От кои фирми производители на пюрета сте останали доволни Вие и вашите бебета?

  • 5 969
  • 130
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
Това е втората тема за днес от мен- надявам се и тук да получа отговори?
Благодаря Ви предварително!

# 1
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Виктория ядеше само АМ-АМ и Ганчев от време на време, колкото и да ги плюят и двете фирми из форума  Confused Пробвала съм и Хип и незнам си какво друго, ама така и не ги хареса  Rolling Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 418
Давала съм само Хип и Гербер и мога да кажа, че съм доволна. Бебето ми също ги хареса.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 529
Bebevita, Semper, Sunval и Gerber.
На Гербер яде всичко с удоволствие, което съм и предлагала, т.е. подходящо за нейната възраст. Има едно със сметана, а друго, с яйчен прах - тези не съм и ги давала. А за останалите марки - при всяка има само по 3-4 неща, които се харесаха. Но и това никак не е малко  Peace.
Ганчев и други български - не съм давала  Naughty. Иначе с Hipp захраних и търпях доста провали. В един момент просто си затвори устата и ако настоявах - започваше да реве. Направих пауза от 3 дни (след почти месец захранване Crossing Arms). И после продължих много успешно с другите гореописани марки.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 344
Харесваха му на Ганчев  много,пробвах и Хип,но не му харесаха!

# 5
  • Мнения: 27 524
Данон, Хип, Нестле. В този ред  Peace

Най-ужасните Овко - всичките; и Семпер - месните  Naughty

Бебевита също биват;  Peace  Нутрисия - някои само, другите са кофти;  Confused

Гербер и Сънвал не сме пробвали. На Ганчев давах, яде ги, добри са, но не за захранване и са според мен ок за деца над годинка  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 216
Давала съм само Хип и Гербер и мога да кажа, че съм доволна. Бебето ми също ги хареса.
И аз съм много доволна от тези двете марки пюрета-НИКОЛ ги обожаваше

# 7
  • Мнения: 2 090
Само на "Ганчев" съм давала,харесваше ги Wink.
Аз не съм опитала нито едно пюре или каша,за да кажа кое е било по мой вкус Crazy

# 8
  • Мнения: 1 512
Ами сега  newsm78.Не знам за авторката,но аз да си кажа честно съм в чуденка коя марка да избера като една част от мамите са доволни от  тази,други от онази.

# 9
  • Мнения: 569
   Хип, почти не сме пробвали други.

# 10
  • София
  • Мнения: 928
Всичките на Гербер, някои на Хип и на Ovko плодовите  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 5 720
ХИП и Гербер! Peace

# 12
  • Мнения: 244
Основно на Бебевита, Хип и Нестле. След годинката- и Ганчев.

# 13
  • Мнения: 5 940
Давала съм Хипп, , Семпер, Гербер и Сънал, като първите две марки бяха предпочитани от сина ми. Няколко пъти му дадох Ганчев, не изяде повече от две лъжици. Вече не иска никакви купени пюрета.

# 14
  • Мнения: 1 919
някои на Хип и на Ovko плодовите 

# 15
  • Мнения: 11 004
Дъщеря ми обича и яде на Hiрр, Sunval, Gerber и Semper. Nestle колкото и да ги хвалят, не ги помирисваше дори.
Други марки не съм давала.

# 16
  • Мнения: 5 591
Само на Ганчев.

# 17
  • Мнения: 5 591
Обожаваше ги.Simple Smile

# 18
  • Мнения: 140
И аз само на Ганчев- другите не ги харесваше.

# 19
  • Мнения: 492
Хип, Сънвал и Бебивита . Peace

# 20
  • Мнения: 4 753
За сега яде само на Хип... Опитах да му дам на Ганчев и на Гербер, но не ги хареса и въобще не поиска да ги яде...

# 21
  • Мнения: 4 335
Давам Хип и ги харесва,пробвахме и Бебевита,но не остана о4арован Peace

# 22
  • Мнения: 1 006
Ганчев и Хип.

# 23
  • Мнения: 583
Хип, Гербер, Литъл бии, Бебивита и двете сме доволни.

# 24
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
захранвах с ХИП, после Гербер, Бебевита, Сънвал и най-редовно Ганчев

# 25
  • Мнения: 1 546
ХИП, Гербер и Бебивита  Peace

# 26
  • Мнения: 719
Ами сега  newsm78.Не знам за авторката,но аз да си кажа честно съм в чуденка коя марка да избера като една част от мамите са доволни от  тази,други от онази.

Ами защото всичко си е индивидуално до детето, а и до финансови възможности не на последно място.  Peace

# 27
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Хип и Семпер.На вторите месните и рибните пюрета ги обожаваше.А и миришат чудесно.Купих едно на Ганчев и го изхвърлих преди да му го дам, но всеки сам преценява и си има вкус.

# 28
  • Мнения: 2 111
Захраних с Хип и основно тях яде.
Давам и някои пюрета на Гербер и Семпер.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 879
Започнахме с Хип (зеленчуковите не ги харесва, само плодовите), Бебивита и Сънвал, давала съм и други марки, но малкия не ги харесва и затова засега плодово - Хип, зеленчуково - Бебивита или Сънвал.

# 30
  • Мнения: 2 312
Ядеше само плодовите пюрета и готовите каши на Ганчев

# 31
  • Мнения: 1 763
От марките, които съм предлагала, има пюрета, които харесва и такива, които не харесва. Най-интересното е, че няма нищо общо с моя вкус. Едно месно пюре на Семпер на мен ми стори страхотно, като истинска манджа, но синът ми щеше да повърне, когато го опита. Давам предимно Хипп и Ганчев.

# 32
  • Плевен
  • Мнения: 101
Основно на  Хип и има едно пюре на Ганчев - тиква с морков, което много харесва

# 33
  • Мнения: 313
Храанила съм я само с Ганчев и тя си ги харесваше- ядеше ги с удоволствие  и голям апетит.

# 34
  • Мнения: 2 096
само плодови на Хип и Гербер съм давала.. други пюрета от бурканче не е ял с изключение на 1-2 пъти когато беше наложително и то дадох зеленчуково.   месни не бих дала. няма по добро от прясно сготвена храна..

# 35
  • Мнения: 814
 Хип и Нестле  Peace. Пробвали сме и други марки, но не ни се харесаха

# 36
  • Мнения: 502
в началото давах само Хипп и Гербер. след това малко и на Нестле, Бебевита. но като цяло на Гербер и Хипп най- харесва.

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Сина ми харесва всички пюрета на Хип и месните на Семпер. На Гербер харесва само супите.
От другите марки пюрета не съм му давала. Опитах с Нестле, но не ги хареса.

# 38
  • БУРГАС
  • Мнения: 25
Пробвали сме всичко от изброените до тук марки и мога да кажа,че всички производители имат успешни и не толкова успешни продукти.Както за всяко нещо си е въпрос на вкус.Ти предлагаш,а бебо избира каквото му харесва.Не мисля,че трябва да имаш притеснения дали даваш по-евтини или по-скъпи пюрета.Щом бебето хареса нещо,значи всичко е ок.Ти просто предлагай.Упех  newsm64

# 39
  • Мнения: 31 181
Хип, Бебевита, Семпер рибни и оризови каши, Ганчев, Мандев, Овко, АМ-АМ . Всичко почти е опитала. Има хубави и лоши продукти навсякъде.

# 40
  • Мнения: 9 973
ганчев

# 41
  • BG
  • Мнения: 1 900
Яде само на Хип тиква с картофи и на Гербер-зеленчуковта крем супа.А на Ганчев харесва също и млечната каша,която е с бисквити и шишесте и ванилия.

# 42
  • Мнения: 337
ХИП и Ам-ам

# 43
  • София
  • Мнения: 1 735
Хапва си ХИП с удоволствие/даже се сърди,че свършват тези от 220мл/.Пуйката с броколи на БЕБЕВИТА също и е любимо.Плодовите на СЕМПЕР са мн. вкусни и повечето са без добавена захар.Пробвах ОВКО с пиле и зайче за разнообразие,но направо го плюеше.Не одобрява особено и месните на СЕМПЕР и тези с риба.Мислех,че техните с риба/имат моруна,треска/ ще са и най-вкусни ама не ,пак на ХИП с рибата го изяжда цялото.Вече започвам да си мисля какво още слагат,че да ги яде с такъв ентусиазъм,а да отказва други марки. newsm78Последното откритие е лазаня със зеленчуци на ЛИТЪЛ БИЙ от Кауфланд.

# 44
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Хип и Семпер.

# 45
  • Мнения: 62
Сънвал и Семпер.
От Хип се обриваме  Naughty

# 46
  • Мнения: 1 554
бяхме на хип и нестле алете,други не съм пробвала,сега сме на кухня Peace

# 47
  • София
  • Мнения: 4 294
Плодови пюрета - на хип или нестле  Peace
Зеленчукови и месни не ги долюбваше, наблягахме на домашните.

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Сънвал,Нестле и Хип.

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 1 263
Пробвах доста марки - засета Хип и Бебивита най-ги яде. /плодови и зеленчукови/ Взела съм й за тези дни и зеленчуковата супа на Гербер за проба...Не съм пробвала Ганчев и нямам мнение за тях още.

# 50
  • Мнения: 2 960
Хип ,Нестле  и Сънвал!!!!

# 51
  • Мнения: 2 803
От никоя фирма. Моята ядеше само домашни пюренца и сокчета. Всичко друго плюеше. Добре, че има кухня и бързо я записах.

# 52
  • Прекрасна ВАРНА
  • Мнения: 356
HIPP и NESTLE Peace

# 53
  • София
  • Мнения: 12 554
Давала съм само Хип, Нестле и Гербер.

Чак като стана на 1 годинка му купих 1-2 бурканчета тиква с ябълка на Ганчев, но с особено мнение  Wink Повече  не купих.

# 54
  • Мнения: 2 334
Хипп и Ганчев Peace

# 55
  • Мнения: 2 807
Hipp, Nestle/Alete, Semper, Gerber.

# 56
  • Мнения: 8 999
Моите деца приеха само месните на Ганчев. И плодовите на Хаме /или нещо подобно/. Всичко друго плюеха.

# 57
  • Мнения: 525
Хипп, Нестле алете, Гербер.

# 58
  • Мнения: 454
Взимам Хип, Гербер, Семпер и Бебевита. Всичките ги яде с удоволствие и плаче за още. Не харесва определени продукти, като спанак, броколи, черен дроб и ги плюе, независимо какво производство са.

# 59
  • Мнения: 3 157
Моето бебе не разбира от марки-само за Ганчев мога категорично да кажа,че повече няма да купя-пробвахме(и двамата) няколко и всичките до едно са отвратителни,иначе от другите марки зависи конкретно от съдържанието на пюрето-някои му харесват други-не.Давам основно хип и бебивита.

# 60
  • Мнения: 1 477
Ганчев  PeaceЯде абсолютно всички видове  Peace

# 61
# 62
  • Мнения: 3 550
Отгледан е на домашни пюрета. В редките случаи, когато купувах нещо е било на Хип или Сънвал.

# 63
  • София
  • Мнения: 5 079
Като малък си ядеше почти всичко на Ганчев, не е бил претенциозен, но откакто го записах на кухня, тези пюрета го отказа от раз. Трябва да е нещо ,което да му напомня на манджа Laughing, нещо не-безвкусно и блудкаво.
Сега спасяваме положението с Гербер, чат - пат.  Whistling

# 64
  • Мнения: 121
Хип и Гербер други несъм и предлагала тези си ги хапва с удоволствие

# 65
  • Мнения: 1 080
Моето бебе май не ги подбира много - всичко му харесва!!!

# 66
  • София
  • Мнения: 39 761
Дияна я захраних с плодовите на Ганчев. Харесваше ги. Зеленчуковите и месните не ги ядеше.
Купувах на Хип и Гербер.

# 67
  • Мнения: 1 586
На Хип ядеше само плодовите,доволна съм от Овко ,Хаме ,Ганчев също ги харесваше!

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Аз отскоро захранвам моето момченце и той като цяло не приема пюретата с особен ентусиазъм.Струва ми се обаче,че на Бебевита най-много му допаднаха.Плодови пюрета тотално отказва.Български пюрета не съм взимала и на този етап изобщо не бих дала.

# 69
  • Мнения: 270
Винаги е харесвала Хип и Гербер.

# 70
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Като се замисля на Гербер всичко яде с охота, особено харесваше супите. От ХИП, ХАМЕ също съм доволна. Бебевита, Ганчев - стават. Овко - няма да ги повторя (имат странен мирис и вкус, детето също не ги хареса), на Семпер месните менюта няма също да ги уважим повторно.

# 71
  • Мнения: 1 098
Сънвал, Семпер, Гербер Peace

# 72
  • Мнения: 596
Хип, Ганчев, Неслте, Гербер, на Семпер- само рибните.

# 73
  • София
  • Мнения: 528
Ганчев!  Peace Захранена е с тях, от около 6 до 10 месеца обядваше със зеленчукови, месни и рибени пюрета на Ганчев (редувах ги така, че всяка седмица ядеше заешко, риба, пуешко, пилешко и чисто зеленчуково). После минахме на детска кухня, но плодовите пюрета ги яде и в момента - 1 такова пюре й е сутрешната закуска. За следобедна закуска пък често й давам от млечните каши на Ганчев. И аз, и, смея да твърдя, тя също, сме доволни! Peace

# 74
  • Мнения: 506
Хип,Гербер,Семпер newsm10

# 75
  • София
  • Мнения: 932
От Hipp и някои на Бебевита.

# 76
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Само на "Ганчев".

# 77
  • София
  • Мнения: 2 227
Хип и Нестле.

# 78
  • Мнения: 2 521
Само на Хип  ядеше Peaceвсички други отказваше.А сега вече не иска никакви и се чудя как ще му давам риба newsm78

# 79
  • София
  • Мнения: 561
Предпочиташе Семпер  Peace

# 80
  • Мнения: 155
Сънвал, Семпер, Гербер Peace
Peace и аз така

# 81
  • София
  • Мнения: 276
Hipp, Nestle, Gerber, Sunval, Semper (само плодови)  Peace

# 82
  • Мнения: 493
Само Гербер яде сега преди и Хип харесваше,но сега не ги иска.На периоди е.

# 83
  • Мнения: 1 104
Дъщеря ми ядеше Hipp, Nestle и Gerber.

# 84
  • София
  • Мнения: 17 592
бебевита, сънвал, гербер, семпер, хип.

Ганчев, овко и ам-ам бяха отвратителни.

нестле не съм вземала - ами, не са ми по джоба (те са само за негърчетата в Африка, те могат да си ги позволят, за разлика от мен...  Joy)

# 85
  • непостоянно
  • Мнения: 981
Хипп, Нестле, Хаме, Семпер, Гербер Peace

# 86
  • Мнения: 617
Малкия хапва само от Гербер.  Grinning

# 87
  • BG
  • Мнения: 2 217
Детко най-много харесва Бебевита, хапва някои пюрета на АМ АМ и Хип. Единственото, което му давам на Гербер е пюрето с риба.  Peace

# 88
  • Мнения: 9 481
В този ред:
Гербер, Семпер, Хипп

# 89
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Гербер и Семпер

# 90
  • Мнения: 482
Хип, някои на Бебевита и Семпер.

# 91
  • Мнения: 654
Хипп
но са малко скъпи като поотраснат и почнеш да купуваш по- големи. Иначеса много добри- и мъжа ми ги яде Laughing

# 92
  • Мнения: 109
Бебевита-плодовите.Семпер и Гербер-местните.А зеленчуците си ги правя аз,защото каквото и марка да купя плюем ooooh!

# 93
  • Мнения: 766
Ядеше  Хип, Гербер, Бебевита, но напоследък хич не ги иска newsm78
в момента яде само на Семпер - може би защото са с по-едри парчета  Rolling Eyes

# 94
  • Мнения: 321
Ядеше Хип и Нестле от всички видове...  Peace

но откакто навърши годинка вече е на детска кухня  bowuu

# 95
  • Мнения: 2 132
Има ли някоя мама, която е давала тези пюрета http://www.biosviat.com/index.php?option=com_content&task=vi … d=37&Itemid=8 ? Ако има нека да сподели отзиви за тях.

# 96
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Bebevita, Semper, Sunval и Gerber интересно защо на Hipp не й се услаждат  Thinking Вчера пробвахме и нашенските Ганчев и го изяде.
А тези от горния пост не съм ги виждала по магазините, но инфото е полезно Peace

# 97
  • Мнения: 374
Плодови давам на ХИП и и харесват, а зеленчукови и месни на Гербер. Месото и зеленчуците на ХИП не ги понася - от тях яде единствено тиква и морков Peace

# 98
  • София
  • Мнения: 1 185
Възхитена съм от зеленчуковите на Овко, малкия отказа всичко друго, а от тях вече два дни си хапва сладко, сладко!

# 99
  • Мнения: 485
Семпер и Хип

# 100
  • Мнения: 1 572
аз давам само хип и бебевита , с ганчев и манчев не бих рискувала

# 101
  • Мнения: 4 784
Моят бебо най-хареса Гербер и Хип.

# 102
  • Мнения: 367
На първо място от Гербер, след това от Хип.

# 103
# 104
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
хубава тема... ако имаше и анкета към нея!  Rolling Eyes Не че не мога да събирам и броя, ама все пак...

# 105
  • Мнения: 2 100
Пробвах в самото начало с толкова хвалените ХИП-ами не ги яде-плю, рева и толкова. Оттогава само на Ганчев е ял без проблем  Peace

# 106
  • Мнения: 4 017
Пробвали сме почти всички марки (ХИП, Гербер, Нестле, Овко), от всички има видове пюрета, които харесва, и такива, които - не.

Чудно ми е, например, има ли бебе, което яде пюрето тиквички с картофи на ХИП?

От друга страна морковите и тиквата на ХИП са едно от най-вкусните пюрета, според нас. Месата на ХИП също не ги харесва.

Така че общо взето експериментирам и купувам различни неща.

Не съм твърдо ПРОТИВ Ганчев. Има си някои неща, които й давам, макар че винаги веднъж попаднах на пюре, което щракна, но въпреки това беше развалено (разбрах го, само защото много пъти и го бях давала и веднага усетих, че вида и вкуса са по-различни). След това дълго време не ги купувах, но сега поне едното и зеленчуково за седмицата е на Ганчев, както й някоя от следобедните закуси (каша с грис или овесени ядки)

# 107
здравейте, баткото ядеше само Ганчев, друго неискаше, а Мая яде само Хип, пробвах и с Гербер, но нещо не им е фен. Опитахме и Ганчев, пак същия проблем, а ми се стори и доста сладко.  Аз съм за Хип.

# 108
  • Русе
  • Мнения: 526
  Месни и зеленчукови пюрета - само на Хипп
  Плодови - Хипп, Гербер, Ганчев

# 109
  • Мнения: 5 539
Дъщеря си отгледах с Ганчев, но на сина си сега купувам Сънвал, Хип, Бебивита, Гербер, Семпер. Разликата определено е в полза на вносните пюрета /макар че и на тях съм им намерила кусури/.
Иначе синът ми яде всичко, почти не ми е отказвал храна, пу-пу.

# 110
  • Мнения: 1 900
Hipp, Semper,  Gerber  Peace

# 111
  • Мнения: 23
Започнах с Ганчев и така досега. С друго не съм опитвала. А и малкия си го харесва засега

# 112
  • София
  • Мнения: 679
Аз захранвам с Хип, Семпер и Гербер, след това минаваме на Нестле, след годинка започвам почти изцяло да ядем детската кухня, като аз готвя през останалото време. В момента ядем на Ганчев пюрета при спешни случай, но само три - Пиле с моркови и ориз, Риба с картоф и морков и Заешко със зеленчуци.
Зеленчукови пърета освен на Хип други не пожелаха и да опитат двете госпожици.

# 113
  • Мнения: 3 069
Вики хапваше на Ганчев и на Гербер.

# 114
  • София
  • Мнения: 2 296
Хипп и Гербер.Понякога и Семпер и Бебевита.На Ганчев само плодовите,но рядко.

# 115
  • Мнения: 88
Итрите ми деца ядяха на Ганчев

# 116
# 117
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Ганчев плодови, някои от зелемчуковите и тези с пиле, млечните каши ги обожава. Давах и на Овко, но нещо не и харесаха. А на Мандев и харесваше зеленчуковото с масло

# 118
  • Мнения: 1 596

Чудно ми е, например, има ли бебе, което яде пюрето тиквички с картофи на ХИП?


Моето!
Обожава Хип Simple Smile

# 119
  • Мнения: 384
Захранвам с Gerber, Semper, Sunval, HIPP и Bebivita. Досега няма нещо, което да не му е харесало, освен финното картофено пюре на Semper, но като го разредих с кърма, го прояде и него.

# 120
  • София
  • Мнения: 115
HIPP, Gerber, Bebivita, Ovko (плодовите основно, пробвахме и месно, но на сина ми не му хареса).
Вчера взех една каша на Ганчев - не е лоша, може да взема пак.
Пробвали сме и пюретата на Кауфланд Little Bee - от тях май само плодовите и кашите стават. Бях взела морковено - е не се хареса и това е.
На Semper сме пробвали също - е грам не го яде - стисна устата и не я отвори повече.
   bouquet

# 121
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Досега сме пробвали само Семпер и Хип , но доколкото знам те са най - добрите.

# 122
  • Мнения: 9 814
Хип, Семпер и плодовите на Ганчев.

# 123
  • Мнения: 674
Гербер,Хип,Семпер (плодовите) и Бебевита

# 124
  • Мнения: 1 155
ХИП, Семпер и АМ АМ  Peace

# 125
  • Мнения: 4 621
Хип, Семпер и Нестле Peace

# 126
моята марка  домашни пюрета nat&eli  Simple Smile приготвени от слънчеви ябълки, круши и сливи, екологични сочни праскови, свежи и моркови и хрупкаво броколи. Без добавена захар, сол и консерванти. Само най-доброто за моята принцеса.

иначе от купешките hipp и nestlé когато ни  настигне глад навън.

# 127
  • Мнения: 78
Gerber, Bebivita, HIPP(плодовите)

# 128
  • Мнения: 2 231
Хип, Бейбивита (след като захраних с всичко минахме на тях - клъопа ги с удоволствие) и Гербер.  На Овко харесва някои плодови с йогурт и със извара. На Ганчев съм давала някои плодови, а сега и вземам по някоя каша (яде само 2 вида от кашите им).

# 129
  • Мнения: 15 379
Хипп, Сънвал, Нестле Алете, Семпер (само рибите), по-рядко Бебевита и Гербер. Български пюрета никога не съм купувала, нямам и никакво намерение да го правя!

# 130
  • Мнения: 224
Хип и Гербер  Peace

Общи условия

Активация на акаунт