Кога усетихте бебето?

  • 25 967
  • 129
  •   1
Отговори
  • Мнения: 471
Кога усетихте бебето за първи път и какво е усещането?
Първескиня съм както казва доки:)

# 1
  • Мнения: 203
В началото на петия месец...а усещането трудно може да се опише.. особено първите няколко пъти аз изпадах в еуфория newsm44...усещаш как нещо се движи в корема ти... Party..много е хубаво..а като ритне веднъж се почва постоянно  smile3521...след още малко време вече ясно се вижда как се движи направо целият ти корем...просто уау!!! #Shocked

# 2
  • Мнения: 471
аз седя и си чакам... но нямам търпение

# 3
  • Мнения: 203
Когато най-малко очакваш ще стане, а няма начин да не разбереш..пожелавам ти да е скоро   bouquet

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Между 15та и 20та седмица пърхане, едва доловимо и несигурно.В 20та седмица получих изведнъж здрав ритник.

# 5
  • Мнения: 471
сега имам чувството че ме боли шкембето, но не е точно болка и аз незнам......  колебая се на какво да го отдам
а относно ритника- посме мн ли ритат и въобще как е положението боли ли?

# 6
  • Мнения: 203
Мен не ме е боляло нито преди да ритне, нито след това, а до самия ритник също не е болезнен, напротив приятно е.
А след това всеки ден по няколко пъти с различна сила, но не боли!

# 7
  • Мнения: 471
"jojo&vik" благодаря за инфот като ти гледам линийката доста са те ритали  Heart Eyes
на мен ми е станно все още мн искам да ме ритнат !

# 8
  • Мнения: 203
Ще почнат  Party... даже сигурно и ти ще имаш моменти в които ще си казваш "Хайде стига.. сега ли?" естествено в някой неподходящ момент, например като в асансьора ще се на пишкаш, а то съкровището решило да си поиграе малко в този момент.... ooooh!hahaha 35:

# 9
  • Мнения: 3 621
Щом ти е първа бременност може и чак към 20 г.с. да го усетиш, зависи и каква ти е плацентата, ако е предна определено ще е по-късно.А може вече да го усещаш ама като ти е за първи път да не знаеш че е то .Но така или иначе много скоро яко ще те подритват отвътре  Hug
Леко бременеене докрая

# 10
  • Мнения: 645
Аз започнах да го усещам  към 17седмица и  на първите усещания се чудех дали това е бебо ,защото и на мен ми  е за първи път,но като ги усещам в продължение на дни си казах че това са ритниците на бебчо Winkчувството е сякаш нещо ме боцва и после започва да ме гъделичка ,ниско долу;-),в повечето случаи така ме размива това гъделичкане Simple Smile Simple Smile Simple Smileе мила пожелавам ти лека бременност

# 11
  • Мнения: 78
Ще го усетиш, когато най  - малко очакваш, а и както казват мамите щом ти е първа бременност ще го усетиш по-късно. Аз лично много се притеснявах, че не го усещам, не помагаше и постоянното питане на близки "усещаш ли го", "рита ли". По едно време карах мъжът ми да си слага ухото на корема и да види дали ще чуе нещо, а той ми казваше че се чувало нещо като движени във вода. За ритането - о то е много приятно, въобще не боли, поне мен не ме е боляло, но хълцането понякога ме изнервяше все започваше да хълца около 11-12ч през нощта. Ами това приятно очакване на първото сигналче от малкото бебенце Hug

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 337
края на 4ти месец Peace

# 13
  • Мнения: 1 121
В 17 г.с., беше точно като гъдел от вътрешната страна на корема Laughing

# 14
  • Мнения: 583
Края на 4 месец, все си мисля, че усещах дъщеря си и по-рано, но лекаря твърдеше, че е невъзможно. Трудно ми е да обясня точно, но беше нещо като пукане, дърпане, напрежение.....При всички положения обаче, беше невероятно.

# 15
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Усетх беба в началото на 5 месец , мен ритниците не са ме болели.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Аз усетих моето бебче в 4-ти месец и определено не беше куркане на черва или нещо от този род,а беше бебчо.Оттогава-нататък го усещах постоянно и так адокато не родих.И сега си е такава шавлива и много ритка.При всеки е различно,място за паника не трябва да има.

# 17
  • Мнения: 27 524
4-ти месец. Като пърхане на пеперудка. Много е странно и мило първия път  Blush

# 18
  • Мнения: 1 919
около 5 месец

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 529
Първо беше съвсем едвам доловимо дългоочакваното пърхане (това е малко преди 20-та г.с.), постепенно се превърнаха след още няколко седмици в истински ритници  Crazy. Голям кеф!!!

# 20
  • Мнения: 616
първа бременост ми е и го усетих м/у 16 и 17 г.с, беше като побутване ... постепенно се засилва и се различават ясни ритничета Heart Eyesневероятно чувство. Съвсем скоро ще го усетиш  Hug

# 21
  • Мнения: 1 080
Нач. на 5 - ти месец!!!

# 22
  • Мнения: 471
Успокойхте ме и ме развеселихте  Hug
чакам си ритника Grinning

# 23
  • Мнения: 2 090
Усещането-прекрасно и незабравимо Heart Eyes.Не го усетих нито като гъдел,нито като пърхане на пеперуда-просто едно леко,малко и сладко побутване Wink

# 24
  • Мнения: 4 753
В 17 г.с. и много ми хареса...  Heart Eyes

# 25
# 26
  • Мнения: 2 803
Около 5 месец. Усещането е страхотно!

# 27
  • Мнения: 318
В началото на 5-тя месец,усещането е прекрасно  Hug,отначало не бях сигурна че е бебето,но после усещах всяко едно нейно движение  Heart Eyes

# 28
  • София
  • Мнения: 278
Като гъделичкане- към 17-18г.с
Ритиците ги усетих чак в 26-та.

# 29
  • Мнения: 1 674
18 седмица

# 30
  • Мнения: 141
18 седмица

# 31
  • Мнения: 4 589
Аз понеже съм с близначета и при мен е по-различно. Аз май усетих едното към 18 г.с., а вече и двете в 21 г.с. Не съм усещала пърхане или гъдел, а направо помръдване, по-скоро като къркорене. При близнаците е уникално, понеже ако едното мръдне, след малко се обажда и второто. Усещането е феноменално. Още не усещам яки ритници, ама момите са по 400гр. да са живи и здрави.

# 32
  • Мнения: 3 356
Към края на третия месец.

# 33
  • Мнения: 41
Първото ритниче усетих в началото на 5-ия месец.Бяхме на гости и изведнъж нещо сякаш ме побутна ,разсмях се,а останалите разнищваха сериозна тема и след моя смях всички погледи се впериха в мен.Помислиха си ,че бременността не ми влияе добре.  Grinning

# 34
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Към края на четвъртият месец  Heart Eyes

# 35
  • Мнения: 140
И аз в началото на 5-я месец. Беше много леко- като куркане на черва, но като го усетиш няколко пъти на едно място, разбираш че е бебо Simple Smile Малко след това започват леките потупвания.

# 36
  • Мнения: 51
Aз също съм "първескиня", но започнах да го усещам към 15-та седмица. Първите ритничета ги усещах по-скоро като туптене на сърце, нищо общо с усещането за газове или пърхане, както го описваха вече знаещите. И това се потвърди на един преглед - казах на док:"Ето тук ме ритка в момента" и тя потвърди на ехографа. Сега вече са яки ритници, целия ми корем се измества. Не усещам болка, даже си умирам от кеф да гледам как ми се движи корема в различни посоки.  Невероятно усещане!

# 37
  • Мнения: 139
В края на четвъртия месец усетих първите движения. Нещо като пърхане или гъделичкане. Но най-много се усещат вечер когато си отпусната и спокойна и не си в движение. После вече се усещат и в движение и по всяко време, но определено не ме е боляло докато рита, а дори като се сещам и ми се иска пак да си имам едно малко човече в корема.

# 38
  • Мнения: 422
в 17 г.с точно като се събудих и ме побутна в началото се чудех какво става Peaceдано да го усетиш скоро много е хубаво усещането

# 39
  • Мнения: 313
В 18 г.с. го усетих за първи пъ- толкова леко и плахо, като подраскване с нокът. Беше страхотно, не мога да ти опиша каква емоция е. Скоро сама ще се увериш в това.

# 40
  • Мнения: 564
Точно 1 ден на 4 месец, беше 8 март, синът ми за първи път ме поздрави за деня на мама  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Беше прекрасно  Heart Eyes

# 41
  • Мнения: 502
аз усетих първото движение на беба в 3 месец. беше лекичко, но изненадващо- на събиране в офиса преди Нова Година, останах доста изумена. тъкмо пожелавах на колежките догодина да сме много здрави и т.н. и бебето мръдна. направо онемях и чаках повторение, но нямаше  веднага, а след доста време.
сериозните ритници бяха след 6 месец. тогава място не съм можела да си намеря. здравата беснееше, а и сега си е такава. и все в ребрата и бяха крачетата, а дупето го виреше нагоре и се издуваше корема ми.....голям смях падаше, но и ме наболяваше де.

# 42
  • Мнения: 7 201
първа бременост ми е и го усетих м/у 16 и 17 г.с, беше като побутване ...
Peace И аз така го усетих.(като гъдел)Най-милото ми и невероятно усещане. Heart Eyes Heart Eyes

# 43
  • Мнения: 387
аз моите бебки ги усетих в края на 3 месец ,бяха като движещи се балончета ......супер е,такава радост и усещане,несравнимо е и много мило  Heart Eyes Heart Eyes

# 44
  • Мнения: 2 096
в 18г.с.

# 45
  • Мнения: 2 015
В началото на 4-ти месец Hug.

# 46
  • Мнения: 74
В 17г.седмица при мен беше като пърхане .Макар,че е трудно да се опише с думи ще го усетиш невероятно е усещането.В началото се питах дали е това ,но после бях сигурна  newsm47

# 47
  • Мнения: 89
Аз го усетих в 17г.с. и на мен ми е за първи път

# 48
  • Мнения: 1 341
Първото като гъдел -14-15 седмица, ритничета 17 седмица
Втрото като гъдел - 12 седмица, ритничета 15 седмица, които от 18 седмица станаха доста силнички

# 49
  • Мнения: 2 803
Точно 1 ден на 4 месец, беше 8 март, синът ми за първи път ме поздрави за деня на мама  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Беше прекрасно  Heart Eyes

Наистина. Било е голям подарък за МАМА.  bouquet  bouquet  bouquet

# 50
  • Мнения: 121
аз го усетих някъде към 4-5 месец.понеже ми беше за първи път не знаех какво точно е това.леко пърхане, все едно имаш балончета в корема.по нататък вече го усещах като гъделичкане, докато не доиде и пярвия ритник-учих за един изпит като го усетих(беше страхотно).ако жената е бременна за втори път може да го усети и по-рано, защото знае вече какво е.
дано скоро и ти да усетиш мъника.

# 51
  • Мнения: 564
Точно 1 ден на 4 месец, беше 8 март, синът ми за първи път ме поздрави за деня на мама  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Беше прекрасно  Heart Eyes

Наистина. Било е голям подарък за МАМА.  bouquet  bouquet  bouquet

Ооо да  Heart Eyes Hug

# 52
  • Мнения: 471
Врели никипели
въпрос на сперматозоид както казвам аз Simple Smile

# 53
  • Мнения: 564
Врели никипели
въпрос на сперматозоид както казвам аз Simple Smile

Реших да отворя нова темичка и редактирах поста си  Hug
Ето я темичката http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=323193.0
Иначе за спермчото, да! И аз съм на това мнение принципно, то това с мърдането и виждането на мъж или жена, по-скоро предсказва какъв е бил сперматозоида.
Все едно де, интересно ми е просто, забавно ми се вижда, та дори да са врели некипели  Wink Laughing  Peace

# 54
  • Мнения: 374
Първото движение усетих в средата на четвъртия месец. Усещането е страхотно. До края на бременността си се радвах на всеки ритник и всяко движение на бебка Laughing Сега малко ми липсва даже Grinning

# 55
  • Мнения: 189
                                                    Усетих го в края на 3 месец за първи път,беше като пърхане на крила.
                                                    А сега направо си усещам 4е ми ходи из корема и когато се върти.
 

# 56
  • Мнения: 2 807
Първото си бебче усетих в 13 гестационна седмица, другите две в 11 и 8-ма  Heart Eyes

Гинекологът ми отначало не повярва, че съм го усетила в 8 г.с., (т.е. 6 седмици след зачеването), но точно в тази седмица бях на преглед и няколко пъти му казах къде усещам движенията на бебчето - той, докато правеше оглед с ехографа, изумен каза, че наистина се движи и то точно там, където аз казвам   Wink

Чувството за мен беше все едно нещо (сравняват с пеперуда) пърха в корема ми  Heart Eyes
Някои го усещат като помръдване на червата.


Лека, усмихната и изпълнена с безброй положителни усещания бременност!  Hug

# 57
  • Мнения: 3 621
Гинекологът ми отначало не повярва, че съм го усетила в 8 г.с., (т.е. 6 седмици след зачеването), но точно в тази седмица бях на преглед и няколко пъти му казах къде усещам движенията на бебчето - той, докато правеше оглед с ехографа, изумен каза, че наистина се движи и то точно там, където аз казвам   Wink
Ти явно си някакъв медицински феномен, бебето започва да се движи в 9 г.с. , така че не виждам как може да се усети по-рано

# 58
  • Мнения: 1 233
В 18-т аседмица. Като пърхане беше в началото, едва го усещах.

# 59
  • Мнения: 471
нещо като подръпване??? Thinking Thinking Thinking

# 60
  • Мнения: 1 233
Ами да, нещо такова Wink

# 61
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Първият път в 5-я месец.Вторият в 4-я

# 62
  • Мнения: 101
В 17та седмица:) Миналата седмица дори таткото усети побутванията, докато беше сложил ръка на корема ми. С всеки изминат ден се усеща все по-отчетливо. Чувството наистина е уникално!

Последна редакция: ср, 20 авг 2008, 18:02 от Djoneto

# 63
  • Мнения: 471
 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Усетих го! НЕВЕРОЯТНО Е!!!

Благодаря за насоките!!!!!!  bouquet

# 64
  • Мнения: 149
А някой чувал ли е твърдение от сорта на: счита се че детето има душа от момента, в който се размърда за първи път

# 65
  • Мнения: 941
При първата бременост в края на 4-ия месец, а сега през 13-тата седмица...
За сега само аз си го усещам..и винаги на едно и също място с 3-4 см разлика и все около пъпа..."ОТ вън" все още не си личи като мърда....и мъжо все деби и ми бърка пулса Mr. Green  с ритничето на бебока....
Не може да се сбърка усещането според мен.... и винаги носи наслада...

# 66
  • Мнения: 300
Усетих го в 14 г.с. Все едно малки балончета се надуват и се пукат в корема ми. Сладък спомен Simple Smile

# 67
  • Мнения: 149
Аз вече не си спомням кога усетих дъщеря си за първи път да мърда, но усещането наистина е страхотно. Много повече ми паресваше обаче, когато бременността напредна - тогава си представях как краче или ръчичка ми почуква, но вече по-здравичко, за да ми каже здравей

# 68
  • Мнения: 1 195
В края на четвъртия месец усетих дребо за първи път Simple Smile последваха ритницитеи хълцането Simple Smile Все приятни и незабравими усещания Simple Smile

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
В 20 г.с. като леко гъделичкане.Мислех си че блузката ми се размества и все я оправях докато се светна ....

# 70
  • София
  • Мнения: 979
В края на четвъртия месец усетих дребо за първи път Simple Smile последваха ритницитеи хълцането Simple Smile Все приятни и незабравими усещания Simple Smile

 Peace и аз в края на четвъртия и ми казаха, когато го усетиш - около този час ще го родиш. Запомних, е малко се разминаа - към 17 часа я усетих, роди се в 16 без 10  Grinning

Да имаш прекрасна бременност и се наслаждавай

# 71
  • София
  • Мнения: 160
 Усетих го за първи път в 17 г. с.   Simple Smile

# 72
  • Мнения: 58
Аз го усетих в края на 4-я месец. И аз бях първескиня. Усещането е като мускулен спазъм...или поне при мен беше така. Flutter

# 73
  • Мнения: 2 111
В началото на 5-ти месец.
Усещането е странно,много приятно и не може да се сбърка.

# 74
  • Мнения: 777
в средата на 4ти месец - като лек гъдел го усещах  Blush

# 75
  • в мечтания дом с любимите мъже...
  • Мнения: 157
В края на 4я месец. newsm44

# 76
  • Мнения: 1 372
към средата на шестия.

# 77
  • Мнения: 398
Първият път в 5-я месец.Вторият в 4-я
и при мен така

# 78
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Усетих я  около 14 г.с - доста рано. Усещането е ......  newsm78 ами все едно имаш много малка рибка в корема си и тя мърда ........ Ама че го обясих  Mr. Green . Поне аз на такова го оприличавах  Laughing

# 79
  • Мнения: 149
Това с рибката много ми хареса Grinning

# 80
  • Мнения: 741
В края на 4-ти месец

# 81
  • София
  • Мнения: 4 588
В 18 г.с. Не знам как да го опиша, нещо като леко побутване беше. Heart Eyes

# 82
  • Мнения: 1 938
Баткото - в 5 месец Blush, малката - в 3. Peace

# 83
  • Мнения: 149
Нелина, защо да не раждаме в Хигия

# 84
Още в началото на 12-та седмица започнах да усещам движенията на детето.И на когото и да кажех,всеки ми опонираше,че съм си въобразила,че това било перисталтика и дъра-бъра.Движенията бяха все едно потрепва мускул,но бях убедена,че е бебето.За 10-на дни взеха да стават все по-чести.На 13 седмици и 4 дни споделих с доктора ми и го попитах дали е възможно,защото всички мислят,че си въобразявам и човека ми отговори така:"Кой съм аз,та да споря с природата какво усеща една бъдеща мама?Щом ти казваш,че го усещаш,значи е така.Няма начин да си сбъркала,макар,че ти казват,че е рано.Ако искаш вярвай на себе си,ако искаш на статистики.Ти избираш!"
Веднага след това ме попита къде точно усещам най-често движения и след като му показах,той реши да ме увери,че АЗ съм права,а не мами и бъдещи мами,които все много знаят и съдят само по себе си.Веднага на ехографа и ДА-бебчо е точно там,където го усещам,ръкомаха с ръчички и рита с краченца.
И това ми е първа бременност и изобщо не съм кльощава,напротив.
Точно на 14 седмици усетих и първия стабилен ритник,от който дъха ми спря от вълнение,а на 14 седмици и 3 дни беше и първият "боксов мач"в утробата ми.
Така че глупости от рода "много е рано....,по принцип...",са не просто дразнещи,а по-скоро излишни.
Вярвам само на себе си,пък нека здраво мислещите ме мислят за луда...

# 85
  • Мнения: 258
точно, когато навърших 4 месеца (16 г.с.) Rolling Eyes Simple Smile

# 86
  • София
  • Мнения: 23 096
В самото начало на 5-ия месец! Помислих си, че може би греша, но съвсем скоро ми се изясни, че не е грешка и не си внушавам. Беше много приятно усещане  Hug

# 87
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Първият път в 5 месец, сега в 4 месец. Много ми е мило, искам пак... Crazy

# 88
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Към края на четвъртия месец.

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
В четвърти месец , но беше едно такова потупване и гаделичкане , сега в петия е вече повече от усещане  Grinning

# 90
  • Мнения: 438
В началото на 4-тия месец, но тогава още не бях сигурна дали това е бебето.Усещането беше като конвулсия - едно леко и неконтролируемо потупване.А иначе лекарката още от средата на 3-тия месец при всеки преглед все ме питаше дали вече не го усещам.
Много се забавлявах с ритниците на Дребо.Към 6-тия месец много често ме удряше по ребрата - явно му е било тесничко... GrinningА през последната седмица не знам как му е било вътре, но направо усещах едното му юмруче как се мести.Формата на корема ми беше станала много странна  Joy
 Страхотно усещане са тези движения!

# 91
  • София
  • Мнения: 191
Към края на 4 месец - много е приятно усещането  Simple Smile!

# 92
  • Мнения: 645
И аз към края на 4-ти месец. Дори помня точната дата. Чувството е прекрасно. Усещането е като галещо побутване или трептене.

# 93
  • Мнения: 2 818
С първото към 21 г.с., с второто 14г.с. Усещането е като "пърхане на пеперуда". Направо като да не повярваш после какви ритници ще раздава...  Wink

# 94
  • Мнения: 1 104
Към средата на 4 месец. Като леко гъделичкане го усещах в началото, а после тези усещания се засилиха.

# 95
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Усетих го в 17г.с

# 96
  • Бургас
  • Мнения: 129
4-ти месец. Като пърхане на пеперудка. Много е странно и мило първия път  Blush
Peace

# 97
  • Мнения: 347
първото не помня забравила съм
с второто забременях на 6 март, усетих го на 17 юни

# 98
  • Мнения: 4 433
около 5 месец

# 99
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
В пети месец. Преди това усещах нещо, но не бях сигурна дали е бебето.

# 100
  • Мнения: 559
И аз бях първескиня  Wink
Четвъртия месец. Не съм усетила пърхания и пеперуди, а леко побутване  Grinning

# 101
  • Мнения: 297
В 4-ти месец  Hug

# 102
  • Мнения: 123
Около 18-та седмица започна гъделичкането, а след 20-та започнаха и доста силни ритници.

# 103
  • Мнения: 3 929
В началото или средата на 4-ти месец, не помня точно. Беше нещо като гъделичкане.

# 104
  • Мнения: 252
още в началото на 4 месец взе направо да ме побутва леко,а сега не се спира-денонощно.по-добре така,че да си го усещам.

# 105
  • Мнения: 195
В 16 г.с.  Laughing

# 106
  • Мнения: 9 481
В 16 г.с...съвсем леко движение.. Simple Smile

# 107
  • Мнения: 104
В петия месец , началото на 19 г.с Heart Eyes

Усещането е такова едно неопределено според мен, леко побутване, къркорене;щом ти е за първи път почти никога не си сигурна точно какво е Rolling Eyes но се усеща, много е приятно Party Моето бебче много не буйства, даже сега почти в деветия месец не бих могла да нарека движенията му ритници Rolling Eyes

Желая ти спокойна бременност, леко раждане , хубаво и здраво бебе4е накрая   bouquet Hug

# 108
  • Мнения: 4 784
В началото на пети месец. Все едно имаш пеперудка в корема  Simple Smile

# 109
  • Мнения: 363
На 4,5 месеца много странно и неописуемо беше. Съвсем лекичко беше, но после вече раздаваше яки ритници.

# 110
  • Мнения: 2 592
В пети месец. Преди това усешах нещо леко като гъдел, но не знаех дали е бебето. В пети месец получих едно хубаво ритниче и вече нямаше съмнение Peace

# 111
  • Мнения: 2 879
В 18 г.с. В началото беше къто гъдел, сега побутва от тук - от там.  Simple Smile

# 112
  • София
  • Мнения: 2 508
Никой не ми вярва, но - в 12 г.с. Съвсем осезаемо стана в началото на 4-ти месец.

# 113
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Към шестия месец, доста се бях ошашкала и изчетох хиляди теми като тая да търся успокоение.

# 114
  • Мнения: 120
в 5-тия месец

# 115
  • Мнения: 257
със първата си бременност някъде около 5 месец усещането  е прекрасно а с втората си бременност усетих бебето по рано около 4  м и половина  но при всяка жена е различно

# 116
  • Мнения: 389
В 18-та седмица и няколко дена  Peace. Беше като трептене отвътре  Grinning.

# 117
  • Мнения: 1 131
Първото не помня.Второто 16-17 седмица

# 118
  • Мнения: 137
В началото на 5 месец

# 119
  • София
  • Мнения: 374
15-та седмица - като леко гъделичкане  Grinning

# 120
  • София
  • Мнения: 5 720
В 22 г.с.  Peace
Леко като гъделичкане и притрепване на корема! Mr. Green

Леко бременеене! Hug

# 121
  • Мнения: 28
iskam i az da popitam. bremenna sum za purvi put v 4-tia mesec i useshtam neshto kato bockane. tva bebeto li e ili..? newsm78

# 122
# 123
  • Мнения: 805
И през двете бременности в 18г.с.
И макар че казват че по-бързо се усещало втория път, понеже знаеш какво да очакваш, аз отново в началото не бях сигурна това бебето ли е или са газове

# 124
  • Мнения: 86
Първото го усети в средата на 4 месец,а второто в третия!

# 125
  • София
  • Мнения: 5 079
Към петия месец първия път... Невероятно усещане, няма как да го сбъркаш. Wink

# 126
  • София
  • Мнения: 604
края на 4, началото на 5 месец

# 127
  • Мнения: 9
      В 16 г.с.

# 128
  • Бургас
  • Мнения: 101
Първата бременност - в пети месец, при втората - в края на третия.

# 129
  • Мнения: 529
Към 5тия месец.

Общи условия

Активация на акаунт