Имате ли фобия?

  • 7 721
  • 105
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 271
Честно казано, на мен ми е хоби да се боря със страховете си. До сега не съм срещнала такъв, който да не мога да преборя - от каквото и да ме хване страх, се самоубеждавам, че изобщо не е страшно. Единствено съм ужасно страхлива по отношение на живота и здравето на детето ми, но това е по-скоро някакъв инстинкт, с който все още се боря.

# 46
  • Мнения: 165
Я кажете вие който сте преодоляли тези фобии и страхове как го направихте??Аз лично мисля,че едва ли някога ще се примиря с тези гадинки и няма да им обръщам внимание  Naughty

# 47
  • някъде
  • Мнения: 979
Стоножки newsm43

# 48
  • Мнения: 3 268
Имам-от големи статуи и обелиски.Не се доближавам до такива неща.И в Бразилия няма да ходя.

# 49
  • Мнения: 1 668
Имам фобия от високо, от падащи сгради, от заметресения... ако се замисля сигурно ще се сетя за още поне 10. Сериозно съм се замислила за психолог - мисля, че няма друг начин да се отърва от страховете си.

# 50
  • Мнения: 1 224
Имам-от големи статуи и обелиски.Не се доближавам до такива неща.И в Бразилия няма да ходя.
Това пък защо?

# 51
  • Мнения: X
ами има, и аз съм с орнитофобия.
ама моята е много тежка фаза.
бях и пускала тема преди време дали има някой излекуван, уви.
Брейй, много станахме бе. И моята е доста тежка форма Sad
В книжката "Вяра имам" Мадлен Алгафари разглежда различни терапевтични случаи. Единият от тях е точно за страха от птици. Обяснението, което дава е, че това е някакъв реален страх, който човека има. Не помня добре, намерете я и прочетете. Казваше мисля, че човек може да контролира проявленията на самата фобия и да намали тежестта им, но за решаване на същността на самия проблем се изисква помощ, човек не може да се справи сам.

# 52
  • Мнения: 3 268
Имам-от големи статуи и обелиски.Не се доближавам до такива неща.И в Бразилия няма да ходя.
Това пък защо?
Не знам.Ужасявам се от високи статуи,особено ако съм близо до тях.Това е най-страшното нещо за мен.

# 53
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
От хлебарки и от големи водни пространства(езера,язовири,море) smile3556

# 54
  • Мнения: 22
Аз имам фобия от влечуги. Ужас. Най-гадното и гнусно нещо на света. Побърквам се само като ги гледам на картинка. Не ща и да ги виждам на живо. Sick  #2gunfire

# 55
  • София
  • Мнения: 140
1.Най-голямата ми фобия е от височини.Никога не се надвесвам от балкони, не гледам от високо и най- кошмарните ми сънища са, че падам от много високо.
2.Панически страх, ужас и както искате го наречете имам от зъболекар и инжекции.Голям човек съм, ма това от дете не го преодолях.
3.Имам фобия и от дълбока вода, имам чувството че се задушавам ако водата ми е над раменете.
На целата тая картинка, добавям и непоносимост и страх от птици и високи скорости.

# 56
  • Мнения: 6 417
Имам фобия от дневни и нощни пеперуди от всякакъв калибър - летящи, спящи, умрели, на снимка...всякакви.  Rolling Eyes

# 57
  • Berlin
  • Мнения: 11 268
хлебарки и други гадни гадини! скоро една щипалка падна на масата ни в едно кафе, един приятел в взе #Crazy и се протегна към мене и аз само дето не обърнах масата, побърках се, получавам някакви нервни кризи като видя особено хлебарка.
на зъболекар ходя само под смъртна заплаха, за щастие от много време не ми се е налагало.
за друго не се сещам, но може да не знам. Simple Smile

# 58
  • Мнения: X
ами има, и аз съм с орнитофобия.
ама моята е много тежка фаза.
бях и пускала тема преди време дали има някой излекуван, уви.
Брейй, много станахме бе. И моята е доста тежка форма Sad
В книжката "Вяра имам" Мадлен Алгафари разглежда различни терапевтични случаи. Единият от тях е точно за страха от птици. Обяснението, което дава е, че това е някакъв реален страх, който човека има. Не помня добре, намерете я и прочетете. Казваше мисля, че човек може да контролира проявленията на самата фобия и да намали тежестта им, но за решаване на същността на самия проблем се изисква помощ, човек не може да се справи сам.
благодаря Жаве, ще потърся книжката Hug

# 59
  • София
  • Мнения: 708
Мисля че имам клаустрофобия, особено изпитвам ужас от асансьори. Качвам се, когато е наложително, но се чувствам адски некомфортно.
От насекоми много ме е гнус, но нямам фобия.

Общи условия

Активация на акаунт