Кога ви "подрязаха" крилата...или ви отнеха въздуха....

  • 8 515
  • 108
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 568
Дали това заглавие е подходящо,не знам newsm78

Но тази сутрин ми е едно такова философско и леееко ревливо Tired

Та хареса и темата за свободата...свободата на духът,свободата да бъдем себе си и да ни обичат,такива каквито сме...

Всеки е имал моменти,когато заради друг човек(други хора) или са му или сам си е подрязвал крилете,за да е щастлив някой друг!

Как се чувствахте тогава,как "издрапвахте"  на горе,как запазихте себе си,защо се случва това и до какво води...хубаво или лошо...губим ли нещо по-този път или печелим... newsm78


Аз изгубих живота си...ще разкажа ....но не сега  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 568
И още нещо по-темата:



Едно, две , три... отрязани пера.
                 Боли !
Подстригвам си крилете.
От утре няма да летя.
Сбогом сестрици ! Простете !
Щом можете - още летете .
От днес ще стъпвам по земя.
Ще сънувам, че съм птица,
но ще бъде нощем.
Денем съм вълчица.
Ще спя на собствените си пера.
Ще ги зашия във възглавница
и ще сънувам, че летя.
Едва сега разбрах, че в глутница
един е начинът да оцелея -
да се науча да вия.
А аз - безсрамната наивница -
си въобразявах, че мога да пея.
...деведесет и девет, сто ! Последното перо !
Ужасно съм грозна ! Ще свикна !
Едно обаче се питам -
до днес ми стигаха трошици,
а сега ?... Нали не съм вече птица...
Пазете се, хора ! От днес съм стръвница.

По дяволите ! Страх ме е !
Отрязах си крилете, но сърцето...
Сърцето ми е още на птица.
Но вие няма и да разберете.
За вас ще бъда вълчица.

# 2
  • Мнения: 4 733
Сама се подкастрих. Лошото е че крилата ми растат след време...отново. Рязането е по мой избор. Не ме е боляло, не съм съжалявала. Всичко което се случва в голямата си част е по мое собствено желание.

Маргало, я се стегни Crossing Arms HugЧерните мисли не водят до нищо добро, самосъжалението също

# 3
# 4
  • Мнения: 2 479
Подрязах си ги сама, когато реших да имам деца...с този някого. Боли, защото не е оценено...но пък човек не може да има всичко...

# 5
  • Мнения: 29
Понякога си мислиш, че са ти подрязали крилата, но след време може да се окаже, че не е чак толкова лошо и започваш да усещаш как гръбчето те сърби и никнат нови. Когато сме тъжни, виждаме нещата в крайно лоша светлина. Има една мисъл- "През сълзите не се вижда ясно". Мисли положително. Hug

# 6
  • Мнения: 2 556
Само за 1 случай се сещам да съм била "с подрязани криле", но не е свързан с личния ми живот. При мен ставаше дума за тормоз на работното място, но истински тормоз, кошмарен, на практика се разболях, бях започнала да повръщам всеки ден, не можех да приемам храна. Аз съм съвсем здрав човек, но тогава просто се сринах. На третия месец напуснах и веднага ми мина. Сега се чудя как съм търпяла почти 3 месеца, ами просто не съм била на себе си явно.

Впоследствие се оказа, че този урок ми отвори очите за много неща и доведе до супер положителна промяна при мен, така че наистина всяко зло е за добро явно!

# 7
  • Мнения: 2 035
Маргало, я се стегни Crossing Arms HugЧерните мисли не водят до нищо добро, самосъжалението също

Ахъммм, нали не си забравила колко хора те обичаме    love001
http://misli.hit.bg/blessed.html  Hug Heart Eyes

Магьосница съм аз ! Магьосница !
И имам тайна власт над теб !
Хем си на колене като пред костница,
Хем – упоен си като във вертеп !
Не вярваш ли, че съм магьосница –
вземи , крилото е за теб !

Последна редакция: чт, 21 авг 2008, 09:35 от val_stef

# 8
  • Мнения: 2 448
Бих искала това да е една от темите във форума, която не разбирам и не ме касае, но за огромно съжаление далеч не е така.  Sad

Маргало, напълно те разбирам и съчувствам, но не мога да разкажа конкретно моята история , защото е твърде лично и все още болезнено, за да го изтипосам тук пред толкова много хора.

Най лошото, когато си подрежеш крилете е, че вече не можеш да летиш сам, дори и да го поискаш отново, освен, ако някой друг не те носи на своите...

# 9
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Маргало,

Човек ту лети, ту ходи. Няма как да разбереш и оцениш щастието и радостта, ако преди това не си усетил болката и разочарованието.

# 10
  • Мнения: X
И аз съм на мнение,че обикновено рязането става доброволно и собственоръчно.

# 11
  • Мнения: 5 940
Не ми се е случвало. Пазили са ме. Пазех се.  Имам някакъв детски наивитет и неизменна любов към живота, които ми помагат.
Сега, благодаря на Бога, всички около мен ми дават толкова много кислород. Прекрасно усещане за свобода, което не искам да изгубя нито заради себе си, нито заради другите.
Получих вече сутрешна глътка въздух- синът ми показва с ръчички как летят птиците.

# 12
  • Мнения: 5 940
Маргало, човек в крайна сметка трябва да избере да живее, да диша.

# 13
  • Мнения: 166
Маргало, забелязах, че напоследък думите ти из форума са възгорчивки. Опитах се да ги съединя и разбера какво ти е, но виждам, че ти имаш нужда и желание сама да ни покажеш какво ти се случва. Стихотворението е потресаващо. Мога да си представя какво чувстваш. И наистина ми се иска да кажа нещо много умно. Само че май не съм подготвена. Затова просто ще те прегърна. Честно казано, не знам дали ако имах истински крила щях да искам и да мога да полетя..... значи не крилата правят Птицата. Кураж, ще се справиш!

# 14
  • Мнения: 3 034
когато загубих някого преди години, тогава ми отнеха въздуха. изплувах някак си, но дупката си остана. но това не е интимна история в смисъла на "режа си крилете заради някого".

# 15
  • Мнения: 2 448
Виждам, че всички искате да я успокоите и да и вдъхнете кураж. Това е похвално, разбира се, но едва ли ще е лесно да се справи със ситуацията. Защото рязането на крилете е точно за нещо , което губиш безвъзвратно, няма връщане назад и никога нищо не е същото. И когато си го направил сам и то заради чуждо щастие и си пренебрегнал своето е трудно. Много трудно. Не може да се обясни, ако не се изпита.
И най доброто, което пожелавам е да не ви се налага да го разбирате.

Маргало   bouquet

# 16
  • Мнения: 139
Маргало, човек докато диша има шансове.
Сега чувам как свободата ми чука на вратата ми и съм на крачка да си я приема, усещам аромата на вдишванията и някакво удоволетворение, че след всички опити нещо "да се получи" всъщност ме доведоха до избора да опитам нещо друго. Би трябвало да съм разочарована. Но не съм. Защото толкова обичам живота, а докато е така - няма страшно.
Я си вдигни главата, поеми дълбоко въздух, усмихни се и направи няколко крачки....да не идвам Hug

# 17
  • Мнения: 581
 Все още не се е случвало да ми отнемат въздуха или да ми подрежат крилата.Не съм се и жертвала в името на чуждото щастие, просто си гледам моето.
 Мисля, че най-много страдат хората, които се раздават на 100% и пренебрегват собствените си желания и потребности заради другите.
   Не мога да повярвам, че не е останало нещо, заради което си заслужава да изплуваш, явно случилото ти се е още прясно и в момента не виждаш и не оценяваш хубавото в живота си.
  Много  Hug от мен с пожелание бързо да издрапаш от пропастта и да си върнеш щастието!

# 18
Подрязвали са ми крилата няколко пъти(дори и сега леко са ми ги резнали) и винаги е боляло.Винаги съм мислела че никога няма да се съвзема и че това е краят...Но времето лекува и за всяка болка има лек.Да ти кажа клин клина избива.Ако някой ти е подрязал крилата само една нова любов може да те спаси от стремглавото падане.Не че ще стане веднага да си намериш заместник,но ако отвориш сърцето си за новото(а не да се затвориш в себе си),може би тогава щастието пак ще кацне на рамото ти.Хубаво давам съвет,но когато ти е на главата винаги изглежда безнадеждно...Обаче е проверено от времето-НЕ Е!

# 19
  • Мнения: 817
Преди време си мислих, че крилата ми подрязани, но се оказа, че нещата не са изгубени безвъзвратно, дори напротив, от ситуацията извлякох възможно най-добрия урок в живота си. Крилете ми отново са пораснали, е не същите големи криле, които имах, все още са в съвсем начален стадий, но важното е, че растат.

# 20
  • София
  • Мнения: 71
Маргало, човек докато диша има шансове.
Сега чувам как свободата ми чука на вратата ми и съм на крачка да си я приема, усещам аромата на вдишванията и някакво удоволетворение, че след всички опити нещо "да се получи" всъщност ме доведоха до избора да опитам нещо друго. Би трябвало да съм разочарована. Но не съм. Защото толкова обичам живота, а докато е така - няма страшно.
Я си вдигни главата, поеми дълбоко въздух, усмихни се и направи няколко крачки....да не идвам Hug
Muneca de porcelana, в абсолютно същата ситуация съм и точно това се канех да напиша, когато видях, че си ме изпреварила. Не със същите думи, но в същия смисъл. Добре си го казала!!! Не само свободата, правилният избор чука на вратата! Стискам ти палци, и на себе си също! newsm10
А на Маргало ще кажа - научи се да се пазиш! Всеки крах, всяко нещастие, което ни сполети идва, за да ни научи, че трябва да променим нещо. Някъде сме сгрешили. И всичко, с изключение на смъртта, е поправимо, от всяка ситуация има изход. Всичко минава и колкото и да ти изглежда невъзможно сега, и твоята мъка ще мине. Дай си време. Желая ти сила! Hug

# 21
  • Мнения: 3 675
Май на нас са отрязали крилата в момента на раждането ни.Аз си мисля, че във всеки от нас спи един ангел и след много години май крилата ще ни бъдат върнати обратно.Знам, че този израз значи да загубиш вярата, но няма нищо по-хубаво от това да продължиш да вярваш, въпреки всичко и всички трудности пред които се изправяш.

# 22
  • Мнения: 1 568
Не знам какво да кажа...толкова сте мили,страхотни сте,имам чувство че тук пишат най-добрите ми приятелки  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Как не сте в Русе Tired

По-темата....не че има нещо конкретно,не че съм изгубила вяра или пък....знам ли....просто живота,хората....понякога си мисля че не съм за този свят!Умея да"виждам" лицемерието в очите на другите и това също ме съсипва.....отвсякъде те дърпат"промени се,промени се,промени си!"

Не бих казала ,че детето когато го родих си подрязах крилете,напротив...но пък други неща ми ги подрязаха...объркано пиша ooooh!


Не съм била оная жена,която някога били обичали.....колегите примерно само се зъбят защото виждате ли лятото разботата намалява,логично,а преди какви "приятели" бяха Thinking



С търкалянето на годините дори и със сестра ми се отдалечихме,а не го вярвах,че ще се случи Tiredе,да и тя вече има детенце,заради това ще да е  bouquet ама....и се правя че всичко е наред!За в къщи... Tired няма смисъл да го говоря,за кой ли път,всичко отдавна свърши,но си подрязах крилете и лежа болна тук,заради детето...а така ми се лети...Боже,така ми се лети....скочих с бънджи ,за да си го наваксам,но не е същото...лети ми се.........

Простете ми за обърканите думи....



А вашите компромиси мили дами?   bouquet

# 23
  • Мнения: 2 035
С търкалянето на годините дори и със сестра ми се отдалечихме,а не го вярвах,че ще се случи Tiredе,да и тя вече има детенце,заради това ще да е  bouquet ама....и се правя че всичко е наред!За в къщи... Tired няма смисъл да го говоря,за кой ли път......

Не, не сме!!! Разкрий само душата си пред мен. Не съм аз човека пред който да я прикриваш - аз те обичам истински и винаги ще съм зад теб!!!!   Kissing Heart

# 24
  • Мнения: 2 070
Подрязах си ги сама, когато реших да имам деца...с този някого. Боли, защото не е оценено...но пък човек не може да има всичко...
подобно.децата ограничиха моята свобода,и той ми подряза крилата ,и ми отне въздуха,
но децата порасват и аз ще наваксам.глупости говоря,заблуждавам се,нещо пропуснато няма как да се навакса

# 25
  • София
  • Мнения: 1 529
Не бих казала,че с раждането на децата са ми взели волността. Това да отгледаш и възпиташ човек е велико нещо.
 Много други неща подрязват крилете ми ,но на кокошките перата порастват отново ,нищо че не летят... Илюзиите ми бяха разбити още като студентка,сблъсках се с нагаждачество,предателство,връзкарство ....е с живота се сблъсках. Птиците и те кацат да си починат,с възрастта все по често...

# 26
  • София
  • Мнения: 228
Подрязвали са ми крилата и са ми отнемали въздуха "приятели"  Чувствала съм такава буца в гърлото си от огорчение, че ми е идвало да експлоадирам и да се разпилея на дребни песъчинки. Това което харесвам у себе си е че това отчаяние и мъка при мен продължава един ден.Рев, размисли и отчаяние. На следващият ден се раждам преродена и тотално игнорирала факторите и хората причинили ми това. Завинаги! И политам... отново.

# 27
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996


А вашите компромиси мили дами?   bouquet



Ето го и моят: Мечтата на живота ми е да пътувам до всички краища на света със съпруга си. Само че не го правим, защото трябва да се грижим за децата, а парите да пестим за кола, жилище, образование и т.н.

Все още имам желание като някоя млада девойка да стегна едно сакче с дрехи и с мъжа ми да хванем първият автобус или самолет за някъде. Само че вместо това се прибирам у дома и подхващам вечерята.

Зная, че е тъжно да имаш мечти и желания, които не осъществяваш в името на друг човек или нещо друго. Само че още по-тъжно е да нямаш мечти, да нямаш желание духът ти да полети.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 271
Да, подрязах си крилете, но не го приемам толкова негативно. Направих го сама, защото видях, че щастието ми е тук на земята... И съм щастлива, че не подминах реалното си щастие си, летейки из облаците. В един момент човек се изморява да лети и тогава трябва да спре да бъде "птица", за да може да се бори за истинските неща в живота.

Понякога все още ми се "лети", но знам, че литна ли, може никога да не се върна, или ако се върна, на мое място вече да има друг...

# 29
Моите започнах да ги подрязвам когато реших,че ще оставам тук(извън БГ)...за всичко.
А не бях такава  Confused
И към хората/мъжът  се промених.Започнах да търпя повече,и повече,и повече.....и вече май стана всичко  Sad

П.С.Днес ме е налегнало извънредно негативно настроение и така съм се забила в ДиС  ooooh! След малко може и да ревна.......

# 30
Преди  много години един човек си ги подряза собствените, за да ме остави да си изживея момента. Каза си че не е достоен. Същият преди известно време ми подряза моите. Гадно, с доза отмъщение за това че е бил пренебрегнат преди време.
Оказа се че го обичам, даже като се сетя за него ме заболява корема заради недоразумението което доведе до този момент. Истоията е дълга, поучителна и много, много тъжна. За двама глупави и много горди млади хора, които с времето се превърнаха в глупави хора на средна възраст. Но с мечти...

# 31
  • Ilkeston
  • Мнения: 187
Здравейте!
Темата е много наболяла и за мен отново. Казвам отново,защото и друг път съм се чувствала така. Виждам много от мислите си в момента изразени в предишните постове.Аз въобще обаче не рзбирам защо алергични към перушината въобще се стремят да бъдат с крилати,че дори след това се правят на жертви ,за да им отрежат крилата. Може би им доставя удоволствие да отнемат мечти. Или по-скоро да видят какво остава от човек след това. Днес един от контактите ми в скайп си беше написал: "Има стотици начини да разбиеш едно сърце.Разказите са пълни с разбити сърца,но онова,което безвъзвратно прекършва сърцето е да отнемеш мечтата му-независимо каква е тя!"
Не вярвам,че човек си реже крилата сам-вярвам само,че човек среща неправилния човек,който се страхува от летенето. А може просто несъзнателно да съм отрязала нечии други крила и сега да ми се връща. Ако бях отрязала други крила обаче,щях да имам резервни,освен ако естествено не разбирам чуждите крила и не мога да ги използвам. Първият си разказ за пълзенето и липсата на разбиране към летеното написах на 18 след наистина разбиващият ми опит с първата ми любов. Мислех си,че съм разбрала всичко и повече няма да позволя подкастряне на крила,ама явно нещата не са толкова прости. Ако имам време ще го напиша тук.
Успех с култивирането на нови крила,аз проекта за моите трябва принудително да го замразя временно.

# 32
  • Мнения: 2 448

Не вярвам,че човек си реже крилата сам-вярвам само,че човек среща неправилния човек,който се страхува от летенето.


Напротив , може и тогава най - много боли. Когато осъзнаеш, че жертвата не си е струвала...

# 33
  • Мнения: 323
Хубаво е когато двама души гледат в една посока и имат сходни мечти и желания.С моя хубостник сме колкото еднакви,толкова и различни.Но и двамата имаме желание да покорим света(пуста любознателност).Решим ли да отидем някъде ,пестим и го правим-живот и здраве сега есента ще отидем до Италия и аз ще летя бременна,но луда .И това ми харесва.ДА,брака и не мен ми поряза малко крилете,но не може да убие свободолюбивият ми дух.Винаги съм успявала да наваксам пропуснати моменти,не всички повечето.Все пак съм жива и имам нужда от лична свобода и пространство.

# 34
  • София
  • Мнения: 71

Не вярвам,че човек си реже крилата сам-вярвам само,че човек среща неправилния човек,който се страхува от летенето.


Напротив , може и тогава най - много боли. Когато осъзнаеш, че жертвата не си е струвала...
  202uu Weary

# 35
  • Мнения: 139

Не вярвам,че човек си реже крилата сам-вярвам само,че човек среща неправилния човек,който се страхува от летенето.


Напротив , може и тогава най - много боли. Когато осъзнаеш, че жертвата не си е струвала...
  202uu Weary

Grizanka, дори и "неподходящите" хора ни помагат да осъзнаем какво точно искаме, та в този смисъл не е хубаво да казваме, че сме направили "жертва" в тяхно име, а че сме се поприближили към собствената си същност. Защото душата се моделира в посока "мечтая отново" най-вече през изпитанията и за нея няма ограничения. И единственото "не си струва" е да загърбваш настоящето самосъжалявайки се за миналото.
Така че - я горе главата, усмихни се, направи няколко крачки, днес можеш, утре може и да няма....да не идвам, че...абе не си ми сигурно в килограмовата категоря и ще загазиш Wink

# 36
  • Мнения: 2 553
Абе , мацки, я по-ведро! Всяко зло за добро! Когато някой си позволи да се опита да ни отреже крилата, следва да се замислим бихме ли..., колко ..., до къде .... И ако нямаме отговор на тези въпроси, не си струва, т.е. не бива да позволяваме. Ако обаче ги няма тези въпроси, тогава и "рязане" няма ... Дано ме разбрахте!

А и да сте, и да не сте, айде по едно от мен за настроение :

# 37
  • Мнения: 74
Подрязаха позакърнелите ми криле до основи преди време... Толкова дълбоко, че имах чувството, че никога няма да спре да кърви.  Толкова, че нищо нямаше смисъл, дори прекрасния бебешки плач на гърдата ми и нежните думи :"Защо плачеш, мамо?" Просто дните се бяха превърнали в безкраен низ от събития, които просто се случваха. Не ми пукаше за тялото, защото духът ми си беше отишъл...
ДОкато се събудих една сутрин. Самичка. Но воденичният камък вътре в мен го нямаше. И дишах. Дишах. Дишах свободно. Все още е така. Все още нямам криле. Но поне съм свободна...

# 38
  • Мнения: 23
Не Vili4ka, не съм много съгласна с теб, ако можехме да разберем предварително, че отрязвайки/сами/  крилата си, в името на нещо или някой- всичко впоследствие ще е ОК, да няма проблем, и всичко ще е идеално.Но права е  Pаsinet, твърде много боли когато сам си ги отрежеш , а после се окаже че не си е струвала "жертвата".
Но пък от друга страна, да трябва да гледаме по-ведро и с по -голяма доза оптимизъм на горчивите неща от живота които ни се случват, и които на моменти трудно преглъщаме.
И вярвам сте съгласни, че всичко което не ни убива ни прави по -силни. Hug   

# 39
  • Мнения: 1 568
Аз рязах много,из основи...години наред и си мислех ,че така трябва,че е за добро,"коя съм аз че да летя"-си мислех....оказа се,че е трябвало всъщност вместо да режа,да остоявам себе си...защото това вече не съм аз,защото това насреща не е живота  за който се заблуждавах,че режа за да го имам!!!!

# 40
  • Мнения: 2 479
...защото това вече не съм аз,защото това насреща не е живота  за който се заблуждавах,че режа за да го имам!!!!
Маргало, мисля, че много добре те разбирам Sad.  предполагам, че си рязала и заради живота, който си искала за някой друг - няйой, който зависи от теб...Е, не всичко е било безмислено, дори ако само за другия си постигнала нещо...

# 41
  • Мнения: 1 568
...защото това вече не съм аз,защото това насреща не е живота  за който се заблуждавах,че режа за да го имам!!!!
Маргало, мисля, че много добре те разбирам Sad.  предполагам, че си рязала и заради живота, който си искала за някой друг - няйой, който зависи от теб...Е, не всичко е било безмислено, дори ако само за другия си постигнала нещо...


Стана това ,че другият ми стана най-големият враг,има една приказка:"Храни куче да те лае!"

Той ....ме унищожи и като човек и като жена и като майка и като личност!

Но докато дишам,надявам се!!! Ще летя!!!!Мамка му,пак ще летя!!!!

# 42
  • Мнения: 1 568
Обаче пък аз много помъдрях покрай всичко това!!! За добро или за лошо... newsm78  но предпочитам да съм по-безмозъчна Joy,за да се хвърлям в полет необмислено hahaha

# 43
  • Мнения: 2 479
Другия, който имах предвид е детето/децата...
Никой не може да те унищожи като майка, повярвай ми! Това да си майка зависи само от теб и никой не може да ти го отнеме! А щом си майка, значи си и човек, и личност.
Горе главата и само напред и нагоре... Hug
Обаче пък аз много помъдрях покрай всичко това!!! За добро или за лошо... newsm78  но предпочитам да съм по-безмозъчна Joy,за да се хвърлям в полет необмислено hahaha
Понякога е добре и да полетиш без да му мислиш много, но чак пък безмозъчна.... newsm78, а недей Laughing

# 44
# 45
  • Мнения: 23
Аз рязах много,из основи...години наред и си мислех ,че така трябва,че е за добро,"коя съм аз че да летя"-си мислех....оказа се,че е трябвало всъщност вместо да режа,да остоявам себе си...защото това вече не съм аз,защото това насреща не е живота  за който се заблуждавах,че режа за да го имам!!!!
Маргало, мила за теб  Hug Предполагам боляло е, боли, години на ред да режеш, да се заблуждаваш, че това което правиш или в което се превръщаш /т.е. не си себе си/  е за доброто на някой или за някаква кауза- не знам проблемите ти, но горе главата, крилата отново ще пораснат, важното е да не умират мечтите в теб...в душата ти, а някой беше казал, че мечтите умират последни.Важното е че си разбрала, че си извадила поука от случките, моментите  и хората в живота си, които са те накарали да режеш до основи.От тук нататък съвет, и не точно, ти сама си стигнала до този извод-БЪДИ  СЕБЕ СИ, всеки човек е личност и заслужава да бъде уважаван и обичан  за това което е, а не затова в което на някой му се иска да бъдем, защото тогава просто вече няма да сме себе си.        Peace

# 46
  • Мнения: 1 568
Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Така е милички,от мен да знаете,никога не се обезличавайте в името на някой друг!
Дори и да си мислите,че си струва!!!
Не,истинските неща се получават тогава ,когато сме си ние,когато ги искаме,заради ,а не въпреки,беше писал някой....



# 47
  • София
  • Мнения: 71
Grizanka, дори и "неподходящите" хора ни помагат да осъзнаем какво точно искаме, та в този смисъл не е хубаво да казваме, че сме направили "жертва" в тяхно име, а че сме се поприближили към собствената си същност. Защото душата се моделира в посока "мечтая отново" най-вече през изпитанията и за нея няма ограничения. И единственото "не си струва" е да загърбваш настоящето самосъжалявайки се за миналото.
Така че - я горе главата, усмихни се, направи няколко крачки, днес можеш, утре може и да няма....да не идвам, че...абе не си ми сигурно в килограмовата категоря и ще загазиш Wink


[/quote]
Много мислих върху написаното от теб, и знаеш ли, права си!!! Благодаря ти!  love001
П.П. Ми що да не идваш, напротив, ела! И без това имам нужда някой да ми  fight малко, че да ми дойде акъла в главата най-накрая пък вече...... Егати, на сто години станах, акъл не идва! Едни и същи грешки........ newsm12 Та, исках да кажа - може да си ми от полза! Hug

# 48
# 49
  • Мнения: 71
Аз рязах много,из основи...години наред и си мислех ,че така трябва,че е за добро,"коя съм аз че да летя"-си мислех....оказа се,че е трябвало всъщност вместо да режа,да остоявам себе си...защото това вече не съм аз,защото това насреща не е живота  за който се заблуждавах,че режа за да го имам!!!!
Маргало, звучиш сякаш моя живот живееш... рязах ги моите не заради един, заради всички хора около мен ги рязах... И вярвах, че така трябва, защото получавах "потупването по рамото": Добро момиче! Докато един ден не ми просветна, че това момиче... никога не е било момиче, никога не е било дете с крила... То трябваше много бързо да порастне. Това дете трябваше да бъде "възрастен" - без крила, без детство. Защото други са си отрязали крилата заради него преди това. Следователно - то също няма право на такива. Няколкото плахи опита за летене бяха потушени още в зародиш. И аз вярвах в това. Смятах, че така е правилно. И бях идеална за всички. До скоро. Една любов ми даде крила. И ме научи да летя. Сега са хвърлени мрежи отгоре ми, за да ме спрат. Но няма да успеят. Веднъж вкусила от свободата я ИСКАМ отново. Нека съм лоша. Нека. Аз искам да летя.

# 50
  • Мнения: 1 568
Аз рязах много,из основи...години наред и си мислех ,че така трябва,че е за добро,"коя съм аз че да летя"-си мислех....оказа се,че е трябвало всъщност вместо да режа,да остоявам себе си...защото това вече не съм аз,защото това насреща не е живота  за който се заблуждавах,че режа за да го имам!!!!
Маргало, звучиш сякаш моя живот живееш... рязах ги моите не заради един, заради всички хора около мен ги рязах... И вярвах, че така трябва, защото получавах "потупването по рамото": Добро момиче! Докато един ден не ми просветна, че това момиче... никога не е било момиче, никога не е било дете с крила... То трябваше много бързо да порастне. Това дете трябваше да бъде "възрастен" - без крила, без детство. Защото други са си отрязали крилата заради него преди това. Следователно - то също няма право на такива. Няколкото плахи опита за летене бяха потушени още в зародиш. И аз вярвах в това. Смятах, че така е правилно. И бях идеална за всички. До скоро. Една любов ми даде крила. И ме научи да летя. Сега са хвърлени мрежи отгоре ми, за да ме спрат. Но няма да успеят. Веднъж вкусила от свободата я ИСКАМ отново. Нека съм лоша. Нека. Аз искам да летя.



Прегръщам те мила!!!!
Давай лети!!!! Не им обръщай внимание,не се давай!!!!НЕ СЕ ДАВАЙ,ЗА НИЩО НА СВЕТА!!!!

# 51
  • Мнения: 1 568
ЛЕЛЕ,ОТ ТОВА КАТО ЧЕ ЛИ ИМАХ НУЖДА!!!! Heart Eyes....ПЕСЕНТА НА ПИАФ...БЛАГОДАРЯ ТИ  katiABV  Hug


МОМИЧЕТА,ОТ МЕН ДЪЛБОК ПОКЛОН!

# 52
  • Мнения: 71


За всички вас....за всички НАС.
Маргало   bouquet

# 53
  • Мнения: 698
Аз съм нормален човек, приемете го на доверие  Laughing, но една сутрин се събудих с абсолютното усещане, че мога да летя. Опитах да полетя в коридора и не се получи. Имах усещането, че мога да се задържа за няколко секунди над земята. Усещането беше толкова силно, че без да се поколебая, отидох в другата стая и попитах съпруга си и дъщеря си : "Аз мога ли да летя?" Те ме погледнаха доста объркано и едновременно казаха "Не". "Никога ли не съм можела?" - попитах. "Не" - изненадани казаха те и се усмихнаха. И аз се примирих. Веднъж разказах това на един приятел, който ми отговори :"Естествено, че можеш да летиш. Не вярвай на никого, който ти казва, че не можеш, дори да го обичаш."

# 54
  • Мнения: 669
"Естествено, че можеш да летиш. Не вярвай на никого, който ти казва, че не можеш, дори да го обичаш."
Peace

До сега не съм се прощавала с крилете си. Няколко пъти бях на косъм, но здравословният ми егоизъм не позволи. Един път се загубих и това беше ужасно. Намерих се и се заклех да не се повтаря никога.
Една мъртва душа не може да дари любов на никого. Тялото съществува и болезнено крещи, че е само, че трябва да му се помогне за да диша свободно и истински. Рязането на крила е смъртоносно и малцина успяват да изживеят живота си с пълна и летяща душа. Те са истински щастливи.....

# 55
  • Мнения: 2 803
Стана това ,че другият ми стана най-големият враг,има една приказка:"Храни куче да те лае!"

Той ....ме унищожи и като човек и като жена и като майка и като личност!

Но докато дишам,надявам се!!! Ще летя!!!!Мамка му,пак ще летя!!!!


Маргало имаш и моята прегръдка.  Hug Това, което описваш и аз съм го преживяла. Много пъти ми подрязваха крилата, но винаги намирах сили в себе си и отново политах. Детето ми даваше всичко. Но се случи нещо в живота ми, което никога няма да се промени и никога няма да полетя отново, от това най-много боли. Загубих здравето.

# 56
  • Мнения: 1 568
Обичам ви птици!!!!

Топлите душата ми!!!!

Ето ви Маргало в полет Joy

http://www.vbox7.com/play:b0ae49fd

# 57
  • Мнения: 625
   Ох , и на мен ми се летииииииииии.....Ако реша и излетя ще подрежа крилата на толкова обичани хора от мен........значи няма как да стане.Спирам се сама, сънувам ,че летя, ставам все по тъжна и тъжна..... но никога не се заричам ,че няма да излетя....може пък един ден да литна...

  Човек се ражда сам и умира сам! За да можеш да правиш наистина точно това ,което искаш не трябва да обичаш никого ,тогава не зависиш от никого, свободен си, но дали ще си щастлив?!Едва ли....Затова момичета ,позволявайте си по някой полет от време на време, сещайте се че "асан също ора"  Mr. Green

# 58
  • Мнения: 532
Ох,рязали са ми ги не, ами са ми ги скубали.В такива моменти наистина ти се струва, че никога повече няма да имаш перушинка даже,НОо....порастват пак! След толкова рязане /не само от към любим човек/ се научих и когато летя да мисля за приземяването.Не че ще ми е по лесно,но когато си подготвен и не го изключваш като възможност ...знам ли...може би предстои.../не дай си Боже Praynig/
Забравих за въздуха-Е него не си давам!!Необходим ми е за следващия полет Peace

Последна редакция: сб, 23 авг 2008, 18:58 от Feit

# 59
  • Мнения: 71
Ама как смело скочи само!!!!!!! Shocked И АЗ ИСКАААААААААМ  Mr. Green БРАВО   bouquet

# 60
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Стана това ,че другият ми стана най-големият враг,има една приказка:"Храни куче да те лае!"

Той ....ме унищожи и като човек и като жена и като майка и като личност!

Но докато дишам,надявам се!!! Ще летя!!!!Мамка му,пак ще летя!!!!


Маргало, напълно те разбирам.  Hug И на мен така ми прерязаха крилата преди много години - къде той, къде аз сама от глупост или да му угодя ... И аз бях тотално смазана, с тая разлика, че не бяхме семейство.
В един момент въпреки болката и раните реших, че няма да се дам и никой няма право да ми реже крилата. Зарязах кретена навръх осми март преди единадесет години и оттогава пак летя. Върнах си самочувствието, станах човека, който бях преди това, крилата ми пораснаха отново. Желая го от сърце и на теб.   bouquet Hug

# 61
  • Мнения: 139
...защото това вече не съм аз,защото това насреща не е живота  за който се заблуждавах,че режа за да го имам!!!!
Маргало, мисля, че много добре те разбирам Sad.  предполагам, че си рязала и заради живота, който си искала за някой друг - няйой, който зависи от теб...Е, не всичко е било безмислено, дори ако само за другия си постигнала нещо...


Стана това ,че другият ми стана най-големият враг,има една приказка:"Храни куче да те лае!"

Той ....ме унищожи и като човек и като жена и като майка и като личност!

Но докато дишам,надявам се!!! Ще летя!!!!Мамка му,пак ще летя!!!!


А, не така. Той не те е унищожил. Няма такова нещо. Унищоженият човек е примирен, апатичен, не прави и не иска да прави нищо, не вярва. А ти искаш да летиш, ти мечтаеш, ти имаш деца, ти си стойностно и осъзнато човешко човешко същество и слава Богу.
Пожелавам ти по-добрата част от живота ти да е занапред. Горе главата.  bouquet

# 62
  • Мнения: 139
Много мислих върху написаното от теб, и знаеш ли, права си!!! Благодаря ти!  love001
П.П. Ми що да не идваш, напротив, ела! И без това имам нужда някой да ми  fight малко, че да ми дойде акъла в главата най-накрая пък вече...... Егати, на сто години станах, акъл не идва! Едни и същи грешки........ newsm12 Та, исках да кажа - може да си ми от полза! Hug
[/quote]

Ще дойда, ама искам и аз в замяна ритник по ДДС-то - мойто е много голямо, ще имаш поле за изява Wink Аз самата съм ходещо природно бедствие и рекламно лице на белята, та не знам дали ще съм ти от полза Wink
А акълът не винаги помага, много малко големи хора успяват да съхранят детето в себе си, емоциите, наивността, ако искаш, способността да си отворен - ти явно си успяла, това, колкото и да сипеш пепел върху страдащата си в момента главица, не е лошо, ама никак. Със сигурност сега нещо някъде ти се случва, не го оставяй без да го забележиш, защото сега гледаш нещото, което ти се е случвало вчера, но ти не си го забелязала и то тъжно е прибрало протегната си ръка, защото си била обърнала поглед към завчера. Дай си възможност да обичаш себе си и живота. И Господ още поне сто години да ти даде.

# 63
  • София
  • Мнения: 62 595
Подрязвали са ми крилата, вземали са ми въздуха. На кого ли не се е случвало?!
 Обаче, вече не давам! Да си гледат работата!
Крилата и перата като по чудо се оправят и колкото повече се упражнявам в летене, толкова по-голям размах имат. За мен това беше невероятно прозрение.

# 64
  • Мнения: 580
Подрязвали са ми крилцата и което е по-лошото без аз да се съпротивлявам . Tired млада и глупавичка - на 20 съм, почти на 21-а .....обаче годината прекарана в унито освен ,че ме научи да си пазя крилата ,ме научи и как да ги разперя по-широко без страх ,без срам и да полетя .
Маргало , миличка  не им позволявай да те осакатят , при мен се опитаха ,но аз приех .че това или не са били моите истински крила ,или пък не съм ги заслужавала (след като съм позвилила да ми ги отнемат ,може просто да не съм била готова да летя ) .Сега ,обаче ,с хъса на едно пале ,се боря да летя и по-важното да се извисявам  Hug

# 65
  • Мнения: 743
Маргало, всичко, което прочетох ме накара да се замисля, колко пъти правим компромиси със себе си в името на някого или нещо. А ние къде оставаме??? Къде отиват нашите желания и нужди? Къде избяга стремежа към това да се отдаваме на живота с пълна сила и да се наслаждаваме на това, което сме постигнали, без страх?
Мила, не те познавам, но това което пишеш ми подсказва, че си едно сърце пълно с добрина, любов и всеотдайност. Нежна душа, която е и достатъчно смела. И най-важното - ОГРОМНОТО ТИ ЖЕЛАНИЕ ЗА СВОБОДА! Да разпериш крилете си и да разцепиш въздуха с тях. И знам, че го правиш, въпреки в момента да не го чустваш точно така. И не мисля, че някой може да ти подреже или отреже крилете. Богатството което носиш в себе си е огромно и това е по-важното.
ЛЕТИ БЕЗГРИЖНО И ПРОДЪЛЖАВАЙ ДА НИ СЪБИРАШ В ЯТОТО СИ!
Прегръщам те!

# 66
  • Мнения: 52
В момента съм с подрязани крила след осъзнато съзнание /леле как се изразих само/... При мен се получи това, за което говори De$$i : човек среща неправилния човек,който се страхува от летенето. Осъзнах, че наистина не можеш да промениш другия, но можеш да промениш себе си. Като начало - да си смениш фокуса, тоест да се фокусираш върху нещо друго, нещо красиво /както казаха в един филм по този повод "извади порцелановия сервиз - имаме нужда да ни бъде отвлечено вниманието от красотата"/
Болката със сигурност ще я има и по-натам, но с времето ще стане по-малка. Гаранция!
От един месец съм така и нещото, което ме "спасява" е текста на една песен /и самата песен/:

Lyrics to I Can Be :

Now I feel that this heart of mine has taken many falls
Still sometimes the rain can turn into a waterfall
The prettiest things can come out of the coldest night, yeah
And even with broken wings, sometimes you find your way to fly

It’s time to be bigger bigger, stronger stronger, harder harder
It’s time to be bigger bigger, stronger stronger, harder harder
It’s time to be

Now I feel that this soul of mine has had its many tolls, yeah
Still sometimes the pain is what we need for us to grow, yeah
So when it’s time for me to look into my deepest side
I will, I will find a way to hold onto the love inside

It’s time to be bigger bigger, stronger stronger, harder harder
Yes, I can be bigger bigger, stronger stronger, harder harder
Yes, I can be bigger bigger, stronger stronger, harder harder
Yes, I can be bigger bigger, stronger stronger, harder harder
Yes, I can be

See I can be anything I want to be
All I have to do is put my mind to it and I can do it
So what I want you to do is put your fist to the sky and say it with me:

I can be bigger bigger, stronger stronger, harder harder
Yes, I can be bigger bigger, stronger stronger, harder harder
Yes, I can be bigger bigger, stronger stronger, harder harder
Yes, I can be bigger bigger, stronger stronger, harder harder
Yes, I can be
I can be

ето и линк към песента, да се насладиш на приятно излъчване  Wink
http://www.youtube.com/watch?v=j1K6y_UgBN8

Желая ти хубав живот и много положителни емоции, които със сигурност ще имаш скоро!!!

# 67
  • Мнения: 743
Страхотна песен, мен също ме зарежда с една необяснима положителна емоционалност. А когато шофирам и я чуя - е - тогава мога да ЛЕТЯ!

# 68
  • Мнения: 1 568
СТРАХОТНИ СТЕ! СТРАХОТНИ! ПОКЛОН ПРЕД ВИЧКИ ВАС БОРБЕНИ ДЕВОЙКИ!!!! Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts :
[/size]

# 69
  • Мнения: 1 568
Аз понеже много съм се парила и нямам никакви приятели,нарочно!
Аз се затворих,сега съм като вълк-единак,всъщност от дъго време е така!Знам,че не трябва,но болката е толкова силна ,когато те предадат,че...въздухът не ти стига!!!! Но пък вие сте толкова мили и толкова борбени,иска ми се да ви познавам!!!  bouquet

# 70
  • Мнения: 2 448
Но пък вие сте толкова мили и толкова борбени,иска ми се да ви познавам!!!  bouquet

Че ти ни познаваш. Той форума е като едно голямо семейство направо.  Hug Grinning

П.П. Тази тема се оказа много полезна за мен, дори като те чета си мисля, че се отнася повече за мен отколкото за теб. Ти си по оптимистично настроена и от мен.

# 71
  • Мнения: 1 568
Исками се ей така да очи в очи...а дали съм по-оптимистично настроена... newsm78 не знам,вярвам,искам да ми се случат хубави неща,знам че трябва да ми се случат,заслужаваме ги,не е ли така!Искам да произвеждам хормонът на щастието и да раздавам усмивки на всички около мен!Инъче в личен план съм...майко мила ooooh! в момента ми е нужно да се преквалифицирам на тия години Tired нямам идея как ще стане,но ако не стане има опасност да съм един мнооого нещастен и неудовлетворен човек!А на тия години да започнеш отново е да не казвам невъзможно!!!Дано успея да си намеря новото призвание и новата работа!Това е жизненоважно за мен!

Защото "успехът носи след себе си успех!"
А когато има низ от неуспехи,затъването е сигурно,все повече и повече и тогава пак стигаш до това:че коя съм аз че да рипам,я да си седя на дупето! Sad

# 72
  • Мнения: 71
Маргало, не се  отчайвай в никакъв случай момиче! Едно нещо научих аз - никога не знаеш какво те очаква зад ъгъла! В моя случай това бе една прекрасна и силна любов, съвсем неочаквана, съвсем нетърсена, дошла след години на "приземеност" и примиреност. Не вярвах, че ще намеря някога сили да се боря отново, бях се "приземила" завинаги.... Но после... после полетях! Е, все още се опитват да ме върнат, да ме вържат отново, но този път...този път няма да се дам. Война ще трябва да водя за мен и за хората, които обичам, но няма да се дам!Колкото до преквалификацията - ще ти кажа това- никога през живота си не бях мислила, че ще се занимавам с това, което правя в момента. Едно мое хоби се превърна в професионално поприще - и това само в последните 3 години. Не искам да се хваля, но съм по-добра от много хора, учили и преучили за тази професия. Не се хваля. Но се научих да оценявам споспбностите си. Мисля че това бе част от процеса на "поникване" на новите ми крила. Повярвах в себе си и в силите си. Вече бях някой, който може, а не някой който е зависим от другите, както постоянно ми втълпяваха. Така че горе главата и УСПЕХ във всяка начинание! Опитай- за да не съжаляаш след години, че дори опит не си направила, а си можела. А коя си ти, че да рипаш? Ами ТИ. Ти със твоето будно сърце, търсещ ум и желание за живот. А той е един. Втори опит няма. Много прегръдки и ако имаш нужда да поговориш с някого не се замисляй и за секунда!

# 73
  • Мнения: 1 475
Това е песента, която на мен ми помага в трудни моменти и ми дава криле! Тази песен незнайно как чух една много ранна сутрин, на брега на морето преди години след поредната ми безсънна нощ, след поредния скандал с бившия, вървях по брега, плачех, минаваха хора, които си разхождаха кучетата или просто бягаха, слънцето изгряваше, вървях много, слънцето се издигаше и един лъч ме следваше през цялото време на самотната ми разходка, помислих си ето слънцето ме обича , а този лъч е човека, който ще срещна и ще ме обича, щом през цялото време вървеше по мен, така както бих желала, даде ми криле точно този слънчев лъч в онзи тъжен ден и се върнах щастлива, след повече от 3 часа сама на плажа! И малко по-късно срещнах, човека, за когото съм напълно сигурна в чувствата му! Може да прозвучи налудничево, но на втората ни среща му разказах за лъча и ,че съм сигурна, че той е бил!! Тогава пак плаках този път от щастие, че съм го срещнала!!! Ох, голяма съм ревла, пак се разплаках!!

   http://www.youtube.com/watch?v=olWeUuIOQGQ   а това е песента



They say learning to love yourself
Is the first step
That you take when you want to be real
Flying on planes to exotic locations
Won't teach you
How you really feel
Face up to the fact
That you are who you are
Nothing can change that belief
Just be
Just be



Само едно ще ти кажа, бъдещето принадлежи само на онези, които вярват в красотата на мечтите си!!!ПРегръщам те силно и не спирай да мечтаеш!!!  bouquet

Последна редакция: вт, 26 авг 2008, 11:11 от somebody

# 74
  • Мнения: 901
Много хора тук никога не са си подрязвали крилата,  включително и авторката.
Прибирали сте(сме) ги,  но сте(сме) знаели, че ги има.
Иначе нямаше сега да си говорим за тях.
Да, често става така - за да отгледаш дете, да създадеш дом, се налага малко да се поприбереш, да пообуздаеш амбициите си.
Важно е обаче отвреме навреме да си наглеждаш крилата (прибрани в някой гардероб), да ги почистваш и да ги държиш в готовност - все идва моментът да ги използваш отново.
Ето, това ти си случва, Маргало.
Дано да си ги поддържала добре твоите.
Моите си бяха в отлично състояние след 13 години в режим "изчакване".

# 75
  • Мнения: 1 475
  http://www.youtube.com/watch?v=Wyco2Uva7hI  И още нещо специално за теб, повтаряй си я тази Песен, когато ти стане тъжно, много помага   But I'm a supergirl, and supergirls don't cry,
                                       But I'm a supergirl, and supergirls just fly

на мен ми е помагала в много тежки моменти, когато не съм виждала никаква светлина в тунела, разочарована от близки, приятели и все пак Супермомичетата не плачат, те само летят - нека летим заедно, защото, ако не струваме колкото другите, най-малкото не сме ,като тях!
Тази песен негласно съм си я обявила за  химн на скромната ми персона ,  сега я  споделям с вас -нека я направим химн на всички уверени в себе си жени!!! Peace

Извинявам се и отново голяма прегръдка! Не те познавам, но смятам, че си страхотен човек!!!  bouquet

Последна редакция: пн, 25 авг 2008, 23:39 от somebody

# 76
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Никой, никога няма да може да ми "подреже" крилата! Може да имам колебания, трудности, но себе си не давам на никого. Обичам се! При това много. Крилата са си мои, животът също...

# 77
  • Мнения: 1 568
Не знам какво да напиша...разревахте ме,докоснахте душата ми!!!!  bouquet  bouquet  bouquet


Целувам ви ,прегръщам ви!!!Обичам ви!!!! Толкова доброта имало по-белият свят!!!! Момичета,нямам думи!!!!Нямам думи!!!!Докоснахте сърцето ми,в моменат имам чувство,че съм в полет!!!!


БЛАГОДАРЯ!БЛАГОДАРЯ!БЛАГОДАРЯ!И ПОКЛОН!!!!

# 78
  • Мнения: 1 568
Нищо в живота не се случвало случайно,явно е трябвало да пусна тая тема!!!

Щастлива съм!!!!
[/b]

# 79
  • Мнения: 2 032
Гъски?

# 80
# 81
  • Мнения: 2 032

Тъпо:

Цитат
Едно, две , три... отрязани пера.
                 Боли !

# 82
  • Мнения: 2 448

Тъпо:

Цитат
Едно, две , три... отрязани пера.
                 Боли !

Може не всичко написано да ти харесва, и аз не съм от най поетичните, но в темата има смисъл, макар, че на малко хора се случва това наистина. За радост.

# 83
  • Мнения: 1 568
Алиса ,
не болят крилата  естествено,перушината няма как да боли,боли душата...но както и да е,ако се налага да обяснявам,значи няма смисъл,който може ...усеща,който не,здраве,за него има други неща в този живот!  bouquet

# 84
  • Мнения: 71

Знаеш ли, предпочитам да съм гъска - на времето си правехме майтап, че гъската била патка, скъсана на изпита за лебед.
А други цял живот ще си останат патки - само с крякането си. Аз поне съм се пробвала  Wink

Можеш само да се радваш, че явно не знаеш за какво изобщо говорим в тази тема.

# 85
  • Мнения: 75
ЕЕЕЕ мацки по ведро светът не се е свършил я.
Бях с резнати криле цели 8 години и на осмата година ми пораснаха.Излетях буквално през прозореца(добре че беше от първия етаж),сега имам двоино по големи и не правя компромиси и експерименти със себе си.Всичко е до време няма нищо вечно и на лошите моменти им идва края. Hug

# 86
  • Мнения: 216

Тъпо:

Цитат
Едно, две , три... отрязани пера.
                 Боли !
Като ти е тъпо какво правиш тук в тази тема-това не е увесилителен парк,че да ти е весело Twisted EvilПоздравления ня авторката-това ми е най-хубавата и смислена тема от много време насам в този форум Hug

# 87
  • Мнения: 743
Винаги има хора, които не могат или не искат? да се поставят на мястото на други. В смисъл, че не познават съпричастността. Понякога липсата на такова усещане е добра, но когато отсреша някой я очаква е грубо и нехуманно да му я откажеш. Наистина темата е дълбока и много смисленна, а рядко попадам на тема където може да се споделят философски нещата които ни събарят. Без да се навлиза в подробности, без да се търсят виновни, а просто да бъдем съпричастни и да споделим емоциите на някоя от нас. Нека не разваляме хубавото!

# 88
  • Мнения: 71
Нека не разваляме хубавото!

 Peace

Поздравявам те, че успя да си сдържиш нервите  Laughing аз не можах  Whistling . Много хубаво казано bouquet

# 89
  • Мнения: 2 032

"Хубавото"- да се мрънка без дори да се каже за какво става въпрос?
Откъде точно да знаем дали Мрънкалото си е счупила нокът, страда от химически дисбаланс или мъжът й я бие. Откъде?
Иска да си създаде отчетна тема, час по час, дали й се лети.
Ама какво стои зад зад позата на жертвата, не се знае. Надявам се, не е мъка от липсата на поетичен талант, де.
Какво да очакваме по-нататък, разсъждения на гъската от тавата със зеле? Стих за лимона в гъза (след оскубването и попарването)?

# 90
  • Мнения: 166
Алиса, а основанията за злобата ти точно какви са? Ако може отговорът ти да е в отчетна тема, час по час и в поетична форма. Явно си много способна.

# 91
  • Мнения: 756
Алиса , какво ти става ?
Всичко си има мярка, имаш си мнение , но да бъдеш вулгарна към някого , който явно има нужда да сподели нещо е тъпо и гнусно .Ти какво искаш поредната тема за подарък на свекървата или колоко я мразим, защо мъжа ми кръшка и как да се нахвърлим да хапуем като даваме добронамерини съвети с право на глас.
А ти какво против имаш по тоншение на гъска със зеле?

# 92
  • Мнения: 71

То се вижда кой е кисел, а сега е ясно и защо...Алиса, май не ти е много удобен този лимон като седиш пред компютъра, а? А то май е цяло лимонено дръвче ако съдя по кислоча дето бълваш. А и никой не те кара на сила да четеш тук, нали? Ако ние ти вгорчаваме, извинявай, вкиселяваме живота, намери си "приземена" тема да се подсладиш.  Peace

# 93
  • Мнения: 2 448
wee.jess, axel_chiara, Lyusil,
, накарахте ме да се разсмея от сърце , момичета!  Hug

# 94
  • Мнения: 2 479
...."Хубавото"- да се мрънка без дори да се каже за какво става въпрос?
Откъде точно да знаем дали Мрънкалото си е счупила нокът, страда от химически дисбаланс или мъжът й я бие. Откъде?....
Предлагам модераторите да сложат три отчетни теми, където час по час да се отчитат всички счупили нокът, всички с химически дисбаланс и в третата - логично - тези, които ядат бой от мъжете си.
Видно е, че присъствието на хора с друг тип проблеми е малко вероятно, изненадващо и дори дразнещо за здраво стъпилите на земята потребители...

# 95
  • Мнения: 2 035
.....Надявам се, не е мъка от липсата на поетичен талант, де.
Какво да очакваме по-нататък, разсъждения на гъската от тавата със зеле? Стих за лимона в гъза (след оскубването и попарването)?

Леле някой хора се включват само и само да кажат нещо без да са наясно изобщо с темата  ooooh!

Алиса,
ти ме уби бе Shocked..през цялото време ли си мислеше, че т'ва е стихотворение на МАрГалото и че е решила да се прави на поетеса във форума  ooooh!
Една препоръка от мен, преди да се изказваш неподготвена и да се излагаш сърчвай инфото в добрия стар Гугъл  Peace


Lib и ти се запознавай по добре с подфорумите тук какво може да се пише в тях преди да даваш неуместни предложения  ooooh!

Последна редакция: пт, 05 сеп 2008, 11:35 от val_stef

# 96
  • Мнения: 2 479
Lib и ти се запознавай по добре с подфорумите тук какво може да се пише в тях преди да даваш неуместни предложения  ooooh!
На бас, че съм се запознала, и то доста преди теб Laughing....и това, че ти повечко си писала, а аз повечко съм чела го доказва...
Хайде , другия път когато не схващаме шегите на другите, поне да не ги поучаваме. Peace
Не знам чий пост е по - неуместен....

# 97
  • Мнения: 2 035
За това, че си по стар потребител от мен го видях още преди да ти пиша само като погледнах възраста на дечицата ти и ми стана ясно, че си намерила форума преди мен  Peace но не това имах предвид и аз  Wink
А виж, в това че не съм ти схванала шегата си права, сори за което Peace

# 98
# 99
# 100
  • Мнения: 884
По темата-никога никой не се осмели да ми подреже крилата, аз самата старателно си ги пазя и сега. Но не изключвам на хоризонта да се появи "точния" човек-светът се изроди...Очаквам го този момент-все някога ще ми се случи, но след това искам да съм като вас...а се познавам добре, не знам дали ще ми е останало някакво желание, за каквото и да било. Hug Hug Hug от мен!

# 101
  • Мнения: 197
В най-слабия ми физиологично момент, бавно и последователно. Логично е обаче и крилата, като косата да растат толкова по-бързо, колкото по-често ги подрязваш.  Thinking

# 102
  • Мнения: 130
Кога ви "подрязаха" крилата...или ви отнеха въздуха...

Отговарям: Миналата вечер ... За пръв път в живота! (Щастливка съм, нали?)
Момичета, обичам ви! Толкова много обичам да ви чета, но не съм готова да споделям.
Благодаря за всичко, което споделяте вие! Помагате ми да не се чувствам сама и да се надявам един ден да полетя още по-високо! Целувам ви!

# 103
  • Мнения: 743

"Хубавото"- да се мрънка без дори да се каже за какво става въпрос?
Откъде точно да знаем дали Мрънкалото си е счупила нокът, страда от химически дисбаланс или мъжът й я бие. Откъде?
Иска да си създаде отчетна тема, час по час, дали й се лети.
Ама какво стои зад зад позата на жертвата, не се знае. Надявам се, не е мъка от липсата на поетичен талант, де.
Какво да очакваме по-нататък, разсъждения на гъската от тавата със зеле? Стих за лимона в гъза (след оскубването и попарването)?


Алиса, какъв ти е проблема? Търсиш си някой, с който да се заяждаш, или просто си злобна по характер? Не виждам защо винаги се намира някой, който опрочава нещо?!
На теб май са ти чужди доста основни човешки емоции, както и възпитанието.
Я си помисли, как ще се почустваш ако теб те обиди някой, който нито те познава, нито има твоята душевност?

Не успях да си сдържа гнева, затова написах това. И пак ще кажа - богатството на дълбоко душевните личности е много по-ценно от богатия на грубости речник на други!

# 104
  • Мнения: 1 568
Тия дни моите започнаха да растат hahaha отново,защото...сменям си професията,изпитвам страх,но пък знам че трябва,дано намеря своята работа,за да съм щастлива  Praynig

Или ще литна или....дано е първото!!! Praynig

# 105
  • Мнения: 1 341
Тия дни моите започнаха да растат hahaha отново,защото...сменям си професията,изпитвам страх,но пък знам че трябва,дано намеря своята работа,за да съм щастлива  Praynig

Или ще литна или....дано е първото!!! Praynig

Маргало, много се радвам на положителният ти пост. Hug Има светлина в тунела, просто трябва време, за да поникнат новите крилца.

По темата...
Отрязаха не е точната дума, аз сама си ги отрязах. Да, колко безсмислено ми се вижда сега. Но исках да опитам нещо ново, искам да грабя от живота с пълни шепи, но не винаги става така както сме го искали.
В момента имам чувството, че живея на автопилот, и само с една мисъл да се прибера там където ми е мястото.
Не се чувствам на място, не се чувствам удовлетворена, пълноценна, дори не се чувствам и добра майка за детето си, което ме убива най-много и ми подрязва крилцата всеки изминал ден.
Но, въпреки всичко аз си оставам(доколкото е възможно в момента) позитивен човек. Гледам да виждам нещата от хубавата им страна. Много ми е трудно, признавам си, но живея с и за мечтите си. И знам, че ще станат реалност.
Май стана много объркано, извинете ме за което. Но точно толкова объркана се чувствам.
Маргало, благодаря за темата, определено помогна и продължава да помага и на мен! Hug  bouquet
Желая ти много сили и положителни емоции за напред! Hug

# 106
  • Мнения: 2 448
Радвам се за теб Маргало!  Hug

Моите както писах си ги отрязах отдавна. Сега мога само да ходя , не и да летя. Случвало се е някой да ме носи на своите криле , за да усетя небето отново, но сега и това е невъзможно.
Надявам се за свикна с мисълта, че има и щастливи ходещи, макар, че е трудно, когато си роден за птица...  Cry

# 107
  • Мнения: 71
Тия дни моите започнаха да растат hahaha отново..

Чудесна новина Маргало!!!! Давай момиче! Лети! Нормално е да те е страх! Това показва че още можеш да чувстваш, че си все още човек, заслужаващ крилата си.   bouquet
( И под секрет: стискайте палци- до края на месеца има шанс да си върна моите!!!  Praynig )

# 108
Съвсем скоро ми клъцнаха крилата по най-гадния начин!Оказах се ненужна,нежелана и необичана...Не вярвам някога отново да ми пораснат крила.Болезнено е приземяването...

Общи условия

Активация на акаунт