вода в миковълновата дали може

  • 3 615
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 271
Може, защо не, само я остави да поври повечко след като заври.

# 16
  • Мнения: 27 524
Може, защо не, само я остави да поври повечко след като заври.

Мисля, че самото достигане на точката на кипене вече е достатъчно за да се води водата стерилна /ужким, иначе ясно, че не е такава/.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 271
Може, защо не, само я остави да поври повечко след като заври.

Мисля, че самото достигане на точката на кипене вече е достатъчно за да се води водата стерилна /ужким, иначе ясно, че не е такава/.

Е, аз от свеки знам, че било хубаво да поври след това поне 1-2 мин. Иначе да, стерилна става щом кипне.

# 18
  • Мнения: 1 168
Микровелето така трепе всичко /и полезно и вредно/, че изобщо не ти трябва да ври 15 минути.
Аз лично за храната на детето не съм ползвала, дори след като ми изгоря за 2-ри път каната.
Вредни са вълните и от затоплянето също файда няма, защото съм чувала, че е добре като се извади "нещото "от микровелето да престои преди консумация поне 10-15 мин, което автоматично означава изстиване.

# 19
  • Мнения: 308
   Много се говори за вредата от използването на микровълновите фурни. Не съм успяла да намеря тема специално по въпроса, затова ще помоля, някой ако има инфо да го сподели.

   По темата - не съм използвала микровълновата за преваряване на вода. Преварявах на котлона, но и аз съм забравяла на няколко пъти и е вряла повечко време. Сега използвам Девин с розов етикет и не я преварявам.

   Микровълновата я използвам за затопляне само на водата и пюретата, които изваждам от хладилника.

# 20
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Може, разбира се!  Peace Аз само там я преварявам - като кипне, да поври 2-3 минутки и готово!  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 44 230
Няма проблем.
Преварявах в нея, като кипне още 10 мин да ври и готово.
Всичко топля в нея и за нас, и за него.

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Може естествено Peace

# 23
  • Мнения: 286
Аз слагам водата само да кипне /300мл. за около 5мин./, това е за вода от чешмата, с нея й правя попарата, а за кашите ползвам Девин и само я затоплям за 30сек. Иначе микровълновата ми е страшно удобна за затопляне и размразяване на храната на беба. Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 3 709
Да -10мин

# 25
  • Мнения: 4 555
Завира в зависимост от количеството, но се вари 15 мин. след завирането, иначе варенето се обезмисля.
Това как изобщо може да бъде реализирано? Ако оставя водата да ври прекалено дълго (да кажем 4-5 мин след завиране), тя избухва и се разплисква из печката.

# 26
  • Мнения: 1 062
По-принцип може, но аз не бих. Не съм убедена в безвредността на МВ и не я използвам за бебето си дори за претопляне - на годинка е почти.

# 27
  • Мнения: 2 131
За мен лично по-добрият вариант е кана за завиране на водата - изключва сама, не се притесняваш дали ще нацелиш количеството и минутките. Пък и каните не са чак толкова скъпи - е, има и скъпи, де, но има и на доста добри цени, а вършат работа.
Отделно от това - за детето микровълнова използвам изключително рядко.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 589
За мен лично по-добрият вариант е кана за завиране на водата - изключва сама, не се притесняваш дали ще нацелиш количеството и минутките. Пък и каните не са чак толкова скъпи - е, има и скъпи, де, но има и на доста добри цени, а вършат работа.
Отделно от това - за детето микровълнова използвам изключително рядко.

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз само микровелето съм използвала за преваряване на вода.

Общи условия

Активация на акаунт