Да надскочиш себе си

  • 5 324
  • 83
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 183
Казвам. Започнах да се занимавам с нещо от което бъкел не разбирах, но пък страшно ме влечеше. Работата нямаше нищо с това за което съм завършила. Реших го просто, защото,човекът който към онези дни се занимаваше с това, според мен не се справяше както трябва, а най-лошото беше, че или не си даваше сметка за това или толкова си можеше. Въпросната фирма беше все още млада, без много персонал и за момента въпросното лице беше единственото, което извършваше тази дейност. Аз реших, че мога повече. Че го и казах Mr. Green Никой не ме взимаше на сериозно. След два месеца самоубочение и доста безсънни нощи, взех неговото място Grinning. И до ден днешен се занимавам с това. Peace

# 46
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Аз мисля, че човек може истински да надскочи себе си единствено когато става въпрос за много критична и екстремна ситуация. Тогава наистина може да прояви свръхвъзможности. И във физически, и в интелектуален план. В такива случаи реално дори човек не се замисля. Просто го прави. На това му викам аз скок. Другото е поемане на обмислен или не толкова риск, на всеки колкото му стиска.

# 47
  • Мнения: 335
Kakвo влагате в този израз? ...

Да питаме Конфуций?  Laughing





Да сменим "себе си" със "сянката си"?
Да сменим целия израз?
Или да сменим автора...

Не можеш да надскочиш себе си, но винаги можеш да се опиташ да пораснеш!...


# 48
  • Мнения: 2 254
Не можеш да надскочиш себе си, но винаги можеш да се опиташ да пораснеш!...
[/size]
Рапорт приет. Получих си отговора. Тенк ю, баба  Laughing

# 49
  • Мнения: 3 271
Благодаря на всички, които споделиха. И много се радвам за успехите ви! Да, за такива надскачания и аз писах, че са големи предизвикателства и носят неумоверно удоволствие и удовлетовение. Затова и казах на Ева, че в нейния случай да скача без толкова големи колебания. И разбира се, далеч не това наричам безотговорност, ставаше дума за съвсем друго нещо.  Който не е разбрал, здраве да е  Peace

# 50
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Давай, побвай ...дори да се издъниш,. все ще си научила нещо ново

# 51
  • София
  • Мнения: 642
Правила съм го в професионален план. Разбрах, че успехът не винаги си струва.

Правила съм го много пъти, правя го и сега, но и аз така... не винаги успехът си струва.
Зависи какви са очакванията ти, гледай да не се надскачаш с тях.

# 52
  • Мнения: 940
Винаги го правя,бих го направила още много пъти.

# 53
  • Мнения: 212
ПП Скоро писаха за едни техници на едно летище – надскочили се, докато „ремонтирали” датчика на един самолет със 153-ма пътника на борда.
Ей такова нещо имах предвид и аз, без да знам нищо за случката.

Ами резултатът от "надскачането" на техниците е ясен на всички. Преди седмица - 144 загинали пътника между които и една българка...

Основен принцип в живота е - Рано или късно човек достига границата на своята компетентност във всяка една сфера от живота. От там нататък няма накъде повече.
Така че недейте се мъчи да се надскачате с някой друг или още по-малко със себе си, ами си гледайте живота и правете това което ви доставя удоволствие и го правите с огромно желание и кеф. Само тогава са ви гарантирани успехи.
Човек не трябва да се стреми да надскача себе си а да достигне колкото си може по-близо до границите на своите възможности. Това е напълно достатъчно за един щастлив живот.

# 54
  • Мнения: 3 271
Не съм чула за това. Много неприятно Sad Ето такова надскачане няма как да удобря. И ето то за мен е безотговорност.
Ама че тъпо ми стана Sad

# 55
  • Мнения: 335
Не можеш да надскочиш себе си, но винаги можеш да се опиташ да пораснеш!...

Рапорт приет. Получих си отговора. Тенк ю, баба  Laughing

Свободно.





Последна редакция: нд, 24 авг 2008, 10:38 от Холограма

# 56
  • Мнения: 3 423
Днес мисля да надскоча себе си и да
сготвя имамбаялдъ. Не може само секс,
трябва и да се яде. Стискайте палци!

# 57
  • Мнения: 6 206
Трудно е едно.
Много трудно е друго.
Невъзможно е третото.
Разликата между трите понякога  идва в третата цифра зад запетайката.
Първите две не ме плашат.
Често хвърлям много усилия да разгранича второ от трето. Къде ползвам опит, къде интуиция.
Много пъти съм се отказвала от разни неща, защото съм ги преценила, че отиват в трета графа. Дали съм била права - не мога да знам. Истината е, че съжалявам малко за едното, защото сега знам, че щях да се справя. Но не ми беше по сърце, значи съм послушала интуицията си, така че пак не съжалявам чак толкова много.
Ако беше лесно, всички щяхме да се преуспели милионери. Но не е...

За да различиш трите положения, ти трябва максимално много информация. Тя е най-голямата сила, предполагам знаеш това.
Ако се снабдиш с макс  вярна информация и анализираш, сама ще стигнеш до отговора.

# 58
  • София
  • Мнения: 62 595
Борисе,

Това надскачане не става ей така, седя си аз и си мисля дали да не надскоча някого или себе си. Понякога в живота се случва така, че нещо те човърка отвътре, предлага ти нещо, от което те е страх, но много ти се иска да го направиш. Предполагам, че така се чувстват привържениците на екстремните спортове. Гледаш отдолу колко е висока летвата, а ти колко си дребен, знаеш си дължината на ръцете и краката, колко можеш да отскочиш и си аха-аха да се откажеш. Обаче или наградата е голяма, или егото те бута отвътре или просто не можеш да мислиш трезво. Хем ти се иска, хем не ти стиска, но в един момент първото надделява и си казваш май..та му, по-добре да опитам, отколкото да ме е яд после.

----------
Според мен не е задължително да е ситуация на живот и смърт, че да се случва надскачане със себе си.

# 59
  • Мнения: 2 401
Така че недейте се мъчи да се надскачате с някой друг или още по-малко със себе си, ами си гледайте живота и правете това което ви доставя удоволствие и го правите с огромно желание и кеф. Само тогава са ви гарантирани успехи.

Ами ако точно надскачането ни носи удоволсвие и го правим с най-голям кеф?
Гаранции в тоя живот по принцип няма, гарантиран успех пък - хич.
 
Цитат
Човек не трябва да се стреми да надскача себе си ..
 

Добре, че  не всички мислят така, иначе още щяхте да ни теглите за косите в пещерите...

Общи условия

Активация на акаунт