детска ясла Звънче гр.Варна

  • 12 034
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 39
Моля майките от Варна да се включат с отзиви, намерих темата ...погоре ама последно е писано началото на 2007 та кажете нещо актуално към момента?
Бебо е много малък и  се притеснявам дали ще го гледат добре, пък то косата ми настръхна от прочетеното в старата тема: има ли деца които спят по 2 на легло? .. и лелките крищят ли им? Shocked

А май ще бъде във II гр, ама може и да искам друга ако препоръчате. 10х

# 1
  • Мнения: 592
За съжаление моите отзиви са също от миналата година - "избягахме" от там. Но в интерес на истината проблемни тогава бяха ІІІ и ІV група. Най-големият проблем беше, че групите са прекалено големи и няма как и при добро желание да се обърне внимание на децата. На площадката има майка, чието дете е в V група и споделя, че не е доволна - позволяват да има болни деца и така здравите се заразяват. Това е което знам. Дано са намали броя на децата в групите, защото то иначе е един зверилник, а не група Naughty

# 2
Нещата не са се променили,децата са над 50 в група,недостига персонал,а директорката г-жа Иванова позволява на майките с болни деца да посещават повереното и детско заведение.И така децата почти винаги са заразени от въздушно капкови и чревни инфекции.Само незнам с каква цел се допускат болните деца....,вероятно да се увеличат отсъстващите деца и по този начин г-жа Иванова се опитва да намали посещаемостта по групите....,ние сме до септември в тази ясла,защото нямаме баби.Но не е минал месец през който детето ми да не е на антибиотично лечение.Призовавам и други майки да се включат в дискусията.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 308
За съжаление и аз не мога да похваля тази ясла.Детето ми  по принцип не боледува,но за малкото време през което ходеше хващаше всички болести.Ама няма как да е друго,като пред очите ми идваха кашлящи,сополиви и деца с Т даже,невъзстановени от заболявания.Първо една много сериозна инфекция на третия ден като тръгна през юни,юли месец- чревен вирус-хайде в болница,септември- вирусна пневмония оттам-пак в болница и дотук.Закрепих я 6 месеца,не ходи,беше здрава.А през това време там постоянно карантина-Варицела и незнам още какво.Пробвах април отново,на третия ден ми донесе вкъщи вирусна ангина,много заразна,изтръшка ни всички вкъщи.И толкова беше с яслата.
Много са в група,бяхме във ІІ група.Имаше и други като нас-здрави но яслата им повлия много зле и я напуснаха.
Дано като тръгнем на градина да не се повтаря това с болестите.

# 4
Миналата година,освен варицела имахме и менингит.Странното беше,че яслата не беше регистрирана в ХЕИ .И не бяха взети сериозни мерки .А гнойните ангини и бронхо пневмониите,са едни от ежедневните болести в тази ясла.Защо сестрите не провеждат филтър?!Това им е едно от основните задължения всяка сутрин.....Тази ясла е по страшна и от Ал Кайда  #2gunfire

# 5
  • Мнения: 2 803
І гр. при Радева, много е добра и мила с децата. Peace

# 6
  • Мнения: 1 277
Миналата година,освен варицела имахме и менингит.

Да, наистина дълго време имаше карантина заради варицела, но това с менингита е силно преувеличено. Миналата година здраво се стреснах заради такива слухове. Какво се оказа- за едно дете е имало съмнение , че е болно от менингит. Детето обаче не е посещавало яслата повече от два месеца преди да се появят симптомите.

# 7
  • Мнения: 3 971
 Rolling Eyes Започваме след месец там и много ме успокоихте ooooh!

# 8
  • Мнения: 130
2 месеца бяхме в 3-та група при г-жа Ангелова и всяка седмица бяхме болни,за последно бяхме в болница на лечение и от тогава не съм го водила там.До 1 годинка съм нямала термометър в къщи детето не  е боледувало по никакви поводи а като започна там.....думи нямам.Много нерви и пари за лекарства ще спестиш ако намериш друг вариант за детенцето.А за това че са по 50 деца няма да се учудя Иванова не връща никой готов да "спонсорира" яслата.

# 9
здравейте мами,
за съжаление нещата не са различни и към днешна дата09.10.2008.ние днес се отписахме от яслата.ходихме няколко пъти в 4-та група.възмутена съм от отношението на персонала към децата-грубо,омразно и незаинтересовано.пълна апатия.никои от педагозите и сестрите не се представи не попита за детето,за навиците му за режима му,алерги4но ли е ,храни ли се само...и.т.н.абсолютно никакъв интерес.дори станах неволен свидетел на доста цветущи изрази по адрес на родителите и то пред децата.моят съвет е ако оби4ате децата си бягайте от там

# 10
  • Мнения: 3 971
В 3-та група е коренно различно-поне за сега Simple Smile
Още когато го оставях ме питаха за алергии ,дали е с памперс ,дали се храни сам.На втория ден следващата смяна пак ме пита за същото Peace Имат го написано ,но да е сигурна жената. И двете се представиха ,представиха и лелите Peace Мили и усмихнати са.Когато го прибирам-получавам отчет какво е правил . Сами предложиха когато остане да спи там да ме пуснат да разгледам Peace

# 11
Искам да ви попитам. Връщали ли са ви децата под предлог, че имат температура? А, всъщност това изобщо да не е вярно.
Чух, че има и такива случаи. Дано повече майки видят темата и да отговорят.

# 12
  • Мнения: 3 971
Съмнявам се да лъжат за такова нещо Rolling Eyes
Поскоро е подивяло повечко детето ,може да е било навлечено и от това да му се е повишила Т. А сестрите просто са реагирали Hug

# 13
  • Мнения: 130
Няма такива работи,в повечето случаи са се постарали да има температура....  Sick

# 14
  • Мнения: 3 971
 Sick Изкарахте ги чудовища.Като не ви харесва не ги водете там Tired

# 15
  • Мнения: 130
Ами аз не го и водя вече ...но за това дали са чудовища може да се поспори малко

# 16
  • Мнения: 11
Виждам, че темата е доста отдавна, но всичко, което прочетох ме вбеси  #Cussing out и няма как да не напиша коментар. Детска ясла "Звънче" е чудесна. Ние сме в V-та група и да Ви кажа честно по-всеотдайни учителки не съм срещала досега. Грижат се прекрасна за децата и ги обичат като свои, за което искрено им БЛАГОДАРЯ   bouquet ! Откакто е на ясла дъщеря ми научи много песнички и стихчета. Имахме страхотно тържество, благодарение на госпожите.
Относно боледуването: ВИЕ ЧУВАТЕ ЛИ СЕ? Никой няма да навреди на детето Ви и то умишлено както прочетох в повечето коментари. Как може изобщо да си го помислите това и да говорите така? Просто има различни деца, едни боледуват повече, други по - малко. Дъщеря ми също боледуваше първите два месеца, но след като се адаптира спря и сега сме всеки ден на ясла.
Дано да съм полезна.

# 17
  • Мнения: 3 971
Като гледам съм писала доста в тази тема  Grinning
Отчет след 6м ходене.Ми много съм доволна.3 гр сме моя син през почивните дни ми обяснява какво казала Ангелова ,колко я обича и т.н
А той говори и то много ако има нещо нередно ми казва /едно дете го беше ударило/.
Там прояде а беше много злояд  ooooh! не го насилват да яде -да не си помисли някои това. Много голям инат е и насила нищо не могат да го накарат.
И въобще не е вярно че са по 50 деца и че гледат да ги разболеят  и спели по 2 на легло ShockedНа 25-ти ни беше тържеството и аз повече от 20 деца не видях   Naughty Проверяват ги всяка сутрин -коремче ,гръбче ,Т ,гърло.Разболява се но не повече от на мой приятелки децата които са в различни ясли.
Всяка монета има две страни .Така и мненията винаги ще са две Peace

# 18
  • Мнения: 85
Виждам, че темата е доста отдавна, но всичко, което прочетох ме вбеси  #Cussing out и няма как да не напиша коментар. Детска ясла "Звънче" е чудесна. Ние сме в V-та група и да Ви кажа честно по-всеотдайни учителки не съм срещала досега. Грижат се прекрасна за децата и ги обичат като свои, за което искрено им БЛАГОДАРЯ   bouquet ! Откакто е на ясла дъщеря ми научи много песнички и стихчета. Имахме страхотно тържество, благодарение на госпожите.
Относно боледуването: ВИЕ ЧУВАТЕ ЛИ СЕ? Никой няма да навреди на детето Ви и то умишлено както прочетох в повечето коментари. Как може изобщо да си го помислите това и да говорите така? Просто има различни деца, едни боледуват повече, други по - малко. Дъщеря ми също боледуваше първите два месеца, но след като се адаптира спря и сега сме всеки ден на ясла.
Дано да съм полезна.

Искам да изкажа благодарността си към персонала в яслата и най- вече в нашата ,пета група! /и ние сме там/
Ситуацията е следната- 25 деца по списък, ходят винаги по- малко- нови легълца, нови килимчета, стаите им са чудесни!
Без никакви проблем дъщеря ми свикна да ходи - вече 9 месеца.
И аз имах притеснения, преди да я пусна да ходи в яслата, но искам да успокоя родителите чиито деца ще посещават точно тази група- бъдете спокойни! Отношението е много добро!

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Здравейте!
Има ли пресни мнения за тази ясла? Ужасих се от написаното в началото на темата. Все още се чудя, как да класирам желанията за трите възможни ясли в нашия район.

# 20
  • Мнения: 232
" ,децата са над 50 в група,недостига персонал,  "   -  gluposti            

Последна редакция: нд, 18 сеп 2011, 13:33 от baz

# 21
  • Мнения: 39
И ние от тази седмица сме в "Звънче", 4-та група и още не мога да преценя нещата, а и се мъча да се абстрахирам от негативните коментари и настройвания, защото за мен е много субективно всичко. Но все пак няма и как да преценя съвсем ситуацията, защото не мога да бъда пряк наблюдател на процеса...В началото ми се сториха всички много милички, за жалост не мога да разбера имената още на всички, както и кой кой е, защото на влизане синът ни плаче и бързаме да заминем.Но определено една г-жа с черна коса не ми допада изобщо Crossing ArmsДругия път ще питам за името й и ще гледам да вземем мерки!Като си взимам детето и започва ефва ли не да го клюкари какво правело, а то съвсем нормални реакции от сорта, че си смучело пръста и обикаляло около децата и наблюдавало, не давало да го пипат г-те..., а днес като отидох да го взема още в коридора се чуваха как плачат няколко деца и викат "мамооо", кашлят, а тя се чуваше да им вика "Ооооо, я стига!", "Тихо!",  "Шшшшт!" Shocked, вместо да им отвлече вниманието или да се опита да ги успокои, а като отворих вратата гледам 1 момиченце му текат сополите, другите и те покеай нея се разстройват и така жално ми стана SadДобре, че моя го заварих да си играе, но бос (не давал да го обуят) и като го взех...... ами той напишан и наакан! Shocked А тя пак ми се обяснява как плакал, как се инатил.....Незнам, в началото ще бъда малко по-търпелива и толерантна, и тях ги разбирам, но ако се повтарят нещата не смятам да мълча!
За бройката на децата...., ами като отворя вратата не ми изглеждат много, но няма как да ги преброя, винаги има много отсъстващи и не ми се вижда препълнено в никой случай!
Та ще се радвам, ако има и други деца в тази ясла да споделяме пресни мнения! Hug
Извинявам се за дългото писане, но тази тема много ме вълнува!  bouquet

# 22
  • Мнения: 99
Скоро не е писано, но моля някой да сподели скорошните си впечатления от тази ясла.Знам, че всички е относително, но все пак.Най-вече как започнахте по колко време ходехте, какво ви искаха в началото и т.н.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 38
Искам да споделя и нашето мнение за яслата-моята дъщеря от 06.2011г. е в 3та група. Като цяло съм доволна,като се изключи това,че честичко е болна. Г-жа Ангелова и другите се държат много добре, постоянно си говорят и дъщеря ми и разправя неща които сме правили само двете, казва че я обича. Всеки ден се връща и пее нови песнички, или рецитира стихчета, изпитва ни и на английски-каквото е запомнила. Въобще има голям прогрес и с говоренето- абсолютно правилно,без бебешки думи,от раз махнахме памперса-не се напикава, яде напълно самостоятелно. А още няма 3 години-навършваме ги след 2 месеца. Не съм чувала някой да вика на децата или да се кара, наказвали някое дете в ъгъла ако не слуша. И не е вярно,че са по 50 деца в група. Нормално са по 20-25 деца, а когато е масовия прием за ясла май стават до 40 мах,но това е за много кратко време-докато големите си тръгнат.
А за болестите- в началоте боледувахме през 1-2 седмици. Сега по-рядко 3-4 седмици-което е напълно нормално. Но благодарение на витамини и имуностимулатори-билкови никога не сме боледували от нещо сериозно-само една лека гнойна ангина,от която се оправи за 4 дни. Наистина пускат болни деца в яслата-но замислете се и вие-спирате ли детето си ако 2-3 пъти на ден му текне носа?
И да кажа,че нищо не са ми искали от яслата,даже и пижамки не искат-а обличат децата с техни. Без вода,лигавници и пари за пердета както чух за други ясли....

# 24
  • Мнения: 99
elinka благодаря ти за отговора, ние тръгваме от 01.06 и незнам още в коя група ще сме, тези дни ще ходя до яслата да ги питам какви дрехи и др подобни да и приготвя, кажете какво друго да питам, че нищо не ми идва наум?

# 25
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 282
Дъщеря ми посещава тази ясла от 3 месеца.Ходи 3 дни на четвъртия ми я върнаха с температура.
10 дни лекувахме вирусна инфекция .После пак 3 дни ходи и пак 10 дни вкъщи -грип.Всъщност тя досега не е ходила повече от 3 поредни дни в яслата.Последният път беше с гнойна ангина и с конюнктивит на очите.Пили сме антибиотици вече 4 пъти .Педиатърката ме посъветва да се откажем от яслата и мисля да я послушам.

# 26
  • Мнения: 3 971
Ами това не зависи от въпросната ясла , а от имунитета на детето  Wink
Аз бих посъветвала смяна на педиатърът Whistling Моя е почти на 6г и е пил общо 2 антибиотика и то за отит. А е боледувал и та доста  ooooh!

# 27
  • Мнения: 116
здравейте , ние сме приети в тази ясла , и ни предстои другата седмица да тръгваме.Чудя се дали нещата там са се променили , след като се смени директорката.

# 28
  • Мнения: 1
Здравейте,моето дете също тръгна в детска ясла Звънче,все още сме в процес на свикване,в 1-ва група сме.Много ни е трудно и много плачем!Ще помоля някой,ако има отзиви от тази група нека да сподели.

# 29
  • Мнения: 116
ние сме от пролетта , но във 2 ра група. моето дете един месец не ядеше нищо там дори плодовете за които иначе премира , но си наваксвахме като го взема. педагожката ми каза , 1е в най добрия случай детето протестира един месец по свой си начин . сега е свикнал , мрънка си всяка сутрин но като цяло е добре , пак не яде всеки път , но ... то ако не му харесва нещо просто не го яде. сестрите са разместени по групите от тази седмица така че коя в коя група е отишла незнам и при нас са нови . директорката е много готина супер отзивчив и много се старае . ако пък детето не му харесва в групата може да помолиш да го преместят в друга група

# 30
  • Мнения: 37
Я да побутна темата... може ли някой да даде актуални отзиви за яслата? Ще бъда много благодарна, а пък и други мами сигурно Simple Smile

# 31
  • Мнения: 235
Втори ден бяхме днес,засега добре.Бих искала някой да сподели пресни отзиви за персонала.

Общи условия

Активация на акаунт