Възможно ли е да усещам бебето?

  • 24 611
  • 60
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 508
Здравейте!

Сигурно ще ми се смеете и най-вероятно си въобразявам, но мисля, че усещам бебето. В 12-та седмица съм и от време на време усещам нещо като мехурчета, леко мърдане и побутване... Знам, че е налудничаво и сигурно е самовнушение и въобще не е възможно... Embarassed

Някой друг усещал ли е подобно нещо?  girluu

# 1
  • Мнения: 9 814
Едва ли, по-скоро е от перисталтиката.
При първа бременност бебето се усеща  около 16 седмица, а при втора около 14-та.

А дали съм имала подобни усещания- да, дори и без да съм бременна., вече обясних защо.

# 2
  • Мнения: 2 658
Ами не zнам дали е въzможно,аz толкова рано не усещах нищо,дори и втория път..И като се има предвид,че бебчето е около 15грама  Wink .Може би усещаш перисталтиката на червата..
Лека бременност

# 3
# 4
  • Мнения: 344
Раничко ти е още да го усещаш. Ако е първо ще го усетиш към 4-5 месец. Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 2 508
Разбихте ми илюзиите. Laughing А защо при второ го усещаш по-скоро?

# 6
  • Мнения: 2 660
Ами отчасти, защото вече знаеш какво трябва да усетиш и го забелязваш по-рано. Отчасти, защото и структурата ти се променя след един път растеж на матка, разтягане на мускули и т.н. И все пак си е индивидуално. Скоро ще го усетиш!

# 7
  • Мнения: 817
Едва ли това, което усещаш е бебчето. Аз в твойте седмици някъде също вече си мислех, че усещам бебчо, а доки ми разби надеждите и каза, че са червата  Crazy Но ще дойде времето да усещаш бебчето и тогава ще си сигурна, че е то  Peace

# 8
  • Мнения: 9 973
и на мен ми се случва без да съм бременна

# 9
  • Мнения: 4 753
Нямаш търпение, нали...  Grinning  Ще видиш колко е хубаво...  Grinning

# 10
  • Мнения: X
Е защо пък да е рано? Възможно е! Второто го усетих преди 12-та седмица, първото в 16-та.

# 11
  • Мнения: 991
Е защо пък да е рано? Възможно е! Второто го усетих преди 12-та седмица, първото в 16-та.
И аз мисля, че е възможно да го е усетила. Жените имат различна чувствителност.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 364
И аз усетих моето слънчице някъде около 12 седмица. Чувството беше нещо средно между гъдел и сякаш нещо те почесва. Моята лекарка каза, че е напълно възможно - по-слабичките бременни усещат движенията на зародиша в по-ранни седмици по нейни думи. Аз пък си мисля, че си е до чувствителност и до шавливост на бебето  Wink
Наслаждавай се на усещанията! Толкова е приятно да знаеш, че вътре в теб има малко човече  Heart Eyes  Hug

# 13
  • Мнения: 1 121
Не знам дали е възможно Blush но от опит ще кажа, че аз усетих моето чак към 17 г.с.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 508
И аз усетих моето слънчице някъде около 12 седмица. Чувството беше нещо средно между гъдел и сякаш нещо те почесва. Моята лекарка каза, че е напълно възможно - по-слабичките бременни усещат движенията на зародиша в по-ранни седмици по нейни думи. Аз пък си мисля, че си е до чувствителност и до шавливост на бебето  Wink
Наслаждавай се на усещанията! Толкова е приятно да знаеш, че вътре в теб има малко човече  Heart Eyes  Hug

 newsm44

Аз съм слаба и на всички ултразвуци се вижда, че бебето шава за световно - скача, размахва ръчички, крачета...

  jumpuu

# 15
  • София
  • Мнения: 521
Аз  усетих бебата, когато бях в 16г.с. Simple Smile Щом смяташ,че усещаш бебето си какъв е проблема? Не се натъжавай от отговорите ни. Важното е, че тази мисъл ти доставя удоволствие, така че наслаждавай се  Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 2 508
Е, иска ми се да вярвам... Не съм 100% сигурна. Wink

Всъщност скоро ще разбера. Ако тези усещания се засилят, ще е ясно. Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 512
При всички ни е различно.Аз го усетих едва към края на 3 месец.Радвай се на това, че го усещаш дори и да си въобразяваш.

# 18
  • Мнения: 2 757
Близнаците ги усетих мисля беше в 11 седмица. Както си лежах и се обърнах от гръб на една страна и усетих, че в този момент нещо като че ли се изсипа, някаква тежест като балон с вода се измести от единия в др край. Това със сигурност не бяха червата ми, съвсем ново чувство беше и си бяха бебетата. Мисля, че е възможно да си усетила бебето. Иначе първото бебе го усетих в 15 та седмица съвсем ясно. Не може да се сбърка това усещане. Но по-интересното е, че сега, когато не съм бременна понякога като че ли усещам ритници в корема си, точно като бебе се усеща, а преди да стана майка такива неща никога не съм усещала.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 364
Близнаците ги усетих мисля беше в 11 седмица. Както си лежах и се обърнах от гръб на една страна и усетих, че в този момент нещо като че ли се изсипа, някаква тежест като балон с вода се измести от единия в др край. Това със сигурност не бяха червата ми, съвсем ново чувство беше и си бяха бебетата. Мисля, че е възможно да си усетила бебето. Иначе първото бебе го усетих в 15 та седмица съвсем ясно. Не може да се сбърка това усещане. Но по-интересното е, че сега, когато не съм бременна понякога като че ли усещам ритници в корема си, точно като бебе се усеща, а преди да стана майка такива неща никога не съм усещала.

Знам точно какво имаш предвид! Още преди третия месец от бременността ми започна едно много особено преживяване. Сутрин като се събуждах от сън ниско долу в корема усещах издуване, точно като балонче. Като се изправях и правех няколко крачки чувството изчезваше. Още нямах никакъв корем, а сякаш се издувах цялата. Мъжът ми не вярваше и веднъж рано сутрин го събудих, да пипне - наистина се усещаше издутина под пъпа.  Heart Eyes

# 20
  • София
  • Мнения: 2 227
Близнаците ги усетих мисля беше в 11 седмица. Както си лежах и се обърнах от гръб на една страна и усетих, че в този момент нещо като че ли се изсипа, някаква тежест като балон с вода се измести от единия в др край. Това със сигурност не бяха червата ми, съвсем ново чувство беше и си бяха бебетата. Мисля, че е възможно да си усетила бебето. Иначе първото бебе го усетих в 15 та седмица съвсем ясно. Не може да се сбърка това усещане. Но по-интересното е, че сега, когато не съм бременна понякога като че ли усещам ритници в корема си, точно като бебе се усеща, а преди да стана майка такива неща никога не съм усещала.

Знам точно какво имаш предвид! Още преди третия месец от бременността ми започна едно много особено преживяване. Сутрин като се събуждах от сън ниско долу в корема усещах издуване, точно като балонче. Като се изправях и правех няколко крачки чувството изчезваше. Още нямах никакъв корем, а сякаш се издувах цялата. Мъжът ми не вярваше и веднъж рано сутрин го събудих, да пипне - наистина се усещаше издутина под пъпа.  Heart Eyes
А усетихте ли оплождането? Много беше вълнуващо, нали? Mr. Green Laughing Mr. Green (това е шега, да не вземе да ми се обиди някой).

По темата: и двете бебета ги усетих много рано, но док не ми вярваше. Въпреки всичко аз бях сигурна. Grinning

# 21
  • София
  • Мнения: 4 588
Сигурно е възможно. Simple Smile Аз лично усетих за първи път бебето по-късничко -  около 18 г.с. Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 625
Аз при сегашната ми(втора) бременност много рано усетих бебето си и съм сигурна на 100$ в това.Съвсем възможно е според мен.

# 23
  • Мнения: 3 453
И аз усетих моето слънчице някъде около 12 седмица. Чувството беше нещо средно между гъдел и сякаш нещо те почесва. Моята лекарка каза, че е напълно възможно - по-слабичките бременни усещат движенията на зародиша в по-ранни седмици по нейни думи. Аз пък си мисля, че си е до чувствителност и до шавливост на бебето  Wink
Наслаждавай се на усещанията! Толкова е приятно да знаеш, че вътре в теб има малко човече  Heart Eyes  Hug

 newsm44

Аз съм слаба и на всички ултразвуци се вижда, че бебето шава за световно - скача, размахва ръчички, крачета...

  jumpuu

    Може и така да е, не е невъзможно.Аз го усетих за първи път 12-13 седмица. Peace

# 24
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
С втората ми бременности аз го усетих в тази седмица.

# 25
  • Мнения: 822
Възможно е, разбира се!
Аз моето го усетих за пръв път около 14 г.с. - бях легнала по гръб и нещо изпърха в корема ми.  Докторът, естествено, не ми вярваше, нали ми е първа бременност.
С напредване на времето ще го усещаш все по-силно, страхотно чувство е!  Heart Eyes

# 26
  • София
  • Мнения: 191
Не го мисли - далие бебо или не, след време вече ще го усещаш силно и още как. Важно е да е добре Heart Eyes!

# 27
  • Мнения: 4 428
Аз първото бебе го усетих към 14г.с. И на мен тогава никой не ми вярваше и ми казваха, че си въобравявам. Но си беше бебето  Peace Към 16г.с. си усещах вече доста осезаеми побутвания  Grinning Но тя щерката си беше диваче още от корема  Laughing

# 28
  • София
  • Мнения: 276
Възможно е при 2-ра бременност, но за 1-ва, не съм мн. сигурна дали е възможно толкова рано newsm78

Сега с втората го усетих в 14 г.с....и пак ми се струва че е прекалено рано. Но, скоро ритниците ще станат по-силни и осезаеми и вече ще си сигурна Peace!

# 29
  • Мнения: 3 810
По темата: и двете бебета ги усетих много рано, но док не ми вярваше. Въпреки всичко аз бях сигурна. Grinning[/color]

 Peace
Възможно е! Зависи от чувствителността на матката. В крайна сметка всички сме различни.

# 30
  • Мнения: 1 554
Защо да не е,всичко е възможно  bouquet

# 31
  • София
  • Мнения: 2 508
Благодаря на всички! Hug Ще ви държа в течение, ако усещането се засили! box

# 32
  • Мнения: 657
И аз усетих Йоана към 16та седмица, а доктора се учуди, че толкова рано, обаче бях сигурна че е тя. Peace Беше като почукване с юмруче - туп-туп. Heart Eyes След това все по-силно и все по-често, докато накрая корема ми се разпъваше толкова много, че чак ме болеше. Crazy Ама и тя се роди едричка, 3600гр. Сега като се сетя и ми липсва това движение в коремчето. Heart Eyes

# 33
  • Мнения: 179
Миличка аз усетиx моето слънце също в 12 седмица и никои не ми вярваше аз си знаеx че е то, това е нещо различно и неповторимо после ще почувстваш гъделичкане и най накрая ще по ритване. Лека бременност и неповторимо изживяване newsm10 smile3522

# 34
  • Мнения: 1 428
Според мен не е възможно  Naughty

# 35
  • София
  • Мнения: 2 227
Според мен не е възможно  Naughty
Защо да не е възможно?

# 36
  • София
  • Мнения: 2 508
Абе, просто не ми звучи като движение на червата! Точно като удърчета е... Ама е мнооого слабо.

# 37
  • Мнения: 1 674
тепърва ти предстои да разбереш какво е усещането при движение на бебето.

# 38
  • Мнения: 1 080
Пожелавам ти лека и приятна бременност с най - щастливия финал и да се похвалиш с живо и здраво бебче.
Ще видиш колко е прекрасно и неповторимо усещането, когато бебето започне да рита и да чувстваш непрестанно живота вътре в теб, ще видиш и как ти липсва след това!!!

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Възможно е до натура е до бебе си е, макар че аз в тази седмица нищо не усещах , то и сега рядко го усещам де , но все си мисля че още е раничко не знам  Thinking

# 40
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Е защо пък да е рано? Възможно е! Второто го усетих преди 12-та седмица, първото в 16-та.

 Peace

Аз само веднъж съм била бременна, но усетих бебка доста рано. И аз някъде в началото на 4-ти месец  Peace . Първо беше много лекичко и се чудех дали е бебето, но после усещането се засили  Mr. Green и се уверих, че не съм сбъркала  Naughty . Всяка жена усеща плода по различно време. Има някои които и в 5-ти месец не го усещат  Rolling Eyes . Ти може да си от по чувствителните мами  Laughing  Някой по горе беше написал, че бебето тежало 15 гр.  Shocked . Не мога да кажа точно колко е тежало моето в 12 г.с. , но много добре помня размера 9 см. При тези мерки не вярвам да тежи 15гр  Naughty . Щом се усеща значи е доста повече  Peace

Лека бременност и най хубавото бебенце на финала   bouquet

# 41
  • Мнения: 242
по -скоро ти къркори корема,твърде малко е за да го усетиш ,според мен  Peace  bouquet Лека бременност

# 42
  • София
  • Мнения: 2 508
Не ми къркори корема!  Joy Съвсем различно е усещането!

Мерси!

# 43
  • Мнения: 410
аз усетих в 16-тата-така,че всичко е възможно!

# 44
  • София
  • Мнения: 7 673
Някой по горе беше написал, че бебето тежало 15 гр.  Shocked . Не мога да кажа точно колко е тежало моето в 12 г.с. , но много добре помня размера 9 см. При тези мерки не вярвам да тежи 15гр  Naughty . Щом се усеща значи е доста повече  Peace
Ето какво пише в бг мамма по въпроса: 12 - та седмица от началото на последния ви мензис
Вашето бебе
Дълго е 5 см от главата до опашната кост и 7,5 см от главата до петите. Тежи 18 гр.
.
По темата - дори и да не е бебо сега, съвсем скоро ще е той  Heart Eyes
Лека бременност  Peace

# 45
  • София
  • Мнения: 2 508
Еми, 7.5 сантиметра си е много! Аз това обяснявам на приятеля ми: Представи си нещо, голямо колкото мандарина в тялото си, как няма да го усетиш? Simple Smile

# 46
  • Мнения: 506
Да напълно възможно е според мен да го усещаш.Лека бременност.

# 47
  • Мнения: 2 807
autumnsphere, напълно възможно е да усещаш бебето си  Hug
Радвам се за теб - така повече време ще се наслаждаваш на движенията на човечето  Heart Eyes

Първото си бебче усетих в 13 гестационна седмица, другите две в 11 и 8-ма  Heart Eyes

Гинекологът ми отначало не повярва, че съм го усетила в 8 г.с., (т.е. 6 седмици след зачеването), но точно в тази седмица бях на преглед и няколко пъти му казах къде усещам движенията на бебчето - той, докато правеше оглед с ехографа, изумен каза, че наистина се движи и то точно там, където аз казвам  Wink

Лека, усмихната и изпълнена с безброй положителни усещания бременност!  Hug

# 48
  • София
  • Мнения: 2 508
autumnsphere, напълно възможно е да усещаш бебето си  Hug
Радвам се за теб - така повече време ще се наслаждаваш на движенията на човечето  Heart Eyes

Първото си бебче усетих в 13 гестационна седмица, другите две в 11 и 8-ма  Heart Eyes

Гинекологът ми отначало не повярва, че съм го усетила в 8 г.с., (т.е. 6 седмици след зачеването), но точно в тази седмица бях на преглед и няколко пъти му казах къде усещам движенията на бебчето - той, докато правеше оглед с ехографа, изумен каза, че наистина се движи и то точно там, където аз казвам  Wink

Лека, усмихната и изпълнена с безброй положителни усещания бременност!  Hug


WOW! smile3556

# 49
  • Мнения: 2 807

autumnsphere, при мен може би и опитът има значение, поради което и съм разпознавала движенията на всяко следващо бебче все по-рано  Grinning

Доколкото разбрах, това е първата ти бременност...
А в сравненение с мен си усетила движенията на малкото човече една седмица по-рано  Wink

Радвай се на тези моменти с цялото си сърце и без притеснения, че нещо не е наред  Hug

# 50
  • Мнения: 1 187
усещах нещо толкова рано, но са ти обяснили от какво може да е

# 51
  • София
  • Мнения: 5 720
Аз усетих бебока чак в 22 г.с.,а толкова рано не ми се врява да го усещаш Rolling Eyes
Сега небременна понякога ми се струва как нещо мърда в мен ама няма какво да е Simple Smile

# 52
  • Мнения: 265
Аз също усещах мехурчета в корема си около 12 г.с., но бебето го усетих че мърда към края на 4 месец.

# 53
  • Мнения: 4 447
Едва ли, по-скоро е от перисталтиката.
При първа бременност бебето се усеща  около 16 седмица, а при втора около 14-та.

А дали съм имала подобни усещания- да, дори и без да съм бременна., вече обясних защо.

Toчно така.  Peace

# 54
  • Мнения: 125
И аз усетих моето бебче много рано  Hug Не беше нещо, което да съм усещала вече, затова бях убедена, че е то. Лекарят каза, че е напълно възможно - като го видяхме как скача Heart Eyes

# 55
  • София
  • Мнения: 2 508
И мойто скача! Щях да падна, като го видях! Така и не успях да го покажа на приятеля ми, на ФМ не скачаше... Sad

# 56
  • София
  • Мнения: 2 508
Update: Вече е съвсем ясно, че усещам бебето. От два дена вече е съвсем различимо, преди беше почти неуловимо.
Вчера преброих 5 ритника, но днес е просто въртележка! Непрекъснато прави салтоморталета. Усещането е ужасно смешно, непрекъснато нещо шава в корема ми, свива се, обръща се, мнооого е странно. Много. Ей така е в корема ми: #Milti

# 57
  • Мнения: 3 092
Определено в 12-та седмица не съм усещала бебето си .В 21 или 22 ра го усетих .

# 58
  • София
  • Мнения: 2 508
Аз съм в 13-та и ви казвам, че вече съм 100% сигурна. Голям смях...!

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 364
Ооох, много се радвам за теб!!! Наслаждавай се на чувството, много е сладко!  Heart Eyes  Hug

# 60
  • Мнения: 1 629
аз бях в четвъртия месец, когато го усетих за първи път като хората, но съм сигурна, че и преди това го бях усетила, някъде края на третия...беше обаче толкова леко ,че даже сама не си вярвам ама съм сигурна, че това беше Thinking

Общи условия

Активация на акаунт