30
  • Мнения: 677
Лъжа е. Постоянно се събирам с милионери.

# 31
  • Мнения: 179
Днес случайно взех, че хванах онлайн от тук Планета Тв, и видях някакво интервю на фолкпевицата Преслава - и направо се изумих,като видях  , в какво се е превърнала - от едно скромно момиче в началото на "кариерата" си, сега ми заприлича с извинение на една съвсем... жена  Confused Та, нощния живот и компаниите около нея, изглежда не са я подминали - оставили са и отпечтъка " с какъвто се събереш, такъв ставаш"... Sad

# 32
  • Мнения: 1 479
Зависи,ако се поддадеш.При стопанка /на куче/и куче-прилика1:1,гледам ги в квартала hahaha

# 33
  • Мнения: 17 546
Ами!  Naughty Заприличват си, че и физически пък!  Wink

Няма такова нещо, 16 години почти живея с мъжа си и не си приличаме никак, нито външно, нито по темперамент.

Е, вярно, че аз малко го облагородих, ама съвсем незначително, де.  Mr. Green
Променям само 16 на 20. Добре, че пишеш вместо мен Joy
 Hug Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт