Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 430
Clinical Research Associate в Pfizer,
Е чакам сега да видя вашата УСПЕШНА РЕАЛИЗАЦИЯ в чужбина,защото моята,е в България и я приемам за реализация!

# 46
  • Мнения: 275
Аплодисменти!
Работех във фармацевтичният бранш последните 3 години в България.
Мисля, че ще се съгласиш, че шансът да работиш там е минимален. Колко са подобните работни места като твоето в републикански мащаб?
Никой не отрича, че в България има успешна реализация. По-скоро си задавам въпросът - моят син след години дали ще има същият късмет като твоят?
Ако се наложи, не дай си Боже, да смениш работата си - ще намериш ли достоен еквивалент?

# 47
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Предпочитам да се поизчистим малко, че по-лесно да дишам  дано шефът ми се усети, че за да ме задържи, ще трябва да ми вдигне заплатата, в противен случай - отивам при конкуренцията.

Логика  на просперитета  Mr. Green

Водя се по логиката на работодателите. Те рядко оценяват по качества и знания, но много добре знаят, че на вратата им чукат поне още 50 висшиста и чакат с нетърпение "заслужената" мизерна заплата, която ще им предложат. Поне толкова бяха кандидатурите за моето място в момента.
След отпуската смятам да искам увеличение и повишение, но почти съм сигурна колко умно ще ми отговорят, но все пак ще се пробвам.
Наистина, ако пазарът на труда в Европа се отвори - съвсем сериозно мисля, че тук условията, поне откъм заплати и реализация, ще се подобрят.
Мен ме изгониха от образованието, сега рискуват да ни изгонят и от България, малко са обаче такива като мен, които държат да останат.

# 48
  • Мнения: 275
Забравих да споделя: финансов анализатор съм в Bounty CTF UK.

# 49
  • София
  • Мнения: 2 430
Аплодисменти!
Работех във фармацевтичният бранш последните 3 години в България.
Мисля, че ще се съгласиш, че шансът да работиш там е минимален. Колко са подобните работни места като твоето в републикански мащаб?
Никой не отрича, че в България има успешна реализация. По-скоро си задавам въпросът - моят син след години дали ще има същият късмет като твоят?
Ако се наложи, не дай си Боже, да смениш работата си - ще намериш ли достоен еквивалент?
Моето не е КЪСМЕТ,както ти го наричаш,а къртовски труд,много пропуснат сън,много похабени нерви,а може би и малко здраве,но съм се доказала.И не ми е било необходимо да ходя на мними обучения и специализации в чужбина ,за да се докажа в собствената си държава Peace
 И малко  изън темата,колежка на подобна позиция във фирмата,"специализирала" в Торино,не можеше да борави с елементарни статистични уравнения,НО беше от ЧУЖБИНСКО с ТАПИЯ Mr. Green

# 50
  • Мнения: 230
Стига сте се дръфка ли една друга ами споделете като нормални хора вашите мнения за тези "апетитни" предложения от западната Европа!

# 51
  • София
  • Мнения: 2 430
Anelia 11,работа в България има ето и един от многото "еквиваленти",ако ми се наложи някога такъв  http://jobs.bg/f352792
и  повярвай ми за това не трябва КЪСМЕТ,нито за мен ,нито за сина ти,просто има изисквания Peace
http://jobs.bg/f460732
http://jobs.bg/f535244

# 52
  • Мнения: 13 768
... п.п.  Всеки ново завършил в България е пред идиотска дилема за бъдещата си реализация. Такава в чужбина не съм видяла. Дано и никога да не видя. Изводите са ясни.

Не мога да разбера вие там защо си мислите, че ние тук нищо не знаем, не разбираме и нямаме никакви впечатления за "възможностите" за реализация в чужбина!?
Толкова са им големи възможностите, че завършили колежи и университети стават продавачки или поработват временно по заместване и после седят на соц. помощи.

Новото изискване е българите да си намерят работа за 5300 евро месечно, или 63 600 евро годишно. Сума, която е напълно постижима за всеки прохождащ висшист.

Не е!

http://www.insee.fr/fr/themes/tableau.asp?ref_id=NATSEF04119&reg_id=0 - преди 2 години, но заплатите не са се удвоили от тогава.

http://www.journaldunet.com/management/repere/salaires_cadres.shtml

Последна редакция: пн, 28 юли 2008, 20:33 от птица

# 53
  • София
  • Мнения: 2 430
Стига сте се дръфка ли една друга ами споделете като нормални хора вашите мнения за тези "апетитни" предложения от западната Европа!
Аз пък смятам,че Западна Европа трябва да ни покани и предложи Mr. GreenНа много неща има да ги научм,дори най-голямата ганювщина е плод на велика идея Mr. GreenМи така де,те знаят ли как да си превъртат електромера назад,и да се окаже,че Енергото има да им дава Thinking

# 54
  • Мнения: 2 381
Аз пък наблюдавам обратна тенденция.
Все повече българи се връщат от САЩ. Преуспяли са там и се връщат да си харчат и инвестират парите в България.
За връщане от зап.Европа още е рано, но и това ще стане.

От САЩ няма върнали се преуспели българи. Дошли на гурбет и окрали де що може има. Много са. Ще ми се да почнат и да ги преследват вече, че ми писна българин да се отъждествява с крадец.

# 55
  • Мнения: 275
Не ми отговори - имаш ли алтернативно работно място?
Нямам голям опит в България. Имам само 10 г. трудов стаж и на 28 г. възраст реших, че заминавам да чистя тоалетни. Но дори и ти, която се считаш за изключение, не можеш да ме убедиш при никакви условия, че шуро-баджанащината (така ли се пишеше?) е разпространена и е основна предпоставка.
И да, и аз съм виждала "специалисти" с чуждестранна специализация, които са били под всякаква критика. Виждала съм магистър-фармацевти с купени дипломи, също така и икономисти, и банкери, и депутати...май и аз доста неща съм виждала за да реагирам така.

п.п. Е, да, аз съм сляпа за много неща, които се опитваш да ми внушиш. Без лоши чувства, нека да си остана заблудена. Ще накарам брат ми да прочете писаното от теб. Дано му подейства положително!

# 56
  • София
  • Мнения: 2 430
Не ми отговори - имаш ли алтернативно работно място?
Нямам голям опит в България. Имам само 10 г. трудов стаж и на 28 г. възраст реших, че заминавам да чистя тоалетни. Но дори и ти, която се считаш за изключение, не можеш да ме убедиш при никакви условия, че шуро-баджанащината (така ли се пишеше?) е разпространена и е основна предпоставка.
И да, и аз съм виждала "специалисти" с чуждестранна специализация, които са били под всякаква критика. Виждала съм магистър-фармацевти с купени дипломи, също така и икономисти, и банкери, и депутати...май и аз доста неща съм виждала за да реагирам така.

п.п. Е, да, аз съм сляпа за много неща, които се опитваш да ми внушиш. Без лоши чувства, нека да си остана заблудена. Ще накарам брат ми да прочете писаното от теб. Дано му подейства положително!


Да имам!Имам планове,имам алтернативи,имам необходимата амбиция!Надявам се след няколко години да имам възможността аз да си направя собствена посредническа фирма с проучвания,но спирам да пиша за плановете си,защото конкуренцията не спи Mr. Green

# 57
  • Мнения: 275
... п.п.  Всеки ново завършил в България е пред идиотска дилема за бъдещата си реализация. Такава в чужбина не съм видяла. Дано и никога да не видя. Изводите са ясни.

Не мога да разбера вие там защо си мислите, че ние тук нищо не знаем, не разбираме и нямаме никакви впечатления за "възможностите" за реализация в чужбина!?
Толкова са им големи възможностите, че завършили колежи и университети стават продавачки или поработват временно по заместване и после седят на соц. помощи.


Кой е казал подобно нещо?
Възможностите са различни в различните страни. Зимбабве не е САЩ, нито Швеция е Колумбия, нали? Аз споделих това, което виждам тук. Ако остана без работа, мога да чистя тоалетни и пак да поддържам приличен стандарт. И при това, че имам изключително сериозан говорен проблем, аз виждам алтернатива за себе си и семейството си. Не смятам, че винаги ще съм на 34 г.

п.п. в България нямаше как да си ангажирам интервю за работа, защото много трудно говоря по телефон и само семейството ми ме разбират.

# 58
  • София
  • Мнения: 2 430
... п.п.  Всеки ново завършил в България е пред идиотска дилема за бъдещата си реализация. Такава в чужбина не съм видяла. Дано и никога да не видя. Изводите са ясни.

Не мога да разбера вие там защо си мислите, че ние тук нищо не знаем, не разбираме и нямаме никакви впечатления за "възможностите" за реализация в чужбина!?
Толкова са им големи възможностите, че завършили колежи и университети стават продавачки или поработват временно по заместване и после седят на соц. помощи.


Кой е казал подобно нещо?
Възможностите са различни в различните страни. Зимбабве не е САЩ, нито Швеция е Колумбия, нали? Аз споделих това, което виждам тук. Ако остана без работа, мога да чистя тоалетни и пак да поддържам приличен стандарт. И при това, че имам изключително сериозан говорен проблем, аз виждам алтернатива за себе си и семейството си. Не смятам, че винаги ще съм на 34 г.

п.п. в България нямаше как да си ангажирам интервю за работа, защото много трудно говоря по телефон и само семейството ми ме разбират.
Че кой е казал,че да чистиш тоалетните в БГ ,ще те обрече на мизерия Mr. GreenТук лелките си сгъват салфетки,пишкаш за 50ст Mr. Greenкасова бележка няма,работа с трудно доказуем доход,а какъв бизнес е да си имаш WC в дискотека Mr. GreenЕй ,че то си е жълкто-кафява мина на пари Mr. Green Mr. Green Mr. Green
П.П>ТОВА ГО ПИША САМО ЗА РАЗВЕДРЯВАНЕ НА АТМОСФЕРАТА Peace Mr. Green

Последна редакция: пн, 28 юли 2008, 20:34 от Madam Stasita

# 59
  • Мнения: 5 710
Жозефината май пишман стана с тая тема.
То плюене, то сочене ...

Общи условия

Активация на акаунт