Загубих бебето си в 21 г.с.

  • 15 196
  • 123
  •   1
Отговори
  • Мнения: 320
Да..... това се случи и на мен  Cry бях в 21 г.с. и е така просто изведнъж започнаха болки и леко кървене и в четвъртък край, всичко свърши и сега незнам какво да правя, незная как да преодолея тази болка. Мамите преживели това как се справихте или не сте, знам, че това никога няма да забравя, но...... Cry
След всичко през което преминахме, за да забременея и накрая това ........ беше момиченце, толкова много го исках, незнам док каза след около два месеца може би пак да пробваме, но незнам има ли смисъл, не бих понесла още една загуба .................
Мили настоящи и бъдещи мами неисках да ви натажавам, но просто трябваше да споделя иначе ще се пръсна  Cry

# 1
  • Мнения: 2 131
Много съжалявам за загубата ти. Само едно ще ти кажа - разбира се, че има смисъл да пробвате пак. Ако вярваш силно, че всичко ще е наред, наистина ще бъде така. Пожелавам ти догодина да се радвате на едно прекрасно малко бебенце   bouquet

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Незнам какво да кажа,мила... Cry
Думите не стигат.
Съжалявам най-искрено.
Бъди силна,бори се с болката и не и' се оставяй.
Нека да мине време и опитвайте пак,не се отказвайте.
Стискам палци скоро да се похвалиш с нова бременност и нека тя да завърши с най-прекрасното живо и здраво бебенце!
Успех и не се предавай!! Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 3
  • Мнения: 11 009
Мила, съжалявам за това, което се е случило... Каквото и да кажа, ще звучи банално, но съм преживяла подобно нещо и знам колко е тежко и болезнено. Cry
Разбира се, че има смисъл да опитате пак... недей така! Желая ти всичко да е наред и след няколко месеца да се похвалиш с хубави новини Hug Hug Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 1 185
Аlex_og97, прегръщам те мила! Не се отказвайте, кураж! Надявам се скоро да се похвалиш с  EFP и на финала да гушкаш здраво и пухкаво мъниче!

# 5
  • София
  • Мнения: 2 007
Много съжалявам за загубата ти!
Когато и да загубиш бебче, винаги е тежко. Това не значи да се откажете от опитите. Стискам палци бързо да се оправиш и скоро да си пак в редиците на бременните.
Успех и много  Hug Hug Hug

# 6
  • Мнения: 2 922
alex_og97, много съжалявам за това, което ти се е случило  Sad
И разбира се, че има смисъл да пробвате пак!
Желая ти кураж!  Hug

# 7
  • Мнения: 78
Съжалявам много, не мога да кажа, че знам какво е, но само при мисълта и тръпки ме побиват. Но не се отчайвай, дай си време и не бързай. Ако имаш възможност отиди на почивка или някъде където можеш да се отпуснеш или да останеш сама, помисли ти знаеш за себе си какво би било най-добре. Животът ни подлага на такива изпитания, така е с тях ставаме по-силни и уверени. И мисли позитивно, следващият път ще е друго и от сърце ти желая едно малко и здраво бебе.

# 8
  • Мнения: 320
Благодаря Ви мили мами за подкрепата, незнам какво бих правила без вас. Може би трябва да се успокоявам с това, че все пак си имам едно момченце на 11 г. , той също толкова много искаше братче или сестриче и така се радваше, а сега вече неиска. Каза ако искаме да пробваме, но предпочита аз да съм добре пред това да имаме бебенце  Cry Преди три години пак бях бременна, но извънматъчно, сега това, защо казва все на нас се случва ....... Cry

# 9
  • Мнения: 79
И на мен ми се случи, но в по голяма седмица.
Трябваше да родя февруари.
С изненада прочетох статистика, че на почти всяка раждаща жена и се случва по веднъж... Shocked.
Минах през всичко с много емоции защото съм си много емоционална личност, но никога не съм си мислила, че това ще е края и няма да опитам отново.
Дори си помислих, че съм изпила горчивата глътка и ми остават само добри неща.
Спомням си, че когато най ме болеше си казах "Бог дал, Бог взел да бъде благословено името на Бога" и ми олекна.
Днес отново съм бременна, вече в 8 ми месец Heart Eyes както се казва на финалната права.
Насърчавам те с моята история  Hug остави лошото зад гърба си и погледни напред, там може би съвсем скоро се крие едно бъдеще с голям корем, ритници, и едно запознанство с твоето дългоочаквано бебе  Hug !
  bouquet

# 10
  • Мнения: 14 494
много съжалявам, това, което се е случило е ужасно Cry

знае ли се поне причината? няма нужда да ни я споделяш, но поне да се избегне при следваща бременност рискът, ако има такъв

# 11
  • Мнения: 7 201
Миличка,много съжалявам! spoko
Предполагам колко те боли!Аз съм губила бебчето си,но в 12 г.с. и също много страдах,а представям си на теб какво ти е! Hug
Но:

...остави лошото зад гърба си и погледни напред, там може би съвсем скоро се крие едно бъдеще с голям корем, ритници, и едно запознанство с твоето дългоочаквано бебе  Hug !

# 12
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Много съжалявам за това, което ти се е случило. Горе главата и започвай да мислиш позитивно. Естествено, че трябва да пробвате отново и отново, защото няма по-голямо богатство на земята от децата.   bouquet

# 13
  • Мнения: 196
Много съжалявам за това,което си преживяла.Загубата ти е огромна и не знам лек за нея.Но ти трябва да бъдеш силно момиче и да продължиш напред,защото само ако си силна ще се решиш на втори опит,а той ще бъде успешен  bouquetЖ  bouquetЖелая ти го от цялото си сърце,защото ти го заслужаваш!УСПЕХ!!! Hug

# 14
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Много съжалявам Sad
Прегръщам те  Hug и се надявам след 2-3-4 или колкото решите месеца да се похвалиш с две черти . Не се отчайвай , понякога в живота на човек трябва да се случват и такива неща Hug

# 15
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Здравей и от мен!И аз многосъжалявам за тежката загуба!
Надявам се сега като се възстановиш да забременееш,след като започнете с опитите и на финала да имаш най-милото същество на света-вашето живо и здраво бебче.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Силни прегръдки и от мен  Hug Изживей болката, не я затваряй в себе си, сподели я, изплачи я, а после направи място в сърцето си за нещо ново, хубаво. Пожелавам ти то да е едно сладко бебче   bouquet.
Преживях същото, но в по-ранна г.с. и знам колко ти е тежко. Приеми, че е трябвало да се случи и продължи напред с нови опити за бебе естествено  Simple Smile.

# 17
  • Мнения: 121
 Hug Hug Hug Desert`Rose Hug Hug Hug
Само не се отчайвай, моля те! Heart Eyes
Нищо не е загубено! Млади и здрави сте, животът е пред вас и това е най- важното! Peace
Пожелавам ти да иамте толкова деца, колкото пожелаете, че и едно в по-вече да дойде пак ще си го отгледате Laughing И наистина дано догодина по това време да гушкаш най- сладкото бебче и да се оплакваш как не те оставя да се наспиш по цяла нощ Laughing

# 18
  • Мнения: 228
Миличка много съжелявам за загубата, но не се предавай след всяко зло следва добро добро добро  Peace Пожелавам ти най ама най - скоро  preggo и след 9 месеца да гушкаш милото си  newsm32, а защо пак да не ти пожелая и  twin_neutral newsm10

# 19
  • Мнения: 583
Съжалявам, не ми се е случвало, но знам какво е да се страхуваш. Кураж, не се отказвай! Знам, че отстрани е много лесно да се дават съвети, особено когато не усещаш сърцето си от болка. Затова ще ти кажа само  едно, не спирай да вярваш. Успех Hug, ще те чакаме в нашите редици. Знаеш ли от личен опит мога да ти кажа, че Господ изпраща трудности само на тези, които могат да се справят с тях. докажи, че можеш.  bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 3 789
Съжалявам! Каквото и да кажа, знам че ще е излишно, защото прекрасно знам как се чувстваш в момента! Tired
Точно преди година и аз загубих бебче, в ранни седмици -7-8, не можеше да се определи точно, защото беше спряло да се развива.....Никога няма да забравя празнотата, която имаше в душата и сърцето ми....това няма как да се забрави!
Сега е важно да намерите причината, поради която се е случило, за да я избегнете следващия път!
Стискам палци бързо да се възстановиш, най-вече психически, и скоро да има пак сърчице под твоето сърце!
Бъди силна и не се предавай!
Господ подлага на изпитания най-силните, за да оцелеят! Бъди силна жена! Не се предавай!
Прегръщам те силно и ти желая от все сърце кураж и късмет! Hug Hug Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 4 590
Много съжалявам за това, което си преживяла. Cry
Пожелавам ти от все сърце скоро да гушкаш здраво бебче. Не се предавай! Hug

# 22
  • Мнения: 99
Много съжалявам,миличка за случилото се!Дано Бог Ви дари с друго детенце много скоро.Аз вярвам,вярвай и ти  bouquet

# 23
  • Мнения: 1 428
Много съжалявам  Cry.
Дано скоро се похвалиш  EFP

# 24
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Много съжалявам за това което се е случило.
Бъди силна Hug

# 25
  • Мнения: 9 973
не се предавай!!!!

# 26
  • Мнения: 4 434
Бъди силна,не се предавай Peace Hug

# 27
  • Мнения: 1 629
Не губи надежда, бъди силна и вярвай че следващия път всичко ще е наред.

# 28
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 230
имам плиятелка, на която се случи няколко пъти, преди да забременее със сина си.
това са нормални неща, бъди силна и ще имаш здраво бебче. кураж! Peace

# 29
  • България
  • Мнения: 181
Сили и кураж! Hug
И аз смятам, че трябва да с проследи внимателно причината и да се изолира при следваща бременот, а пък въобще не си мисли, че няма да има такава - даже още след няколко месеца!

# 30
  • Мнения: 2 825
Много съжалявам, мила  Hug
Знам, че каквото и да кажа, няма да ти помогне да преодолееш болката. Тежко е, гадно е, трудно е, с времето се научаваш да живееш с тази болка, но тя не изчезва. Това е истината, за съжаление.
Само не се отказвай от нови опити, смисъл винаги има  Hug
Влез във форума на родители преживели загуба - там момичетата са много мили и много помагат
Прегръщам те и горе главата  Hug

# 31
  • Мнения: 1 440
Миличка,колко тъжно...ужасно боли...
Прегръщам те. Hug

# 32
  • Мнения: 804
Няма по-голяма трагедия от това да изгубиш детето си... Но не бива да се предаваш и отказваш. Ще стискам палци скоро да се похвалиш, че си бременна, а после да ни покажеш и най-красивото и здраво бебче  Peace Hug

# 33
  • Мнения: 991
Съжалявам много за загубата ви! Разбирам какво преживяваш - и аз съм минала оттам. Според мен - не се насилвай да опитваш отново преди ти и семейството ти да сте готови. Погрижи се първо за себе си, дай си време да потъгуваш, да се притъпи болката. Прергъщам те и се моля Бог да те утеши!

# 34
  • Мнения: 2 312
Миличка,ужасно съжалявам!
Бъди силна!
Пожелавам ти скоро да забременееш пак и да имаш здраво бебе! Hug

# 35
  • София
  • Мнения: 2 296
Ох,миличка,много съжалявам Cry
Селно се надявам за вбъдеще всичко да е наред и да си родиш едно хубаво
бебенце да ви радва,сега ти желая много сили и кураж!  bouquet

# 36
  • Мнения: 1 103
Много съжалявам .
Надявам се скоро да се похвалиш отново .Успех  Hug

# 37
  • Мнения: 2 807
alex_og97 , не намирам думи, с които да се опитам да те успокоя...

Но ти/ви пожелавам къща пълна с дечица  Hug
Дано скоро пак да си една спокойна и щастлива бременна!

# 38
  • Мнения: 1 674
искренно съжалявам за загубата ти!Не се отчайвай!Кураж мила.   

# 39
  • Мнения: 6 713
Миличка, и аз съжалявам Cry Сигурна съм, че се радваш на едно прекрасно бебенце в бъдеще! Кураж, мила Hug

# 40
  • София
  • Мнения: 23 098
Вярвам, че другата година по това време или ще си с голямо тумбаче или вече ще гушкаш малък пухчо  Hug
И да не забравиш да ни се похвалиш  Peace

# 41
  • Мнения: 3 478
Съжалявам, мила, за загубата ти!
Много кураж ти желая, нека Бог е с теб!
Не се отчайвай и не се предавай!

# 42
  • Мнения: 3 092
Какво мога да кажа освен че съжалявам ..и искренно и много  Hug

# 43
  • Мнения: 1 409
Съжалявам много за загубата ти.
Ако искаш пиши в Родители преживели загуба,там сме много такива,които са загубили бебетата си.На мен момичетата там много ми помогнаха след загубата. Hug

# 44
  • Канада
  • Мнения: 494
Знам,че няма думи с които да намалим болката ти CryНо не се отчайвай.Вярвай силно в положителния край и един ден всичко ще бъде ОК.Пожелавам ти го от все сърце и съвсем скоро! Hug Hug Hug

# 45
  • Мнения: 1 531
просто не гледай назад - имаш шанс занапред да имаш беб, чакай само да минат няколкото месеца и започвайте наново Flutter

# 46
  • Мнения: 399
Съжалявам...опитайте пак! Късмет! Hug

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 589
За съжаление, такива неща се случват:(
Познавам много жени, на които се е случило такова нещо, но в крайна сметка са родили бебче след време.
Убедена съм, че скоро ще имаш нова бременност и тя ще завърши с успех Peace
Бъди силна и мисли позитивно Hug

# 48
  • Мнения: 13 829
Мила Алекс
На мен ми се случи в 22 седмица, ей така от нищото. Болката е нечовешка. Каквото и да са ми казвали от сорта на , че то още е неродено или  всяко зло за добро - ще има други -  не облекчават мъката. Това което загубваме за нас е едно човече, с което са свързани нашите планове, мечти, дори ежедневие. При мен нещастието се случи 2005 г. Сега три години по късно имаме прекрасно малко човече, което заедно с кака си осмислят дните ни.
Истината е че никога не престава да боли, просто болката се притъпява. Затова си поплачи, излей мъката си, не я крий, сподели я с близък твои човек. Заредете се с търпение, изчакайте колкото ви съветва гинеколога и опитайте пак. Ще е страшно, но ние жените сме силни и през всичко можем да преминем и всичко да преодолеем.
Кураж  ти желая Алекс

# 49
  • Мнения: 4 753
Каквото и да кажа ще е излишно... Само искам да те посъветвам да не се отказвате и да ти пожелая успех следващия път...   bouquet

# 50
  • Мнения: 83
МилиЧка и аз много съжалявам за загубата ти,не съм губила бебе,но една нощ едва не стана....и наистина болката е голяма...а страхът..... наистина е жестоко Чувство,но не му се поддавай ,бъди силна и няма наЧин страданието ти да не бъде възнаградено.Вярвай в това. Peace Hug

# 51
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Много съжалявам за загубата ти Cry
Не се отказвай и успех-дано следващия път бъде успешен Hug

# 52
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Сили и кураж! Hug
И аз смятам, че трябва да с проследи внимателно причината и да се изолира при следваща бременот, а пък въобще не си мисли, че няма да има такава - даже още след няколко месеца!
Peace
И на мен ми се е случвало в по-горна седмица, намери ли се причината, всичко ще е наред Wink
Сега ще ти е много тежко , но намери сили и се съвземи, ако искаш бебе ще го имаш, само не се оставяй емоциите да те водят, мисли позитивно и се радвай на баткото Hug

# 53
  • Мнения: 320
Милички благодаря Ви на всички за подкрепата   bouquet добре че ви има.
Може би наистина ще опитаме пак просто май ми трябва малко време, а що се отнася до причините за това още не се знае. Изследванията на плацентата и каквито там други правят казаха, че ще станат след около 10 дни, дочух само, че доктора спомена нещо за плацентата че не била хубава, каквото и да значи това .........

# 54
  • Мнения: 297
Съжалавям за случилото се,миличка.Само мамите с подобни проблеми знаят какво е.От мен имаш пожелания за скорошно възтановяване и бебенце.  bouquet

# 55
  • Мнения: 218
Няма думи с които мога да те успокоя.
Малката душичка е при Господ и тя те гледа от горе, усмихвай й се по-често и й обещай , че ще родиш скоро и ще й помахвате с бебето и че никога няма да я забравите
Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose  Flowers Rose

# 56
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Много съжалявам, миличка!  Hug Но ти не се предавай, вярвай и гледай напред!  Hug

# 57
  • Мнения: 3 016
Алекс, съжалявам за загубата която е трябвало и ти да преживееш. Ние майките на ангелчета и тези които са загубили бебчетата си в по- ранен етап от бременността пишем в под форума,, Родители преживели загуба,, Когато почина моето момченце бях изпаднала в тежка депресия, но момичетата от форума ми помогнаха страшно много. Доволна съм ,че открих този форум където мога да споделям с всички останали болката си и зная че ще бъда разбрана ,защото и те са изпитали същото  - най -страшното- смъртта на детето си .От друга страна страшно мъчно ми става когато видя някоя нова мама да пише там, а сега и тук. Защо Господи ?????????

# 58
  • София
  • Мнения: 1 522
Съжалявам много за това, което ти се е случило. Знам какво е, но на мен ми се случи в по-ранна седмица. Болката е голяма, но преодолима. Опитай се да мислиш по-малко за случилото се и повече за това, което предстой. А именно - след малко изчакване ще се появи ново бебче, за което от все сърце ти пожелавам да бъде живо и здраво и много да ви радва.

# 59
  • Мнения: 774
...Може би трябва да се успокоявам с това, че все пак си имам едно момченце на 11 г. , той също толкова много искаше братче или сестриче и така се радваше, а сега вече неиска...

Имаш пекрасен син, който личи си, много те обича! Но не, не трябва да се успокаяваш с това! Не се отказвай, не се обръщай назад! Съсредоточи се в това, да се възтановиш физически.

Пожелавам ти да си здрава и много силна!

Не се отказвай! Заради себе си и заради прекрасния си син! spoko

# 60
  • Мнения: 203
Много съжелявам за тежката ти загуба..не се отказвай..трябва да си силна заради сина ти и мъжа ти..пожелавам ти едно здраво бебче което знаем че ще бъде много обичано от вас!  bouquet

# 61
  • Мнения: 552
Много съжалявам за случилото ти се SadНО кураж и Вяра и всичко ще се нареди и съм сигурна,че скоро ще видиш 2-те чертички Peace

# 62
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Съжалявам за случилото се.
Бъди сила и скоро да се похвалиш с положителен тест.
Според мен,трябва да си направиш някой изследвания,
за да няма грешки занапред.Консултирай се с някой лекар. Peace
успех  bouquet

# 63
  • Мнения: 881
Много съжалявам ,миличка Sad

# 64
  • Мнения: 825
Съжалявам мила. Знам колко е тежко. Пиши в Родители преживели загуба, споделяй там. Там момичета  много помагат, поне на мен ми бяха и са опора.  Hug

# 65
  • Мнения: 750
Много съжалявам за загубата на беб4ето ти Cry
Кураж и нека Господ те дари скоро със здраво и красиво беб4е Hug

# 66
  • Мнения: 1 919
съжалявам миличка...аз имам 1 спонтанен аборт знам какво е и как се чувстваш.Кураж.

# 67
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Много съжалявам за загубата cry Смятам, че щом сте решили да имате още едно детенце, не трябва да се отказвате. Болката е голяма, но като че ли по-лесно ше го преживеете с една нова бременност Rolling Eyes

# 68
  • Мнения: 13 829
Милички благодаря Ви на всички за подкрепата   bouquet добре че ви има.
Може би наистина ще опитаме пак просто май ми трябва малко време, а що се отнася до причините за това още не се знае. Изследванията на плацентата и каквито там други правят казаха, че ще станат след около 10 дни, дочух само, че доктора спомена нещо за плацентата че не била хубава, каквото и да значи това .........
Така казаха и на мен, но в такъв момент нищо не звучи успокоително ...

# 69
  • Мнения: 9 814
Бъди силна.
Съжалявам за загубата ти.

# 70
  • Мнения: 282
Съжалявам за загубата ти! И аз преди 2 дни минах по този път  Cry  Cry.....знам как се чувстваш.

# 71
  • Мнения: 31
Много съжалявам миличка за случилото се. Мога да те посъветвам да не криеш мъката и болката си, а да я споделяш, ще ти олеква. Аз също съм преживяла две такива загуби и змам, че е трудно. Не се отказвай и за нови опити винаги има смисъл да дадеш нов живот.

# 72
  • Мнения: 14 133
Съжалявам за загубата ти.  Cry
И аз минах по този път, но  загубих първото бебе в   по-ранни седмици.  Cry
Болката наистина е неописуема.  Cry
Разбира се, че има смисъл да опитвате отново.  Peace
Аз износих сина си с много лежане и куп лекарстава за задържане. Не се отчайвай. Сигурно и при теб втория път ще се получи. Късмет, миличка!!!  Praynig Praynig Praynig  bouquet Heart Eyes

# 73
  • Мнения: 320
Писах вече в друг форум и там момичетата ме посъветваха да пиша тук и с ужас констатирам колко много момичета има преживели загубата на бебчето си. Досега никога не се бях замисляла, докато не се случи и на мен.
Бях в 21 г.с. и е така просто изведнъж започнаха болки и леко кървене и в четвъртък /24.07.2008/ край, всичко свърши и сега незнам какво да правя, незная как да преодолея тази болка. Знам, че това никога няма да забравя, но...... , само плача, нищо не ми се прави, никъде не ми се ходи, с никой неискам да се виждам, да почвам работа въобще не си и помислям, сигурно ми трябва време, но колко ........
След всичко през което преминахме, за да забременея и накрая това ........ беше момиченце, толкова много го исках, незнам док каза след около два месеца може би пак да пробваме, но незнам.
Имам един въпрос появи ми се малко кърма, иначе ми изписаха Бромокриптин, но незнам колко време да го пия и да си правя ли някакви компреси или нещо друго от болницата нищо не ми казаха.


 

# 74
  • Мнения: 7 114
Алекс, съжалявам че ти се е случило най-лошото.  Cry Cry
 Hug

# 75
  • Мнения: 320
Още веднъж благодаря на всички за подкрепата   bouquet
Сега обмисляме да идем някъде за 3-4 дни, просто да се махнем от тук, дано да помогне малко, че само плача, неискам с никой да се виждам, никой да чувам, мисля само за това............

# 76
  • Мнения: 3 929
Съжалявам за случилото се. Хубаво е, че си споделила тук, с нас. Малко или много - на човек му олеква, огато сподели болката си.
Хубаво е, че сте решили да отидете някъде да си починете. Моят съвет е да не се затваряш в себе си. Просто преживей болката, за да изкараш навън всички отрицателни чувства, които се натрупала.
За да забременееш пак, а и да износиш до край бебето, от важно значение е да си положително настроена, да се чувстваш добре. Стискам ви палци и много бих се радвала, ако след известно време повдигнеш тема във форума, че си бременна и щастлива.
Просто да споделя - аз също направих спонтанен аборт преди много години точно в края на 3 месец. Разбира се, при вас неприятното  се усилва от това, че си била в по-напреднала бременност, но загубата си е загуба, откъдето и да го погледнеш. Казах си тогава - всяко зло за добро и продължих напред, колкото и банално да звучи.
Успех!

# 77
  • Мнения: 384
Алекс, съжалявам мила! Hug

Всяка една от нас преживява това, което и ти и знае как се чувстваш. Тук можеш да пишеш винаги когато имаш нужда и ще срещнеш разбиране и помощ. На мен форума ми помогна много!
Аз мисля, че два месеца са малко. По-принцип докторите дават 6 месеца, в  повечето случаи са за психичното възстановяване на майката. Това не го мисли сега, поплачи си и потъгувай колкото ти е необходимо, но не се предавай на мъката, не забравяй хората около теб.
А за кърмата - и аз пих Бромокриптин, почти месец. Знам,че има друго по-хубаво лекарство, но тогава по аптеките имаше само това.
Можеш да ми пишеш и на лични винаги когато имаш нужда  Hug

 Flowers Rose Flowers Rose за твоето момиченце

# 78
  • Мнения: 616
много съжалявам за загубата ви  Cry Cry желая ти да бъдеш силна и да не се отказваш...поплачи си колкото ти се плаче, прегръщам те силно   bouquet

# 79
  • Мнения: 2 015
Съжалявам за загубата ви!
Много съжалявам миличка за случилото се. Мога да те посъветвам да не криеш мъката и болката си, а да я споделяш, ще ти олеква. Аз също съм преживяла две такива загуби и змам, че е трудно. Не се отказвай и за нови опити винаги има смисъл да дадеш нов живот.
Прегръщам те силно Hug! [/color][/b][/i]

# 80
  • Мнения: 525
Бъди силна!

# 81
  • София
  • Мнения: 2 613
Видях темата и............и аз се разплаках- Cry Cry
Искено съжалявам за това, което се е случило- Cry
Наплачи се, дай се време, колкото ти е нужно, за да позатихне болката, видях че искате да заминете за накъде, според мен това е добре- на друго място ще имаш възможност моне за малко да се откъснеш от делничната, заобикаляща те действителност.
Желая сили занапред и възвръщане на вярата!!!!

# 82
  • Мнения: 703
Прегръщам те,Алекс!
Толкова съжалявам,че си при нас...
   За твоето момиченце!

Последна редакция: пн, 28 юли 2008, 11:08 от ZLATO и много тъга...

# 83
  • София
  • Мнения: 10 342
Много съжалявам. И аз да ти кажа като другите момичета - бъди силна! Прегръдка!

# 84
  • Мнения: 3 166
Алекс, съжалявам, че влизаш в нашите мрачни редици. Sad

Ако днес ти кажа, че ще дойде ден, в който животът ти ще продължи - пък бил той и по-различен - вероятно няма да ми повярваш. Ако ти кажа, че ще дойде ден,в който ще можеш да се смееш и радваш и на мъничките неща, пак ще ти е невъзможно да повярваш. Но при повечето от нас този ден е настъпил. Кога настъпва? Относително е. Всяка от нас има нужда от своето си време, за да приеме и да се научи да живее с мисълта за загубата. Защото май да приемеш се оказва най-трудното. ПРосто си дай това време. И моят искрен съвет е да не забременяваш преди то да е изтекло. Трябва да се разграничат двете бременности. Казвам това от личен опит. Когато си убедена, че си си стъпила на крака в емоционален план, когато си убедена, че си готова за нова бременност и за съпътстващите я емоции - тогава започнете опити за бебенце.
Впрочем и на мен два месеца ми се виждат малко - дори за физическо възстановяване - все пак в 21-ва седмица си е раждане направо. Но това най-добре ще прецени личният ти гинеколог. Peace

Минах два пъти през това и оцелях. Ще оцелееш и ти, мила! А един ден ще се радваш на мъничко сладичко бебенце. Не губи вяра! Hug

# 85
  • Мнения: 265
Миличка,прегръщам те Hug Hug Hug
Нямам думи да опиша ужаса,който изпитах,като прочетох заглавието на темата! Cry Cry Cry
Бъди силна,ние сме с теб  HugPraynig!

# 86
  • София
  • Мнения: 3 123
много съжалявам за загубата ти и така добре те разбирам.Аз също минах през много неща,преди да имам Жори - лапароскопия,стимулации,аборт в 9-та г.с.,аборт в 20-та с близначета.Но сега съм щастлива.Ще изгрее и твоето слънце,само трябва да му позволиш и да го изчакаш.Не че друго бебе ще изкорени мъката ти-аз все още всеки ден мисля за мойте близначета,но  ще има кой да връща усмивката ти,кой да осмисля днитети.
 Ще бъдеш пак щастлива,сигурна съм и пак ще имаш розови очила,но трябва време.Важното е да не се затвориш в себе си и да не се отказваш! Hug
 А за пазенето - и след 2-та аборта ми казаха 6м,но аз и двата пъти започвах наново на 4-тият.Бромокриптин пиех 10 дни.

# 87
  • Мнения: 604
Алекс Hugсъстоянието ти е напълно нормално·
отдай се на чувствата си и гледай по- често да
говориш за станалото·На мен това много ми помогна·
Мъката не отминава, но свикваш да живееш с нея·
Изгубили сме децата си в близки седмици-аз изгубих
сина си в 22 г. с.
Пиши винаги когато имаш нужда да споделяш,
всички сме готови да помогнем до колкото можем Hug·

# 88
  • Варна
  • Мнения: 617
  Съжалявам, съжалявам, че и на теб се случи това голямо нещастие...Незнам дали се свиква...но знам, че много боли... Знам, че не искам да го приема и не искам майките в този подфорум да се увеличават.
 
За твоята неродена принцеса...

# 89
  • Мнения: 71
много съжалявам за теб и за бебчето ти! твърде често четем за майчета преживяли най-тежката загуба! Sad много тъжно, наистина!  кураж и много сила! няма как да облекчим болката ти, но в сърцата си тъжим с теб! стискай зъби, моля се да намериш сили да си стъпиш на краката и да продължиш напред!

# 90
  • Мнения: 342
Най-хубавите неща се случват най-бавно и трудно. Hug
Много кураж! Бъди силна. Мисли позитвно и съвсем скоро отново ще се похвалиш! Сигурна съм. Flowers Four Leaf Clover

# 91
  • Бургас
  • Мнения: 675
Мила, не се отчайвай. Много добре те разбирам, защото и аз съм го преживяла, в 20 седмица. После още веднъж в по-ранна седмица. Но не се отчаях и ето, вече си имаме второ слънчице. Болката е голяма, но ти трябва да си силна. Потърси начина за себе си да продължиш напред. Аз имах безрезервната подкрепа на съпруга ми, но като виждах колко го боли, аз трябваше да бъда силна и това ми помогна. Поплачи си, позволи на болката да излиза, макар и бавно, но бъди силна в същото време, не позволявай да те обсеби. Сега пак ми се насълзиха очите, защото не съм забравила. Но, продължих напред. И в момента, в който осъзнах, че нещата могат да бъдат и положителни, се случи чудото за нас, а не бяха минали и 2 месеца от втория аборт и забременях и сега вече гушкам и второто ни съкровище. Пожелавам и на теб едно страхотно бебче. Hug Hug Hug

# 92
Миличка, съжалявам много за загубата ти!
Съветвам те да се обърнеш към психолог, да обработиш малко тази загуба и чувствата свързани с нея. Има време за следващо детенце, важното е първо ти да се оправиш. Дай си време, не бързай, ако не си съвсем спокойна и преодоляла нещастната случки. Желая ти кураж! Peace

# 93
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Мила Алекс настръхнах като видях заглавието на темата ти, моето заглавие беше същото на 11 септември 2006 г. До болка познато ми е как се чувстваш и при мен нещата се случиха само за 2 дни с леко кървене и болки и..........Съжалявам, че преминаваш през това, съжалявам, че трябва да изживееш дни изпълнение с много болка, с много въпроси "защо", с много опити отново да погледнеш и да продължиш напред. Но аз съм сигурна, че ще се справиш, че ще дойде денят, в който ще поставиш ново начало и ще сбъднеш мечтите си. изживей мъката си, дай си време да се възстановиш, ние всички тук сме готови да ти помогнем с каквото можем  Hug Hug Hug

# 94
  • Мнения: 320
Благодаря на всички за подкрепата........................

# 95
  • Мнения: 825
Съжалявам за всичко което си преживяла.  Hug те. Думи нямам да те утеша. smile3518 Знам, че каквото и да ти кажа няма да помогне.

# 96
  • Мнения: 245
Мила Алекс, страшно е това, което ти се е случило. Съжалявам и те прегръщам силно. Дай си време да потъгуваш, да се "събереш" малко.

За твоето момиченце ... Flowers Rose Flowers Rose

# 97
  • Мнения: 1 131
Каквото и да кажа няма да върна изгубеното ангелче.
Мога само да кажа,че искрено съжалявам за загубата.
Сигурна съм,че ще имаш така желаната втора рожба.
Прегръщам те силно

# 98
  • Мнения: 3 016
Алекс , аз вече ти казах колко съжалявам . Hug те  и искам да ти кажа- не се предавай !В началото болката е непреодолима. Но с времето ще утихне ,няма да спре, но ще мислиш по друг начин .Дано имаш сили да се пребориш и някой ден се радваш на живо и здраво детенце!
За кърмата аз пих Достинекс .В момента това е най -доброто лекарство на пазара .Пих го 3 дена и кърмата ми спря .
      - за твоето малко момиченце.
 

# 99
  • Мнения: 13 829
Мила Алекс.
Аз също започнах с бромкриптина тогава и два пъти подред пропадах. Обадих се на гинеколожката си и тя ми каза едно средство , което много ми помогна тогава ( в 22 седмица  фетус мортос ), както и сега по време на кюртажа в 11 седмица докато не можех да кърмя малкия.

Купува се камфор на прах, разделя се на две правят се две марлени "пакетчета" които се слагат на гърдата НО под зърното и се носи ластичен сутиен. Така цял ден, вечерта се маха и на други я ден отново. След 3 дена камфора се сменя. Разбира се ухаеш на комфор, но пък на мен и двата пъти ми помогна много, намаля ми кърмата и подуването на гърдите спадна. Опитай, дано ти помогне.

Поздрави и кураж.

# 100
  • Мнения: 320
Fever, това изречение "Когато Бог отнеме нещо от твоята хватка, той не те наказва, а просто изпразва ръката ти, за да получиш нещо по-добро." незнам точно как, но ме успокоява, захванах се за него като удавник за сламка, за което ти благодаря   bouquet

# 101
  • Мнения: 210
Алекс, съжалявам мила  Hug, всеки има нужда от своята сламка, тя може да ти помогне да изплуваш.

# 102
  • Мнения: 533
Много ми е мъчно за теб аз сега съм в 23г.с. явно с теб сме имали еднакви по време бременности аз също имам едно бебче-ангелче уви и немога и да си помисля да ми се случи пак знам колко боли каква е мъка  Cryно "слънцето изгрява и на нашта улица" силна и упорита искам да си.

# 103
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Прочетох случайно това изречение в един сайт с велики мисли. Трябваше да повярвам в нещо, да осмисля нещата за да продължа напред. Радвам се, че и на теб е подействало успокоително  Hug
Fever, това изречение "Когато Бог отнеме нещо от твоята хватка, той не те наказва, а просто изпразва ръката ти, за да получиш нещо по-добро." незнам точно как, но ме успокоява, захванах се за него като удавник за сламка, за което ти благодаря   bouquet

# 104
  • Мнения: 73
аз до преди 7 дни бях бременна за 3 път и пак го загубих бих искала да ви разкажа за моята болка и за загубата на три ангелчета много ми е трудно но... вие ще ме разберете най-добре 1вата ми бременост завърши в 2рия месец с леко розово течение и благодарение на некадърната докторка след бъркане изкървих чиста кръв и каза че трябва да го махна без да ми предпише лекарсва за спиране на кръвотечението и така 2005г. бях без детенце.2рата ми бременност настъпи 2007г.11месец абсолютно безпроблемна бременост е във 2рия месец пак прокървих но малко и новата докторка ми предписа дуфастон и всичко беше наред до 20г.с. 5тия месец и половина получих страшни болки-контракций веднага в болницата оказа се че мехура е паднал във влагалището а от силните контракций детето умира в мен и така родих мъртво момиченце ох така го искахме но...а 3тата бременност настъпи 2009г.01месец беше много тежка от 2рия месец болки прокървяване пак в 2рия месец и в 3тия спирахме го заради болкте влизах 3 пъти в болница 03.05.2009 влязох в 5тия месец страха ме обзе и на 20.05 изкървих силно и край отлепила се плацентата роди се живо момиченце и след 15мин.умря кажете какво да правя

# 105
  • Мнения: 1 531
опитвай се и не губи вяра! всичко те прави все по-силна!

# 106
  • Мнения: 73
благодаря ти и си права че ме прави по силна но е много трудно като се замислиш как ще е 4твъртия път много искам детенце baby_neutral

# 107
  • Мнения: 13 829
Миличка
посъветвай се с гинеколог, направете с мъжо по едни стандарти изследвания, нека ви кажат че всичко наред, че сте здрави и имате съвместимост . Изяснете дали сполетялите ви проблеми са случайност или имат медицинска причина.

А за 4-тия път,  знам че е много много трудно . Аз гледам напред към 6-та бременност ( дано, дано ) , имам три неуспешни бременности и две дечица. Щом аз един обикновен човек мога да продължа , защо ти да не се справиш. Хайде кураж. И обезателно консулт с гинеколог който да ви посъветва накъде да поемете.
  bouquet

# 108
  • Мнения: 991
аз до преди 7 дни бях бременна за 3 път и пак го загубих бих искала да ви разкажа за моята болка и за загубата на три ангелчета много ми е трудно но... вие ще ме разберете най-добре 1вата ми бременост завърши в 2рия месец с леко розово течение и благодарение на некадърната докторка след бъркане изкървих чиста кръв и каза че трябва да го махна без да ми предпише лекарсва за спиране на кръвотечението и така 2005г. бях без детенце.2рата ми бременност настъпи 2007г.11месец абсолютно безпроблемна бременост е във 2рия месец пак прокървих но малко и новата докторка ми предписа дуфастон и всичко беше наред до 20г.с. 5тия месец и половина получих страшни болки-контракций веднага в болницата оказа се че мехура е паднал във влагалището а от силните контракций детето умира в мен и така родих мъртво момиченце ох така го искахме но...а 3тата бременност настъпи 2009г.01месец беше много тежка от 2рия месец болки прокървяване пак в 2рия месец и в 3тия спирахме го заради болкте влизах 3 пъти в болница 03.05.2009 влязох в 5тия месец страха ме обзе и на 20.05 изкървих силно и край отлепила се плацентата роди се живо момиченце и след 15мин.умря кажете какво да правя
Така както го разказваш, според мен е много вероятно да има някакъв проблем, който ти пречи да износиш бременност. Абортите във втория триместър са по-рядко срещани и често за тях има отстраними причини. Непременно иди да се консултираш с добър специалист в тази област. Направи и имунологични изследвания, може да имаш фосфолипиден синдром. Желая ти успех!  Hug

# 109
  • Мнения: 73
благодаря за разбирането момичета но незнам къде се правят такива изследвания а и диагнозата на докторката за 3тия път беше недоразвита матка и ми каза че "све някога ще стане" да но аз не мога да се мъча така да стигна до средата на бремеността и все да ги раждам че съм в голям месец това е страшна мъка каза че след всяка бременост матката се уголемява но не се знае дали и четвъртия път ще стигна до края вече незнам към кои да се обърна за съвет

# 110
  • Мнения: 73
re qe абортите ти последователни ли бяха или между децицата ти а за шестия път  EFP newsm10 newsm30 smile3521

# 111
  • Мнения: 13 829
Моите бяха първаи , трета и пета бременност, съответно в 12 , в 22 и  в 10 седмица.
Благодаря ти за подкрепата. Ще стане и при теб мила.
Обаче обезателно се обърни за консултация при генетичен специалист. За съжаление не навсякъде в БГ ги има, особенно ако си от малко градче. Не се оставяй твоята лекарка да те успокоява. Три последователни пъти са си звънец че нещо не е наред.
  bouquet

# 112
  • Мнения: 73
аз съм от Пазарджик и незнам към кой да се обърна

# 113
  • Мнения: 991
Виж тази тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=398209.0

Последна редакция: сб, 30 май 2009, 00:31 от Homesick

# 114
  • Мнения: 73
Благодаря ти Homesick за тази информация момичето за което се разказва там съм аз аз съм сестрата на Dime

# 115
  • София
  • Мнения: 537
Илиана, съжалявам ужасно, не мога даже да си представя през какво минаваш. Аз самата много дълго се борих за дете, но при мен не се получаваше бременност, поне загубата ми е била спестена. Съчувствам ти искрено.

По същество, на твое място бих потърсила компетентен гинеколог и бих направила изследвания, преди да планирам нова бременност - ужасно съсипващо е физически и психически.

Понеже при теб проблема не е забременяването, а износването на бременността, пусни един google и потърси координати и отзиви за специалисти по патологична бременност.

Ако си в Пазарджик, в Пловдив бих препоръчала д-р Васил Даскалов като добър гинеколог и репродуктивен специалист http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=9086.0.

Тук има и списък на доста репродуктивни клиники http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=bl … 167&Itemid=52. Специалистите там за съжалание нерядко се сблъскват и с поредица от спонтанни аборти и знаят какви изследвания да назначат.

За консултация за евентуални генетични проблеми, обади се в Майчин дом, ето тук http://www.maichindom.com/genkab.phtml

За евентуални имунологични, чувала съм, че доц. Конова в Плевен експерт в репродуктивната имунология http://www.ivfpleven.com

Желая ти късмет по-скоро!

# 116
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Благодаря ти Homesick за тази информация момичето за което се разказва там съм аз аз съм сестрата на Dime
Здравей iliana, току що писах в темата на Dime и сега разбирам, че ти си нейната сестричка. Съжалявам за загубата ти, копирам поста си, надявам се да мога да ти помогна и с друга информация.

Незнам защо чак сега виждам темата, Dime много съжалявам за сестричката ти  Cry
Първият и третият ми аборт са точно по същото време в 21 г.с. Внезапно ми се появява червено-кафяво слузесто зацапване, получавам болезнени контракции и с 5 см разкритие губя бебето. Виждам, че и при сестричката ти нещата се случват много бързо и внезапно. На една от визитациите при последната ми загуба, една лекарка ми заяви, че ако матката ми е недоразвита да се откажа да забременявам повече. Никога няма да забравя думите й, ако не бях толкова безпомощна щях да стана от леглото и да я удуша  #Cussing out
Моята матка е двурога, с много голям септум. През март в клиниката на д-р Стаменов ми правиха оперативна хистероскопия. Скоро направих контролна цветна снимка и се оказа, че още трябва да се премахва от септума. Затова ми предстои втора хистеро. Споделих с д-р Сигридов думите на тази лекарка и той каза, че изказването й е абсурдно. А аз му вярвам и се надявам втория път да успеят максимално да изрежат септума.
Обърнете се към лекар специалист и вярвам, че ще се оправи проблема с матката на сестричката ти.
Пожелавам ви успех и късмет и на двете   bouquet

# 117
  • Мнения: 73
marmotche БЛАГОДАРЯ ЗА РАЗБИРАНЕТО и за тази информация ще ми е от полза smile3503

fever какви бяха причините за твойте аборти Weary

# 118
  • Мнения: 73
Здравейте мили момичета newsm68 дано днешния ден ви донесе много позитивни емоции

аз се включвам да ви кажа че утре имам записан час за др.Корсемов в Пловдив 

ще се радвам да ми стискате палци  newsm10

# 119
  • Мнения: 3 016
Разбира се  Илиана   fingerscrossed силно!

# 120
  • Мнения: 1 629
Дано се похвалиш с хубави новини  Grinning

# 121
  • Мнения: 493
Имаш и от мен fingerscrossed fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover

# 122
  • Мнения: 73
Здравейте момичета-кокичета

Вчера бях при д-р Корсемов в Пловдив каза ми че матката ми е НОРМАЛНА  ТОВА МНОГО МЕ УСПОКОЙ но каза и че яйчниците са ми кистозни  незнам какво значи това

Радвам се това мнение опроверга думите на онази докторка
Знаете ли какво ми каза тя че матката ми била недоразвита  и че до 7-8 пъти така да ги раждам в малък месец и щяло все някога да стане Rage та това си е живо мъчение тя като жена не го ли знае та ми наговори тези неща незнам newsm61

Но аз ще търся и други мнения по въпроса

Приятен слънчев и безпроблемен ден на всички форумки

# 123
  • Мнения: 1 629
Според мен иди в АГ клиника Селена на преглед. Там хората си разбират от работата, имат хубава апаратура и мисля ще се се изясни положението ти. Това че имаш кистозни яйчници не виждам каква връзка има с прекъсването на бременноста  Rolling Eyes аз имам много познаи с кисти и си родиха живи и здрави деца. Не съм лекар и не ми са много ясни нещата но доколкото знам кистите имат връзка с хормоните, да не би нещо от там да е пролема  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт