Отговори
  • Мнения: 345
Сигурно ще се учудите на въпроса, но ето какво ми се случи. По принцип цикъла ми идва около 25 число. През юни за около два дена ми дойде, първо малко кръв и после кафеникава течност. След това на 25 пак така, но кафеникавата течност продължи 3 дни. Аз предположих, че имам хормонални смущения и изведнъж изненада - на следващия месец ми закъсня 5 дни, направих тестче и излезоха 2 чертички, като 2-рата беше доста незабележима. В следващите дни направих още 3 теста, като последния беше на 10-я ден от закъснението. Вече бях сигурна, а и гърдите ми се подуха като топки, боляхя ме, спеше ми се постоянно и т.н. Исъвсем естествено исках да ида на преглед. Първият доктор каза, че е било рано, това не е сериозно закъснение, можело да ме прегледа, да ме заведе, като бременна, а после организма да го изхвърли, защото се случвало. Малко се разтроих, но не се отказах и отидох при друга докторка. Тя ме прегледа, каза че е още много рано и на въпроса ми дали в крайна сметка дъм бременна, получих отговор, че ще се смятам за такава, когато се види жив ембрион. Сега все още не е минал процеса на имплантация и аз сега не знам дали да се радвам или да изчакам да видя дали няма да го отхвърли организма ми  Sad.

# 1
  • Мнения: 125
Мъничко изчакай. Скоро ще се види HugМного кофти това изчакване, но така е...

# 2
  • София
  • Мнения: 10 326
На мен ми потвърдиха със сигурност около пет-шест дена след закъснението  newsm78 Зависи от точния момент на овулацията, нали се сещаш, че тя варира много. Споко, ще се види скоро и при теб.
Заглавието ти вярно е трепач!  hahaha

# 3
  • Мнения: 822
Около две седмици след първия ден от закъснението ти, трябва да се види вече точка.
На въпроса ти за имплантацията - тя е станала още седмица след зачеването... едва след нея започва да се отделя ЧХГ - хормона, който всъщност позитивира теста ти за бременност. Така че - имплантация отдавна има, но ти ако продължаваш да имаш това кървене, трябва да приемаш прогестеронови препарати, за да се задържи бременността ( и да почиваш много ). Отиди на друг лекар, когато преброиш поне две седмици след закъснението и дано се види на ехографа! Успех.

# 4
  • Мнения: 345
Здравейте отново, от това което се видя на ехографа, ми казаха че има оплодени клетки, но още не се е оформило сакчето. А аз за съжаление съм пълен лаик, трябвя малко да се обогатя със знания, че сега само се притеснявам ще бременея ли или не  Cry

# 5
  • Мнения: 155
  Аз не съм специалист, но като ми закъсня 5 дена, отидох при гинеколога си и ясно видяхме бременността (кръгче с точка). Това за овулацията е вярно! Може да се е изместила и да си седмица напред или назад с бременността. Ти обаче говориш за трети месец и евентуална "цветна" бременност.

   "През юни за около два дена ми дойде, първо малко кръв и после кафеникава течност. След това на 25 пак така, но кафеникавата течност продължи 3 дни. Аз предположих, че имам хормонални смущения и изведнъж изненада - на следващия месец ми закъсня 5 дни, направих тестче и излезоха 2 чертички, като 2-рата беше доста незабележима."

   Това за прогестеронобите таблетки на мен ми го приложиха и резултата го виж на аватара ми Heart Eyes, щото оплодената яйцеклетка беше "тръгнала да си ходи", а аз имам хормонален дисбаланс. Вземи мерки, потърси друг гинеколог и дано да мога да кажа успешно бременеене. Peace Защото другите признаци говорят за бременност. Чакам да кажеш: Ура, бременна съм! Peace Heart Eyes Hug

Последна редакция: вт, 05 авг 2008, 12:28 от mamaVladi

# 6
  • на село
  • Мнения: 3 916
Изчакай малко, прави са лекарите,най - сигурно е  когато се чуе сърчицето.
До тогава, да не дава Господ, но всичко се случва, кухо яйце и т.н., да не ти ги говоря сега такива.

Успех, не се притеснявай и всичко ще е наред  Peace

# 7
  • Мнения: 2 755
Щом теста е положителен значи ембриона е имплантиран, иначе нямаше да се произведе хормона. А за регистрация е рано, навсякъде регистрират по-късно.

# 8
  • Мнения: 3 810
Сигурно пиша от гледната точка на човек без проблемни забременявани, но не мисля че е хубаво да те бъркотят твърде рано.
Аз също бях отишла първия път така, със няколко дена закъснение и ми казаха че е рано да се установи(с преглед), а вече усещах симптомите.
Втория път отидох чак на 3-я месец, колкото да ме регистрират и дадат болнични, че...повръщането си беше в пълна сила Grinning.

# 9
  • Мнения: 1 554
след 10 ден от закъснението ми подтвърдиха бременност,после през седмица ходех до 3 месец на ехограф Simple Smile
успокой се ,не мисли глупости,всичко ще е ОК Hug

# 10
  • Мнения: 121
изчакай малко и не мисли глупости така са ти казали най вероятно защото понякога има така нареченото  ''кухо яйце'' потърси с търсачката и ще разбереш какво е това

# 11
  • Мнения: 345
Благодаря ви на всички за отговорите, явно трябва да се въоръжа с търпение, а това е единственото което нямам. Просто си мислех, че щом тестовете са положителни, значи съм бременна. А то се оказва, че това не е точно така.  Cry  Благодаря ви още веднъж и за куража   bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 17 592
Това ми звучи като голяма глупост. Достатъчно ти е закъснението, за да се види, преди всичко. Разбира се, с вагинална приставка за ехографа. Да не говорим, че има и кръвни тестове. Изобщо - смени лекаря.

Щом тестовете са положителни, си бременна. Да, наистина е възможно спонтанно изхвърляне - но, не дай Боже, то е възможно и в 6ти, и в 7ми месец - според твоите лекари какво, ставаш бременна, след като родиш живо дете ли?

# 13
  • Мнения: 2 807
Аз се чувствах бременна от момента, в който имах усещането за това, потвърдено от положителните тестове.
Гинекологът ми също потвърждаваше бременността - 4-5 гестационна седмица, въпреки че не се виждаше добре ембриона (единият от трите пъти се видя малка точица  Heart Eyes).
След 2 седмици, когато пак отидох на преглед всичко си беше здраво закрепено и на мястото.
 
Според мен ти си бременна, но може би лекарите предпочитат да изчакат с потвърждението заради появата на кафеникавото течение/зацапване при теб.  Rolling Eyes
Иначе с вагинален ехограф няма как да не се потвърди бременността.

Отиди при друг лекар, който ще потвърди, че е всичко е наред.
Няма смисъл да се притесняваш  Hug

# 14
  • Мнения: 1 512
Аз си се смятах за бременна веднага щом видях  EFP. На гинеколог ( на часно)  отидох в 7 г.с. ,а ме заведоха като бременна в 3 месец.Официално една жена се смята за бременна след като го потвърди и АГ. Така че си се чувствай за бременна и мисли положително,без да се притесняваш и шашкаш.

# 15
  • Мнения: 2 131
Направих си тест някъде около пет дни след закъснението - положителен. По съвет на моя близка, която е гинеколог, на лекар отидох около 3 седмици след датата, на която трябваше да ми дойде.
Желая всичко да бъде наред!   bouquet

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Изчакай още мъничко , много бавно минават така дните , но се налага.И аз като отидох на гинеколог и видях моята заветна точица и ми закъсняваше 10 дни, бях сигурна че съм , но гинеколога ме извика след седмица  newsm78, за да потвърди.Първия път имало нещо , но рано било още твърдо да се каже  Rolling Eyes.Всичко ще бъде наред!

# 17
  • София
  • Мнения: 1 809
Когато отидох на лекар вече беше минал един месец от зачеването и лекарят потвърди, че съм бременна, т.е. има плоден сак и мъничък зародиш, но ми обясни, че докато не минат 8 седмици от зачеването не се водиш бременна, защото в 8-та седмица се появява сърдечна дейност. Затова изчакват с регистрацията на една бременна. Имай още малко търпение.

# 18
  • Мнения: 645
Аз пък си направих тест 10дни след като ми закъсня ,отидох на лекар 10 дни след теста да се установи бременност от лекар и тогава видях точицата бях в 7-8г.с. тогава се вижда сърдечна дейност ,после ме записаха в АГ в 12 г.с. ,така че мила поизчакай  ,твърде рано е пожелавам ти успех и лека бременност.

# 19
  • Мнения: 3 725
Имаш пълното право да се смяташ за бременна, добре дошла в отбора! Hug Разбира се, търпение ще ти трябва, не само сега, но и през цялата бременност и следващите18 години Mr. Green
А колкото до "кухо яйце" и др. такива- никой не е застрахован от проблеми, през който и да е месец от бременността. Praynig
Лека и безпроблемна бременност ти желая и здраво, весело бебче на финала!  bouquet

# 20
  • Мнения: 4 447
Според мен си си баш бременна! Честито! И аз бях със същите симптоми.
А колкото до кементара на доктора.... изключително некомпетентно,
пренебрежително и безхаберно отношение. Съветвам те веднага да
го смениш!  Peace

# 21
  • Мнения: 2 334
Според мен си си баш бременна! Честито! И аз бях със същите симптоми.
А колкото до кементара на доктора.... изключително некомпетентно,
пренебрежително и безхаберно отношение. Съветвам те веднага да
го смениш!  Peace


И аз съм на същото мнение Peace

# 22
  • Мнения: 9 973
малко трябва да се изчака

# 23
  • Мнения: 2 171
И според мен си бременна Grinning! Честито  bouquet!
Аз ходих на лекар на петдневно закъснение и се видя плодно сакче, но без самото ембрионче в него. Въпреки това нямаше сила на света, която да ме убеди, че не съм бременна. Докторът ми ми направи картон и ми пусна изследвания. Просто докато чухме сърчицето ходех всяка седмица на консултация.
Това с изчакването не го разбирам много Rolling Eyes. Защо трябва да вгорчават първите радостни мигове на бъдещите майки с такива притеснения newsm78. Вярно, че голям процент бременности завършват с аборт, но защо да мислим най-лошото, вместо да се радваме, че ще станем майки Peace.

# 24
  • София
  • Мнения: 44 100
Ами то аборт може и по-късно да настъпи - и какво от това....
аз лично отидох на лекар седмица от закъснението. прегледа ме с вагинален, видя точицата, даде ми и снимчица.
И казах на близките.

А завеждането и за следенето на бременността се записах по-късно....май беше месец след това някъде...


Те лекарите са си грубиани не се връзвай, по-добре подходи към нещата положително. И успех Simple Smile

# 25
  • Мнения: 4 753
Искаш да спреш да се притесняваш, но няма как да стане... Ще се притесняваш по време на цялата бременност, поне при мен беше така и не го смятам за нещо ненормално...  Peace

# 26
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
малко трябва да се изчака

отидох на АГ около 2 седмици след закъснението  Peace

# 27
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Сблъсках се със абсолютно същият проблем преди 2г. и половина....и бях страшно огорчена.
Тестчето показваше  EFP, толкова много се радвах, а докторката се държеше все едно детето всеки момент ще падне  Confused.
В крайна сметка детенцето ми се задържа и си го родих по живо по-здраво...
Така че моят отговор е ДА! - Ти си бременна, но заверяването на документите се прави след оформянето на ембриона (края на 3м).
Почивай си повече, не се натоварвай психически и физически и се радвай на това малко човече в теб.
Ходи си всеки месец на ехограф (дори и да се налага да си платиш допълнително), и се радвай на живота.  bouquet

# 28
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Първият тест си направих на 10-тия ден от закъснението и беше отрицателен TiredИзчаках още 10-тина дни и си направих втори- положителен Hug.Тогава отидох на АГ и се установи, че съм в 8 г.с., видя се и сърдечната дейност, но с вагинален ехограф.Спокойствие, търпение и само хубави мисли  bouquet

# 29
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Благодаря ви на всички за отговорите, явно трябва да се въоръжа с търпение, а това е единственото което нямам. Просто си мислех, че щом тестовете са положителни, значи съм бременна. А то се оказва, че това не е точно така.  Cry  Благодаря ви още веднъж и за куража   bouquet

Разбира се, че си бременна.  Peace Просто още малко търпение, за да се потвърди със сигурност.
Мисли си само за хубави неща. Simple Smile

# 30
  • Мнения: 257
направих си тест още на първия ден от закъснението и като видях че е положителен още същия ден отидох на лекар
той потвърди бременността и каза да ида след 2 седмици отново за да види има ли ембрион(да не е куха бременност)и да чуе има ли сърдечна дейност
Така и направихме и ето вече си имам момче на 7 месеца
зависи явно кога е станало оплождането,но предполагам че ако изчакаш 2 седмици и отидеш пак ще са по категорични
Много е мъчително това чакане и моя съвет е докато не се потвърди със сигурност,подобри да си знаете само вие с таткото
Успех и дано да стане както го искаш  bouquet

# 31
  • софия
  • Мнения: 636
Около две седмици след първия ден от закъснението ти, трябва да се види вече точка.
На въпроса ти за имплантацията - тя е станала още седмица след зачеването... едва след нея започва да се отделя ЧХГ - хормона, който всъщност позитивира теста ти за бременност. Така че - имплантация отдавна има, но ти ако продължаваш да имаш това кървене, трябва да приемаш прогестеронови препарати, за да се задържи бременността ( и да почиваш много ). Отиди на друг лекар, когато преброиш поне две седмици след закъснението и дано се види на ехографа! Успех.
подкрепям казаното .иди и на друг лекар. Вгнездяването на клетката вече наистина е минало. Обикновено АГ лекарите изчакват да мине 9 седмица, за да отчетат дали не става въпрос за бременност "кухо яйце".

# 32
  • Мнения: 121
Спокойно приеми нещата,всичко ще си дойде на мястото-всяко нещо с времето...и аз бях така,виждаше се само околоплоден сак,но без ембрион в 7г.с.,хем ме гледа с вагинален ехограф,имаше съмнение за кухо яйце...Изчаках едва една седмица и отид при друг,е,тогава вече се видя малката черна точица newsm44.Изчакай още малко,но щом тестовете са показали така чаканите 2 чертички,значи си preggoЖелая ти успех...и само положителни мисли Hug

# 33
  • Мнения: 410
пусни си кръвно изследване и ще ти кажат на 100%-защо чакаш да ходиш на генеколог?

# 34
  • Мнения: 345
Момичета, благодаря на всички за милите думи и подкрепа.  Ще изчакам още малко и ще отида на частен преглед (няма да мога да изчакам до края на месеца). Мисля, че мина достатъчно дълго време и предполагам, че ако всичко е наред поне ще се види вече плодно сакче. Така поне ще знам, че има развитие  Wink  Още веднъж благодаря на всички Ви. 

# 35
  • София
  • Мнения: 388
При мен теста даде втора бледа чертичка още на първия ден от закъснението, а на петия ден се видя точка на ехаграфа (с вагиналната приставка естествено).

# 36
  • Мнения: 226
Извинявам се съобщението ми не беше за тук. Само че ми дава грешка като опитам да го изтрия  Sad

Последна редакция: вт, 19 авг 2008, 16:50 от Mimeto23

# 37
  • Мнения: 342
При мен доки ме преглежда с вагинален ехограф и установи бременност на 6-ят ден от закъснението на МЦ.
Слънчево момиче, стискам палци резултата да е какъвто ти искаш. Simple Smile

# 38
  • Мнения: 2 960
пусни си кръвно изследване и ще ти кажат на 100%-защо чакаш да ходиш на генеколог?
Peace

# 39
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Изчакай още малко и ще разбереш със сигурност

# 40
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
От мен честито, добре дошла в отбора Hug
И не се шашкай толкова много Wink

# 41
  • Мнения: X
И аз изчаквам, закъснява ми десет дена. Дала съм си срок ако до началото на септември ми закъснее, тогава ще отида на лекар. Миналия месец пак бях така, ту ми излизаше положителен теста, ту отрицателен.
Реших да не правя тестове и да изчакам. Simple Smile

# 42
  • София
  • Мнения: 1 185
Има ли развитие? Пожелавам ти да е положително!!!

# 43
  • Мнения: 96
ПРИВЕТ!

СМЯТАМ, ЧЕ ВИНАГИ ИМА ОПАСТНОСТ ДА СЕ СЛУЧИ НЕЩО, НО АКО ЖИВЕЕМ С ТАЗИ МИСЪЛ И СЕ "ПРЕСЛЕДВАМЕ", ДО КЪДЕ ЩЕ Я ДОКАРАМЕ.
РАДВАЙ СЕ НА БРЕМЕННОСТТА СИ И МИСЛИ ПОЛОЖИТЕЛНО,  ВРЕМЕТО ЩЕ МИНЕ МНОГО ПО-БЪРЗО ТАКА! newsm10 smile3521

# 44
Здравий,Слънчево момиче!Ходи ли вече на лекар?Че и аз сам в същото положение.Преди два месеца ми закъсня/цикълът ми винаги е бил на 28 дни/,направих си тест и беше положителен,записах си час за гинеколог,но след 5 дни закъснение ми прокърви.Имам приятелка акушерка,която каза че вероятно се касае за кухо яйце.Сега/два месеца по-късно/ми закъснява с една седмица,теста ми е положителен,но имам час за преглед на 17.09.Така ме посъветва и приятелката ми,да не бързам.Надявам се този път всичко да е наред,стискайте ми палци. Kissing Heart

# 45
  • Мнения: 345
ЗДРАВЕЙТЕ НА ВСИЧКИ!  АЗ СЪМ МНОООООООООГО ЩАСТЛИВА  Joy  ХОДИХ НА ЛЕКАР И ВСИЧКО Е НАРЕД. В 9 Г.С. СЪМ, БЕБО СИ СЕ Е НАСТАНИЛ ДОБРЕ И ЗА СЕГА ВСИЧКО Е НАРЕД! НАЛОЖИ СЕ ДА МЕ ПРЕГЛЕДАТ С ВАГИНАЛЕН АПАРАТ, ЧЕ БЕБО НЕЩО СЕ БЕШЕ СКРИЛ И С ЕХОГРАФА НЕ МОЖЕХА ДОБРЕ ДА ГО ВИДЯТ. НО В КРАЙНА СМЕТКА ВСИЧКО Е НАРЕД. БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЗА ПОДКРЕПАТА. princess11, НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ ВСИЧКО ЩЕ Е НАРЕД! УСПЕХ!

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Времето до 13г.с се смята за рисково. Може тялото ти да отчете бебето като натрапник и да го изхвърли. Може да се случи нещо, което да прекъсне бременността, затова докторите се застраховат. След месец можеш да бъдеш сигурна, че сте се разбрали с бебо, и че всичко е ОК. Но нито тогава, нито сега можеш да скачаш с парашут, бънджи или да яздиш кон!  Naughty Просто се пази!  Peace

# 47
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
ЗДРАВЕЙТЕ НА ВСИЧКИ!  АЗ СЪМ МНОООООООООГО ЩАСТЛИВА  Joy  ХОДИХ НА ЛЕКАР И ВСИЧКО Е НАРЕД. В 9 Г.С. СЪМ, БЕБО СИ СЕ Е НАСТАНИЛ ДОБРЕ И ЗА СЕГА ВСИЧКО Е НАРЕД! НАЛОЖИ СЕ ДА МЕ ПРЕГЛЕДАТ С ВАГИНАЛЕН АПАРАТ, ЧЕ БЕБО НЕЩО СЕ БЕШЕ СКРИЛ И С ЕХОГРАФА НЕ МОЖЕХА ДОБРЕ ДА ГО ВИДЯТ. НО В КРАЙНА СМЕТКА ВСИЧКО Е НАРЕД. БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЗА ПОДКРЕПАТА. princess11, НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ ВСИЧКО ЩЕ Е НАРЕД! УСПЕХ!

Радвам се за теб!   bouquet
Честито вече официално потвърдено и лека бременност! Peace
ПАзи се!!!

Общи условия

Активация на акаунт