За люшкането в количка, за да заспи

  • 1 903
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 543
Здравейте, мами! Много ни е проблемно заспиването, без люшкане в количката не става. Всъщност първите месеци заспиваше само на ръце, а вечер гошкане + един час рев. Успяхме да заменим люшкането на ръце с люшкане в количка през деня, а вечер я люшкаме в легълцето. Който е минал по този път може ли да ми даде някакви свежи идеи за отучване от люшкането? Които обаче да не включват оставяне да се нареве, защото моята щерка е много способна в това отношение и затова никога не я оставям да плаче. Направо се захласва, много е гадно... Сега всъщност вечер заспива най-лесно, но през деня пада яко кламбичкане. Ако я оставя или почва да реве, или, ако е в по-добро настроение, зяпа някъде и не заспива, а накрая й доскучава и пак започва да реве. Ами това е положението...

# 1
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Периода просто трябва да се израсте  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 155
Аз ти препоръчвам СЛИНГ! Въпрос на вътрешно усещане е обаче. Детенцето ти е такова. Замисляла ли си се, защо за бога са ни тия колички, креватчета и хилади вещории Mr. Green Аз така се справи с безпокоиството на своето бебе! Peace Но трябва да ти допадне идеята и да не се плашиш, че сте "извън стандарта", защото подобни мнения при мен заваляха!
 Hug Heart Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами не виждам защо трябва да се "приспива" детето, особено през деня. Ако не й се спи - да не спи, да се забавлява, вечерта таман по-лесно ще заспи.

# 4
  • Мнения: 543
Ами защото всъщност й се спи - търка очите, прозява се, мрънка. Ама не знае как да заспи...

# 5
  • Мнения: 396
Периода просто трябва да се израсте  Rolling Eyes

Люлях една година.
Като имаш предвид , че когато ни омаля люлката и кошарата не беше люлееща се научих да я люлея на краката си - както бабите едно време и така поне ръцете ми бяха свободни за ръчна работа докато се приспим...
Тя всъщност баба ми ме научи на тоя номер.
После стана така , че взе да прескача спанета и като и се доспеше беше толкова уморена, че нямаше нужда от люлеене!

# 6
  • София
  • Мнения: 2 734
Ние се клатехме в количка до началото на 4-ти месец.Постепенно започнах да не я люшкам докато напълно заспи,а я оставях когато започне да се унася.Винаги обаче започвах приспиването,когато беше ясно,че й се спи адски много,иначе номерът не минава.Та постепенно започнах да я клатя все по-малко и я оставях сама на все по-ранен етап от заспиването.Така свикна да се унася сама и без люшкане.Тогава се прехвърлихме вече и на спане в детско креватче.Целият процес продължи около месец.Отначало с дневните спанета,по-късно и с нощното.

# 7
  • Мнения: 2 111
Много ми тежеше да я люлея в количката,ръцете и кръста ме боляха и си купихме люлка преди 3 месеца и в нея заспива по-лесно за 20-30 минути люшкане и после я прехвърлям в количката.Така е доста по-приятно.Разбирам те напълно.И дъщеря ми си търка очите,носа,реве че й се спи,но никога няма да заспи сама.Ще реве цял ден,но не може да заспи.

# 8
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  Освен да продължаваш да люшкаш докато порастне още малко.Аз люлеех Алекс с часове през нощта ,докато навърши 11 месеца.След това той явно беше готов да спи без люлеене,защото бързо свикна с новото положение.За разходките в количка-не мога да кажа какъв километраж съм навъртяла,само и само да поспи.Опитай  да я сложиш в слинг,шезлонг,кошница за кола,въобще каквото ти дойде на ум.И спокойно-няма да е вечно така.Предполагам,до няколко месеца ще се откаже от люлеенето. Hug

# 9
  • Мнения: 953
Ние бяхме същата история 1:1. Заспиване само в количката и само ако я люлея.
Купихме легло което също има опция за люлеене. Оставях я да седи в него за да свикне постепенно.
Към 10м вече свикна да заспива в леглото докато я люлея. След около 3 седмици спрях да я люлея, просто стоях до нея и чаках да заспи.
Естествено преди това трябваше да е играла много, да се е изморила.
От моя личен опит когато изчаквах едва ли не да заспи през деня сама /търка очите, прозява се /, много се изнервяше, така че се отказах.
За да свикне  да засипва само според мен трябва да направиш прехода по-бавно, а не например от утре ще спиш сама. Детето не бива да се подлага на излишен стрес.

МамаВлади, слинга е чудесен като детето е по-малко, за 8 месечно бебе и нагоре е страшно изморително за майката, а и тя е човек има нужда от почивка. В момента който го извади от слинга пак се буди и всичко от начало.

Последна редакция: вт, 19 авг 2008, 13:07 от Candy girl

# 10
  • Мнения: 339
Ние се люляхме около година и 3 месеца. Беше мнооого трудо заспиването при нас и целия този период. На ръце, след това количката, след това кошчето за кола ( там изкара най-много, с него беше и приспиването при многото нощни будения). Добре, че беше златният ми мъж Simple Smile да ми помага. Изчетох много книги и статии по въпроса. Нищо не помогна при нас, докато преди месец два не започна сама да се унася на креватчето, когато се върне уморена след игра и и четем приказка/показваме картинки. Като видехме, че се отпуска започвахме да я погалваме лекичко и да и пеем някаква песен...Това накратко е нашата подобна история. Така че от моя опит- трябва да се израсте или по-скоро да се даде време на бебчето да се научи само да се унася, а ние да му помагаме докато се стигне дотам Wink

# 11
  • Мнения: 2 960
Периода просто трябва да се израсте  Rolling Eyes
Така е !!И  аз миналата година люшках и си мислих ,че няма край това фръц-тръц  напред назад...НО ОТМИНА.Сега и дума не може да става да се люшкаме и приспиваме с друд-друс ....заспива си сам в леглото!!!А не ми се вярваше ,че такъв момент ще настъпи...ама настъпи!!!

# 12
  • Мнения: 9 973
аз и в този момент си го люшкам в люлката Crazy

# 13
  • Мнения: 6 713
Ами защото всъщност й се спи - търка очите, прозява се, мрънка. Ама не знае как да заспи...

Е и ние сме така! Преди като беше на 2 месеца заспиваше абсолюотно самичка, в креватчето, сама в стаята, но сегаааа ooooh! ooooh! ooooh! Търка очите, мрънка, спи му се, и не може и не може без дундуркане Tired

# 14
  • Мнения: 259
Ние се люшкахме на ръце или в количката доста след годинката. Спи й се, а не иска да заспива сама. От люшкане на два пъти падаха болтове от количката. Сега пък се "друсаме" на едно легло (то е с пружини), иначе няма заспиване. Не знам как изобщо заспива на яслата.

# 15
  • Мнения: 336

[/quote]
Така е !!И  аз миналата година люшках и си мислих ,че няма край това фръц-тръц  напред назад...НО ОТМИНА.Сега и дума не може да става да се люшкаме и приспиваме с друд-друс ....заспива си сам в леглото!!!А не ми се вярваше ,че такъв момент ще настъпи...ама настъпи!!!
[/quote]

Обнадежди ме, защото и аз в момента мисля, че този период никога няма да отмине.

# 16
  • Мнения: 3 092
Съвет не мога да ти дам .Просто трябва да следваш детето си - заспива както може , това е .
Моето заспиваше пък само на гърда до година и половина , после само на ръце , после в количката , сега си заспива сама в леглото .
Лесно не ми е било в никакъв случай , но просто преживяхме заедно тези моменти и толкова . Simple SmileСега чакам да спре да ми се буди нощем...виж за  това може и до пенсия да си почакам , ама знаеш ли Mr. Green

# 17
  • Мнения: 378
И аз люшках баткото една година, като започна да ходи толкова се изморяваше, че сам заспиваше. Сега пак люшкам, ако не люшкам нося, все тая...

# 18
  • Мнения: 543
Благодаря на всички, които споделиха опита си! Бе то и аз така ги виждам нещата, ще се люшкаме и ще се надяваме, че като стане по-активна, сама ще се откаже...

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Период е, който като всички останали отминава. Приспивах сина ми на ръце докато навърши годинка, после сам се отказа. Един ден, когато го взех на ръце за да го приспивам започна да се дърпа и да плаче. Оставих го в леглото и заспа, самичък  Wink Оттогава заспива само по този начин.

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И ние имахме такъв период-за 2-3 месеца отмина....дано и при вас е така

# 21
  • Мнения: 4 335
До 4-ят месец синьт ми само така заспиваше,дори и ве4ер го приспивах в коли4ката в хола и след това го носих в кошарата.Сега го приспивам пак с люлеене,но в кошарата Mr. GreenМи кво да на прая,не ми тежи,ще люлея.Не се 4удя как и кога ще го откажа от това,то времето ще си покаже Grinning

# 22
  • Мнения: 396
До 4-ят месец синьт ми само така заспиваше,дори и ве4ер го приспивах в коли4ката в хола и след това го носих в кошарата.Сега го приспивам пак с люлеене,но в кошарата Mr. GreenМи кво да на прая,не ми тежи,ще люлея.Не се 4удя как и кога ще го откажа от това,то времето ще си покаже Grinning

Искам отново да се изкажа по темата, защото на другия ден след предишното ми включване, родих сина ми.
Не само, че люлея докато заспи, но и след това , защото иначе се буди след 15 мин!
Няма нищо общо с поведението на дъщеря ми!
Освен това си казвам, че няма вечно да гушкам и да люлям!
Времето лети! просто сега ми е трудно, защото искам и да спя понякога...

# 23
  • Мнения: 4 433
Здравейте, мами! Много ни е проблемно заспиването, без люшкане в количката не става.
Ние затова само навън сме спали в количката Simple Smile

# 24
  • BG
  • Мнения: 1 900
Ами май нямаме такъв проблем.

# 25
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
и ние сме така , навън постоянно люлям в количката , но понякога се налага и на ръце да се взимаме и да се приспиваме по кафенетата.  Вкъщи понякога пак ми прави номера и иска на ръце да се приспиваме , но все пак като има начин за заспиване - доволна съм Peace

# 26
  • Мнения: 540
Периода просто трябва да се израсте  Rolling Eyes
така е
всички деца минават този период и при вас ще мине дано да е по скоро за да не се мъчите взаимно

# 27
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Люлям и пея постоянно, при това синът ми заспива само, ако е прав.
Заспива сам само вечер, но аз трябва да съм при него и да му пея.

# 28
  • Мнения: 719
Наистина е период, който отминава.
В това отношение синтЪ ми беше кошмар, голямо люшкане беше, а понякога и нощите преминаваха в количката.. Confused
А сега К.  ми е добричка, заспива си сама без проблем от съвсем малка. Heart Eyes
Дали е до дете или може би с второто се изхитряваш повече. newsm78 Crazy

# 29
  • София
  • Мнения: 5 079
Никога не сме го люшкали, някои бебчета го обожават, други са по - страхливи и не понасят този "метод" за приспиване. Моят се числеше към втората група, въпреки, че като бебе спеше в кошче.
В количката също не съм го люшкала, заспиваше си само с возене, като е вътре, а иначе - на цица, само и единствено, после се отби сам и започна да си заспива сам. Не съм имала подобен проблем. Rolling Eyes
Но ако го имах - може би щях да го люшкам, все вярвам, че е по - малкото зло, като все пак си заспива така спокойно, отколкото да го оставя да се одере от рев...  Naughty

# 30
  • Мнения: 1 763
Моето дете също имаше период, в който заспиваше или в количката, или в люлка и после го местехме в леглото. Когато беше на 8 месеца, отидохме на море и там го приспивахме само в количката. В кошарата го слагахме чак към 2-3 през нощта. Когато се върнахме, изведнъж започна да отказва  да спи в количката. Оттогава заспива само в кошарата, единственото условие е да няма никой в стаята, докато заспи. Явно количката му омръзна.

# 31
  • Мнения: 252
Ох, напълно те разбирам, и аз доста го полюлях, навън в количката, вкъщи на ръце и с песен. Голямо мрънкане, реване, търкане на очи и аз нося, люшкам, пея, без крът и ръце останах .Ама си казах край.  Започнах щом затърка очите и в леглото и той реве, играе, става ляга, пак малко рев и накрая заспиваше от умора. За около месец се научи че в леглото се спи и започна да си заспива след като малко поиграе със завивките.
Дано скоро се справите, че на мен накрая ми беше много изнервено.

# 32
Трябва да ви кажа момичета, че бебефона със видио ми спаси нерви и време . На каката голямо клатене падаше, а докато започне да заспива сама беше чудо. Сега със второто нямам никакви проблеми просто от самото начало го свикнах да заспива само, то докато е на 1м като се умори заспива. Бебефона е най ценното нещо което имам, гледам го какво прави като го оставя само. Много удобно. Моето бебче не съм го клатила въобще, ляга и заспива. Да живеят видио БЕБЕФОНИТЕ!  Joy

# 33
  • Мнения: 790
Трябва да ви кажа момичета, че бебефона със видио ми спаси нерви и време . На каката голямо клатене падаше, а докато започне да заспива сама беше чудо. Сега със второто нямам никакви проблеми просто от самото начало го свикнах да заспива само, то докато е на 1м като се умори заспива. Бебефона е най ценното нещо което имам, гледам го какво прави като го оставя само. Много удобно. Моето бебче не съм го клатила въобще, ляга и заспива. Да живеят видио БЕБЕФОНИТЕ!  Joy

Не разбрах връзката с темата  Thinking

Аз ще се радвам ако заспиваше с люшкане в количката или стола за кола, даже и шезлонга не харесва. Заспива само на ръце ако неуспея да я хвана навреме да си заспи в леглото. Като си мине времето да заспива и става много крива (с рима даже излезе  hahaha)

# 34
  • Мнения: 6 713
Ами защото всъщност й се спи - търка очите, прозява се, мрънка. Ама не знае как да заспи...

Eто това е и нашата ситуация от 1 месец вече! #Crazy #Crazy #Crazy

# 35
  • Мнения: 7 723
...и моята голяма щерка имаше същия проблем.
Заспиваше единствено и само в количката, или в кенгурото.
(тогава още нямаше слингове)
Готвила съм и съм мила чинии с кенгурото отпред ooooh!
След всяка разходка миех гумите на количката,
че да я вкарам в къщи, за да си приспя детето в нея ooooh!
Пяла съм по 40 минути "Зайченцето бяло",
с гушнато на ръце бебе и подрусвайки се, че да заспи ooooh!

...да не те плаша, но на тоя етап няма как да я отучиш.
Това е период, който ще отмине от самосебе си.
Въоръжи се с нерви и търпение! Успех! Hug

# 36
  • Мнения: 21
Зависи от много неща.Аз съм много против всякакво люлеене и носене на ръце.Някои деца така свикват и дори след 1 год. пак са на този принцип.Не знам дано при вас не стане навик.

# 37
  • Мнения: 249
 И с каката, и сега с малката с люшкане става приспиването. Малката до два месеца си заспиваше без проблеми, но след това само с люшкане. Ето и днес от сутринта е спала само 40 мин и неще #Crazy Незнам къде ги тези бебета, където заспиват сами и спят по цяла нощ. При нас няма такова нещо и като гледам скоро няма да е друго и ще си люшкам, предпочитам да спи все пак, няма да е вечно. И аз бях против всякакво люшкане преди да родя, но като ми дойде до главата забравих всяко "против"

# 38
  • Мнения: 514
Здравей!

Ние бяхме така близо 1 годинка!Така се приспивахме !Но домашната количка й стана малка и започна да чуства че не може да се върти насам --натам!Така от месец и нещо сме махнали количката и заспиваме на леглото гушнати!
Иначе преди това се клатехме по 30 мин и пеех песнички!
Сега е много по -добре!Дано при вас е само период който да отмине! Peace Peace

# 39
  • Мнения: 61
и аз така люшках до десетия месец после ми писна и го оставях като се измори и сам си заспива

# 40
  • Мнения: 822
Не сме се люшкали,заспива си докато се вози и в къщи няма на ръце,заспива в креватчето.

Общи условия

Активация на акаунт