Витамин Д и адаптирано мляко

  • 7 150
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 31 181
Винаги съм давала, по препоръка на педиатъра по две капки, откоро по една. Пие АМ от раждането си. Само на морето самоинициативно спрях.

# 16
  • Мнения: 309
Не давам Вигантол , въпреки , че ми бе препоръчан от педиатъра . Колкото по-малко препарати , толкова по-добре! Все пак е лято е . Баба едно време е карала без Вигантол и слава богу родителите са ни здрави и читави. От раждането натоварваме децата си - козметики, витамини , ваксини и какво ли още не...( Е,то от ваксините няма как да се "бяга",но поне другото може да спестим)

# 17
  • Мнения: 171
Аз давам но по една капка дневно,но ако забравя не се притеснявам толкова все пак лято е.

# 18
  • Мнения: 14 489
Колкото по-малко препарати , толкова по-добре!

и аз така мисля. само като си помисля бебе на три месеца с какво съм го тъпкала досега по съвети на педиатри...

# 19
  • София
  • Мнения: 1 185
Аз бях спряла да давам по съвет на педи и на последната консултация препоръча да го почна пак - сина ми е на АМ!

# 20
  • Мнения: 89
Това може най-добре да ти отговори лекар.Зависи от много неща,дали е зимно бебе,фонтанелата,без да съм специалист,предполагам има много критерий по които се решава,по колко и до кога.При нас лекарката ни на 6 мес.ни го спря,като сме на АМ от 2 рия месец.

# 21
  • Мнения: 1 305
На 7м  бяхме когато педиатърката ни каза да спрем с Вигантола. Аз и имам доверие и така и направих но всяка майка сама преценява  Peace

# 22
  • Мнения: 4 335
Ние сме на АМ,но вьпреки това давам витамон Д.Педи казва по колко капки,преди ни го беше увели4ила,сега сме на 1 капка.

# 23
  • Мнения: 337
Дава се, да.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 734
Никога не съм давала повече от 1 капка на ден и то само през студените месеци.През лятото давах по капка през 1-2 дни.Дъщеря ми беше на кърма и дохранвах с АМ.Малко след годинката спрях изобщо с Вигантола.

# 25
  • Мнения: 2 231
Аз давах до пролетта. Мисля, че през лятото бебетата си набавят по естествен начин необходимото количество (от слънцето и храните).

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Дава се независимо дали са на АМ или на кърма

# 27
  • Мнения: 561
Дава се независимо дали са на АМ или на кърма
Съжалявам, но е зависимо!!!
Дневната нужда от вит.Д е 400 единици, бебе, което е на АМ получава по около 40 на всеки 100 мл. изпито мляко, бебетата пият по около 1 л. на ден - 5 пъти по 200 мл. приблизително, което напълно задоволява нуждите им от вит.Д!!!!!!
Бебе на кърма е добре да изпива по около 4 капки седмично Вигантол /1 капка съдържа около 700/, т.е. да се "забравя" за около 3 дни в седмицата. Това му е напълно достатъчно, в БГ се прекалява безумно с количествата!!

# 28
  • Мнения: 2 960
Дава се независимо дали са на АМ или на кърма
ние бяхме на АМ и редовно давах на малкия витамин Д.Спрях в началото на лятото Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 1 809
От самото начало сме на АМ и от 20-я ден давам по 2 капки всяка сутрин, по препоръка на педиатъра. От 1 седмица давам 2 пъти седмично, пак по 2 капки. А бебето ми е лятно. Не знам вече кой прав, кой крив. Всякакви мнения изчетох по въпроса и еднозначен отговор няма. Все пак детето си има лекар и се надявам на неговата преценка. Peace

Общи условия

Активация на акаунт