международен паспорт с изтекъл срок

  • 17 040
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 702
Темата е много полезна  Peace
Иска ми се малко да я разширя и да попитам как се процедира с изтичаща шофьорска книжка? Чака ли се да изтече, за да се поръча нова или не е задължително?

# 31
  • Мнения: 1 666


Не, Киса, не ги проверяваме, особено като не ни трябват!



Ми ок, не ги проверявай, пък после пускай тема във форума.  Laughing

Аз нямам проблеми с моите документи, просто отговарям на въпросите в темата! А твоят проблем какъв е?


Ежка, ако си използваш щофьорската книжка по предназначение, по-добре подай заявление за нова преди да изтече старата, за да има време да ти я издадат. Иначе КАТ изобщо не ги интересува чакаш ли издаване на нова, ако те хванат, че караш с изтекла.

# 32
  • Мнения: 247
Срокът за подновяване е до 3 мес. след изтичане на валидността на шоф. книжка.

# 33
  • Мнения: 14
На мен преди месец ми се наложи да си извадя нов паспорт.Имах стар, който беше изтекъл 2005
и не бях върнала.При получаването на новия просто върнах стария и нямаше никакви санкции.

# 34
  • Мнения: 583
Киса, какъв ти е проблема, че започваш да внасяш заядливи нотки в комуникацията си с дугите?! Аз пуснах темата. Да, не съм си поглеждала международния паспорт, защото не ми се е налагало да излизам извън страната, а и имам много други проблеми, които са много по- важни от това да гледам кога изтича нещо, което не е важно като личната карта и шафъорската книжка.

# 35
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855


A kakво се случва, когато са минали минимум 10 години от издаването му (ако не и повече) и притежателят му не може да го намери, за да го върне?

Глобяват те 20 лв. за изгубен паспорт.
Това не е вярно. Глоба не се налага, ако са минали 1 г. и 3 месеца от изтичането на паспорта.

Не те глобяват, когато представиш паспорта, а когато си го изгубил- глоба, глоба...
Може ли законов текст, на основание на който твърдиш това?

На мен хора, запознати със законите, ми казаха, че според Закона за административните нарушения и наказания /ЗАНН/, ако са изминали 3 м. от откриването на нарушителя или 1 г. от извършване на нарушението, не се налага наказание. Тоест, изтича давностен срок.

Моя приятелка беше се притеснила, че са загубили паспорта й при преместване в ново жилище и ходи да пита в полицията. Полицаят й е казал - изчакай още 3 месеца, ако нямаш спешно ходене в чужбина и няма да платиш глоба.

# 36
  • Мнения: 247


A kakво се случва, когато са минали минимум 10 години от издаването му (ако не и повече) и притежателят му не може да го намери, за да го върне?

Глобяват те 20 лв. за изгубен паспорт.
Това не е вярно. Глоба не се налага, ако са минали 1 г. и 3 месеца от изтичането на паспорта.

Не те глобяват, когато представиш паспорта, а когато си го изгубил- глоба, глоба...
Може ли законов текст, на основание на който твърдиш това?

На мен хора, запознати със законите, ми казаха, че според Закона за административните нарушения и наказания /ЗАНН/, ако са изминали 3 м. от откриването на нарушителя или 1 г. от извършване на нарушението, не се налага наказание. Тоест, изтича давностен срок.

Моя приятелка беше се притеснила, че са загубили паспорта й при преместване в ново жилище и ходи да пита в полицията. Полицаят й е казал - изчакай още 3 месеца, ако нямаш спешно ходене в чужбина и няма да платиш глоба.


чл. 81 ал.1 т.3  от закона за БДС

Отвори и прочети! Peace

Последна редакция: сб, 16 авг 2008, 21:25 от Dariani

# 37
  • out of space
  • Мнения: 8 573
A kakво се случва, когато са минали минимум 10 години от издаването му (ако не и повече) и притежателят му не може да го намери, за да го върне?

За да си спестиш глобата, напиши молба на място, че е откраднат.

# 38
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
A kakво се случва, когато са минали минимум 10 години от издаването му (ако не и повече) и притежателят му не може да го намери, за да го върне?
Глобяват те 20 лв. за изгубен паспорт.
Това не е вярно. Глоба не се налага, ако са минали 1 г. и 3 месеца от изтичането на паспорта.
Не те глобяват, когато представиш паспорта, а когато си го изгубил- глоба, глоба...
Може ли законов текст, на основание на който твърдиш това?

На мен хора, запознати със законите, ми казаха, че според Закона за административните нарушения и наказания /ЗАНН/, ако са изминали 3 м. от откриването на нарушителя или 1 г. от извършване на нарушението, не се налага наказание. Тоест, изтича давностен срок.

Моя приятелка беше се притеснила, че са загубили паспорта й при преместване в ново жилище и ходи да пита в полицията. Полицаят й е казал - изчакай още 3 месеца, ако нямаш спешно ходене в чужбина и няма да платиш глоба.
чл. 81 ал.1 т.3  от закона за БДС
Отвори и прочети! Peace
Аз този закон съм го чела, ама само той не е досатъчен -  в него са написани само глобите, т.е. административните нарушения и наказания по този въпрос. В този случай трябва да се прочете и друг закон. Кога изтича давностния срок, т.е. не се налагат въпросните наказания, пише в Закона за административните нарушения и наказания.

Общи условия

Активация на акаунт