Гърция - 12

  • 26 759
  • 289
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 558
..има ли официален транспорт от това летище и какъв е, до Anavyssos(Sounion), kъдето се провежда курса ми. Ако се наложи да ползвам такси от това летище до Anavyssos(Sounion), колко е горе-долу тарифата?
друго летище в атина няма... естествено,че има редовен обществен транспорт-> автобус (към 6 линии, зависи до коя част на града искаш да стигнеш) и метро, цените са малко по-високи,защото е доста извън града (30-ина км)... някъде към 3-4? в посока бяха преди 2-3г...не вярвам да са се променили много.. такси не ми се е налагало да ползвам, но предполагам че към 20? трябва да си подготвиш,защото се пътува по магистралата, а там се плаща такса..
карта на метро-линиите и инфо за автобусите
спирката,която ти трябва на мен не ми е позната.

ПС: сега погледнах в гугл меп, намерих един Ананисос, който обаче  въобще не е в Атина.. най-добре се свържи с някой от организиращите курса, да ти кажат как да стигнеш..пък може да дойдат да те чакат..знае ли човек Wink

Последна редакция: чт, 31 юли 2008, 19:43 от pepelja6ka

# 16
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Браво, Лилянчо   bouquet   bouquet   bouquet
Отивам да приспя бебка и пак ще пиша, но искам да попитам каква вода пиете в гръцко и как я съхранявате  Rolling Eyes
После ще пиша защо задавам такъв, хм, необичаен въпрос.
Прегръдки на всички  Hug

# 17
  • Мнения: 402
Pepelja6ka,
Благодаря за отговора. Да, вярно е, че Anavyssos(Sounion) e извън Атина, на 45 км, затова се чудя как ще се придвижа.

# 18
  • Мнения: 4 111
Олимпия, Свилен като беше по-малък варях вода в бързозагряваща кана и през марля прецеждах в термос, като стана към годинка купихме Брита и всички вече пием само от нея.

# 19
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Иги, честито християнче Hug!

ivataso, добре дошла  bouquet!

OLYMPIA, ние сме с брита от третия месец, след това варя в кана. От месец и половина сме на Халкидики и тъй като водата тук е  Sick, пък почти постоянно имаме гости от Бг сме с розов Девин и се прие много добре.

Да ви се похваля вече сме с 5 зъба, чакаме 6-ия. Лазим като пършинг, изправяме се и ровим на всякъде. Ходим на плаж всеки ден и Стела е голяма скица, рови се в пясъка и се опитва да хваща врабчетата, къпе се в морето с голям кеф.

Весел ден на всички Hug!

# 20
  • Мнения: 2 149
Аз продължавам да варя водата в термокана.Иначе ние си пием чешмяна Laughing
Тeopr и ние сме така,Йоана и дай да бърше прах,и с метлата се справя Wink,вече знае в кое шкафе какво има Laughing Днес се пусна и вече върви сама. Wink

# 21
  • загубено
  • Мнения: 6 489
Извинявам се, че така нахлувам в темата ви, но имам въпрос към вас.

В края на септември ще бъда на курс в Гърция, билета ми е до E.Venizelos International Airport, има ли други летища в Атина. И още един въпрос: има ли официален транспорт от това летище и какъв е, до Anavyssos(Sounion), kъдето се провежда курса ми. Ако се наложи да ползвам такси от това летище до Anavyssos(Sounion), колко е горе-долу тарифата?

Вашите отговори ще са ми много полезни.

Пепеляшка ти е дала полезно инфо.Цената на билет за метро от летището в една посока за 24 часа(ако не бъркам,може и 48 да е обаче Thinking) е 9Е.Може да го ползваш след това и за градцки транспорт.
В центъра на Атина съм виждала автобуси за Sounion.
Надявам се че знаеш английски,и няма да ти е проблем комуникацията.
Мисля си че можеш до тази гара да отидеш с метро+електрико,но трябва да проверя дали тръгват от там.
А това най-рано в понеделник вечер ще стане,че излизам извън града,а не съм в Атина в момента.
Ако не ти е късно,ще потърся и ще пиша.

Тeopr,честити зъбки  Hug

Олимпия,и аз варях водата в кана на малкият някъде до година.
После на минерална детцка,алед това на минерална бедна на натрий.
Имаше период и на чешмяна,без никакви реакции от него(диарии и повръщане).
Сега каквато има,вчера и аз му купих розов Девин.

Лек и усмихнат ден от мен  bouquet

# 22
  • Мнения: 1 372
Олеле, какво ни чака?!!! Ама да са живи и здрави това е временно и ще мине! Пършинг казваш  Mr. Green Mr. Green Mr. Green браво на нея! Само мога да предполагам колко внимателна и съсредоточена в действията й трябва да си!
Аз преварявам чешмяна вода обаче в тенджера, защото веднаж свеки превари водата в бързо-нагряваща кана /току -що старателно почистена/ и след това плуваха разни прашинки вътре.  От тогава нататък съм забранила употребата на кана за бебка. Иначе ние понеже сме близо до България или пък нашите често идват и си набавяме "розов" Девин в големи количества и пием него. От чешмата не ми харесва водата, има особен мирис и вкус.
Завиждам ти благородно за Халкидики!!!
На моята девойка венчетата са и побелели и са подути, плюнчи се доста и очакваме в много скоро време да се похвалим с първо зъбче!

# 23
  • Мнения: 402
Благодаря за отговора, mamaK. Очквам допълнителната информация.

# 24
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
   Привет и от нас.Ние пак избягахме от гръцките  жеги в България.
   Леко " озъбване" на  Стела и на всички ,на които им предстои.(Хм,и ние още сме в същата група.> newsm78)
   Аз купувам трапезна вода.До около годинката давах преварена вода.Преварявах я в тенджера за 10-15 мин.Обикновено след преваряването варовикът се е утаил и след като се поохлади водата,вече е на дъното на тенджерата.
  Лека бременност, beborina !Ти си герой.Целувки на Ванеса.Много се радвам,че ще си имаш и момченце.

# 25
  • загубено
  • Мнения: 6 489
Благодаря за отговора, mamaK. Очквам допълнителната информация.

По-късно ще ти пиша на лични.

# 26
  • загубено
  • Мнения: 6 489
Днес си имаме рожденичка.

Лили,Честит Рожден Ден!
Да си жива и здрава!
Много радостни и щастливи моменти ,
с хората които обичаш!



# 27
  • София
  • Мнения: 1 456
Честит Рожден Ден, Лилянчо!

Желая ти много здраве, щастие и късмет!


newsm59

# 28
  • Мнения: 4 111
Много ви благодаря!  Heart Eyes
Да ви се връщат пожеланията! Трогнахте ме!  Hug

# 29
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
   ЛИЛЯНЧО, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!!!!
  МНОГО ЛЮБОВ,ЗДРАВЕ И ЩАСТИЕ!!!!!
       newsm59  costumed034 Tada newsm59

Общи условия

Активация на акаунт