Отговори
# 30
  • Мнения: 3 674
Момичета, не бива да ви притеснява факта, че се преподават различни методи на Рейки. Най-важното е посвещението/иницията/, и още след първото посвещение дори, сте вече "отворени" да приемате и боравите с божествената енергия.  Peace

Моя мастер Рейки ми направи 4 инициации. 21 дневния период  не е задължителен, но е желателен. Аз лично го спазих.
По време на 21 дневния период на прочистване, имах вътрешен импулса да прочета много за Рейки.
Купих си доста книги, и от там научих също много интересни практики. И както казва Даян Стейн, в Рейки няма правила. Просто учете и пробвайте нови неща без страх, и ще намерите тези практики, които най-добре ви пасват на вас.

Сега съм се запалила с кристали и тяхното зареждане с Рейки.

Да споделя нещо за 2-ро ниво...

Аз изкарах 2-ро ниво, защото исках да боравя с Рейки на разстояние, и защото исках да боравя с тайните символи, които  сега всъщност ползвам за всяка ситуация в живота. Има разлика например при изписването на 3-ия символ на Силата-Чо Ку Рей  . Едни го завъртат отляво надясно, а другите от дясно наляво.

Аз открих, че при мен той действа по-силно, когато го завъртам от дясно наляво, тоест в противоположната посока на часовниковата стрелка.

2-рия символ Менталния,  почти не  го ползвам.

А иначе  имах малко затруднения при запомнянето на 1-вия символ на Разстоянието- Хон Ша ЗЕ Шо Нен.  Crazy

Мастера ми, ми  каза, че дори и да го объркам в"изписването във въздуха или в съзнанието" той се "поправя1 " сам и се подрежда правилно.

И наистина за мое изумление беше така  Laughing А вие как се справяте със символите и как ги  изписвате?  

# 31
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Реших и аз да се поогледам около нас - за час и половина е $115

# 32
  • Мнения: 132


Цитат
Също така съм срещал, че ако лекуваш някой с енергия за пари и той умре, че духа ми ще се вселява в тебе, нещо, което ...ама хич не ме привлича...

 Това не е вярно, осен това е  и доста смешно. Този който е казал такова нещо, явно си няма и понятие за тези неща.  Laughing

Трябва много да се внимава и подбира литературата която четем, за да не бъдем подведени.
 


предполагам че се има предвид ако умре от това, от което е лекуван след вземане на парите (неуспешно лечение).
источника е надежден.

# 33
  • Мнения: 28
Червено винце Simple Smile,  в системата, която аз практикувам, Чо Ку Рей е първият символ, а Хон Ша Зе Шо Нен е третият...  Flutter При нас има строго изискване за посоката на въртене - по часовниковата стрелка.  Нямам идея какво би се случило, ако го завъртя в обратна посока Thinking
Аз ползвам символите ежедневно Simple Smile Изобщо - и контактното Рейки, и това от разстояние са основна част от живота ми в момента Simple Smile
Звездичка, би ли обяснила какво имаш предвид при различното изписване на думичката Рейки - с главна и с малка буква?
И - благодаря - ще внимавам с бутончетата, за да не дублирам излишно постовете си Embarassed bouquet

# 34
  • Мнения: 7 914
ЧервеноВинце

  bouquet
за страхотното описание... на мен не винаги ми идва толкова дар слово Blush еее това за клуба е страхотно...  Hug

 аз пък научих Хон Ша Зе Шо Нен точно след трето му изписване... а изговарянето му почти веднага....
Менталният символ го използвам също много често...
честно казано използвам и трите символа в комлект и рядко ги разделям...така ми дива отвътре...

когато учих Чо Ку Рей... гледах. гледах и недоледах и го въртях по часовниковата стрелка, но честно казано на мен ми дава по добри резултати въртян обратно на час. стрелка Thinking

и аз като учих Хон Ша Зе Шо Нен е третият символ, а Чо Ку Рей е първия... но сега в практиката си винаги използвам първо Хон Ша Зе Шо Нен, за да мога да превъзмогна времето и разстоянието, а със Символа на Силата  подсилвам  Thinking

аз също след посвещаването в ниво 1 имах неистова нужда да чета.... и даже от няколко книги съм си избрала дадени техники за различни случаи....
но определено заставам зад мнението, че Рейки се практикува по усет....

а винаги ли и се затоплят ръцете... понеже четох, че не на всички се затоплят... моите винаги, а когато лекувам друг( за сега само майка ми) топлината се удвоява...
а винаги ли присъстват на сеансите пръчица, свещ, купичка вода и сол? Thinking

ketty
Passiflora по нагоре е дало малко обяснение... а когато пусках темата... не знам защо реших, че така трябва да е изписано в началото Thinking

# 35
  • Мнения: 28
Благодаря, Звездичке!  bouquet

При нас на рейки-сеансите не се използват пръчици, свещи, купичка с вода и сол Thinking Интересно ми е за какво ги използвате и защо точно тези предмети присъстват?
Колкото до затоплянето на ръцете - потокът не винаги е с един и същи интензитет и сила. Понякога, поради чисто физическа и психическа умора на хората, които участват в сеанса, рейки се усеща по различен начин.
Значение има и състоянието на органа, на който се дава рейки напр. Тоест, множество фактори оказват влияние върху начина, по който усещаме рейки.
В общи линии и при безконтактното рейки е по същия начин...
И аз смятам, че рейки се практикува по усет. Само че - лично мнение - трябва да си изключително прецизен, тъй като отговорността при работа с енергии е огромна. Предполагам, че и вие мислите като мен Simple Smile

# 36
  • Мнения: 364
Namaste !   bouquet

От постовете ви разбирам, че вие практикувате Рейки в други направления, което за мен е много любопитно, защото открих някои различия от това, с което аз съм запозната.

ketty, нормално е да има различия.  (говорим за класическо Усуи Рейки, а не за вариации
Общото е настройката и основните положения и знания за съответното Рейки ниво. От там нататък различията произхождат както от Мастера, така и от учиника - какво единия преценява да предаде като допълнителни техники според готовността на втория; и те зависят от личния Път и насока на развитие на индивида. Убедена съм, че всеки "получава" толкова, колкото може да "поеме" ТУК и СЕГА; не напразно казваме "За най-висшето благо"

Поради тази причина е за предпочитане обучението да протича индивидуално.
С настройка и обучение човек има инструмент, а дали ще го използва, и доколко ще го усъвършенства, зависи от него.

ЧервеноВинце  спомена за зареждането на кристали. А някоя от вас комбинира ли Рейки и литотерапия по време на сеанс?

Благодаря, Звездичке!  bouquet

При нас на рейки-сеансите не се използват пръчици, свещи, купичка с вода и сол Thinking Интересно ми е за какво ги използвате и защо точно тези предмети присъстват?


пръчици, свещи, купичка с вода и сол - символизират четирите елемента - въздух, огън, вода, земя. Красив ритуал за пречистване както на пространството, така и на аурата.

# 37
  • Мнения: 28
Amitola, благодаря ти за отговора!
Аз в никакъв случай не отричам различията, напротив - ще се радвам да науча нови неща!
Освен това, както вече стана въпрос, изборът на мастер е строго индивидуален и много личен. И всеки избор - като такъв - няма причина да не бъде уважен!
Моята мастерка е изключително прецизна по отношение на практикуването на рейки и изисква същото и от нас.  При нас няма индивидуален подход при преподаването на теория и техники... На всички нас ни е дадено едно и също знание, но... всеки върви по индивидуален начин по Пътя.  Simple Smile
И е прекрасно, че има места като тази тема, в които да се срещнем, макар и само виртуално. Simple Smile

# 38
  • Мнения: 3 674


Цитат
Също така съм срещал, че ако лекуваш някой с енергия за пари и той умре, че духа ми ще се вселява в тебе, нещо, което ...ама хич не ме привлича...

 Това не е вярно, осен това е  и доста смешно. Този който е казал такова нещо, явно си няма и понятие за тези неща.  Laughing

Трябва много да се внимава и подбира литературата която четем, за да не бъдем подведени.
 


предполагам че се има предвид ако умре от това, от което е лекуван след вземане на парите (неуспешно лечение).
источника е надежден.

Това не е така. Освен това няма  логика за вселяване на духа на болния селед смъртта му,  в душата на лечителя.

По тази логика...ако един хирург/ на когото му се заплаща за операция/   има да кажем 5 неуспешни операции, и пациента е починал, значи в хирурга се преселват всичките тези 5 души на починалите ли?!  Абсурдно е... Laughing


# 39
  • Мнения: 132

имаше се предвид в случай на енергийно лечение. дори логично погледнато между лечител и лекуван има енергиен обмен, някои връзки(енергийни/кармични) могат да останат и след сеанса. поне така си го обяснявам аз.
както и да  е, лечението е отговорно нещо.

# 40
  • Мнения: 3 674
.......

При нас има строго изискване за посоката на въртене - по часовниковата стрелка.  Нямам идея какво би се случило, ако го завъртя в обратна посока . Thinking



Така ли изписваш знака? http://www.angelreiki.ru/reiki_cho-ku-rei.htm newsm78 ..или обратното?  Thinking Това което е показано е  'обратното на часовниковата стрелка"...

И в двете посоко работи, няма нищо грешно и  страшно да ги сменяш  Laughing. Важното е да намериш за себе си кога работи  по-добре. При мен както писах, резултатите са по-бързи и по-силни , когато го изсписвам така, както е показано в този руски сайт.

Да, а за подредабата,  всъщнотст за Чо Ку Рей  аз казах третия, защото когато лекуваш на разстояние, първо изписваш симвоал за Разстоянието, нали за да се свържеш с енергията на пациента,  после  Менталния, за да  прочистиш евентуални  блокажи,  и най-накрая затвържадваш всичко със символа на Силата Чо  Ку Рей... та затова го писах  като 3-ти... Joy


Иначе и в моята система той е 1-вия символ, 2-рия е -Сй Хе Ки и 3-ия е -Хон Ша Зе Шо Нен  Laughing

Момочета, тичам на курс, ще се включа довечера!

NAMASTE!   bouquet






# 41
  • Мнения: 364
Amitola, благодаря ти за отговора!
  bouquet


Моята мастерка е изключително прецизна по отношение на практикуването на рейки и изисква същото и от нас. 

Дано да пресилваш нещата!!! Защото прецизността води до ограничаване, като неминуемо ще ограничава хоризонта ти, а да се изисква каквото и да било от някого е ... меко казано - недопустимо.
В Рейки няма догми, няма правилно и грешно, всеки има свободата да изпробва кое е най-добрия начин за него!
Както се разбира от коментарите относно посоката на Чо Ку Рей.

Цитат

При нас няма индивидуален подход при преподаването на теория и техники... На всички нас ни е дадено едно и също знание

 Peace  Приемам, че това е добре за теб в настоящия момент Simple Smile


Цитат

И е прекрасно, че има места като тази тема, в които да се срещнем, макар и само виртуално. Simple Smile

Съгласна! А защо не и реално да си спретнем среща. Ти от къде си, ketty?

NAMASTE!    bouquet

Последна редакция: пт, 05 сеп 2008, 18:57 от Amitola

# 42
  • Мнения: 28
ЧервеноВинце, да - точно по този начин изписвам символа, както е на картинката в сайта Simple Smile

Amitola, явно не съм се изразила коректно! Моята мастерка е наистина изключително прецизна , но в положителния смисъл на това.  В никакъв случай не ограничава някого от учениците си, напротив - както казах, при нас рейки се възприема не само като система за лечение, но и като личен духовен път на развитие и именно тя е тази, която всячески поощрява всеки от нас да се развива.
За другото - че да изискваш каквото и да било от някого е недопустимо, съм абсолютно съгласна с теб!

Колкото до реална среща - с истинско удоволствие. От София съм Simple Smile

# 43
  • Мнения: 7 914
ketty
изпреварили са ме Flutter

Amitola
 а какво е литотерапия? Thinking

NAMASTE!    bouquet

# 44
  • Мнения: 3 674

,,,
ЧервеноВинце  спомена за зареждането на кристали. А някоя от вас комбинира ли Рейки и литотерапия по време на сеанс?
.....

пръчици, свещи, купичка с вода и сол - символизират четирите елемента - въздух, огън, вода, земя. Красив ритуал за пречистване както на пространството, така и на аурата.

Amitola , да литотерапията е много интересно нещо. Никога не съм пробвала, а искам много да опитам. Но за целта ми трябват по-голми камъни и кристали. Сегашните които имам, са прекалено мали за тази цел.

 И не знам откъде да намеря...Тука в моя град няма Embarassed  Ти пробвала ли си литотерапия? Сподели моля те  Hug

Аз също за пречистване  ползвам  свещи и  ароматни пръчици по време на сенаса.  PeaceОсвен това тези допулнителни неща, създават невероятен уют!

Кетти... и аз като Amitola   ще ти кажам внимавай с прецизната мастерката ти.  Laughing  В  Рейки НАМЯ ПРАВИЛА за работа. Има много практики, различни които за всеки са индивидуални.

Мстера е твой учител, който те посвещава в Рейки и ти показва само  основта. От там нататък ти повече нямаш нужда от своя мастер.

 Защото ти вече имаш силата в теб  Heart Eyes  И  ще трябва да работиш сама и  да пробваш всякакви парктики и да се доверяваш на интуицията си, докато намериш своя метод.

Работим и боравим  с Енергия, така че там няма ограничения... Peace

NAMASTE!     bouquet





Общи условия

Активация на акаунт