Литературен клуб - VІІ

  • 53 453
  • 550
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 605
Buttinsky, аз не можах да я дочета тази книга, много е шантава за мен  Crazy
в един момент прекалено внимание започна да обръща на изпражненията си, дотам четох 

Виждам, че сте коментирали доставки на книги. Аз съм доволна от Mobilis и book-bg.com.
Днес си поръчах "Преследване на дива овца" на Мураками, "Коко Шанел" на Анри Жидел  и "Монахът който продаде своето ферари" на Робин Шарма.
Някой има ли впечатления от "Коко Шанел"? Помня, че тук се коментираше друга книга на Анри Жидел - биографията на Сара Бернар.

Последна редакция: вт, 16 дек 2008, 18:44 от dulcemulce

# 526
  • Мнения: X
Аууу, непременно си я взимам тогава, щом и това е обсъждал Дали.
На мен много ми хареса биографията на Сара Бернар от Жидел. Много се забвлявах със тази книга, dulcemulce, препоръчвам ти я с две ртъце. Там  поне със сигурност не се говори за изпражнения  Peace

# 527
  • Мнения: 9 052
Биографиите са интересни. На чарли чаплин беше добра и на Едит Пиаф ... още ен съм прочЕла Аz , Тина, но и това ще вzема  Hug

# 528
  • Мнения: 605
Buttinsky, щом това не те притеснява  Sunglasses, иначе е много живо и образно написана книгата  Simple Smile
Ще споделя впечатления за Коко Шанел щом я прочета, по-натам ще взема и биографията на Сара Бернар. Аз харесвам по принцип мемоари, но съм чела и страхотни биографии. На Фройд биографията от Ъруин Стоун /ако не се лъжа/ беше много увлекателна.

# 529
  • Мнения: 1 008
Тази година съм решила на по-голяма част от четящите ми близки да купя книги-следобед ще се поровя из книжарниците и ще се върна с торба с подаръци Laughing
Трима мъже в снега е има в много от електронните книжарници.Мога да препоръчам с чисто сърце и този сайт-винаги са много любезни и изпълняват поръчките си навреме.http://knigibg.com/

# 530
  • Мнения: 1 063
Тsugumi, честит празник, depeche Mode* момиче!
 (вчера или днес)!
Запази различността!
Това хайку е толкова Кар Вай -ско, че не мога да се сдържа:

В нощта
парченца светлина -
дъждът.


Людмила Балабанова

Между другото гледах (случайно) Tsugumi (1990) на Jun Ichikawa. http://www.imdb.com/title/tt0100820
А целенасочено месец  кино с Маргьорит Дюрас.  (И най-после и  India Song (1975)- http://www.imdb.com/title/tt0073166 )

След като я споменах от днес се намира книгата й  „Любовникът от Северен Китай”  (изд. Колибри).
Тя е част от вдъхновението „Любовникът”, която първо написва  Дюрас. Последвана от чудесния сценарий,  и филм на Жан- Жак Ано (следите, нали). Четири различни творби вдъхновени от една история.
(Всъщност Ж.Ж. Ано  съвместно с Дюрас  започва да пише сценария на Любовникът, но един ден спира да  посещава писателката, защото има свое виждане за филма. И така, и сценарният текст на Дюрас излиза като самостоятелна творба - Любовникът от Северен Китай.)

Не съм спирала да чета книги, но нямам време за форума.


*(но англ. – в случая да се разбира ‘стил’)

# 531
  • Мнения: 2 617
Ох, Ив!*
Много ти благодаря!    Heart Eyes **


(И двата филма са хубави! Хайкуто - много! Simple Smile )

"Любовникът от Северен Китай" за мен бе свързана с по-малко емоции (вероятно заради последващата й публикация, но се радвам, че вече я има и в български превод, ще си я купя и така). Дано преводът е сполучлив.

По повод биографията на Сара Бернар (в по-късна редакция на впечатленията ми), аз вече не бих я препоръчала. Не я намирам за много успешна.
За мен образец за биография ще остане тази на Пруст - изключително съвестно направена!
Навремето (покрай увлеченията ми по история на изобразителното изкуство) се радвах и на тези на Анри Перюшо за различни художници.

-----
* (на всякакъв език - знаеш, какво имам предвид Simple Smile )
** и на твоя аватар открива Аджани Simple Smile)

# 532
  • Мнения: 1 733
Момичета, ще споделите ли мнения за "Мравки и богове" на Стефан Цанев?

# 533
  • Варна
  • Мнения: 1 744
По препоръка на момичета тук прочетох Е.Е. Шмит "Одет Тулмонд..." и много ми хареса. Само последния му разказ ме озадачи. Явно наистина не разбрах замисъла му чисто по блондински. Някой може ли да ми обясни каква е скритата 'мисла' в написаното върху цигарени хартийки? Защо това е най-ценното?????

# 534
  • Мнения: 1 008
Преди малко затворих последните страници на Трима мъже в снега и се замислих-писателят е човекът,станал свидетел на горенето на собствените си книги-а е написал едни от най-прекрасните неща именно по време на хитлеризма.Какъв дух е това,каква сила трябва да имаш за да го направиш.И този финал-толкова сладникаво розов,че чак не е за вярване.Критиците казват,че този роман е подигравка с нацизма-написан като лек и хумористичен в него има много повече дълбочина отколкото личи на пръв поглед.Особено в съня на Фриц във влака и мазето с хора и деца,които вече са забравили как се казват.
Мисля през почивните дни да довърша и другите неща от него.
Миналата коледа си купих Коледата на Поаро-тази година нищо коледно не си харесах-имате ли някакво предложение за коледен роман?
Иначе съм си направила списък и с други неща за четене-"От педиатрия към психанолиза "на Уиникът и две други професионални.Коледа е любимоото време в годината,когато можеш да си позволиш по-често следобед,димящо кафе,спящо дете и хубава книга. Close-mas:

# 535
  • Варна
  • Мнения: 1 744
За Коледно четене съм си взела "Къпиново вино" на Дж. Харис, както и "Габриела, карамфил и канела" на Ж.Амаду. Не знам защо, но ми се струват 'коледни'. Сигурно заради ароматите, декларирани в заглавието:)
Сега продължавам с Изворът на Айн Ранд.
Под секрет знам, че имам подарък за Коледа - "Евангелие според Пилат" на Е.Е. Шмит.

# 536
  • Мнения: 660
За Коледно четене съм си взела "Къпиново вино" на Дж. Харис,

Много добър избор ... и не само за Коледа ! Това е една от любимите ми книги ! Изобщо харесвам най-много тези , в които мирише на детство !

# 537
  • Майничка
  • Мнения: 12 623
Вероника, препоръчвам ти също "Изчезналата миниатюра" от Кестнер. Иначе той има и не толкова лицеприятни романи от този период, като "Фабиан", например.

А за коледен роман - сега се сещам, че в началото на годината си купих много приятно книжле:"Мисия Коледа

Чиклит, обаче свежарски.

# 538
  • Мнения: 1 517
да се присъединя и аз - в момента чета Той и тя на Сароян и Няма нищо страшно на Джулиан Барнс

# 539
  • Мнения: 1 008
Приключвам Майстора и Маргарита-велика е.Взела съм "Изгубената миниатюра" на Кестнер,
Приятно ми е - Богиня!, ve4erniza -купих си Къпиново вино и мисля да я прочета ваканцията,набелязяла съм си освен няколко професионални и Камю с Чужденецът-като студентка го четох,но сега ми се иска отново да потъна в света на Камю.

Общи условия

Активация на акаунт