Когато изгори бушона

  • 7 304
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 161
Когато сте сами,без собствен мъж под ръка и гръмне бушона или нещо друго такова,дребно,но крайно тревожно,търсите ли помощ от съсед,приятел,колега или сами се справяте?Не говоря за по-едри неща,като развалена пералня,телевизор,ремонт на баня и т н.Търсите ли помощ от чужд мъж,като безпомощна и отчаяна жена?Или си изваждате инструментите от мазата и действате по въпроса?А инструменти имате ли?И до колко часа мислите,че е възпитано да безпокоите нечий чужд съпруг?А после отблагодарявате ли се за добрината?Имам предвид с парче торта или чаша мляко?Или малко уиски?

# 1
  • Мнения: X
  Зависи от настроението ми. Ако се чувствам изпълнена с енергия и понесена на крилете на щастието, се справям сама.
Но ако се усещам  уязвима,  крехка, нуждаеща се от помощ, се обаждам на един мъж. Само на един и същ. Няма проблем да го притесня  по което време се наложи. Никога не отказва да ми помогне. Много искам да му се отблагодаря, но той винаги отказва.

# 2
  • Мнения: 502
  В повечето случаи гледам да се справя сама.Когато не мога,търся помощ,но не се чувствам задължена да се отблагодарявам чак с торта или питие.Една усмивка и го отпращам!

Последна редакция: пт, 18 юли 2008, 15:26 от maraidara

# 3
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Викала съм комшията да прибира трупа на умряла хлебарка Embarassed Еми, дойде човечеца. И като скъсах жилото на съединителя - пак дойде.  Нося му мекички, пица, тортичка! Peace За времето - стига да го събудя, няма проблем.

# 4
  • Мнения: 293
Тъкмо споделях, че се мога да се справям сама. Почти с всичко. Нали съм "на тати момчето" Crazy Не, че бих отказала помощ, но за нещо дребно няма смисъл да търся тоя и оня. И крушки сменям, сглабям, разглабям.  ooooh! Ако нямам подходящия инструмент ще помоля да ми услужат /досега веднъж ми се е налагало фазомер да търся/ hahaha
Ако някой си предложи услугите  няма да се дърпам, де. После винаги намирам начин да почерпя /най-малко ракийка и салатка/

# 5
  • Мнения: 851
Като баба Илийца се оправям сама. И кол имам и инстументи. Не са в мазата, а в гардероба. Crossing Arms

# 6
  • София
  • Мнения: 4 867
Шанел, темата петъчна ли е?

# 7
  • Мнения: X
Още не ми се е случвало да изпадна в такава ситуация, но предполагам,че ако баща ми, който живее до нас също го няма да отстрани проблема, ще се обърна за помощ към някой от приятелите на мъжа ми- те за щастие са оправни момчета и разбират от бушони повечето Simple Smile

# 8
  • Мнения: 662
Аз обичам сама да оправям такива неща. Вкъщи сме с разменени роли-мъжо ми готви, чисти, пазарува, аз съм по мъжките неща... Laughing

# 9
  • Мнения: 2 111
Аз от малка обичам да бърникам по ел. уредите и като цяло да се занимавам с някакви електричарски неща. Имам кажи-речи пълен набор от инструменти и с кеф боравя с тях, когато се наложи.  Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 53
Мога и сама, и ми е приятно, имам си инсрументи. Понякога ми е трудно да се сдържам, когато мъжът ми е на разположение, и да му отстъпвам поправките, но се уча, уча се... Wink

# 11
  • Мнения: 3 405
Викам брат му.

# 12
  • Мнения: 4 753
Мъж ми колко е вързан, ако чакам да оправи нещо...  ooooh! С тоците вкъщи за сега се оправя баща ми...  Embarassed  ...к'во да правя като разбира човека, иде му отръки и си предлага услугите...

# 13
  • Мнения: 2 161
Шанел, темата петъчна ли е?
Петъчна е,Янита,петъчна.Но само ти схвана.Работягите извадиха инструментите и започнаха да чукат и сглобяват.

Поздрав за всички смели труженички

# 14
  • Мнения: 301
първо се опитвам сама - инженер съм все пак  Mr. Green
при неуспех вдигам телефона и се оплаквам на някой от многобройните приятели на мъжа ми  Whistling
с торти и пасти не черпя  Mr. Green

# 15
  • Мнения: 2 161
А с какво черпиш?

# 16
  • София
  • Мнения: 4 867
Цитат
Петъчна е,Янита,петъчна.

Язък! Нашите бушони са автоматични - изключват се без да горят.

# 17
  • Мнения: X

Хах, и после какво, Анджи? Като онази женица, която в съда казала на съдията:
- Спяла съм с чужди мъже, господин Съдия. Че брат му чужд мъж ли е?!  И съм го правила за пари. Че 10 лева пари ли са?!

# 18
  • Мнения: 3 405
 hahaha

аз съм от тези, дето разбраха темата буквално  Laughing

# 19
  • Мнения: 2 448
Ами да случвало ми се е да викам съсед за помощ.Не за бушон.

Например като си купих РС-то и не можах да го сглобя , имам съсед програмист и го помолих за помощ.

Благодарих му и го почерпих.

# 20
  • Мнения: 2 161
Цитат
Петъчна е,Янита,петъчна.

Язък! Нашите бушони са автоматични - изключват се без да горят.
Е,да и нашите са така.Но какво значение имат бушоните?Друг беше акцента,но пишете за бушоните.Така и така темата се превърна в техническа.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 867
Абе то акцентът е ясен, ама мога ли да прескоча бушоните и направо за тортата да се хвана? Да не излезе, че ти спамя темата...

# 22
  • Мнения: 2 448
Абе то акцентът е ясен, ама мога ли да прескоча бушоните и направо за тортата да се хвана? Да не излезе, че ти спамя темата...


Какъв е акцента, че на мен не ми е ясен в такъв случай?  newsm78

Дали сме се усамотявали на тортичка и уиски с някой съсед?  Rolling Eyes

Ако за това е темата, отговарям с "не".

# 23
  • Мнения: 3 423
За бушон, врата, чешма съм викала
домоуправителя. Нямам абсолютно
никакви угризения колко е часът.
Мерси и чао. Това му е работата.

# 24
  • Мнения: 1 447
Е...нямам готин съсед на който бих предпочела помощта,явно се трябва да се справям сама. Sad
Ако някоя има готин съсед да го праща имам нужда от смяна на крушката Mr. Green

# 25
  • Мнения: 3 268
Имам един съсед,полицайче,готов е винаги всичко да ми поправи,даже да не е развалено.Сладур и половина,но до сега не съм го викала по спешност.Топли ме мисълта обаче,че има кого да викна,ако се наложи. Wink

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Е айде сега, торта. Аз да не съм сладкарка?  Whistling

# 27
  • Мнения: X
най-много едни бъркани яйца Mr. Green

# 28
  • Мнения: 6 993
Искате ли да ви пусна гениалното  ми писание на това колко филоложки са нужни, за да сменят една крушка?
В моя случай бяха две филоложки и един почти инженер.

Както и да е - оправям се, някакси, с крушките, кабелите на интернета и рутера.

Ако нещо трябва да се бърка отвътре, с отверки, клещи и прочие, викам локал съпорт Mr. Green Ако го няма мъжа ми ( засега такива неща не са се случвали, докато го няма, от както живеем заедно), бих викнала съседа отдолу, той е оправно момче. Предполагам, че не бих тръгнала да му се отплащам, постоянно си правим подобни услуги.

# 29
  • Мнения: X
Пусни го,де. Simple Smile

# 30
# 31
  • Мнения: 417
За щастие до сега не ми се е налагало да търся помощ.

# 32
  • Мнения: 5 539
Имам няколко много усмихнати и услужливи съседи, но за добро или за зло, мъжът ми рядко отсъства  Simple Smile

# 33
# 34
  • Мнения: 1 212
Боже, аз моя не безпокоя за такива работи, та на чужди да звъня  ooooh!
Виж ако съм решила да черпя или да се отблагодарявам ... друга работата  Laughing
Ама трябва много , много да го няма мъжа ми , че да се размислям  .... да се не хабя с почерпки и благодарности на хал  Mr. Green

# 35
  • Мнения: 3 634
Нямам достатъчно секси съсед, който да "тормозя" за битови проблеми, но това е изпитана практика.
"Забих" мъжът ми като допусках всеки ден счетоводна грешка от неговите компетенции. Не се уморих да "греша" и в почивните му дни, тъй като имаше друга и трябваше да й провалям уикенда, все пак... Laughing

# 36
  • Мнения: 3 314
в нашия вход са само пенсии  ooooh!  нямам готини съседи  Crossing Arms

# 37
  • Мнения: 1 283
Когато сте сами,без собствен мъж под ръка и гръмне бушона или нещо друго такова,дребно,но крайно тревожно,търсите ли помощ от съсед,приятел,колега или сами се справяте?Не говоря за по-едри неща,като развалена пералня,телевизор,ремонт на баня и т н.Търсите ли помощ от чужд мъж,като безпомощна и отчаяна жена?Или си изваждате инструментите от мазата и действате по въпроса?А инструменти имате ли?И до колко часа мислите,че е възпитано да безпокоите нечий чужд съпруг?А после отблагодарявате ли се за добрината?Имам предвид с парче торта или чаша мляко?Или малко уиски?
За какво да търсим съсед или приятел, като "бившия" е винаги насреща, дори да си го изгонила с гръм и трясък и си го направила за посмешище на всички! А после за добрината - кафе  и кучката става още по-голяма кучка.

# 38
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Всичко мога да си оправя сама, само с жиците съм на "Вие", ползвам семейните инстументи  Grinning

# 39
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Сама, но с инструкции по тел-а

# 40
  • Мнения: 3 622
Ако мога да поправя повредата действам сама, ако е по сложно и мъжа ми е извън града викам баща ми  Peace

# 41
  • Мнения: 4 733
Чужди съпрузи не безпокоя. Имам на разположение прекрасен съсед на 80, винаги е благоразположен към мен и проблемите ми.

# 42
  • Мнения: 5 622
Рядко оставам или съм оставала без мъж под ръка. А когато ми се е случвало да съм сама и по закона на всемирната гадост точно тогава да гръмне бушона, съм се оправяла сама. Сръчна съм и мога всичко. За други по-сложни проблеми, като например шум от мазата (и съответно ме е страх да сляза сама и да проверя какво става ), съм викала съсед. Той ппък се оказа подпийнал по него време и беше голяма веселба  Laughing

# 43
  • Мнения: 2 550
Много съм сръчна и се оправям сама, само с бушон не мисля, че бих се справила...до сега не им е гърмял, та за това не знам.
Но пък зимата бях твърдо решена да оправя едни лампички за елхата...гръмнах тока на цялата кооперацията с моите майсторски умения  Laughing

# 44
  • Мнения: 2 759
                        Тъкмо се научих да не мога, и то вече няма подходящи наоколо... Смотана работа  Tired...

# 45
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мога да кОпам, мога и да НЕ копам...

Та мога сама да се справям, мога и с помощ.
Не черпя с нищо Crossing Arms

# 46
  • Мнения: 824
Ох,старая се да не ми изгори бушона,че тогава ще даде на късо цялата инсталация,градена в продължение на 10 години. Crazy
Ако все пак се случи и съм доволна от помощта,знам как да се отблагодаря,не обичам да оставам длъжна на никого. Whistling

# 47
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Мога да кОпам, мога и да НЕ копам...

Та мога сама да се справям, мога и с помощ.
Не черпя с нищо Crossing Arms
Peace

# 48
Аз пък не познавам никой съсед - те са 4 в целия блок... бушони, крушки, душа си смених сама  Blush  - приятелят ми като е по чужбината така -  няма как   Laughing 

# 49
  • Мнения: 227
Един подходящ съсед няма около нас  Tired

# 50
  • Мнения: 4 965
Нашите бушони са от тези с копчето и няма нужда да се сменят - само се включват отново. А, ако чак толкова преритам, звънкам на колегите /веднъж ми се е случвало, че ни изгоря централния бушон/, ама моите колеги са енергетици - остава 1 бушон да не могат да сменят...
За други щети: 1. справям се сама; 2. приплаквам на моя татко; 3. викам 1 секси комшия /приятел е на мъжа ми, на всичко отгоре, а по едно време си имахме свалка - преди доста години с половинката се бяхме разделили "профиллактично" и за кратко, та оттогава с момчето си имаме приказка... - моля, без задни мисли/.

# 51
  • Мнения: 824
99% не пишат по темата! Naughty

# 52
  • Мнения: 1 259
Справям се сама...така ме е учил баща ми..., същото е и ако закъсъм с колата някъде...
Знаете приказката за неволята, нали!?

Общи условия

Активация на акаунт