ДЕТЕ ИЗГОНЕНО НА ПЪТЯ СИЛИСТРА-ВАРНА ОТ ВОДАЧА НА АВТОБУСА

  • 16 072
  • 120
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 380
Една доста жестока, но справедлива постъпка на водача. Сигурна съм, че ще му дойде малко акъл на младежа след случая. Има си правила и те трябва да се спазват. На 19 г. човек би трябвало да е достатъчно зрял и отговорен. Освен това, достатъчно самостоятелен че да стигне до най-близкото населено място и да се обади.
По френската телевизия вървеше състезание "Париж-Пекин". Участниците трябваше състезавайки се на време да стигнат до Пекин на автостоп. Разстоянието е мааалко повечко отколкото до Варна. Laughing Joy

# 16
  • Мнения: 4 916
Айде и аз да кажа. Пътувала съм с автобуси в продължение на 6-7 г. поне два пъти месечно. И искам да ви кажа, че никой шофьор няма да спре по средата на някоя нива и да се занимава с "детенце на 19 г." за нищо. В автобуса е забранено да се пие алкохол и да се пуши, но предполагам, че детенцето е било голям ербап и е решило, че сега му се е паднало да е далече от мама си и ще си покаже магариите. Щом детенцето има право да гласува на избори, значи е достатъчно голямо да поеме отговорност за това, че не е спазило правилата. На шофьора трябва яко да му е прекипяло, за да си стане от седалката, да отиде до края на автобуса и да се разправя с младежа.

# 17
  • Мнения: 2 099
На мен пък ми стана гадно да оставиш някой ей така насред път.Ами кофти е,наистина детенце не е уместно за момче на 19 ама пак е кофти да го свалиш на средата на нищото.Най-малко кофти е ако някой го е чакал да се прибере а него да го няма.Незнам аз мисля че не бих оставила някой така,даже да е пиян и да ме е ядосал.

# 18
  • Мнения: 804
Представям си как се е държало "детето", за да предизвика тази реакция на шофьора. И Мира, ако свалянето от автобуса е било безпричинно, нали се сещаш, че останалите пътници биха се застъпили за "детето". Ама явно биричките са му били в повечко и след като е изтормозило останалите пътници са го свалили. Важното е, че детето е живо здраво и изтрезняло. Може пък да е понаучило нещо от инцидента. Ще му е от полза.

# 19
  • Мнения: 25 669
Абе, този автобус Силистра-Варна през пустиня ли минава? Толкова ли е нямало други градове, села наоколо, коли по пътя не са ли минавали, "детенцето" за автостоп не е ли чувало?
Аз също не вярвам, че някой шофьор ще си слага таралеж в гащите и ще изхвърли пътник ей-така, без нищо. И пияно да е било "детето", и дрогирано, ако бе кротко седяло, не би чудо видяло.
Дано да си е взело поука, ама така като гледам, надали...

# 20
Шишето с биберон ли беше? Misc Baby Bottle smile3504
Ако някога се случи с моя син, ще изнамеря шофьора и ще го поздравя за добрия урок. А това, че го е изхвърлил далече, е добре , защото така има време да си размисли за постъпката.

# 21
  • Мнения: 45
Какво "дете" на 19 години, бре?  Shocked newsm78

Аз съм си "мека Мария", и веднага си представям жарко следобедно слънце, сокаци и буренаци, гърмящи змии и подобни твари... и един младеж сред "прерията", надлъж и шир няма сянка и жив човек... и все такива трогателни картини. В зависмост кога е ял за последен път, защо пък да не огладнее сериозно пак? И що пък да бил пиян, щот носел една бутилка бира? Ми трябваше да бъде подканен да я изхвърли и толкова. Но не съм била там, та идея нямам, какво точно е станало. А в БГ всичко може да стане!  Stop Мен таксиметров шИфьор ме е свалял, безапелационно, защото курса не му е харесвал, например.  Close  Та не съм много сигурна в преценката си, правилно и адекватно на ситуацията  ли е постъпил шофьора, наистина ли е било наложително, наистина ли другите щяха да се намесят и въобще. Щото пък аз какви шофьори съм срещала, мале-мале....  Shocked

Мира77, как се прибра младежа? По въпросът ти: Каквото и да може да се направи, ако изобщо, то момчето трябва да се погрижи за това. Ако наистина има някакви нередности, то първото нещо, което трябва да направи - според мен - е жалба до фирмата. И трябва да има свидетели, пътували в автобуса.

# 22
  • Мнения: 2 131
Съжалявам че Ви попитах.Явно като написах случая Вие разбрахте че момченцето е било пияно.
Момченце... на 19 годинчици?!?!  #Crazy #Crazy #Crazy

# 23
  • Мнения: 22 453
Това "дете" е пълнолетен гражданин на Република България. В такъв случай трябва да спазва законите на тази държава, а един от тях е, че в обществен транспорт не се влиза с алкохол, оръжие и животни.-
Това че един шофьор е решил да спази закона предизвиква ужас у майката на това "дете".
А и на 19г, без мобилен телефон - че те циганчетата вече имат телефони, какво остава за един младеж. Не мога да приема, че ситуацията е толкова трагична и че е умрял от глад и жажда за 6ч.

# 24
  • България
  • Мнения: 181
Това "дете" е пълнолетен гражданин на Република България. В такъв случай трябва да спазва законите на тази държава, а един от тях е, че в обществен транспорт не се влиза с алкохол, оръжие и животни.-
....................... Не мога да приема, че ситуацията е толкова трагична и че е умрял от глад и жажда за 6ч.
Peace

# 25
  • Мнения: 5 877
Има и идиоти сред шофьорите. Аз редовно пътувам по 7-8 часа, с детето. През това време се налага да му дам нещо за ядене, по принцип в автобусите се продават някакви храни, общо взето гадни.
Е, опитах се да му дам сандвича, който му беше приготвила майка ми. В специална кутия за сандвичи, нито трохи бяхме направили (този път, де), нито нищо. Леле, като дойде да се разправя първо стюардът, после и шофьорът спря автобуса со все пътниците - защо детето ядяло сандвич, не можело. Същата превозна фирма, повтарям, предлага кроасани с шоколад, вафли "Мура" и нескафе.
Вдигнаха ми страхотен скандал, едва ли не щяха да ме изхвърлят с четиригодишно дете по средата на пътя Добрич-София. Държаха се нагло и грубо. Никой от пътниците не реагира.
В София поисках имената им, толкова бях бясна. Само ми се изсмяха. Ако не бях уморена, не трябваше да прибирам детето, може би щях да вдигна скандал на фирмата.

# 26
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Наистина пътя Добрич -София не е кратък,но явно и на служителите им е писнало в автобусите да е пълно с трохи и какво ли не още,надраскани и нарязани седалки.. .....
Едва ли на следващия пътник който се качи от София за Добрич ще му е комфортно да пътува в такъв автобус.
Грубичко са подходили...,но пък автобуса не е място за хранене(поне аз не позволявам на детенце да консумира каквото и да било в превозно средство,освен вода при необходимост),предполагам има и почивки по време на пътуването.......

 

# 27
  • Мнения: 2 229
Какво да направиш - можете да се оплачете във фирмата.
Но бъдете сигурни във версията.
Да не се окаже, че "детенцето" е послъгало. Защото и аз ако съм пияна и правя мизерии, и ме свалят от автобуса, ще си спестя част от истината за пред мама и тати.
Много неправдоподобно ми се струва - шофьорът вижда бирата - айде сред полето!
Или е правил мизерии, или е бил видимо пиян, или е притеснявал останалите пътници.

Не се обиждай, просто на повечето от нас не ни се вярва ТОЧНО така да е станало, ти как си обясняваш ситуацията?!

# 28
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Отиди във фирмата-превозвач, говори с шофьора и управителя и изясни ситуацията. Ако се наложи- наемаш и адвокат. Така преразказана историята за детенцето с биричката не буди съжаление.

# 29
  • Мнения: 4 965
1. Когато ползваш обществен превоз, е редно да се съобразяваш с правилата за ползване. Това, че си плащаш билета, не означава, че можеш да си правиш каквото искаш или /още по-лошо/ да пречиш с действията или поведението си на останалите 30-40 човека, които също са си платили билета.
2. Че има всякакви идиоти и навсякъде, има. Ама "момченцето" сигурно доста бурно е търсило мама, щом шофьорът го е чул и разбрал от другия край и си е играл да се занимава с него. А и никой не се е намесил, защото на останалите хора сигурно вече им е било прекипяло, пък може после и да са ръкопляскали на шофьора. И пътят Силистра-Варна наистина не минава нито през пустиня, нито през прерия, а и часът не е бил такъв, че да застрашава живота на "детенцето". А може пък да са го изхвърлили, защото самото то е застрашавало нечий живот...
3. А майката да си възпита по-добре "синчето" /малко късно, ама дано е поправимо/, пък и другия път да не го пуска да пътува само.
4. Ако историята е истинска и "момченцето" нямаше вина, мисля отдавна майката щеше да е сигнализирала съответните власти, медии и т.н., а не да се жалва по форуми...

Общи условия

Активация на акаунт