Молба за разчитане на резултати

  • 1 906
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Здравейте!

Много ви моля за помощ.От около 3 години с мъжа ми нямаме бебе и решихме да си направим изледвания.Но в бебеправенето не сме чак токова постоянни.Правим го когато ни се иска и може и да изтърваме момента.Но за всеки случай си пуснахме и изследвания.Моля да ми помогните при разчитането на тези резултати на едно от моите изследвания и да ми кажете дали според вас има проблем:

Резултат(мой):                     Референтни граници:
LH 6,15 IU/l                       1,9 - 12.5
FSH 5,96 IU/l                      2,5 - 10.2
Естрадиол 155,6 pmol/l             46 - 607
Prolactin:279,0 mlU/l             Ж(59,3 - 619) М( 44,5 - 375,20)

Това са резултатите от спермограмата:


цвят:Белезникав
втечняване:11 минути
вискозитет:нормален
обем:3.1мл
пх:7.9
общ брой на 1мл:41 327 000
общ брой :128 113 700
Нормокинеза:55 процента
Хипокинеза:35 процента
Акинеза:5 процента
Нормални форми:94 процента
Паталогични форми:6 процента шийни и главични форми
Находка:23 - 26 левкоцити на зрително поле, групи от левкоцити,чести простатни телца

Благодаря на всички предварително за помоща.

Дано да е всичко наред и ние ще се заемем по сериозно с бебеправенето, а не само когато ни се иска   
 

# 1
  • Мнения: 112
Тази спермограма в специализирана клиника ли е правена newsm78
А относно твоите хормони всичко ми изглежда ОК

# 2
както моите хормони така и на мъжа ми спермограмата са правени в една и съща лаборатория Лина в Бургас,защо кое е притеснителното newsm78

# 3
спермограма се прави само в специализирана клиника по стерилитет. Peace
много двойки са загубили години в чакане от такива "Резултати".
повторете спермограмата и направи 3 месеца подред фоликуметрия. успех.

# 4
Ами това е единсвената добра клиника в Бургас.Момичета от Бургас моля кажете къде сте си правили такива изследвания.много ме притиснихте сега че може да има някакъв проблем.

# 5
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
А защо не се обърнеш към лекаря си най-напред?

# 6
  • Мнения: 112
Дори и да няма клиника в Бургас трябва да се отиде вСофия или както ние направихме в Пловдив,че ни е по-близко Peace
Проблем не може да се види от тази спермограма,защото резултатите са нереални!Насочете се към специализирана клиника,за да сте сигерни в получените резултати независимо какви ще са  те!Пожелавам ви успех и дано всичко да е ОК Peace

# 7
  • Мнения: 3 453
Кокиченце,
спермограмата не е реална, повярвай! В Бургас няма клиники по стерилитет, не можеш да разчиташ на достоверна спермограма, съжалявам.
Запазете си час за нова спермограма в клиника в София.

Морфологията е съмнителна, затова ти казвам всичко това. Пиши в проблемното, ако искаш.
Стискам палци всичко да е наред! Hug

# 8
  • Мнения: 674
Както _Hope_  те е посъветвала,най-сигурното решение е нова спермограма и задължително трябва да е раширена и в клиника по стерилитет Peace Ние също първата я правихме в лаборатория и се оказа,че наистина е нереална Crazy Неискам да те плаша,но това е за ваше добро,нали знаеш открит проблем,решен проблем Wink

# 9
да момичета наистина ще се обърна и към моя лекар, но нека да дойде понеделник и ще отида при нея с всички резултати за разчитане.просто исках и тук във този хубав форум да чуя и вашето мнение Simple Smile

# 10
  • Мнения: 2 343
Кокиченце, можеш да се обърнеш и към д-р Даскалова в Пловдив.
тук и има координатите
 www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view& … 845&Itemid=31

# 11
Благодаря Мими Simple SmileНека моята лекарка да си изкаже тежката дума.Тя е много свестен човек каза че може да ми разчете резултатите, но ме посъветва ако случайно има нещо да се обърнем към д-р Стаменов в София.Посъветва ме да не се лутам из лекари в Бургас, защото тук няма такива добри специалисти и няма нужната апаратура.

# 12
  • Мнения: 4 700
kokichence, послуШай момичетата. Морфология 94 % няма. Никой тук не ти каzва, че zадължително спермограмата трябва да е лоШа, но таzи просто не е реална. ЗаЩо не отидете във Варна? Чела съм, че там има добра клиника. 

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 384
подкрепям всички момичета относно въпроса!

ето няколко линка за клиники из страната:
http://www.invitro-bg.com/
http://www.ivf-bg.com
http://www.ivf.bg
http://www.ivfpleven.com
http://www.maichindom-varna.com

Благодаря Мими Simple SmileНека моята лекарка да си изкаже тежката дума.Тя е много свестен човек каза че може да ми разчете резултатите, но ме посъветва ако случайно има нещо да се обърнем към д-р Стаменов в София.Посъветва ме да не се лутам из лекари в Бургас, защото тук няма такива добри специалисти и няма нужната апаратура.

извинявам се предварително за малкото отклонение,но... ми стана много любопитно от твоя отговор!би ли споделила коя е тази коректна лекарка в бургас - мисля си за една,но... Rolling EyesPeace

# 14
  • Мнения: 3 294
Кокиченце , аз минах по твоя път , и ние правихме първите си изследвания в тази лаборатория , там спермограмите не са реални . Насочихме се към София , моят съвет е и вие да го направите , три години са много време , не губете повече . Запиши си час отсега в  специализирана клиника по стерилитет , тъй като се чака много за първичен преглед . Незнам кой гинеколог посещаваш в Бургас , но който и да е няма да помогне . Успех  Peace

# 15
  • Мнения: 356
Понеже и аз съм от Бс да се включа.Ние направихме нашата първа спермограма в Бс - Лина и резултатите бяха чудесни с 96 % нормални форми и също много на брой левкоцити,които в последствие се оказаха незрели клетки.Както и да е.Няколко дни след това бях на среща с момичета от проблемно забременяване Бс и какво се оказа - мъжете ни все супермени / 90 - 98 % нормални форми,което е абсурдно дори и при много добрите спермограми /.Втората и всички следващи направихме както при д-р Даскалова / Пловдив /,така и в клиники по стерилитет Сф и Варна.Резултатите бяха коренно различни.
Така,че и моя съвет е като на момичета,обърнете се към клиника за стерилитет и там правете всички изследвания.
Успех!

# 16
  • Мнения: 1 247
Мила подкрепям момичетата
може да дойдете до Варна  при доктор Александров да направите една спермограма и да видите как ви ще са резултатите
аз съм правила при него и при Стаменов и са със едни и същ резултати

# 17
Добре момичета разбирам че всички се хващате за тази нормална форма. А когато направихте тези спермограми в клиниките по стериалитет било то във Варна или София резултатите на вашите мъже добри ли се оказаха т.е. малките човечета работоспособни ли са  Grinning

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 362
Момичетата тук мисля ,че много добре те насочват какво да направиш те точно това се опитват да ти обяснят резултатите направени тук в Бургас са нереални,не са истински ти си вади заключенията.Отидете в клиника по стерилитет и там направете спермограма.
Няма смисъл от правене на спермограми в Бургас.

# 19
  • Мнения: 356
kokichence,когато се срещнеш със специалист по стерилитет ще ви обясни,че дори донорите на сперма нямам подобни показатели.Просто намерете време и посетете място където ще разберете как стои положението при мъжа ти.Пожелавам ти да няма проблеми.Отгоре на всичко показателите са много повече по които се преценява една качествена спермограма.Да не говорим,че ако наистина имате толкова много левкоците трябва веднага да направите и микробиология.

Общи условия

Активация на акаунт